poster

Sněhurka - Příběh hrůzy

 • USA

  Snow White: A Tale of Terror

 • Slovensko

  Snehulienka

Pohádka / Horor

USA, 1997, 100 min

Režie:

Michael Cohn

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scénář:

Tom Szolossi

Kamera:

Mike Southon

Hudba:

John Ottman

Producenti:

Tom Engelman

Střih:

Ian Crafford

Scénografie:

Gemma Jackson

Kostýmy:

Marit Allen
(další profese)
 • Kroupa
  ****

  Když jsem to viděl jako kluk, bál jsem se, že najdu v kalhotách překvapení, až film skončí (nestalo se), ale s odstupem času na ten film pořád vzpomínám, a i když nevím, jak originální je nápad převést pohádku do hororu (tradiční pohádky, nejen evropské, jsou vždycky tak trochu horor), ale mě to přijde fascinující.(18.11.2006)

 • Krissty
  ****

  Hororová Sněhurka - Proč ne? :) Koukla jsem na to jen z nudy a díky místnímu hodnocení jsem nečekala nic moc.. Ale musím uznat, že jsem se opravdu bavila a občas i bála.. Některé scény byly hnusné, nechutné a milovníky erotiky možná potěší Sam Neill na vrcholu.. To byla také jedna z mála jeho významných scén, jinak byly hlavními Sigourney Weaver a Monica Keena, což se dalo čekat. Sigourney byla jednoznačně to nejlepší na celém filmu, ale i Miroslav Táborský mě hodně potěšil :) Nakonec mi ani nevadilo, že Sněhurka se nejmenovala Sněhurka a "trpaslíci" byli mnohdy vyšší než ona :D Aspoň těch 60% by film zasloužil :)(9.6.2012)

 • dawe04
  **

  Zajímavý nápad se podívat na klasickou pohádku jinýma očima (i když každá pohádka je svým způsobem horor, v každé chce někdo někoho sníst nebo zabít). Úvodní scéna slibovala zajímavou podívanou, která se však pomalu vytrácela kolísavým tempem a nevyrovnaným udržováním atmosféry. Levný look, nedostatečná odvaha ještě trochu přitvrdit a především nuda, i když výkon Sigourney Weaver v roli psychopatické královny stojí za to.(28.12.2009)

 • Teardown
  ***

  Za sedmero horami, za sedmero řekami, bylo jednou jedno království. V něm žil pan tatíček král se svoji dcerunkou princezničkou. A jelikož paní máma královna už nebyla mezi živými, rozhodl se král znovu oženit. Vybral si ale paní, jejíž srdce bylo černé jako osazenstvo Chánova. Ona krutá byla a křehkou princezničku z království vyhnala. Chudák malá v lese sama, ale přeci jen trochu štestí ve smůle měla a na sedm lidiček narazila... Ano zprávně, o Sněhurce je řeč:) Sice v trošku více hororovém podání, přesto si však film malinko té pohádky ponechal. Macecha byla vskutku pěkná mrcha a její oddaný bratr a sluha v jednom (Miroslav Táborský) nezůstával daleko pozadu(ta role mu padla na míru). Jen kdo čeká na sedm malých drobků s čepičkami, krumpáči v ruce a na rtu veselou písničku, toho budu ho muset zklamat, protože sice banda chlapíků tu je, ale tvořenoá pouze z krimošů, vrahů a disidentů. No, nebude to mít holka vůbec jednoduchý:) Výsledná podívaná je kupodivu velmi dobrá, až mě to samotného překvapilo, protože jsem čekal nějakou k smrti nudící ptákovinku.(29.6.2008)

 • EastWicka
  ****

  Ať je to, jak je to, na tuhle rozkošně béčkovou verzi Sněhury se tu a tam ráda podívám. Obzvlášť takhle kolem Vánoc. Nikdo mi nevymluví, že se to kdysi v 15. století, kdesi v temném lese nemohlo nějak takhle odehrát: loupežníci - trpajzlíci, poblouznění zemanové, dominy/macechy se zálibou v černé magii, rebelové s PTSD, bledé dívčiny pobíhající po luzích a hájích - a pochybné dobré konce.(13.12.2016)

 • - Keď sa macocha (Sigourney Weaver) teší zo smrti Liliany (Joanna Roth), bradu a krk si zašpiní krvou. V nasledujúcom zábere sa stará o zraneného muža ale tvár má čistú a iné šaty. V ďalšom zábere už má bradu a krk opäť od krvi a pôvodné šaty. (ti88na)

 • - Film se natáčel také v České republice na gotickém hradě Pernštejn. Stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny u osady Pernštejn, části městysu Nedvědice. (Tryskomyš)

 • - Herečka Sigourney Weaver, která si ve filmu zahrála roli zlé macechy, prohlásila, že by ho své dceři nepustila. Prý by se jí až do konce života bála. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace