(Ne)šťastně až na věky

Happily N'Ever After

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2006, 87 min

• M.a.t.t.

Veľmi veľmi slabé. Za zmienku stoja len úvodné minúty vrátane obstojne zvládnutého prológu, zvyšok nestojí za reč. A ozaj posledným klincom do rakvy nudného a nezvládnutého príbehu je tragikomická animácia, oproti ktorej len taká animácia Karcoolky pôsobí ako umelecké veľdielo. V porovnaní s týmto slabým odvarom vlastne celá Karcoolka pôsobí ako horúci favorit na Oscara. Aspoň, že to nešlo do kín a deti pri tom nemuseli trpieť. Sarah Michelle Gellar ako dabérka hlavnej hrdinky každopádne potešila, aspoň niečo.(17.2.2008)

• Dale

Mám rád, keď sa porušia zažité klišé aj v takom žánri, ako je rozprávka, dokonca keď je ešte viacero rozprávkových príbehov a postáv pomiešaných dokopy, no s výsledným produktom som až taký spokojný nebol. Síce bol priebeh iný, no šťastný koniec aj tak nechýbal. Kritizuje sa tu, že Popoluška vždy skončí s krásnym princom a pritom hlavný hrdina - umývač, je presne taký istý manekýn, ako princovia v rozprávkach. Navyše toto bola tá najškaredšia Popoluška, v chlapčenskom vydaní s krátkymi vlasmi, blééé. Pár vtipných scénok to malo, aj niekoľko zaujímavých nápadov, ale inak priemer. A nie je to celkom rozprávka pre deti, ktoré nielenže by mohli byť trochu zmätené z toho miešania a menenia klasických rozprávok, no ani tie občasné sexuálne narážky asi veľmi nepochopia.(7.8.2015)

• Louie

Tak tohle je šlápnutí vedle. Co šlápnutí... přímo megahampnutí. A hlavně nuda.... A když se k tomu připočítají nezajímavé postavičky a občas plavoucí animace hlavnich postav, co připomínají beta demo SOF z roku 0, tak vlastně zjistíte, že není absolutně žádnej důvod se na tohle koukat.... Je to po dlouhé době, co se vtipné hlášky snaží být vtipné a člověku je z nich spíš smutno. Holt je načase říši pohádek opustit....(11.4.2007)

• Rudyamon

Pokud se na tuto pohádku budete dívat pohledem dítěte (pokud to jako dospělý dokážete) a nebudete moc hloubat nad dějem, tak se vám bude asi docela líbit. Je to taková oddechovka k mírnému pobavení. Pokud začnete hloubat nad animacemi, zapláčete nad ztracenou šancí všech, kteří se na tvorbě podíleli, natočit v dnešní době něco fakt pořádného. Nicméně na mírně pohodový večer to docela stačilo, i když dnes už od pohádek očekáváme podstatně víc, než to co nám nabídli tvůrci. Hm, no a to je asi tak všechno, co se dá napsat ...(26.7.2011)

• habertek

No je to určitě lehčeji stravitelné jak dost podobná slátanina a zprzněnost s otřesnou animací Sněhurka (ne)šťastná až navěky! Ale i tak je to dost podprůměrný animák, který mi připomíná čaj dělaný z už neskutečeně mnohokrát použitého pytlíku... P.S. To snad nemysleli vážně, že má princ delší vlasy jak ,,princezna":D(14.9.2012)

• - Film z rozpočtem 47 000 000 amerických dolarů neměl valný úspěch. Až v roce 2010 přesáhl jeho výdělek 38 000 000 amerických dolarů celosvětově. (Terva)

• - Jedná se o poslední účast na natáčení George Carlina, který zemřel v roce 2008. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Las Vegas v americkém státě Navada. (Terva)