Zpráva o stavu planety Země

(TV film)
  • Velká Británie Earth Report 2006 (více)
všechny plakáty

Zdravotní stav naší planety už analyzovat umíme a vědci pravidelně kontrolují, v jaké je kondici. Dokument z produkce National Geographic.

Země připomíná neobyčejně složitý živoucí stroj, skládající se z miliard pohyblivých součástek. V roce 2006 jsme na naší planetě zaznamenali více než 50 silných zemětřesení, více než 70 tajfunů a hurikánů a 19 smrtonosných tornád. Na zemi zuřily gigantické písečné bouře, ničivé požáry, vulkanické erupce a jedno katastrofální cunami. Podobně jako hurikán Katrina z předcházejícího roku byly některé z těch událostí příznaky vážných zdravotních problémů, do kterých se naše planeta dostává. Abychom lépe porozuměli, co se v roce 2006 ve světě přihodilo a jakou roli jsme v tom hráli my, lidé, obrátili se autoři filmu na skupinu expertů, kteří zdravotní stav Země dlouhodobě sledují. (oficiální text distributora)

Gwaihir

Rozhodně zajímavý dokument, který ukazuje mnoho informací, které se k většině lidí běžnými mediálními cestami prakticky nedostanou. Tento snímek určitě stojí za shlédnutí a zamyšlení, i když se nejedná zrovna o vrcholné dílo dokumentární tvorby společnosti, jejímž symbolem je žlutý rámeček. 70 % ()