Jude

Neblahý Juda

Jude

Velká Británie, 1996, 117 min

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

Mám rád Kate Winslet, mám ji radši než většinu filmů, ve kterých hrála. Tím spíš, pokud je ten film jednou z historických romancí, které jsou příliš dlouhé a příliš o ničem. 60% Zajímavé komentáře: igi B., Mat32(9.4.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $409,144Tržby Celosvetovo $2,296,297(16.5.2009)

Milostný vztah mezi mladou ženou a jejím vědychtivým bratrancem, jenž si jako selský hoch umí vážit akademických poct, tragicky ztroskotá na morálních představách viktoriánské Anglie... Film Michaela Winterbottoma vypráví příběh románu Thomase Hardyho jaksi z většího nadhledu, z pozice překážek vnějšího světa, které posléze utvářejí citový svět samotných protagonistů. Literární předloha byla roku 1896 společností i kritikou naprosto strhána, Thomas Hardy (1840 - 1928) se uzavřel do sebe a do smrti psal pouze básně (I ty však stojí za to.)(26.3.2005)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $409,144(28.4.2007)

Příběh tragické lásky dvou lidí, kteří se potkali příliš pozdě na to, aby mohli být spolu šťastni, mě neoslovil tolik, jako by mohl, kdyby nebyl na můj vkus natočen tak "rychle". Než jsem si stihla na nějakou situaci zvyknout a vžít se do ní, už zase byli o kus dál a mně to bránilo v lepším vcítění se do toho vztahu. Ten závěr to značně vylepšil, ale i tak to nestačí na lepší hodnocení.(31.3.2007)

"Žijeme v morálním blahobytu: téměř každý má dvojí morálku." To napsal Gabriel Laub, jehož citáty mám ráda a je to pravda i v dnešní době. Pokud se někdo nějakým způsobem nechce chovat pokrytecky a nejde s davem, tak jak jsme to mohli vidět i v adaptaci Thomase Hardyho, tak je nad slunce jasné, že to nebude mít v životě jednoduché. Nakonec i samotná kniha vnesla napětí do Hardyho manželství, jak jsem měla možnost číst. Příběh o osamoceném Judovi a o jeho nenaplněných touhách, jako je vzdělání a skutečná láska. Tu Juda sice nakonec najde, ale předsudky a tehdejší takzvaná morálka mu nedovolí být skutečně šťastným. Strašně smutné a závěr, který vyvrcholil po jedné jediné nevinné větičce, kterou slyšela jedna dětská citlivá dušička, byl víc než tragický. Chválím Kate Winslet za roli Sue, byla výborná, ale Cristopher Eccleston už mně tak v roli Judy nesednul, ale já ho moc jako herce neznám, byl to jen takový malý škrábaneček na celém filmu.(13.5.2016)

Byl jako "...Svatý Josef, snílek snů, Svatý Štěpán, co vidí otevírat nebesa, i když ho kamenují, Don Quijote..." ...a ti dva byli pár, co marně se snažil předběhnout čas, ve kterém žil... V roli střídmý a výborný Christopher Eccleston jako Jude, hledající a vnitřně sám se sebou poctivě žít se snažící chlap v milostném vztahu s milovanou a tragicky milující sestřenicí Sue v podání Kate Winsletové, která je prostě bytostně nádherná a nakonec i ve svém utrpení po šílené a zbytečné smrti svých dětí nesmírně opravdová... Sice trošku tendenční, přesto však výborné a místy i vskutku působivé drama bez rozuzlení, drama o lidském vztahu ve světě a době, jež takové lásce dvou lidí (jednou již sezdaných a proto nyní společensky vykořeněných) nepřejí... - - - - - - - - - - P.S. (29.5.2009 - tuzemské vydání filmu na dvd) - - - - - VAROVÁNÍ! . . . Pokud jste se těšili na tuzemskou edici tohoto filmu na dvd s českou jazykovou podporou, musím vás těžce zklamat. Co zase provedli debilové z firmy NORTH VIDEO? Z originálního formátu obrazu 2,35:1 nám naservírovali ořez 4:3 - a to ještě nějak zpraseně - protože i na monitoru 4:3 jsou na obrazu na bocích černé pruhy! . . . Opět člověk žasne a nevychází z údivu. A marně se ptám, proč takové prasácké firmy vydávají filmy na dvd. Předpokládám, že jde o nějaký tuzemský výjeb s masterem, protože se mi nechce věřit, že by britská BBC nabízela svým seriozním (!) obchodním partnerům takové technické bastardy. - - - Resumé: N E K U P O V A T ! ! ! . . . Ať debilové na tomhle filmu prodělají gatě... :-[(26.3.2007)

