Naruto (TV seriál)

Hajato Date

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Iššin Čiba, Keidži Fudžiwara, Ken Narita, Kendži Nodžima, Kendžiró Cuda, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Rika Macumoto, Susumu Čiba, Šin'ičiró Miki, Šúiči Ikeda, Takeši Aono, Teššó Genda, Tomokazu Seki, Tomojuki Dan, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Akiko Jadžima, Hikaru Midorikawa, Kentaró Itó, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Masajuki Nakata, Masako Nozawa, Hiroaki Hirata, Hideo Išikawa, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Kan Tanaka, Takeši Kusao, Kjóko Hikami, Satoši Hino, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Fumihiko Tačiki, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Keiiči Suzuki, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Kenta Mijake, Džunko Midori, Eidži Janagisawa, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Masako Džó, Kijomi Asai, Šindži Kawada, Jošimicu Šimojama, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Jukie Maeda, Mami Šitara, Takajuki Sugó, Takako Honda, Jukari Tamura, Micuaki Hošino, Daisuke Kirii, Jošino Ótori, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Sajaka Aida

Ano... příběh o nejhorším z nejhorších, který je nejhorší i po 300 dílech právě začíná. Ze začátku si to ale neuvědomíte a koukáte na to dál... Není to přece žádné podřadné anime, když na to kouká tolik lidí a chválí si to. Ale až si to uvědomíte a dostanete se do stavu, kdy to začne být stereotypní, pak vám teprve dojde, kolik jste kvůli takové blbosti ztratili drahocenného času. Píšu o tom, jako by to byl odpad, i když jsou některé díly opravdu skvělé. Takže budˇsi vyberete modrou pilulku a vůbec na to nezačnete koukat, nebo červenou a po pár měsících ztraceného času uvidíte, co to s vámi udělá :).(9.2.2010)

No, tak já nevím. Mám za sebou první dva díly, a nevím co si o tom myslet. Být dvanáctiletý kluk, tak jsem asi nadšený. To ale už dávno nejsem. Nejvíc mě zaujal humor, který je docela fajn, a párkrát jsem se pousmál. Jenže strašně mě iritovala ta teatrálnost, přehnaná gesta, vyvalené oči, krev v gejzíru stříkající z nosu a nesnesitelný jekot a křik japonských dabérů. Jo, je to originál, jenže je to tak „jinaké“, že jsem to musel odložit. Třeba se k tomu někdy vrátím, a dám tomu ještě druhou šanci.(7.3.2016)

S rukou na srdci se vám můžu zaručit, že jsem neviděl lepší anime než je Naruto. No dobře nejsem nějaký extra nadšenec do japonských anime, ale tento mě pohltil hned při prvním dílu. Seriálu nechybí nic! Propracovaný příběh, hodně vtipných scén dokonalé openingy, endingy a celkoví soundtrack! Co nato říci Naruto mě jako seriál zaujal hlavně díky vtipným postavám typu: Maito Gai, Kakashi, Rock Lee a samozřejmě Naruta. V porovnání s Naruto Shippuuden mi přišel ten první Naruto jako o fous lepší. Shippuuden je až moc krvelačný, ale stejně mám rád oboje!!! 9/10(29.10.2010)

Sentimentální chvilka mi dopomohla se vrátit k tomuto seriálu a napsat menší komentář :D. Naruto je můj úplně první odrazový můstek na asijskou tvorbu, nebudu-li počítat Pokémony, Digimony a Bayblady. Přijde mi to jako včera, když jsem se kamarádovi u něj doma smál, co že to sleduje za hovadinu. Díval se zrovna na fillerový díl, v němž vařili ramen. U tohoto kamaráda jsem trávil spoustu času, takže netrvalo dlouho a při jeho naruťácké cestě jsem uviděl pár dalších dílů. Po těchto dílech jsem si řekl, že je to celkem zajímavé a zmíněného kamaráda poprosil, ať mi pošle odkaz kde Naruta stáhnu. Poté začal můj asi týdenní maraton, při němž jsem doháněl přibližně 130. díl Shippuudenu. Jak já tento seriál žral. Den a noc pro mě neexistovaly. Miloval jsem téměř všechny postavy a jejich příběh. Později jsem je začal malovat a obklopoval se jejich tématikou. Např. jsem hrál i Naruto Arenu atd. Co jsem si také díky Naruta zamiloval a zůstalo mi do dnes, tak silná vášeň ke klasické hudbě. Soundtrack od Takanashi Yasuhara je minimálně přes 50% kvality Naruta, jelikož dopomáhá většinu scén vyzdvihnout na maximální stupeň. Naruto je pro mě také speciální v tom, že je mou první „filmovou“ tvorbou, která mě dokázala rozplakat a emočně silně naštipovat. Ironií je, že mě nejvíce dojaly zrovna dva fillerové díly :D. Zprvu jsem si to ani neuvědomoval, ale Naruto ovlivnil můj život natolik, že pomalými krůčky začal měnit také můj charakter. Není nejlepším seriálem co jsem z Anime viděl, ale je tím nejnostalgičtějším. Toto dílo ve mně zůstane asi napořád.(20.4.2016)

Nejdřív mě to nechytlo. Co na tom všichni vidí... no dá se oukat, ale.... a pak nastaly dva krušné týdny, během kterých (díkybohu za zkouškový období) jsem celého Naruta shlédla - jen ještě jeden díl a opravdu se už jdu učit - tak ještě jeden. Naruto má skvělý příběh, propracované postavy - jejich životní příběh, postupně, po dávkách podávaný. Fillery jsou zlo, s tim opravdu souhlasím.... ale mangové anime je prostě skvělé.) Neříkám že Naruto nemá chyby - tohle je pouze mé osobní hodnocení na základě toho, e jako Naruto, mě opravdu dlouho nic nechytlo:D(23.5.2007)

• - Gamabunta měl být původně obří čínský drak. (mitch1)

• - Na zvitkoch sa malo pôvodne jazdiť, ako v Aladinovi. (Sushi-sama)

• - Hrdinka Sakura je pojmenována podle stromu Somei Yoshino Sakury, Japonské třešně, jejíž lístky mají světle růžovou barvu, stejně jako vlasy postavy. (Hannibal92)