Naruto (TV seriál)

Hajato Date

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Iššin Čiba, Keidži Fudžiwara, Ken Narita, Kendži Nodžima, Kendžiró Cuda, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Rika Macumoto, Susumu Čiba, Šin'ičiró Miki, Šúiči Ikeda, Takeši Aono, Teššó Genda, Tomokazu Seki, Tomojuki Dan, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Akiko Jadžima, Hikaru Midorikawa, Kentaró Itó, Nobutoši Kanna, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Masuo Amada, Rjúdži Mizuno, Ikuo Nišikawa, Tomoe Hanba, Juki Masuda, Naoki Bandó, Jutaka Aojama, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Masajuki Nakata, Masako Nozawa, Hiroaki Hirata, Hideo Išikawa, Jumiko Kobajaši, Čafúrin, Kan Tanaka, Takeši Kusao, Kjóko Hikami, Satoši Hino, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Džódži Nakata, Rjóka Juzuki, Fumihiko Tačiki, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Sóičiró Hoši, Keiiči Suzuki, Tóru Nara, Kazuhiko Inoue, Nobuo Tobita, Kenta Mijake, Džunko Midori, Eidži Janagisawa, Daiki Nakamura, Tomohiro Cuboi, Masako Džó, Kijomi Asai, Šindži Kawada, Jošimicu Šimojama, Kósuke Toriumi, Noriko Šitaja, Šizuka Išikawa, Masaši Ebara, Šótaró Morikubo, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Tomojuki Šimura, Jukie Maeda, Mami Šitara, Takajuki Sugó, Takako Honda, Jukari Tamura, Micuaki Hošino, Daisuke Kirii, Jošino Ótori, Nobuaki Fukuda, Takaši Kondó, Sajaka Aida
  • Martinius

kedysi ma segra prinutila pozriet si z tohto serialu dva diely. naruto je nieco ako nemecka dychovka. k tomu, aby ju clovek vydrzal, musi byt bud priserne ozraty alebo od narodenia retardovany. to druhe je u manga-diagnoz nevyhnutnym predpokladom pre pozeranie tychto japonskych uchylnych carbanic, takze vysoke hodnotenia u anime by sa mali brat s patricnou rezervou. asi ako u ludi hodnotiacich stranky s detskou pornografiou, ktora tu nastastie zastupena nie je. anime zial ano.(21.8.2011)

Ne. Nečekejte tady nějakou podívanou ve stylu Pokemonů. Naruto je zcela nové, neokoukané a precizně vymyšlené fantasy, které si musí získat každého. Největší kladem je pravděpodobně to, že jsou v Narutovi desítky perfektně vymyšlených postav, jejichž příběhy zasahují hluboko do minulosti i budoucnosti. Je to anime, ve kterém se nekladou meze na fantazii, je to vizuálně krásné a jako doprovod slouží perfektní soundtrack. Neduhem může být paradoxně trojlístek hlavních postav, které si buďto zamilujete, nebo jimi budete opovrhovat..(9.7.2011)

Naruta jsem bohužel objevil na Jetixu v dabingu, tehdy jsem byl ovšem menší a nevěděl jsem, že lepší je to v originále. Zkouknul jsem první a druhou sérii a pak jsem to přestal sledovat. Teď jsem se k tomu vrátil (v originále samozřejmě) a dostalo se mi neskutečný nostalgie. Naprosta bomba! Postavy, příběh, emoce, akce, humor, hudba... všechno je skvělý. U tohoto seriálu se mi nikdy nestalo, že bych se aspon na malý moment nudil. Má to tak neskutečný děj a postavy, že vás baví každá vteřina. Já anime nemusím, ale tohle je to nejlepší Anime co znám! 1. Série: Seznámení s Narutem, pár hodně vtipných scén, tréning, Kakashi, Zabuza a Haku - skvělé postavy, příběh: vlnová vesnice, doprovod a ochrana, hudba? geniální!, souboje? špičkové!..100%. 2. Sére: Chunninská zkouška, mnohem víc soubojů něž v první sérii, nové postavy: Kiba, Lee, Neji, Gaara, Zaku.. fakt fůra! Strašne jsem si oblibil Kibu a Akamaru. Nechápu kde tvůrci berou tolik skvělých nápadů. Boje byli neuvěřitelně super. 100%(27.2.2014)

Nedejte na první dojem! Naruto se sice zprvu může zdát jako čistě infantilní, jednoduchá a směšná zábava pro prcky (což někdy opravdu je), ale když u toho člověk pár epizod vydrží, tak vlastně zjistí, že to je seriál s velkou škálou zajímavých a skvěle napsaných postav, mezi kterými si člověk lehce najde oblíbence, navíc s poutavou příběhovou linkou, které nechybí napětí ani logika, plus s podmanivými souboji, jenž jsou často radostí pro oko. Samotnou narativitu by Narutovi mohl dokonce závidět i leckterý dnešní příběhový seriál. Třeba abych v pozdější fázi příběhu ukazoval fakáče na postavu, které jsem ze začátku strašně fandil (a taky naopak), to se zatím povedlo jen Hře o trůny. Ano, je tam ale i plno extrémně trapných fórů, úděsně utahaných sekvencí, přehnaného afektu a dalších aspektů typických pro standardní anime, plus seriál je to extrémně dlouhý, v jeho poslední třetině navíc opravdu dost kriticky ztratí dech. Ale sakra žůžo dobrodrůžo je to pořádné. Už jen kvůli parádnímu soundtracku. Schválně si zkuste dát prvních 10 dílů, pokud vás to ani poté nechytne, odložte to. Průměrné 4*(21.5.2018)

Pokud nebudu brát v potaz celosvětově známý seriál Pokemon, který většina lidí mojí generace vlastnící TV prostě miloval, byl Naruto první větší Japonské anime se kterým jsem se setkal. Člověk se do toho rychle dostane, sympatické postavy, poutavý příběh a nádherná hudba, to všechno zabalené do světa ninjů. Jediná škoda, že studio bylo tak strašně nenažrané a celý seriál v podstatě potopilo neustálými vsuvkami a brakovými epizodami odlišujícími se od původního komixu ( mangy ). Ve výsledku kvalitní kousek ale ani zdaleka ne nejlepší, za který je často neprávem považován.(17.5.2013)

• - Seriál byl vytvořen na motivy stejnojmenné mangy od Kishimota Masashi. (Claude Speed)

• - Naruta mluví dívka, Takeuchi Junko. (Komprimus)

• - Jiraiya znamená v preklade "robiť všetko na vlastnú päsť", Orochimaru "veľký had" a Tsunade "uväzovacie lano". (Johanides)