Naruto (TV seriál)

• Japonsko

ナルト

Naruto

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2002 - 2007, 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Hajato Date

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Iššin Čiba, Keidži Fudžiwara, Ken Narita, Kendži Nodžima, Kendžiró Cuda, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Rika Macumoto, Susumu Čiba, Šin'ičiró Miki, Šúiči Ikeda, Takeši Aono, Teššó Genda, Tomokazu Seki, Tomojuki Dan, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Akiko Jadžima, Hikaru Midorikawa, Kentaró Itó, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Masajuki Nakata, Masako Nozawa, Hiroaki Hirata, Hideo Išikawa, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Kan Tanaka, Takeši Kusao, Kjóko Hikami, Satoši Hino, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Fumihiko Tačiki, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Keiiči Suzuki, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Kenta Mijake, Džunko Midori, Eidži Janagisawa, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Masako Džó, Kijomi Asai, Šindži Kawada, Jošimicu Šimojama, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Jukie Maeda, Mami Šitara, Takajuki Sugó, Takako Honda, Jukari Tamura, Micuaki Hošino, Daisuke Kirii, Jošino Ótori, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Sajaka Aida, Taiten Kusunoki, Hikaru Mijata, Ema Kogure, Masakazu Suzuki

Naruto je mladý chlapec, kterým skoro všichni lidé z vesnice Konoha pohrdají a zároveň se ho i bojí...a mají k tomu i patřičný důvod. Naruto není jen tak obyčejný chlapec, ve skutečností je tzv. Kyuubi (devítiocasá liška), který málem celou Konohu zničil, ale díky oběti v podobě čtvrtého Hokage (nejsilnější ninja z Konohy), byl tento démon uvězněn v těle malého chlapce = zrození Naruta. Naruto jde pevně za svým cílem - stát se dalším Hokage, aby všem dokázal, že je hlavně lidská bytost, která si zaslouží lásku a obdiv za své dobré činy. Ale cesta za titulem Hokage je dlouhá a plná zrady, bolesti a ztrát. Ale s pravidly "work hard" a "never give up" se Naruto klidně dalším Hokage může stát. Tak, to bychom měli....no, u Naruta se člověk neubrání srovnání s Bleachem, protože má podobnou (ne-li stejnou) stavbu. Prvních 135 dílů vychází z mangy, a jsou jedním slovem "kulervoucí", plno bitek a pár odlehčujících momentů (skoro pokaždé, když Naruto zavře oči a začne o něčem mluvit, tak se člověk neubrání smíchu)......potom přichází největší kámen úrazu a to jsou TAMTADADAAA fillery, které jsou špatně nakreslené, špatně naanimované a u většiny z nich snad měli páni scénáristi nejspíš čerstvě po lobotomii, protože demence by se dala krájet...ono když máte 5ti dílný filler, kde už hned po prvním víte všechny pointy a "zvraty", tak je něco nejspíš špatně, že jo. Ale zase ne všechny fillery jsou tak strašné, takže mé hodnocení snad dává hlavu a patu. Za děj kopírující mangu dávám jasných *****, za fillery max. **: sečteno a podtrženo slabé ****.(23.4.2007)

Po 136 epizodách jsem se na to na po doporučení místních komentářu vybodl. Pokémoni se nekonají, humbuk (kultovnost) kolem toho chápu (propracovanost světa se dá srovnat s Harry Potterem). Nicméně zdlouhavost, nekonečnost a natahování děje, přemíru flashbacků a (ob)časnou nelogičnost tomu může odpustit jen zapálený fanoušek, což já nejsem. PS: Souboj Lee vs. Kimimaro (někdy kolem 123, 124. epizody) si užijete. - 70 %(26.1.2011)

Naruto. Seriál, o kterém jsem vždycky jen zaslechla, ale nikdy víc se o něj nezajímala, dokud mi ho přítel nepředstavil. Myslela jsem, že je to jenom nějakej animáč pro děti, ale že si získá srdce i 16ti leté puberťačky.. Kdo by to byl čekal. Postavy jsou prostě naprosto boží a promyšlené. Často se stane, že záporáka máte radši, než jakéhokoliv klaďase. Tady prostě nejde některé záporáky nemít rád. A pokud na to koukáte v Japonštině (kdo ne, nechť neprodleně napraví!) tak se ještě naučíte pár nových slovíček a můžete dělat před ostatními machry. :D Naruto se stal pro mě jedním z fanouškovských světů, o kterých se chci dozvídat víc a kde je pořád se co učit. Třeba pečetě jsou fakt zábava. Jediný, co mi vadí, je neuvěřitelné protahování některých bitev, které jsou pak až nudné. Proto o jednu hvězdičku bohužel méně. Seriál, který má super hlášky, vtipnou animaci, nezapomenutelné scény a všeobecně je velice fajn. Dattebayo!(5.1.2015)

Grandiózní !! Nepopsatelně dobré anime. Naruto je něco nevídaného, díky němu jsem se stal Otaku, ale na nic jiného jsem nevydržel koukat déle jak měsíc, Naruta ale sleduju od narození a budu ho sledovat až do samého konce. Všem haterům vzkazuju, že se mají dívat déle než pár minut, protože jakmile se ponoříte do tohoto světa, už není cesty zpět a taková slova, jako že je to něco špatného už byste nikdy nevypustili z úst.(2.12.2015)

Naruto byl můj první kontakt s anime a mangou a doslova jsem hltal každý jeho díl. Po nějakém čase si ale člověk začne uvědomovat stereotypnost seriálu (opakujicí se emoční scény, na které je kladen velký důraz, otravné fillery na několik dílů a tak celkově se seriál nikam neubírá a připomíná to čím více zpomalující telenovelu), kvůli které jsem se na Naruta přestal dívat. Na druhou stranu nelze upřít humorné scénky a dialogy, kterých je opravdu dost, souboje a dějovou linku, na které seriál běží. Zaujalo mě také časté opakování (hlavně v případě Naruta) různých povzbudivých proslovů, které se týkají víry v sebe sama a sebedůvěry, což určitě pro mladší diváky je dobrou volbou.(8.10.2011)