Musím s Hardym přestat, ty jeho vztahy mě rozkládají.(25.8.2015)

Tak za prvé je naprosto fascinující, že na plakátech má Christopher Eccleston vousy, přestože ve filmu nemá v žádném ze záběrů ani lehké strniště a Kate Winslet zas vypadá jako třicetiletá barová tanečnice z prohibičního Chicaga.. Proč proboha?! Tohle nepotřebuje žádné trapné berličky na přilákání diváka (v tomhle případě spíš odlákání), protože příběh je jednoduše dobrej a oba herci si velmi dobře sedli, Kate je neskutečně rozkošná (a navíc patří k těm, kterým nepoužití žiletky nebývale sluší. Kche) a Eccleston se pro svojí roli hodí tak, jak se stává jen málokdy. Velké plusové body má navíc Neblahý Juda za to, že v žádném případě není černobílý a že poslední půlhodina je neskutečně silná. Je to dost dobrá, tróchen tragická dobovka z Viktoriánské Anglie a těch rozhodně není tolik, kolik by se mohlo zdát.(27.5.2014)

Je to druhý Winterbottomov film, ktorý som videla, a páčil sa mi oveľa viac ako jeho neskoršia Genova. Konštatujem to aj napriek tomu, že mi, podobne ako eileen, chýbala vernejšia adaptácia románu. Film má veľmi silnú atmosféru a vyvolal vo mne množstvo rôznych pocitov, a to aj napriek výhradám, ktoré môj rozum nástojčivo a oprávnene pretláčal do môjho úsudku... Nakoniec ma tá hrozná bezútešnosť príbehu totálne premohla, a ja som sa zbytočne uisťovala, že je to iba film.....slzy sa nedali zastaviť.....(8.9.2011)

• Campbell

Neeeeee! tak tohle slovo jsem si neustále po zkouknutí filmu opakoval,podle hodnocení a scénáře jsem čekal takovou lepší pecku, hlavně protože Winslet je sexy a dobře se naní kouká, ale opak je pravdou envím jak ostatní ale pro mě se jednao sotva pozeratelný film který se táhne tam kam nemá..... do nudy. Film sjem zkoukl asi na po 3x. Poprvé jsem vydržel hodinu pak 10 minut a nakonec jsem to dokoukal, ale opravdu šílená nuda kde se dají pochválet snad jen herci a hudba slabé hodně slabé 2*.(29.5.2011)

20. 3. 2010 - 50%(20.3.2010)

V 1895-om písať o tom, že láska dvoch mladých ľudí môže existovať aj bez papiera, a že vzdelanie je prístupné iba tým hore, bol naozaj odvážny čin a nečudo, že sa kniha musela šíriť medzi ľuďmi potajomky. Hardy málokedy dopraje šťastný osud svojim postavám, a ak hej, tak len na chvíľu. Eccleston a Winslet hrali naozaj výborne, aj ich príbeh bol zaujímavý. Lepší priemer.(4.9.2016)

Film by se mi asi líbil, opět skvělá Kate, krásná hudba a kamera, ale kdo četl knihu, poznal, že mnohé zde ve filmu vyzní trochu jinak a spousta podstatných věcí tady chybí a zrovna u adaptací T. Hardyho je to velká škoda, jelikož on má velmi dobře propracované postavy a příběhy nesnesou krácení a škrty. Je to škoda, protože některé Hardyho romány byly zfilmovány skvěle. Nemohu dát víc, než 3*.(10.11.2008)

