Naruto

(TV seriál)
Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Hajato Date

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

Zíza

To je děsná kravina... Ale tak dá se to:-D Když příjdete unavený z párty a pustíte si to, tak to jde... ;-) Hodně se pobavíte a ten kluk vám bude připadat otravný, na začátku. To mi věřte! Ale potom.. začnete mu fandit, vůbec tak začnete fandit všem... jak to? Nevim XoD Ale zkuste mě dát, shlédla jsem to za 14 dní; přesně. Což samo o sobě značí, že mě to vážně muselo bavit... No nic, jdu na Shippudena :-) ()

TheDarKnig

Ještě ne tak vyspělé, propracované, v dramatických rovinách vyčerpávající, hudebně dokonalé a v mnoha dalších ohledech přitažlivé jako jeho novější bratříček Shippuden, nicméně stále stejně neodolatelné po stránce postav, jejich motivací a charakterů, detailně zpracovaných osudů a pomalu se odhalujících temných tajemství.. Jako rozdání karet více než funkční, nejvíce mi tady vadila právě ta nevyvinutá, podle mně se nehodící a atmosféru ničící hudba (čest výjimkám) a dětinskost.. A pak tu jsou i další problémy, které ale přetrvali i dále, takže o těch se možná vyjádřím v dalším komentu. Nicméně, nikdy bych neřekl, že mně tohle široce rozšířené hype vtáhne taky. Dlouhou dobu mi to lezlo na nervy. No, stačilo zkusit a chvíli vydržet a byl jsem v tom.. ()

Stegr

90% - Kromě fillerů, které jsem záměrně vynechal, takže o nich moc nevím, je Naruto vynikající anime se skvěle propracovanými postavami, příběhem i souboji. Odpadové by se měli stydět. Buď nedali Narutovi šanci je zaujmout nebo viděli verzi na Jetixu, o které jsem slyšel jen samou "chválu". Tak nebo tak, Naruto si tahle malé hodnocení rozhodně nezaslouží. Je tam tolik věcí, které se dají ocenit, že není možné, aby to někoho, kdo viděl víc jak jeden díl, nutkalo dávat odpad. Jde se na Shippuden... :) ()

Hitman_47

Naruto je mladý chlapec, kterým skoro všichni lidé z vesnice Konoha pohrdají a zároveň se ho i bojí...a mají k tomu i patřičný důvod. Naruto není jen tak obyčejný chlapec, ve skutečností je tzv. Kyuubi (devítiocasá liška), který málem celou Konohu zničil, ale díky oběti v podobě čtvrtého Hokage (nejsilnější ninja z Konohy), byl tento démon uvězněn v těle malého chlapce = zrození Naruta. Naruto jde pevně za svým cílem - stát se dalším Hokage, aby všem dokázal, že je hlavně lidská bytost, která si zaslouží lásku a obdiv za své dobré činy. Ale cesta za titulem Hokage je dlouhá a plná zrady, bolesti a ztrát. Ale s pravidly "work hard" a "never give up" se Naruto klidně dalším Hokage může stát. Tak, to bychom měli....no, u Naruta se člověk neubrání srovnání s Bleachem, protože má podobnou (ne-li stejnou) stavbu. Prvních 135 dílů vychází z mangy, a jsou jedním slovem "kulervoucí", plno bitek a pár odlehčujících momentů (skoro pokaždé, když Naruto zavře oči a začne o něčem mluvit, tak se člověk neubrání smíchu)......potom přichází největší kámen úrazu a to jsou TAMTADADAAA fillery, které jsou špatně nakreslené, špatně naanimované a u většiny z nich snad měli páni scénáristi nejspíš čerstvě po lobotomii, protože demence by se dala krájet...ono když máte 5ti dílný filler, kde už hned po prvním víte všechny pointy a "zvraty", tak je něco nejspíš špatně, že jo. Ale zase ne všechny fillery jsou tak strašné, takže mé hodnocení snad dává hlavu a patu. Za děj kopírující mangu dávám jasných *****, za fillery max. **: sečteno a podtrženo slabé ****. ()

Hromino

Naruto. Jedni to milují, druzí nenávidí. Čím to? Vždyť to je extrémně zábavné, extrémně návykové a parádně propracované... tak čím to? Možná tím, že ta druhá sorta měla nejspíš tu smůlu, že viděla česky dabovanou verzi na Jetixu/Animaxu (v obou případech je jeho úroveň děsivá!), a v tom případě se jim vůbec nedivím. Ze zvědavosti jsem kouknul na pár česky dabovaných dílů a naprosto jsem ty nešťastlivce pochopil. Měl jsem takový pocit, že se celý dabérský tým skládal maximálně tak z pěti dospěláků, kteří dostali nadlidský úkol: předabovat tak desetinásobek převážně dětských postav. A to samozřejmě dobře nedopadlo. Jen když Naruto otevře hubu a zařve rádobytriumfálním hlasem toho borce, co každý víkend ráno na Barrandově dabuje Johna Hensona z Wipeout (jméno neznám, sorry) větu: "A pozor, technika stínových klonů!", už začínáte sahat buď po ovladači, nebo v horším případě začnete epilepticky tápat po mikrotenovém sáčku, jelikož tohle může fakt diváku neotřelému poněkud ublížit. Mikrotenový sáček je naštěstí univerzální předmět a dá se použít jednak jako zásobárna blitků, ale také díky své flexibilitě jej lze spolehlivě použít třeba pro udušení. Pokud si ale zachováte přece jen dostatek soudnosti a nenecháte se vypružit dabovanou verzí, můžu vám předložit lukrativní nabídku. Co takhle se na to mrknout s českými titulky a v originále? Budete až galakticky překvapeni, jak vás to pohltí. To, jak má každá postava svou duši, jak to nejsou jenom ploché pohybující se postavičky pocházející z chorých hlav scenáristů, ale postavy, které se v průběhu seriálu opravdu vyvíjejí (a že jich není málo), získávají si čím dál více sympatií... a vám nezbývá než je buď milovat, nebo nenávidět. Budete nad tím žasnout, budete vás to zatraceně bavit. Zapomeňte na nějaké strnulé šablonky à la Ordinace nebo Ulice, kde se i po dvou tisících dílech každý chová jako stejný d***l a místo toho se ponořte do příběhu, který vám fakt nedá spát a vytvořil si u mnoha lidí parádní závislost... např. u mě. :) Kdo viděl alespoň deset dílů, ví, o čem mluvím... a kdo viděl jeden díl (a možná ani ten ne), nejlépe s českým dabingem a už tomu kvůli prvnímu dojmu napálil odpad, ten nechť si jde políbit... vy-víte-co. Nebo si to alespoň zkuste domyslet. ()

• Naruta mluví dívka, Takeuchi Junko. (Komprimus)
  • Démon devítiocasé lišky má pevný základ ve východoasijské mytologii (čínsky húli jīng; japonsky kitsune; korejsky kumiho). V jednotlivých oblastech se její příběh liší, ale základ je podobný a vychází z první zmínky od Wanga Chonga Lunheng, klasický text z roku 80. Většinou byla uvězněna v lidském těle nebo na sebe brala lidskou podobu, nejčastěji nějáké promiskuitní ženy a lákala k sobě mladé muže, jejichž duše pak konzumovala. Mezi nejznámější patří Daji, milenka krále Zhou z dynastie Shang. (3T)