Celkem chaotické, ale s atmosférou. Má svůj originální styl, který se mu nedá upřít, ale chvílemi bych řekl, že ta stylovost není prostředek, ale účel. A že se film točil ne kvůli příběhu, ale kvůli tomu, aby byl nehorázně cool. Není to vyloženě špatně, ale přeci jenom - chvílemi to na škodu je. Čtyři hvězdy přesto docela s přehledem.(11.12.2009)

• hippyman

přiznám se bez mučení, že tehle překombinovaný příběh jsem dost dobře nepobral... maníci v brejlích s baterkama a vytuněnejma sanitkama, barevný obrázky s technickýma zpomalovačkama a vránama jsou na celej film trochu málo... je to děsně kůl, ale neméně hloupý. jedním okem tam, druhým ven. dokoukal jsem to před 5 minutama a už jsem půlku zapomněl. naštěstí. 40%(18.12.2009)

trochu matrixu, upírov a to všetko RUSKÉ, takže niekto to možno nezvládne, ale ten kto to zvládne, bude asi rád, že to zvládol. Niekedy ma rušil strih. A zo začiatku som si musel zvyknúť na herca, lebo po tom, čo som ho najprv videl v megakomediálnej role v "Chudobných príbuzných", stále som si ho predstavil v smiešnom slamenom klobúku, baloňáku a šľapkách a nie v odeve á la matrix. Ale zvykol som si veľmi rýchlo - asi preto, že to je dobrý herec. Lenže spôsob, akým sa režisér vyrovnal so žánrom sci-fi fantasy horor a americkými prvkami pekne po rusky, to je také kúzelné a šarmantné, že by ste si to mali radšej pozrieť, lebo inak neuveríte.(11.7.2006)

.. „„Věčná bitva mezi Temnotou a Světlem, krutá, vyrovnaná, bez vítězů a poražených. Bude trvat až dokud se neobjeví člověk předurčený k tomu stát se "Velkým" Jestli se přidá na stranu Světla, Světlo zvítězí. Ale Ti co znají proroctví vědí, že si vybere Temnotu. Lehčí je uhasit světlo, než rozptýlit Temnotu.“ Upíři, čarodějnice, Denní hlídka, Noční Hlídka, lidé s kletbou a to vše v Moskvě. Tak na to jsem byla vážně zvědavá a s překvapením musím konstatovat, že se mi ten zmatek líbil i když jsem se v něm občas ztrácela.(28.9.2005)

Je to takovej mix mezi filmy Blade, Krotitelé duchů a Matrix. ze všech těch filmů je vybrána nějaká část, ale bohužel většinou to nedosahuje takový kvality, stejně tak je tady snaha o úchvatnou kameru a z každý scény sálá snaha o co nejstylovější záběry a někdy toho je už oprvadu moc a ruší to celý děj, který taky neni úplně doladěn, připadal mi takovej roztříštěnej a zmatenej a zase trochu zbytečně, klidně by to sneslo trochu zjednudušit, ale nápad je dobrej a pokud se vychytaj nějaky mouchy tak další díl by už mohl být hodně dobrej(28.1.2006)

• - Když se Yegor dívá na televizi, běží Buffy přemožitelka upírů (od r. 1997). (Axarus)

• - Od režiséra Timura Bekmambetova jsme u nás před Denní hlídkou mohli vidět svérázný historický film Gladiatrix (2001). Doma ale byl už dávno hvězdou, protože má za sebou stovky videoklipů a reklam, za což získal pověst ruského Ridley Scotta. (imro)

• - Film vznikl podle stejnojmenného prvního dílu i u nás známé úspěšné série pěti knih Sergeje Lukyanenka. Pokračováními jsou „Denní hlídka“, "Šerá hlídka", "Temná hlídka" a "Poslední hlídka". Tyto knihy, kterých se jen v Rusku prodalo téměř 3 miliony výtisku, budou též zfilmovany a mluví se i o americkém remaku. (imro)