For ME 86%(17.12.2011)

Nádherným soundtrackem protkané drama o dvou lidech, kteří se měli rádi, žili spolu, a jediný problém, který s nimi tehdejší společnost měla, byl ten, že on byl ženatý s jinou ženou a ona vdaná za jiného muže. Judu jsem rozhodně musela vidět, kde jinde se taky ve filmu potká Devátý Doktor (Christopher Eccleston) s Desátým (David Tennant, byť ten se tu jen mihne jako floutek v hospodě, ale.. i tak potěší). Nejprve jsem myslela, že drama bude spočívat v tom, že si Juda nemůže splnit své přání, stát se univerzitním učencem, byť pro to dělá možné i nemožné, ale konec příběhu mě zasáhl a i když mám knižní pořádek nacpaný až po střechu, uvažuju nad přečtením předlohy od Hardyho...(16.9.2014)

Jude je film, na ktorý sa krásne pozerá (kamera, kostýmy = atmosféra), ale extrémne ťažko sa prežíva. Kate Winslet vo svojich britských začiatkoch (rok pred Titanicom) dokonale LADÍ/NELADÍ s typovo výrazným Christopherom Ecclestonom. V žiadnom filme sa mi tak nepáčila (žensky, nie herecky) ako pod režijnou taktovkou Michaela Witerbottoma, ktorý iné ako zvláštne filmy netočí. Adaptácia Thomasa Hardyho vyložene donúti vrátiť sa do viktoriánskeho Anglicka a podobne ako v prípade Tess dať tento príbeh i slovami a písmenkami autora predlohy. Bezútešne silné (a definitívne)!(29.5.2009)

Hodně kruté! Christopher a Kate herecky excelentní. Pěkná hudba.(31.1.2012)

Kniha Thomase Hardyho je samozřejmě lepší. Ale vcelku bych řekla, že to režisér Winterbottom trefil dobře. KATE WINSLET mi do toho příběhu zapadla výborně dle mých představ o mladé ženě viktoriánské Anglie. Jenom nešťastného Judu jsem si představovala trochu jinak. Snad více sexy. Ale to je podružný dojem, avšak Colin Farrell by mi do popisu osoby seděl více. Někdy se holt nevyplácí číst knihu před zhlédnutím filmu.(19.6.2009)

Kate Winslet v rouše Evině, tak to tu ještě nebylo...a už ani nebude, ale abych něco napsal k událostem, jenž se odehrávají v tomto příběhu.Tento film nechť je důkazem, že láska někdy dokáže být slepá. Ačkoliv se oba k sobě hodili naprosto bez výhrad, tak pan osud nebo štěstí jim jejich lásku nepřálo. Místo toho jim paní smůla nadělila velkou životní tragedii a nezapomenutelný psychický šrám....(26.3.2007)

Zajímavý snímek o muži, zamilovaném do své půvabné sestřenice, a jejich ne zcela naplněné lásce, Jejich vzájemý vztah však naráží na morálku viktoriánské Anglie 19 století. Kate Winslet předvádí svůj standardní výkon vrcholící závěrečnými pasážemi filmu. Zasloužené čtyři hvězdičky.(26.3.2007)

Kate Winslet je v jedné ze svých ranných rolí stejně úchvatná jako v letech následujících, to samé se bohužel nadá říct o jejím hereckém partnerovi (Christopher Eccleston). Ale ruku na srdce, po boku Kate to nemá nikdo jednoduché. Příběh samotný není jen další melodrama o osudové lásce, "Jude" je zasazen do historické Anglie a zpracován jako nádherně tragická romance rašící uprostřed mravních a společenských konvencí, pro které je láska dvou příbuzných a neoddaných duší něčím, co se v té době netoleruje. Film se vyhýbá přílišnému patosu a dbá na věrohodnost reálií, o čemž svědčí i nepřikrášlený závěr. 8/10(31.3.2010)

