Série(3) / Epizody(14)

kubilov

Geniální trapnohumor, navíc zajímavě natočený. Čtvrtý díl je naprosto perfektní, David hrající na kytaru a zpívající svoje songy je fakt top. První série jednoznačných 5* --- Velmi dobrá série, i když o level pod perfektní první řadou. Narušení Davidovy aureoly relativně oblíbeného a schopného šéfa funguje, byť chemie s novými postavami až tolik ne. Opět - stejně jako v první sérii - je nejlepší čtvrtý díl. Davidův melouch by se k němu velmi hodí. --- Vkusný závěr v momentě, kdy už se formát sitcomu začínal vyčerpávat. Bilancuje se, vzpomíná se a ten sentimentální závěr... padne jak prdel na hrnec. Vybírání Davidovy partnerky (spolu s Timem) je jednoznačným highlightem. --- Celkově velmi silné 4* ()

soviczka

It's too real, Roy, too real... Spousta z nás má svého Davida Brenta. Někdo jich má dokonce několik. Kdo někdy pracoval v korporátu, ví... Proto se nemůžu rozhodnout, jestli je to vtipné nebo spíš děsivě skutečné. ()

mrclTV

Asi bola chyba pozerať americkú verziu pred britským originálom. V úvodnej sérii sa dej veľmi podobá. Dá sa povedať, že americká verzia je kópia až na úroveň jednotlivých vtipov. Čiže som sa tu o veľa zábavy pripravil sám svojou vlastnou chybou zlého postupu. Ale musím povedať, že v tejto verzii ma tie postavy vôbec nebavia, neviem prečo, ale vôbec som si k nim nevedel nájsť cestu, asi som si už priveľmi zvykol na americkú verziu. Je to podané takým vážnym, nehumorným, monotónnym spôsobom, aj keď tam sú vtipy, na ktorých som sa v americkej verzii smial, tak tu to neprichádza (a nie je to len tým, že som ich videl už druhýkrát.) Veď tu nie je žiadna energia! Je to podané ako príhovor na pohrebe. Chýba mi tu tá živelnosť, interakcia s kamerou aj širší ansámbl (to sa trochu zlepšilo v samom závere seriálu, ale to bolo neskoro). ()

worm14

Takový polodokumentární seriál z jednoho "kanclu." Šéf je sice lehce trhlej, ale s oddělením to myslí dobře. Nějaký ten kanadský žertík taky občas nemůže uškodit. Co na tom, že se opakuje už třikrát a ani poprvé to nebylo vtipný. Kancl je originální svým netradičním pojetím. Nečekejte nic normálního. Stativ se tady taky nepoužívá a samotné záběry jsou v podobném stylu jako třeba v seriálu LOST. Po prvním díle hodnotím 3,5* a uvidíme jak si seriál dál povede. ()

PROTIVETRU

Konečne niečo originálne ale nie na úkor pozerateľnosti. Dokumentárny štýl pôsobí na prví pohľad autenticky a dodáva punc reality. Tú trošku kazili niekedy David a Gareth, ktorí pbčas pôsobili príliš priškrtene a nereálne, teda u Garetha bolo tažšie uveriť, že takí debili existujú a u Davida skôr človek dúfal aby neboli a ak sú, nikdy ich nebudeme musieť znášať v reále. Humor sa tu posúva do úplne inej roviny, namiesto gagov sledujeme trapasy a malinkatosť osobnosti D. Brenta, najegocentrickejšieho blbečka (všade bol, všetko videl, všetko skúsil) a namiesto smiechu (aj keď pri prvom špeciále a pustení Davidovho videoklipu som sa neudržal :) ) skôr očakávajte akýsi divný pocit v žalúdku, ako pri ozajstnom trapase. Avšak vďakabohu to naozaj nie je, preto sa na tom dá zabaviť, keď viete ako tráviť takí seriál. Prečo sa Brentovi nakoniec podarilo tak dobre "obísť", nechápem, síce aj s ním som niekedy málinko súcitil ale asi by som mu nedoprial, jaksi mi to nesedelo do konceptu seriálu. Ricky Gervais musí byť naozaj nad vecou a mať silnú dávku zmyslu pre humor zo samého seba, pretože keby ho stretnem v reále, asi by ma dlho musel presviedčať, že nie je Brentom aj naozaj. A nesmiem zabudnúť na Tima a Dawn a ich príbeh, ktorí sa mi veľmi páčil a posledná časť, respektíve špeciál doslova pohladil moju skrytú romantickú dušu:D..ale fakt pekné to bolo. ()

pavliCZECH

neskutečně, ale fakt NESKUTEČNĚ, ne já to musim napsat ještě jednou a po slabikách: NES KU TEČ NĚ originální a vtipnej seriál. ()

