Série(3) / Epizody(14)

B4TM4N

Ano, poznáte v tom i VAŠEHO šéfa, nebojte se...já jsem u toho vždycky po návratu z brigády málem umřel smíchy. Holt některé rysy mají ti chlápci nahoře, nehledě na národnost/povolání/počet ponižovaných společné. ()

kchaja

Ze začátku bylo těžké se do toho dostat, ale vyplatilo se to. Pořád jsem se nemohl rozhodnout, jestli je mám šéfa ztvárněného Ricky Gervaisem upřímně nesnášet nebo obdivovat jeho geniální herectví. ()

Paity

Další z místních "nejbolíbenějších filmů", které jsem přešel bez sebemenšího zájmu. Proč také. Nenabízí nic extra a nikdo mi tohle nevymluví a to jsem přitom přístupný argumentům v ledasčems. ()

JimDoor

Po X-tém zhlédnutí se pro mě z tohoto miniseriálu stává TéVéšouNumeroAjn a sesazuje z trůnu dlouholetého držitele titulu, kterým doposavad byli mí američtí kamarádi z velkého jablka. Navíc můžeme s jistotou tvrdit, že kancelář vytvořila nový světový rekord, jehož překonání se s největší pravděpodobností nedožiju... 5158% Díky Ricky!!!! .....a Steve samozřejmě!!! ()

blues

bohuzel jeden z nejslabsich britskych sitcomu, nesmyslne brblani uz je prilis absurdni, scenky nedomyslene, sekajici se kamera jako u rodinych zaberu z dovolene... ()

Shedom

Po tom aké nadšenie vo mne vyvolalo Black Books, som bola veľmi zvedavá na ďalší "britcom", ktorý sa objavil na programe ČT. V danú hodinu a deň zasadla som k obrazovke a čakala...Potom sa to stalo..... Zírala som nechápavo na obrazovku, neustále som kontrolovala hodiny, TV program a dokonca aj teletext a nijako som sa nemohla vysomáriť z toho, čo sa deje. V telke totiž bežal program, ktorý som jednoducho nevedela zaradiť . Vôbec sa to nepodobalo na avízovaný sitcom. Skôr mi to prišlo ako dokument z ústavu pre malomyseľných s nejakou špeciálnou "kancelárskou" úchylkou. Po asi 10 minútach som usúdila, že je to blbosť a prepla na iný kanál. Ale akosi mi to nedalo a sem-tam som to prepla späť v nádeji, že išlo o nejaký omyl a už tam beží ten správny program. Žiaľ, nestalo sa tak. Bola som sklamaná. O týždeň som bola presvedčená, že ČT nepozerám! Napriek tomu som neodolala a, v duchu hesla "nádej zomiera posledná, prepla...Zas tam však bežal len ten istý podivný program neidentifikovaného žánru. Ďalšie 2 časti som tiež takto prepínala, avšak nemohla som si nevšimnúť, že ten pochybný "sitcom" ma svojim spôsobom značne fascinuje... Skrátim to: približne od polovice som už na každú časť netrpezlivo čakala a tešila sa. A to, čo ma na začiatku šokovalo a pripadalo ako vrchol trápnosti, ma neskôr neskutočne zabávalo ! Dlho som nemohla prísť na to, čím to je. Veď je to predsa totálna kravina, vravel mi zdravý rozum. Potom som si uvedomila, koľko podobných týpkov sa nachádza v mojom okolí a keďže nie vždy sa dá bez následkov niekomu od srdca povedať, že je M A G O R ! ! ! !...., spôsobovalo mi sledovanie Office nenormálnu úľavu. Jeho tvorcovia to totiž povedali za mňa každý týždeň a to pekne z ostra, presne, jasne, výstižne. Dosť dobre chápem ľudí, ktorí tomuto seriálu neprišli na chuť [( je to v poriadku, každý normálny človek si na to musí najprv zvyknúť :-) ), zrejme sú to tí šťastní jedinci, ktorí si vedeli vybrať pracovisko/školu... a ktorým možno len závidieť ], podľa mňa je však geniálny. ()

dormouse

Jeden z nejvtipnějších seriálů, co znám. Humor na hranici trapnosti si bere na mušku všechno blbé, hloupé, směšné a nafoukané, co v lidech je. Na rozdíl od IT Crowd nebo TBBT se člověk velmi snadno ztotožní z některou z postav a sám se cítí velmi směšný a trapný a to není všem příjemné. Myslim, že je to svého druhu sociálni kritika průměrného člověka Kritika jdoucí na tělo. Seriál jsem viděla mnohokrát a smála se pokaždé víc. ()

DaeF odpad!

Myslím, že kdyby si Ježíš Kristus měl vybrat mezi ukřižováním na kříži, nebo sledováním tohodle, tak by bral radši ten kříz. ()

ondrula

Čím déle na to vzpomínám, tím méně chápu, čemu jsem se tenkrát smál, když jsem na to zpočátku koukával. V některých dílech mi nepřišlo vtipné vůbec nic a ve výsledku si uvědomuju, že komediální talent Rickyho Gervais jde úplně mimo mě, protože zůstává jen opakující se vzpomínka na jeho rozzářený úsměv debila, co se směje vlastním upoceným vtipům. Docela mě tam ale zaujal Martin Freeman, který v současnosti dokazuje, jak velký herec z něj roste. ()

Wenca888

Typický suchý anglický humor. Hlavní představitel je vtipný tím, že vůbec není vtipný, ale on sám si myslí, že ano. Kamera je minimálně hodně zajímavá. Škoda, že tento seriál měl tak málo dílů. ()

LBsmoke

sad, sad little man.. to propracovanost charakteristik postav je ohromující.. ta všudypřítomná trapnost je nepochopitelně vtipně tíživá.. a různé fragmenty životních pravd jsou nádherně a zároveň hrozivě reálné.. dokumentární forma je značně podstatná..atd ......asi ani nemám rád takovýto typ humoru ale od rickyho gervaise to naprosto žeru.. je to zvíře ()

Marys

Samo o sebe inšpiratívne v mnohých ohľadoch, no predsa slabo zrozumiteľné s oveľa nižšou kadenciou humoru ako u jeho americkej adaptácie. Keby som to pozeral opačne, možno by som reagoval ináč, no tým, že som najskôr dopozeral americkú verziu, tá britská mi prišla síce prirodzenejšia, no scenáristicky nedotiahnutá. ()

Garch

Zřejmě nejgeniálnější záměrná práce s trapností v historii seriálů. PS Pseudo-dokumentární Kancl byl při svém uvedení největším propadákem BBC.  Až po značné době došlo divákům a kritikům oč jde (první britský seriál, který získal prestižní Zlaté glóby. A vyhrál hned dva). PPS Ricky Gervais nechtěl v seriálu žádné vtipy, aby nenarušovaly nesnesitelnou trapnost nebo jakkoli  připomínaly sitcomy. PPS Kancl byl vysílán v osmdesáti zemích světa a mnohde se dočkal i místního zpracování. Prakticky vždy, včetně české verze, se geniální trapnost originálu změnila v nechtěně "trapný" druh trapnosti. ()

Jacek

Jeden z nejzamímavějších televizních formátů, na který jsem v poslední době narazil - tzv. mockumentary, předstíraný dokument. "Jakože-realityshow" z prostředí kanceláře. Ale dokonale sehraná. S výbornými herci a skvělým scénářem. ()

Tominecek

Jako vystřižené ze života. Kdo denně zažívá svůj vlastní "Kancl", ten ocení komiku tohoto seriálu. Keith je jednička - každý jeho výrok je perla. ()