Naruto (TV seriál)

Hajato Date

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Iššin Čiba, Keidži Fudžiwara, Ken Narita, Kendži Nodžima, Kendžiró Cuda, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Rika Macumoto, Susumu Čiba, Šin'ičiró Miki, Šúiči Ikeda, Takeši Aono, Teššó Genda, Tomokazu Seki, Tomojuki Dan, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Akiko Jadžima, Hikaru Midorikawa, Kentaró Itó, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Masajuki Nakata, Masako Nozawa, Hiroaki Hirata, Hideo Išikawa, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Kan Tanaka, Takeši Kusao, Kjóko Hikami, Satoši Hino, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Fumihiko Tačiki, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Keiiči Suzuki, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Kenta Mijake, Džunko Midori, Eidži Janagisawa, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Masako Džó, Kijomi Asai, Šindži Kawada, Jošimicu Šimojama, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Jukie Maeda, Mami Šitara, Takajuki Sugó, Takako Honda, Jukari Tamura, Micuaki Hošino, Daisuke Kirii, Jošino Ótori, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Sajaka Aida

Chytlavá věc tenhle blonďák s kočičími vousy.. Soundtrack je tady obzvlášť vydařený, není prvoplánový a v různých situacích pomáhá navodit atmosféru. Nejraději mám určitě Orochimaru theme, zlověstný až beznadějný varhanní nástup se sakrálním tématem je opravdu děsivý. Obecně se tvůrcům daří budit emoce vhodnou kombinací hudby a emotivními monology postav, které ve výsledku nepůsobí směšně. O atmosféru se starají taky zajímavě volené pohledy, např. když je schválně pokřivena perspektiva, efekt rybí oko. Na scéně se objeví záporák s předimenzovanou hlavou, divák je okamžitě deptán skličující pocitem. Příběh pozornost udrží, pořád se něco děje ikdyž jde o vedlejší 'mise', co skrývá Kakashi pod maskou atd... Jediná věc co mi vadí jsou zbytečně protáhované souboje, dlouhé minuty vyplněné flashbacky a neustále se opakujícími hláškami. Například souboj Orochimaru se Sarutobim, kde v patové situaci, kde se nikdo ani nehne, vydrželi snad šest dílů. Vím bude to horší ale klady tohle čekání spolehlivě vyváží. Navíc, kam se to hrabe na statičnost takového Shigurui. Mí oblíbenci: Jiraiya, Neji, Temari. (cca 162 Bílý Noroimusha)(16.7.2013)

S rukou na srdci se vám můžu zaručit, že jsem neviděl lepší anime než je Naruto. No dobře nejsem nějaký extra nadšenec do japonských anime, ale tento mě pohltil hned při prvním dílu. Seriálu nechybí nic! Propracovaný příběh, hodně vtipných scén dokonalé openingy, endingy a celkoví soundtrack! Co nato říci Naruto mě jako seriál zaujal hlavně díky vtipným postavám typu: Maito Gai, Kakashi, Rock Lee a samozřejmě Naruta. V porovnání s Naruto Shippuuden mi přišel ten první Naruto jako o fous lepší. Shippuuden je až moc krvelačný, ale stejně mám rád oboje!!! 9/10(29.10.2010)

