poster

Půlměsíční ulice

 • Velká Británie

  Half Moon Street

Thriller

Velká Británie / USA, 1986, 90 min

 • Ještěřák
  ***

  Sigourney Weaver zahazuje pulzní pušku, otírá ze sebe zcákaný vetřelčí sliz a vrhá se do velmi úsměvné a vysoce béčkové role nadrbané a švorc doktorandky, jenž narafičenou podvodnou habaďůrou sklouzne k práci lepší štětky a uklouzne na pár údů, načež se drťkyně vetřelců vetře do vysoké, blbě natočené politické hry a začne jí jít nemile o kůžičku. Možná nepochopitelný WTF příběh jsem místama moc nepochopil, mnohem přínosnější na filmu je, že Sigourney konečně někde zveřejní svoje horní a částečně i dolní prvotní pohlavní znaky. Celý film vlastně stojí a padá na půvabu, švihu a koketnosti Sigourney, stejně jako třeba nový Tomb Raider stojí na Laře Croft. Výhradně ona a Caine i další herci jsou tím důvodem, proč je z debilně napsaného béčka podle dost možná neméně lambruscózní krimi knížečky pro znuděné Američany nakonec docela příjemný, levně vypadající retro film.(4.9.2015)

 • Flipnic
  **

  V podstatě nudný film, kde se však nestyděla Sigourney několikrát odhalit nahoře bez, což se cení ... Zápletka a celý film je však jinak o ničem ...(21.3.2008)

 • LiVentura
  ***

  Romanticky podaný příběh ženy, která se dostane díky svému "řemeslu" k velmi vlivnému člověku, kterému usiluje jistá organizace o život a díky tomu všemu i jí nakonec... Spíše průměr.(5.11.2012)

 • BOURQUE
  ***

  Na svoje pomery primerane odvážny film z druhej polovice 80-tych rokov. Príbeh (a jeho zachytenie) je zjednodušený. Na záver som čakal trošku dynamickejšie scény. Veľmi dobrá (a s nahotou dosť odvážna) S. Weaver, ktorá miestami z hereckej stránky trošku prekonáva M. Caina. Osobné hodnotenie: 74% (***) (4.10.2018)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,131,399Tržby Celosvetovo $-(15.6.2009)

 • - Na fotografii vedle telefonu Dr. Slaughterové (Sigourney Weaver) je skutečný otec herečky Pat Weaver. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu "Doctor Slaughter" Paula Therouxe. (Terva)