The Arena

Gladiatrix

Gladiatrix

Dobrodružný / Drama / Akční

USA / Rusko, 2001, 92 min

film vypadá len ako nejaký ten nezdarený pokus, na rýchlo zvezený/ natočený po úspechu filmu Gladiator(2000) a len z akej takej úcty k Bekmambetovi dávam 1hviezdičku, začiatky sú niekedy dosť ťažké(20.4.2006)

• Karlos80

Remake původní Areny z roku 1974 s Margaret Markov a Pam Grier. Tenhle film však radši neměl ani vzniknout..Jedna hvězda jen za kozy i když...(7.7.2009)

• Marius

Ťažká sračka. Len farebné filtre a pekné prsia film nerobia.(14.1.2005)

• BadoXXII

Pekné cecky, ale je ich vo filme málo..5%(16.2.2009)

• 2Pac

Dovodom k sledovaniu tohto "uzasneho" rusko/americkeho filmu bola jedine moja obluba v byvalu playmate Karen McDougal. Samozrejme, ze jej vykon a samozrejme aj vykon jej spolubojovniciek bol adekvatny velkosti ich podprsenkoveho kosika. Na herecke vykony sa este ako-tak pozerat da, ked uz su take velke;-), ale modry filter a traslave zabery, ktorymi sa kameraman asi snazil "zakcnit" sceny, alebo zakryt svoju neschopnost, alebo to bol dosledok jeho Parkinsona, tahaju oci, az to boli...(14.1.2005)

• JohnnyD

Doteraz som nepochopil zmysel tých modrých filtrov, ktoré zafarbujú celý film. K súboju, ehm sľubovanému súboju, gladiatoriek príde až úplne na záver, celý film je len o kecoch a blbostiach. Jasné, občas (ale fakt občas) sa človek nechcene zasmeje. Napr. jedna účelové bezzmyselná scéna pre potešenie mužského publika - z ničoho nič vykríkne jedna na otrokyňe "Vyzlečte sa" - no a nasleduje rada spomalených záberov. No a nahotinky to je jediné plus tohoto bezvýznamného béčka, teda skôr videoproduktu. Strašne lacné (kulisy sú ultra-biedne), pseudoumelecké (filtre, roztrasená kamera) a zbytočne vážne. Áno - ono sa to snaží byť niečim serióznym.(31.3.2006)

• AGAMENON

Neuvěřitelně stupidní sračka, nulové herecké výkony, úděsně natočené bitky, strašná hudba, velmi podivné a těžko sledovatelné cosi.(14.1.2005)

• Dale

Dej tu v podstate neexistuje, herecké výkony by ste tu hľadali taktiež márne, navyše to všetko podporuje podivný modrý filter a nezvládnuteľná kamera a strih. Je zbytočné sa vôbec zmieňovať o dôveryhodnosti historickej stránky tohto diela. No ale čo by ste čakali od filmu, ktorý natočil bezvýznamný ruský režisér a hlavné úlohy boli zverené dvojici Playmates z Playboya.(16.1.2005)

• DonPedro

Bekmambetov to tady za ty filtry a nervózní střih pěkně schytal, ale pro mě je král – teprve všechen ten humbuk s formou uplácal z hloupoučké báchorky prvotřídní škvár, na který se nezapomíná.(20.1.2005)

Žeby Roger Corman nemal prsty iba v reštartovaní americkej továrne na sny, ale aj v obrodení ruskej kinematografie ? Jeho meno v kolónke producenta tohto neuveriteľného diela by tomu nasvedčovala. Takto teda začínal ten Rus ( pardon, Kazach ), ktorý ako prvý v tomto tisícročí prekročil magickú hranicu Hollywoodu ? Viacerí tu narážajú na zjavnú inšpiráciu GLADIÁTOROM ...hmm, to síce áno, ale ja som myslel skôr na príbuznosť so špinavosťou Neila Marshalla a spomenul som si aj na VALHALA RISING. Že prečo ? Pretože čo mi celý čas chodilo neodbytne po rozume, bolo LSD… zlý trip, veď to je čisto ako zlý trip – nielen psychedelické monochromatické tónovanie, živý pulzujúci obraz a odrezané tváre, ale aj totálny dôraz na explicitnosť násilia, sexu, zmyslových pôžitkov tela ( tie detaily jedla na opulentných hostinách ako z klasických obrazov ), archetypálne pozície muža a ženy, prevrátené naopak, čo bol hlavný pútač filmu, motívy točiace sa okolo smrti, znovuzrodenia, nádherných snových ženských tiel ako symbolov plodnosti a životnej sily ( pravda, modernej playboyovej, nie pravekej širokopanvej štylizácie ), zvrhlosti a neslobody... pôsobilo to na mňa ako regres do nejakého minulého života, ktorý ma ( resp. režiséra ) zväzuje dodnes a z ktorého sa treba vymotať, a stále mi to nejak nejde, sakra, ten matroš nie a nie prestať šlapať !! Mne tomu nasvedčuje aj ten záverečný smiešny presah, ktorý film orientuje kamsi celkom inam, než ho tunajšie povrchné hodnotenia a zrejme aj zámery samotných tvorcov umiestňujú… A to prisahám, že som sa díval absolútne triezvy !(3.9.2012)

• Sekel

Ja sem na to koukal uz s tim, ze to na IMDb dostalo 2,9, ale vubec to nepomohlo. Film je tak prefiltrovanej, ze uplne bezduvodne maji postavy v jednom zaberu pokozku modrou a v druhym oranzovou, nebo fialovou a to v ramci jedne sceny, kdy treba jenom stoji v lese. Nejlepsi jsou sceny v Gladiatorske arene, ktera ma prumer tak tri a pul metru a reziser se snazi natocit najezd jezdcu na konich, jako by vjizdeli do kolosea, kdyz se potom ukaze, ze je tam kun jeden a ani se neotoci, je to sranda. Ovsem po asi treti "bitce" natocene tak, ze dva gladiatori stoji proti sobe, do toho hraje tvrdej rock a kamera jezdi jak pri nataceni Esa, jakoze drajv, to prestava byt i zabava. Zajimalo by me, jak se mohl Bekmambetov za tri roky do Nocni hlidky tak rezisersky zlepsit, za to si zaslouzi obdiv.(31.3.2006)