Naruto

• Japonsko Naruto (více)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

Recenze uživatele animaxis k tomuto seriálu (1)

Naruto (2002)

Nedávno jsem se rozhodl, že začnu sledovat Naruta poprvé od úplného začátku do úplného konce, protože jak to vypadá, tak seriál jako takový nejspíš brzy skončí. Navíc jsem nikdy neviděl úplně všechny díly, tak jsem to chtěl napravit. A ještě k tomu přidám ten pocit nostalgie, protože Naruta znám od šesti let a nikdy mě úplně neomrzel. Nejdříve tento seriál startuje tak trochu nenápadně. Sice je už od začátku poznat, že se Naruto může vyvíjet k lepšímu a lepšímu, ale myslím, že by nejdříve nikdo neřekl, že to přeroste až do výšin, ve kterých je dnes. První série byla taková rozjezdná, ale po pár dílech se začala řešit zajímavá mise a na jejím konci je úžasné, že dokáže vyvolat tolik emocí. Druhá série už děj posouvá trochu dále. Objevení dlouhodobého záporáka Orochimaru odstartuje několik věcí, které v tomto seriálu zapříčiní mnoho důležitých dějových posunů. Navíc bych chtěl vychválit scény v "Lese smrti", protože ty jsou pro mě opravdu nezapomenutelné. Třetí série v podstatě vyvrcholila Orochimarovi plány se zničením Konohy a byla celkově opět dobrá. Jen mě mrzelo, že boj mezi Orochimaru a Sarutobim mohl být lépe zpracovaný. A současně probíhající boj mezi Narutem a Gaarou byl taky dost klíčový, co se budoucího děje týče. Čtvrtá série začala ve velkém. Příchod Sasukeho bratra Itachiho byl sice docela krátký, ale maximálně na mě zapůsobil a vůbec trochu nastínil, že nejhlavnější záporáci v podobě organizace Akatsuki se terpve pomaloučku blíží. Další zajímavá část série byl střet mezi třemi sanniny. To pro mě byl taky zážitek, ale přece jen ne tak velký jako první setkání Sasukeho a Itachiho po (skoro)vyhlazení Uchihů. Pátá série byla hodně vážná. Na jejím začátku byla podle mě skvěle zpracovaná psychologická změna Sasukeho. A ano, musím říct, že momentálně trochu víc fandím temnému Sasukemu, než spravedlivému Narutovi. I když oba mají velké klady i zápory a to je podle mě tak skvělé. Jakoby se prostě doplnovali a nějakým zvláštním způsobem k sobě patřili. Jednotlivé boje v této sérii byla až na nudnější souboj Choujiho a Jirouba taky dobré a ve všech bylo dost emocí. Nejvíce na mě ale zapůsobil boj mezi Leem, Gaarou a Kimimarem. Kimimaro byl ostatně dost zajímavá postava, i když byl naprosto zfanatizovaný Orochimarem. I on pro to ale měl dobrý důvod. Začátek šesté série, ve kterém byl souboj mezi Narutem a Sasukem byl až strhující. Dokonce i Sasukeho vzpomínky na Itachiho během něj na mě hodně zapůsobily a upřímně k Itachimu cítím čím dál větší sympatie, i když je pořád hodně záhadný. Konec souboje mě nezklamal, nicméně od 135 dílu začínají trochu zbytečné firelly, které trvají až do druhé poloviny posledního dílu Naruta. Zbytek 6. série mohl být lehce zajímavý, ale oproti předešlým dílům to byla prostě slabota. Sedmá série je podle mě nejhorší série Naruta vůbec a ani o ní moc nechci mluvit. Osmá série už mě zaujala trochu víc, protože tu bylo pár zápletek, které mě konečně zaujaly. Ale přesto jich bylo jen pár. Poslední devátá série mi přišla trochu zdlouhavá, ale konečné zápletka s Gaarovým týmem byla dobrá a upřímně, posledních deset minut o kterých jsem se tu už zminoval mi přišlo opět krásných. Působí na mě tak, že ted' jsem si sice musel vytrpět několik zbytečných zápletek bez hlavního děje, ale ted' se blízká na světlejší zítřky. Paradoxní je, že po té chvíli seriál končí :D Nicméně, Naruto Shippuden je přede mnou a za nějaký čas se na něj začnu dívat a dost se těším. Tomuto Narutovi tedy dávám kvůli posledním sériím jen 4 hvězdičky, ale Shippudenu dávám větší naděje. V tomto seriálu mě i několikrát zaujala hudba, která byla na hodně místech opravdu dobrá. Taky je úžasné, že se tu všechny postavy psychologicky a vlastně i fyzicky vyvíjí. Taky je dobré, že každá postava má pro svoje konání nějaký velký důvod, takže ce často stává, že i když je zlá, tak jí to člověk tolik nezazlívá. S Narutem se tedy tímto loučím (asi na delší čas), ale jak říkám, Shippuden čeká. () (méně) (více)

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)