Drama o lásce, jež nesměla rozkvést v plné nádheře, neboť ji dusila doba, v níž se zrodila. Skvělý Christopher Eccleston a krásná Kate Winslet jako Jude a Sue rozehráli nádhernou a srdcervoucí partii.(30.3.2007)

Rozhodně zajímavý film, ale mě to jednoduše skoro vůbec nebavilo. Christopher Eccleston mi je jako člověk dost nesympatický a sledovat ho celý film mi bylo dost nepříjemné, Kate Winslet nepředvedla nic moc a nebýt tragického konce, tak bych asi ještě o jednu hvězdičku ubrala. 50%(7.12.2011)

Bláto, slzy a beznaděj. Jako byste smíchali Dickense s Requiem for a Dream. Juda a Sue stále znova sežvýkávají a vyplivují bezútěšné ekonomické podmínky a ještě bezútěšnější společenská atmosféra zatuchlé bigotnosti, nezájmu a sobectví. Ústředním postavám je to ale málo, a tak se dodatečně mučí komplikovanou mašinérií potlačovaných vášní a hrdosti. Zajímavá je narace příběhu - většinu filmu jsem se vlastně nudil a postupně jsem se nechal uštvat. Divák je donekonečna vláčen z jednoho segmentu (nebo spíš z jednoho průseru) do druhého. Někdy jsou ty přeskoky příliš rychlé a rušivé - "Jude" je jeden z nemnoha filmů, který mohl být klidně o hodinu delší, aby měl divák čas navázat ještě lepší kontakt s hrdiny. Milostné tango ústřední dvojice stále více připomíná danse macabre, v klíčové, zdrcující scéně ke konci filmu se Jude a Sue definitivně zlomí a vlastně si prohodí pozice z počátku jejich vztahu. Smutná, depresivní, krásná sonáta.(23.3.2014)

Tomu říkám ani minuta nazmar. Celá stopáž Neblahého Judy je využitá domrtě a přímo přebuchtěná děním. A v tom právě tkví kámen úrazu. Možná by neškodilo, kdyby byla některým věcem věnována větší pozornost, protože takhle jsem se sotva stihla vzpamatovat z jednoho sdělení, načež mě z něj další události vytrhly a hnaly jinam. Důsledkem toho jsem si některé co do emocí maximálně vypjaté situace absolutně nevychutnala a totálně nečekaný drasťák na závěr mě nechal zírat s hubou otevřenou a otázkou: "To si dělají srandu?" Zároveň se ale ty děti postaraly o jedinou scénu, která mi z tohohle filmu zůstala v hlavě. Kate Winslet perfektní (jak překvapivé), Christopher Eccleston snaživý, leč přílišný dojem ve mně nezanechal a jeho postava mi lezla na nervy. Drobet promrhaný potenciál...(3.5.2010)

Moc Toma Hardyho nemusim, jelikož to většinou skončí tunou tlachání o ničem a nulovým příběhem, pro mě zkrátka nesnesitelně, tady sice toho tlachání je taky tuna, ale příběh se tomu svým dějem přesto vyrovná. První půlka byla průměr, než se příběh rozběhl, své postavy někam významěji posunul, myslela jsem, že stačím vykvést, jenže v druhé půli nastal ten dlouho očekávány zlom, který to pořádně rozehrál, jak to jen lze rozehrát ve společnosti, ve které se těžko někdo odváží vybočit z očekávání okolí, protože zjevně je hodně co ztratit. Výborně zahrané drama o velké zakázané lásce a životních omylech, které ze života nejdou vymazat, tedy alespoň tehdy rozhodně ne.(2.1.2012)

Režie dobrá, film má dobrou ponurou atmosféru, výbornou Kate Winslet a nadprůměrného Christophera Ecclestona.(28.7.2009)

Kate Winslet je sice krasna, ale sama film neutiahne, rezia, herecke vykony, strih, dialogy ... priserne priemerne : 55 %(25.7.2015)