Nedávno jsem se rozhodl, že začnu sledovat Naruta poprvé od úplného začátku do úplného konce, protože jak to vypadá, tak seriál jako takový nejspíš brzy skončí. Navíc jsem nikdy neviděl úplně všechny díly, tak jsem to chtěl napravit. A ještě k tomu přidám ten pocit nostalgie, protože Naruta znám od šesti let a nikdy mě úplně neomrzel. Nejdříve tento seriál startuje tak trochu nenápadně. Sice je už od začátku poznat, že se Naruto může vyvíjet k lepšímu a lepšímu, ale myslím, že by nejdříve nikdo neřekl, že to přeroste až do výšin, ve kterých je dnes. První série byla taková rozjezdná, ale po pár dílech se začala řešit zajímavá mise a na jejím konci je úžasné, že dokáže vyvolat tolik emocí. Druhá série už děj posouvá trochu dále. Objevení dlouhodobého záporáka Orochimaru odstartuje několik věcí, které v tomto seriálu zapříčiní mnoho důležitých dějových posunů. Navíc bych chtěl vychválit scény v "Lese smrti", protože ty jsou pro mě opravdu nezapomenutelné. Třetí série v podstatě vyvrcholila Orochimarovi plány se zničením Konohy a byla celkově opět dobrá. Jen mě mrzelo, že boj mezi Orochimaru a Sarutobim mohl být lépe zpracovaný. A současně probíhající boj mezi Narutem a Gaarou byl taky dost klíčový, co se budoucího děje týče. Čtvrtá série začala ve velkém. Příchod Sasukeho bratra Itachiho byl sice docela krátký, ale maximálně na mě zapůsobil a vůbec trochu nastínil, že nejhlavnější záporáci v podobě organizace Akatsuki se terpve pomaloučku blíží. Další zajímavá část série byl střet mezi třemi sanniny. To pro mě byl taky zážitek, ale přece jen ne tak velký jako první setkání Sasukeho a Itachiho po (skoro)vyhlazení Uchihů. Pátá série byla hodně vážná. Na jejím začátku byla podle mě skvěle zpracovaná psychologická změna Sasukeho. A ano, musím říct, že momentálně trochu víc fandím temnému Sasukemu, než spravedlivému Narutovi. I když oba mají velké klady i zápory a to je podle mě tak skvělé. Jakoby se prostě doplnovali a nějakým zvláštním způsobem k sobě patřili. Jednotlivé boje v této sérii byla až na nudnější souboj Choujiho a Jirouba taky dobré a ve všech bylo dost emocí. Nejvíce na mě ale zapůsobil boj mezi Leem, Gaarou a Kimimarem. Kimimaro byl ostatně dost zajímavá postava, i když byl naprosto zfanatizovaný Orochimarem. I on pro to ale měl dobrý důvod. Začátek šesté série, ve kterém byl souboj mezi Narutem a Sasukem byl až strhující. Dokonce i Sasukeho vzpomínky na Itachiho během něj na mě hodně zapůsobily a upřímně k Itachimu cítím čím dál větší sympatie, i když je pořád hodně záhadný. Konec souboje mě nezklamal, nicméně od 135 dílu začínají trochu zbytečné firelly, které trvají až do druhé poloviny posledního dílu Naruta. Zbytek 6. série mohl být lehce zajímavý, ale oproti předešlým dílům to byla prostě slabota. Sedmá série je podle mě nejhorší série Naruta vůbec a ani o ní moc nechci mluvit. Osmá série už mě zaujala trochu víc, protože tu bylo pár zápletek, které mě konečně zaujaly. Ale přesto jich bylo jen pár. Poslední devátá série mi přišla trochu zdlouhavá, ale konečné zápletka s Gaarovým týmem byla dobrá a upřímně, posledních deset minut o kterých jsem se tu už zminoval mi přišlo opět krásných. Působí na mě tak, že ted' jsem si sice musel vytrpět několik zbytečných zápletek bez hlavního děje, ale ted' se blízká na světlejší zítřky. Paradoxní je, že po té chvíli seriál končí :D Nicméně, Naruto Shippuden je přede mnou a za nějaký čas se na něj začnu dívat a dost se těším. Tomuto Narutovi tedy dávám kvůli posledním sériím jen 4 hvězdičky, ale Shippudenu dávám větší naděje. V tomto seriálu mě i několikrát zaujala hudba, která byla na hodně místech opravdu dobrá. Taky je úžasné, že se tu všechny postavy psychologicky a vlastně i fyzicky vyvíjí. Taky je dobré, že každá postava má pro svoje konání nějaký velký důvod, takže ce často stává, že i když je zlá, tak jí to člověk tolik nezazlívá. S Narutem se tedy tímto loučím (asi na delší čas), ale jak říkám, Shippuden čeká.(3.4.2013)

Neskutečně propracované charaktery a svět, solidní animace soubojů, někdy žertovné, někdy smrtelně vážné a neskutečně (a myslím tím opravdu neskutečně :D) dojemné. Je pravda, že některé fillery byly vyloženě za trest, ale zbytek je příliš dobrý, než aby to mohlo uškodit mému celkovému hodnocení. A že to žerou všichni a že je nuda to žrát taky, je epochálně debilní (a hlavně nepravdivý) žvást. (osobně znám jenom dva lidi, kteří si Naruta oblíbili)(5.12.2008)

Ještě ne tak vyspělé, propracované, v dramatických rovinách vyčerpávající, hudebně dokonalé a v mnoha dalších ohledech přitažlivé jako jeho novější bratříček Shippuden, nicméně stále stejně neodolatelné po stránce postav, jejich motivací a charakterů, detailně zpracovaných osudů a pomalu se odhalujících temných tajemství.. Jako rozdání karet více než funkční, nejvíce mi tady vadila právě ta nevyvinutá, podle mně se nehodící a atmosféru ničící hudba (čest výjimkám) a dětinskost.. A pak tu jsou i další problémy, které ale přetrvali i dále, takže o těch se možná vyjádřím v dalším komentu. Nicméně, nikdy bych neřekl, že mně tohle široce rozšířené hype vtáhne taky. Dlouhou dobu mi to lezlo na nervy. No, stačilo zkusit a chvíli vydržet a byl jsem v tom..(6.7.2012)

• - Naruta mluví dívka, Takeuchi Junko. (Komprimus)

• - Inspirací pro postavu Rocka Leeho byl Bruce Lee. Oba slaví narozeniny 27. listopadu. (Claude Speed)

• - Jméno Kakashi Hatake znamená ve volném překladu "Polní Strašák". Jméno staršího bratra Sasukeho Uchihi je Itachi, což v překladu znamená „lasička“. (Claude Speed)