Není nic horšího než ustrnout, podlehnout rutině, prostě jet v zajetých kolejích. A teplé místečko v kanceláři zavedené firmy by mohlo k něčemu takovému snadno svádět. Proto se občas musí zvednout morálka mužstva nějakým tím školením. Každý dobrý šéf – a tím David Brent bezesporu je – by samozřejmě dokázal svoje ovečky povzbudit sám, ovšem respektuje, že i na tuhle práci má podnik specialisty. Jako třeba právě Rowana, jehož úkolem dnes bude přesvědčit všechny přítomné, že ve vztahu k zákazníkovi „péče a pozornost vyhrává". (Česká televize)

honajz2

David Brent je rozhodně ta nejnesympatičtější ústřední sitcomová postava všech dob. Je to také přesně ten typ člověka, který nedokáže mít pusu zavřenou ani na pět vteřin a musí být neustále ve vedoucí pozici. Je až na zabití, ale i tak mě bavilo sledovat, jak totálně zničil celé školení (s menší "pomocí" od Garetha, který se musí nesmyslně pitvat v modelových příkladech) a jak ho napadal takovými hovadinami jako třeba vlastní písní, jejíž text vůbec nedával smysl. A aby povzbudil podřízenou, která má problém ve vztahu, zazpívá jí písničku věnovanou princezně Dianě krátce po její smrti... Pracovat s někým takovým v jedné firmě, tak mu vrazím facku a hned odtamtud zdrhnu, ale naštěstí tam s nimi nejsem, takže se nad tím vším můžu jen bavit. A kecal bych, kdybych řekl, že jsem se bavil málo, právě naopak, tady jsem se co chvíli smál nahlas :D Zatím nejlepší epizoda. Slabých 5* ()