Vcelku solidní zpracování knihy "Jude the Obscure" Thomase Hardyho. Hned se mi vybavil "British Literature 1 seminar" a 12 discussion questions... Tak sem zase začala v duchu přemílat notions of Darwinism, significance of the deaths of children.... (Ano, opravdu mi hrabe)(1.4.2007)

Tento snímek mě příliš nenadchl. Naivní mladík, který si vezme první holku, co ho svede, a pak není schopen včas vyznat lásku té pravé. Hlavní hrdinka se tak trochu z trucu provdá, aby svého manžela za krátko opustila a po rodinné tragédii se obrátila k bohu. Jediný pocit byl, že hrdinové jsou vnitřně velmi zmateni. Ve filmu ani zas tak výrazně nevyzní nepřátelství okolního světa, který nepřeje zakázané lásce.(25.8.2008)

Pro ženy stále aktuální příběh. Nesezdaným párům se už sice dávno hlavy netrhají. Ale ženy pořád zažívají ten zásadní životní předěl, kdy se z dívky plné nadějí ve šťastnou budoucnost mění v smutnou, utahanou a dětmi obklopenou ženskou ve starostech očekávající zítřek. A kam najednou zmizela ta krásná, veselá a vtipná Sue (Anna, Marie, Kateřina, Anežka, Helenka, Karolína, ...)?(4.6.2009)

Pokud bych měl tenhle film zhodnotit jedním slovem, řekl bych, že je hluboký. Mám pro tyhle decentní a zároveň silné filmy slabost a řeknu vám, že tenhle je vrchol své kategorie. Ačkoli jsem předlohu nečetl, je mi jasné, jakou sílu v sobě musí mít - nad scénářem se člověku vskutku otvírá huba, a když se to zkombinuje s výpravou a především hereckými výkony, má se divák opravdu, ale opravdu na co těšit. Doporučuji všem, a především těm přemýšlivým.(26.3.2007)

Velmi solidní 3*, cca 73%. Zajímavý film zobrazující morální hodnoty viktoriánské doby v Anglii. Co je všechno povoleno a zakázáno, jak to může zatočit se životy jinak spořádaných lidí, no jsem rád, že žiju v mnohem liberálnější době, i když odsuď podsuď. Kate není žádná stydlivka, navíc hraje opět nadprůměrně, stejně jako Eccleston. Příjemný evropský film, doporučuju ke shlédnutí s přítelkyní.(4.6.2009)

Milostne vzplanuti mezi bratrancem a sestrenici v Anglii 19. stoleti neni koser, coz naznacuje spoustu problemu spojenych s otevrenym vystupovanim paru na verejnosti, ktera nedokaze skousnout ani fakt, ze nejsou zenati a maji deti. Tragicky konec je nevyhnutelny. 65%(27.12.2010)

Chvílemi mi to přišlo zdlouhavé, až do doby, než film vygradoval k dramatickému konci. A ten mě teda dostal. Kvůli závěru stojí za to se dodívat (samozřejmě pominu jako vždy úžasnou Winsletovou, navíc v rouše Evině, a to dobovém :-). Knihu neznám, což dle komentářů zde je možná dobře.(19.9.2009)

Důstojná adaptace poměrně rozsáhlé Hardyho předlohy. Winterbottomův snímek je neokázalé dílo, jehož nepatrné kouzlo tkví především v subtilně citlivém hereckém výkonu Christophera Ecclestona a Johnstonově magické hudbě, která krásně vykresluje atmosféru anglického venkova předminulého století. Ve filmu jsou scény, které mi přijdou trochu "přestříhané" - nechat je vyznít déle, dostaly by jistě romantičtější ráz. Chápu ale, že u takto "nekomplikované" zápletky by stopáž přes dvě hodiny už byla opravdu nad míru.(20.6.2012)

Smutný príbeh nenaplnenej lásky pretkanej smrťou, sklamaním, očakávaním a postupným uvedomením si, že nie všetko bude tak, ako si to človek predstavuje.(27.6.2010)

Nejvíce depresivní film, který jsem mohl za poslední dobu zhlédnout. Tentokrát vskutku v onom negativním slova smyslu. Snímek má nejen šedý "odstín" šedesátek, kdy obraz pořízený v nehezkém počasí vypadal patřičně ponuře, ale i tempo doom metalového songu. Co ale jinak skvěle funguje v této hudební odnoži tvrdé hudby, ve filmu tragicky selhává. Na to, jaký vzbuzuje velkovýpravný dojem, se v něm skoro nic neděje. Teprve závěrečná půlhodina přinese zásadní a destruktivní zvrat. Tématem filmu je kromě tragické lásky i vykreslení atmosféry viktoriánské Anglie a jejího na mravy přísného společenského řádu. Což tedy není nic originálního, i když bereme v potaz rok 1996, kdy byl snímek natočen. Ale jako jednohubka funguje Jude celkem přijatelně. Pokud jste fanouškem Kate Winslet, můžete si odškrtnout další její počin. Ačkoli se jedná o jednu z jejích prvotin, musím podotknout, že se již zde projevila jako skvělá herečka. Dále zde máme dva Doctory Who (byť jednoho jen na pár záběrech) a sera Davose. Mě osobně rovněž potěšily zvolené lokace, především majestátní gotické monumenty. Lomený oblouk je zde pomalu na každém třetím záběru. Takže nakonec uděluji 3 hvězdičky.(3.11.2018)

Zvláštní film.... Na začátku jsem jeho dokoukání chtěla vzdát, ale nakonec mě přemohla zvědavost, jak to všechno dopadne...;). Sice toto drama nebude patřit k těm, ke kterým bych se chtěla znovu a znovu vracet.. Přesto si, ale myslím, že stojí za shlédnutí, když každý přežije hodinu čehosi těžkopádného a nesourodého (zvláště pasáže o prasatech a Arabele).... závěr filmu ho dozajista překvapí, tak jako mě.(17.12.2009)

Mám ráda Kate, ale tenhle příběh mě nijak neoslovil. Filmaři odvedli slušnou práci, přesto se v mém případě nějak minula s účinkem.(14.6.2009)

Tolik smůly a nepřízně osudu se jen tak nevidí! Nešťastně ženatý, nešťastně zamilovaný, ani touha po vzdělání není naplněna, no a korunu tamu nasazuje tragický závěr filmu. Troufám si tvrdit, že tak tragické vyústění příběhu jsem snad ještě neviděl. To je fakt síla! Má milovaná "Kejt" je tady ještě mladičká, krásná a už dokazující, že to bude jednou vyjímečná herečka. Za ní dávám automaticky jednu hvězdu a společně se třemi zbývajícími to dává dohromady nadprůměrné čtyři. Po zásluze!(21.12.2014)

Naturalismus jako z učebnice literatury pro střední školy v samotném tématu filmu i otevřenosti některých scén. Postavy se zoufale snaží vymanit z prostředí, ze kterého pocházejí - Arabella marně sní o Austrálii, Jude o životě craisminsterského učence. Sue nechce víc než spokojený život po boku muže, kterého miluje. I když je tak trochu vdaná za jiného a Jude je tak trochu její bratranec. Bouřit se proti zaběhnutému společenskému řádu se však nevyplácí a po krátkém období zdánlivé idyly následuje erbenovsky krutý trest. Zbývají jen pocity viny a jediným východiskem je pokání a návrat k Bohu. Tedy alespoň pro Sue. Film romantický, a přesto beznadějně depresivní. Děj teče pomalu jako kalná řeka, ale nenudí. Scény nabité erotikou neuráží a mladičké Kate Winslett to v rouše Evině sluší navzdory tomu, že do sexy dračice má v tomto filmu opravdu hodně daleko.(11.2.2010)

Silný příběh s dramaticky vyklenutým vrcholem. Výborné herecké výkony hlavních představitelů. Pečlivá režie. Krásná kamera. Skvěle vystižená atmosféra viktoriánské Anglie.(30.12.2010)

* viktoriánske anglicko, vidiek, mestá, univerzita * vzťahy, nešťastné manželstvá, predsudky * láska, utrpenie, tragédia * túžba po vzdelaní *(17.4.2012)

Pomalu běžící romantický příběh plíživě a nenápadně houstne až se ukolébaný divák probere po krk v husté kaši předsudků doby. Hlavně však v boji vlastních myslí postav, jež se oprostily od zakořeněných schématu a vybočily z řady. Nakonec si tak můžeme vychutnat svobodné rozhodnutí a kruh se uzavře. Bohužel náladu občas nabourávají přemoudřelé řeči postav (co tesař to filozof). Snímek osciluje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami podle toho, jestli snášíte dlouhé vykreslování postav. To se může zdát chvílemi nudné, ale řekl bych, že pro snímek životně důležité. Navíc jsou dlouhé pasáže tu a tam proloženy lechtivou scénou, které klížící se oko spolehlivě otevírají :-).(28.3.2007)

Všechny filmy podle románů Thomase Hardyho se povedly. Romány jsou geniální, filmy výtečné. Hardyho romány nekončí dobře, ale jak píše Nabokov, "dobré konce mne urážejí".(31.5.2009)

Zajímavý příběh protkaný spoustou silných scén. Skvělí herci, jen by to chtělo trochu rychlejší vyprávění.(7.5.2007)

Juda - Film je velmi podařenou adaptací knihy Neblahý Juda od Thomase Hardyho. Kate Winslet v roli Sue podala fantastický výkon a celkové zobrazení konvenční viktoriánské Anglie je také velmi podařené. S hlavním hrdinou se snadno ztotožníte a film na vás udělá opravdový dojem.(7.4.2013)

To, ako to skončilo, bolo na môj žalúdok až príliš... Ale inak to bol skvele natočený film a ubohý Juda bol fakt sympaťák. Za zopár nechutne naturalisticky (alebo realisticky?) natočených scén hviezda dole.(9.11.2015)

...protože nás bylo moc...(13.8.2009)

Kvůli Kate jsem tento film chtěl vidět, kvůli ní jsem se na něj dodíval a kvůli ní nakonec zaokrouhluju hodnocení nahoru. Jsou to totiž takové slabší 4*. Film sice není špatný a zajímalo mě, jak to celé dopadne, ale z mého pohledu v něm to nejlepší a zároveň nejzajímavější tvořila právě Kate, která v sobě má prostě něco nádhernýho, díky čemu se na ni vždycky rád podívám.(18.12.2011)

Už tu sa 20-ročná Kate Winslet pustila do úlohy, ktorú by nie každý mal guráž zahrať. Kto videl film, vie, o čom hovorím. Liam Cunningham zahral veľmi pozoruhodne, mám pocit, že Griffiths taktiež, z čoho však vyplýva zaujímavý fakt, a síce, že podľa mojho názoru práve najhlavnejšia z postáv, samotný Jude, nebola obsadená práve vhodne. Ecclestonovi som to neveril tak, ako zvyšným trom spomenutým. Ťažký príbeh s pre mňa predvídateľným rozuzlením,(20.1.2017)

opravdu hodne zajimavy snimek... posledni pul hodina rozhodne decimujici.ukazuje lasku a nevinnost detskeho mysleni, ktere vyusti v necekanou tragedii. postava juda, ktery se muze na venek zdat chladnym, v sobe skryva neskutecnou lasku a utrpeni. pak je tady zena, kterou zivotni tragedie dovede do stadia, kdy prehodnoti svuj pohled na svet a nedokaze byt s clovekem, ktereho miluje.(7.9.2009)

Výborná Kate Winslet a dobře natočený příběh, který má čím zaujmout i dojmout. Jediné, co se tvůrcům podle mého názoru nepovedlo, je Christopher Eccleston - nejen že Kate nestačí herecky, ale ani typově se mi na danou postavu nehodí. Díky němu film hodně ztrácí, jeho postava není tak uvěřitelná, jak by podle scénáře mohla být.(8.2.2011)