Víteček

Skvělá věc. Je to sice komedie, ale svým způsobem dost depresivní a to se mi fakt líbí. Je to smutné, nutí mě to kroutit hlavou a nechápavě zírat, cítít se trapně a mlátit hlavou o zeď, ale nakonec vždy "odcházím" spokojen. Do Tima či Dawn se dá velice dobře vcítit a to dělá seriál hodně silným. Brent je naopak nechutný odporný arogantní hajzl, který nemůže být snad nikomu sympatický. Oproti Michaelu Scottovi se na něm snad nedá najít pozitivní vlastnost. Postava Tima je mi také bližší než Jim z US verze, ale to jsou spíš osobní preference. Dřív jsem měl pocit, že americká verze je lepší, ale po opakovaném shlédnutí jsem musel změnit názor. Už to, že jsem to viděl (prozatím) 3x dost vypovídá. Zatímco americká napodobenina udělá postupně úplně ze všech postav komické loutky (i z Pam a Jima) se špatnými vlastnostmi vynikajícími nad kladnými, tak zde jsou všichni (až na Brenta) "obyčejní" lidé. To je způsobenu i dobře zvoenou délkou. Nestane se z toho natahovaná břečka, jako z jeho zaoceánského dvojčete, která by už nevěděla co vymyslet. A i to finále mě dostává. :-) ()

Filousik

Seriál mě z počátku příliš nezaujal. Je zvláštní. Je rádoby vtipný. Přesto jsem v jeho sledování vytrval a vyplatilo se. Rickyho postava mě nesmírně iritovala, což byl bezpochyby její účel. Crook byl čím dát tím lepší a taky jsem si konečně uvědomil jak je důležité všude strčit nějakou tu romanci. ()

michma2

Rickey Gervais je génius a vzor arogance a trapnosti. S oběma dokáže dojít až za hranice snesitelnosti a i přes to se to dá snést a působí to uvěřitelně. Když mu pak k tomu ještě výborně sekundují přisluhovač Mackenzie Crook a firemní vtipálek Martin Freeman, je z toho jeden z nejlepších seriálů. (pozn. nutné sledovat v originále). ()

Posypusipusu

Jeden z nejoriginálnějších seriálů. Britský humor, dokumentární styl a sitcom v jednom. Kancl budete sledovat s otevřenou pusou a říkat si: „cože?“. Trapnost, vyhnístaná do maxima – to je to, na čem tahle perla BBC staví. Za šéfa v podání Ricky Gervaise se budete stydět, stane se pro vás ztělesněním slizouna, ale budete se chtít dívat dál a dál. ()

only_serials

Další moje absolutní Britská srdcovka... jakejkoliv díl můžu vidět klidně 100x dokola a stejně se u toho směju jako kdysi poprvý... (což bylo ještě v době, kdy si celá ČR myslela že jediný dva seriály na světě jsou přátelé a simpsonovi..) ()

Valenta28

Zcela boží a parádní britský humor utvořen z nelegrace vydávající se za legraci. Vše zde sedí. Dívák se seznámí s pár typy postav - odlišná móda, životní styl, hudba, názory, preference, životní cíle, mentalita.. - a všechny tyto postavy musí čelit prostředí šéfíka. Jak je to vždy a u každého, nejde to snadno. Obvzláště s dost nesrovnalým, rozporuplným šéfem, tj. přerostlým puberťákem hrajícím si na best bosse, jako přídavek britské prostředí. ()

Groower

Po pár dílech jsem dal "pouze" 4*,ale po skouknutí obou sérií dávám plný počet!! David Brent mě naprosto dostal, Ricky Gervais je dokonalej!! ()