poster

Videodrome

 • anglický

  Videodrome

 • slovenský

  Videodrome

Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada, 1983, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  "TELEVIZE JE REALITA A REALITA JE MÉNĚ NEŽ TELEVIZE." Ďábelské. Cronenberg v tomto svém mediálním body hororu roubujícím jeho oblíbená témata tělesné a duševní transformace/deformace a manipulace na městské legendy (televizní vysílání způsobující mozkové nádory, mozkovymývačná televize ovládaná americkými pravičáky, snuff filmy) předjímá život ve virtuálním světě - na internetu, který je u něj reálnější než život skutečný a to tak, že smrtelně. "MÁ TO NĚCO, CO TY NEMÁŠ. MÁ TO SVOU FILOZOFII. A PROTO JE TO TAK NEBEZPEČNÉ."(16.3.2008)

 • PinokKio
  ****

  Softporno už nudí, je potřeba divákům Kanálu 83 naservírovat větší odvaz. A jeden takový Max Renn objevil, bohužel se mu ten nápad na oživení programu televize trošku vymkne (nejenom) z rukou. Cronenberg se svými staršími béčkovými filmy umí řádně zamotat hlavu. Videodrome se svým spletitým dějem je tomu důkazem.(5.6.2012)

 • eraserhead666
  *****

  „Televize je realita a realita je méně než televize.“ Jak příznačné v dnešní době. Na Cronenbergovi mě strašně baví jedna věc, vzhledově na první pohled vypadá přesně tak, jaký točí filmy – vyšinutej psychopat. U Videodromu k tomu v první půli přidal i trochu filosofování. Zatím jeho nejlepší film, co jsem viděl. Zpočátku se to tváří jako drsnější thriller o snuff pornu, ale nebyl by to Cronenberg, aby to nechal jen v této „světské“ a „reálné“ rovině a nepřivedl to ve druhé půli do šílené a poměrně ujeté psychologické zběsilosti s několika úchvatnými scénami – viz např. první halucinační úlet s pistolí.(26.9.2009)

 • Hamaradža
  ***

  Spočiatku nepríjemná mediálna kritika s alegorickým nádychom, neskôr šťavnatá organicky-televízna halucinačná zábava, ktorej však ako celku trošku škrípu pánty. Skutočne som si to užil, uznávam Cronenberga ako režiséra, ale ten scenár je stratený konšpiračný guláš. Z Videodromu cítim veľký nevyužitý potenciál.(22.10.2014)

 • Pumiiix
  *****

  Bizardní úchylnost, kterou by nenatočil tímto způsobem nikdo jiný než David Cronenberg. Kamera, soundtrack, herci všechno dobře sedí na svém místě, pasuje a skládá dokonalou mozaiku. Hranice mezi halucinací – Videodrome a reálným světem je proklatě tenká, halucinace jsou úderné a přesvědčivě vykreslené, rovněž samozřejmě zahrané. Gore se taky docela povedlo (hlavně ke konci se pěkně rozjíždí, např. vhs mechanika uvnitř břicha, přirostlá zbraň k ruce). I když byl začátek pomalejší, celkově na mě film hodně zapůsobil, jako všechny Cronenbergovi filmy/horory. Originální film 9-/10*(29.4.2008)

 • - Film má natočené tri alternatívne konce. Koniec použitý vo filme bol nápad Jamesa Woodsa (Max Renn).
  (misterz)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Andy Warhol nazval film "Mechanickým pomerančem osmdesátých let". (hot_spot)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace