(Ne)šťastně až na věky

(Ne)šťastne až naveky

Happily N'Ever After

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2006, 87 min

Tohle mi, jak jinak, připomnělo jinej filmek, Ella Enchanted - což byl u mě taky hit. Už při sledování jsem tak nějak tušil, že tohle se těm pučmeloudům z ČSFD určitě nelíbilo, a kdo se jejich názory neřídí, může shlídnout tenhle pěknej filmek. Ne vždycky je vtip skutečně k smíchu, ale nikdy není znechucující - a těch vtipných je víc než dost. Celé je to tak krásně parodicky udělané, že se člověk musí pousmát i nad záměrně příšernými vtipy se záměrně strašným princem, a co je hlavní, po dokoukání (pokud jste tedy film nestrávili vztekáním se nad urážkou svého vkusu) máte hřejivý pocit, že jste viděli něco pohádkového a pěkného. Co víc si přát. Ps: miluju Munka a chci ho domů! :P(23.6.2010)

• Louie

Tak tohle je šlápnutí vedle. Co šlápnutí... přímo megahampnutí. A hlavně nuda.... A když se k tomu připočítají nezajímavé postavičky a občas plavoucí animace hlavnich postav, co připomínají beta demo SOF z roku 0, tak vlastně zjistíte, že není absolutně žádnej důvod se na tohle koukat.... Je to po dlouhé době, co se vtipné hlášky snaží být vtipné a člověku je z nich spíš smutno. Holt je načase říši pohádek opustit....(11.4.2007)

• kaylin

Vezmeme pohádky trochu jinak, to bude zábava. No, nezní to až tak špatně, akorát mám pocit, že už to zvládnul někdo před tímhle snímkem. Nejmenoval se ten film nějak jako "Shrek"? "Shrek" měl výhodu známých hlasů, skvělé animace, zábavných postav a zajímavého příběhu. "(Ne)šťastně až na věky" má jen ty známé hlasy a ani těch není tolik. Animace je neskutečně plochá a nudná, příběh jasný od začátku a postavy spíš protivné. Ještě to není takový problém jako nudné vtipy a jejich častá absence.(25.2.2014)

Ale tak já se bavil prakticky od začátku do konce. Postavy my přišly sympatické a hlášky naprosto dokonalé. Příběh taky není špatný. Je pravda že animace není nejlepší, ale to vynahrazují skvěle nadabované postavy Dick v podobě MAmba byl naprosto dokonalý a Patrick"Joe Swanson" Warburton je uplně úžasnej dabér. No já si nestěžuju.(19.3.2011)

• habertek

No je to určitě lehčeji stravitelné jak dost podobná slátanina a zprzněnost s otřesnou animací Sněhurka (ne)šťastná až navěky! Ale i tak je to dost podprůměrný animák, který mi připomíná čaj dělaný z už neskutečeně mnohokrát použitého pytlíku... P.S. To snad nemysleli vážně, že má princ delší vlasy jak ,,princezna":D(14.9.2012)

• - Ricka a Ellu dabovali Freddie Prinze Jr. a Sarah Michelle Gellar, ktorý v skutočnosti tvoria pár. (RosieMcgowa)

• - Film z rozpočtem 47 000 000 amerických dolarů neměl valný úspěch. Až v roce 2010 přesáhl jeho výdělek 38 000 000 amerických dolarů celosvětově. (Terva)

• - Film je natočen na motivy několika pohádek bratří Grimmů a Hanse Christiana Andersena. (Terva)