Sociopathia

Mara je mladá žena, ktorá väčšinu svojho času trávi v práci. Pracuje vo firme, ktorá vyrába rekvizity a masky pre filmy. Žije bez priateľov a svoju prácu vykonáva aj doma. Doma však pracuje namiesto rôznych materiálov so živými dievčatami. Jej život sa začne uberať úplne iným smerom, keď v práci spozná novú zákazníčku, ktorá sa jej zapáči, a obe sa do seba zamilujú. (Marceloo)

Richie4422 odpad!

Celkom ok blondínka má isté problémy v hlavičke i mimo nej a rada uskladňuje svoje milenky a milencov vo svojom bytíku. Tieto jej lásky jej občas v halucináciách dávajú zabrať svojou žiarlivosťou, nevďačnosťou a nedostatkom lásky. Áno, na papieri takto zhrnuté to znie ako fajn koncept. Nie nový, originálny a svetoborný, ale celkom pekný. Tam to konči. Gore je tu nulový a krv je obyčajná lacná počítačová animácia. Bez srandy, GTA Vice City.. Dialógy sú odporné, nudné a v jej okolí je zrejme neskutočne vysoký výskyt lesbičiek. Každá jedna na ktorú narazí má rada kozy. A keď sme pri kozách, tie sú jediným dôvodom, prečo tento film vidieť a bohužiaľ, dnes je Valentín a Pornhub rozdával účty, takže bola väčšia konkurencia. Herecké umenie je horšie ako v Búrlivom víne a celý čas som sa cítil trápne. Samozrejme logika a racionalita tu fungujú, čo vyvrcholí záverom, kde chlap príde zachrániť dievča z bytu pred vrahyňou a zastaví chrbtom schodom s tým, že bude stáť a zavolá políciu. Takže si to zhrňme. Gore? Nula. Príbeh? Funguje len na papieri. Scenár? Otras. Herecké výkony? Neexistujú. Psychológia postáv? Patetická, nevysvetlená s náznakom zábrdu do minulosti. Neskoro a málo. Jednoducho ide o čistý amatérsky počin so snahou zaujať. Koho? Neviem. Okrem rodiny nehercov nemá cieľovku. Strata času. ()

Marceloo

Mara je mladá žena, ktorá väčšinu svojho času trávi v práci. Pracuje vo firme, ktorá vyrába rekvizity a masky pre filmy. Žije bez priatelov a svoju prácu vykonáva aj doma. Doma však pracuje namiesto rôznych materiálov so živými dievčatami. Jej život sa však začne uberať úplne iným smerom, keď v práci spozná novú zákazníčku, ktorá sa jej zapáči a zamilujú sa do seba. - Sociopathiu som mal na zozname kvôli tomu, že ma zaujala svojim názvom a posterom so zaujímavou maskou. Sociopathia sa velmi snaží zaujať, ale u mňa sa jej to príliš nepodarilo. Vadili mi priestory, v ktorých sa takmer celý dej odohráva, a tak sa mi na to nepozeralo úplne najlepšie. Všetky interiéry sú až príliš zatmavené bez nejakých výraznejších farieb. Dejovo ma to taktiež velmi nezaujalo, čo by som pripísal málo precíteným hereckým výkonom, aj keď boli herečky poväčšinou pekné, ale to tu skrátka nestačilo. Je tu však aj kopa vecí, ktoré môžem pochváliť. Velmi dobrá práca s hudbou a vyhovujúce soundtracky, dobre vypracované a zaujímavé vzťahy medzi postavami a v neposlednom rade dobre vyzerajúca maska. Škoda, že sa Sociopathia snažila byť niečím, na čo nemala predpoklady a išla až príliš do hĺbky. Ako nezmyselný slasher by mi pri tejto stopáži vyhovovala zrejme viac. ()

kaylin

„Sociopathia“ si jede v kolejích psychologického hororu, který má i náznaky slasheru, protože je tu v několika scénách Mara jako hodně dobrá hororová postava, ale tento její potenciál zůstal skryt. Skoro bych se i hlásil za to, aby se s touhle maskovanou postavou natočil remake, který bude čistým slasherem. To by mohlo být něco, co zaujme víc, než tenhle ne až tak špatný, ale ani tak dobrý film. ()