• ripo

Nebudem porovnávať čo by spravil Hollywood a čo za veľdielo splodil Mosfiľm, len preto, že v CCCP sa tieto dielka nenatáčali od Leninovho skonu ... Pre mňa to bol len jeden hrozný zmätok s chaotickými zábermi, ktoré sa hrali na niečo viac, ako mali ... Najväčší humus bol pre mňa pohľad na žltý nákladiak s ohňom pri výfukoch .... To už aj Majka z Gurunu bola na tom lepšie .... Pozor - určite si tento film pozriem ešte raz a vôbec nevylučujem, že svoje hodnotenie pozmením .... alebo aj nie ..)(17.6.2008)

• Psema

Nudná, nesoudržná hovadina o tom, kterak východní režisér vyplítval největší rozpočet v dějinách Ruska ve filmu, který většinu času nedává smysl a jen si hraje na další fantaskní velkofilm. Jenže k tomu je kromě peněz potřeba talent a ten Bekmambetovovi zkrátka a dobře chybí. Místo toho nastupuje změť nicneříkajících a nudou ubíjejících obrázků, kterou doprovází rádoby drsná muzika a já si po téměř dvou hodinách připadal jako úplný blbec. Jestli je tohle kult, tak v tom případě můžeme uctívat úplně všechno, co se vyrojí ze zchudlých států a nevypadá to levně.(14.8.2007)

Zajímavé spojení snad všech "přelomových" filmů jako je třeba Matrix nebo Blade. Kapku vykrádání se nedá zapřít, ale celkově vztao velmi pomáhá filmu, který má zajímavý a trochu novátorský přístup k hodným a zlým. Herci mi nejsou známi, ale vůbec neurazí, naopak někteří velmi překvapí. Režisér použivá vypůjčené hračičky velmi dobře. Bohužel řpíběh, tedy spíše svět zde ukázaný je až moc obrovský a mnoho věcí jaksi vyšumí a jsou nedořešené. To je velká škoda, ale snad to zbylé 2 díly napraví.(8.7.2005)

Na ruske pomery celkom slusny fantasy filmik so slusnymi efektami. Mozno bol ten scenar trosku komplikovany, ale vdaka efektom a napinavemu deju si u mna udrzal napinavu atmosferu. Uz dnes sa tesim na pokracovanie, ktore som zatial nevidel. Chcel by som naozaj vediet, aky blockbuster by dokazal natocit reziser Bekmambetov, ak by dostal slusny americky rozpocet :-) 29.11.2007(29.11.2007)

• Mariin

Pro mne další velké zklamání z ruského filmu (který mám tendence obecně přeceňovat). Tento relativně dobře hodnocený film (64 %) na mne působil jako paskvil s komplikovaným, roztříštěným dějem a stejně tak roztříštěnou, nepříjemně kmitající kamerou, nevýraznými herci, absencí opravdu mysteriózních situací a napětí...Slabší 2.(19.1.2014)

• - Snímek překonal všechny ruské rekordy návštěvnosti kin, ale o rok poději jej porazil další domácí titul, Turetskij gambit (r. Džanik Fajzijev). (imro)

• - Od režiséra Timura Bekmambetova jsme u nás před Denní hlídkou mohli vidět svérázný historický film Gladiatrix (2001). Doma ale byl už dávno hvězdou, protože má za sebou stovky videoklipů a reklam, za což získal pověst ruského Ridley Scotta. (imro)

• - Snímek stál 4,2 mil. dolarů a jenom tržby v Rusku byly 464 206 725 rublů, což je asi 16,2 mil. dolarů. (imro)