Na ruske pomery celkom slusny fantasy filmik so slusnymi efektami. Mozno bol ten scenar trosku komplikovany, ale vdaka efektom a napinavemu deju si u mna udrzal napinavu atmosferu. Uz dnes sa tesim na pokracovanie, ktore som zatial nevidel. Chcel by som naozaj vediet, aky blockbuster by dokazal natocit reziser Bekmambetov, ak by dostal slusny americky rozpocet :-) 29.11.2007(29.11.2007)

Recept na Noční hlídku: Vhoď do hrnce Matrix, Highlander, Blade, Pán Prstenů a Rabbit in your headlights, přidej starou baterku co ti zbyla z pionýrského tábora , babiččin korálkový závěs, pěticípou hvězdu a hrdinu co má hlášky typu: "davaj pelmeně". Opravdu výživný film. Hodně jsem si smlsla na ruštině a těším se na další díly.(7.3.2007)

• hippyman

přiznám se bez mučení, že tehle překombinovaný příběh jsem dost dobře nepobral... maníci v brejlích s baterkama a vytuněnejma sanitkama, barevný obrázky s technickýma zpomalovačkama a vránama jsou na celej film trochu málo... je to děsně kůl, ale neméně hloupý. jedním okem tam, druhým ven. dokoukal jsem to před 5 minutama a už jsem půlku zapomněl. naštěstí. 40%(18.12.2009)

trochu matrixu, upírov a to všetko RUSKÉ, takže niekto to možno nezvládne, ale ten kto to zvládne, bude asi rád, že to zvládol. Niekedy ma rušil strih. A zo začiatku som si musel zvyknúť na herca, lebo po tom, čo som ho najprv videl v megakomediálnej role v "Chudobných príbuzných", stále som si ho predstavil v smiešnom slamenom klobúku, baloňáku a šľapkách a nie v odeve á la matrix. Ale zvykol som si veľmi rýchlo - asi preto, že to je dobrý herec. Lenže spôsob, akým sa režisér vyrovnal so žánrom sci-fi fantasy horor a americkými prvkami pekne po rusky, to je také kúzelné a šarmantné, že by ste si to mali radšej pozrieť, lebo inak neuveríte.(11.7.2006)

Áno, áno, áno. Konečne nejaký solídny temný film. I keď je Nočnoj dozor eklektickým zlepencom väčšieho počtu režisérskych "trademarkov", filmov a klipov, nemožno mu uprieť určitú originalitu. Zasadiť bitku Svetla a Temna, kde žiadna strana nemá navrch do Moskvy bol výborný nápad. Takisto (a to oceňujem na filme z myšlienkového hľadiska najviac) demýtizovanie a dekonštrukcia úloh dobra a zla, ktorá je skôr typická pre ázijskú produkciu ma veľmi potešili. Jediné čo môžem kritizovať je nedovysvetlenie niektorých vecí, napr. čo bol súmrak, čo mali znamenať tie komáre. Takýto námet sa dal odpáliť v takom štýle, že nielen všetci Bladeovia, Underworldy a Buffinky, ale aj kulty ako Matrix či Starwars sa mohli otriasať. Po skončení filmu ma napadli ešte dve otázky : koľko by toto stálo v Hollywoode a čo by preboha tí Rusi vypustili ako finálnu verziu, keby mali niekoľkokrát väčší rozpočet. „Narodil sa Veľkým, ale Temného si z neho spravil Ty.“ A ja si utekám kúpiť knižnú predlohu ... 8/10(4.11.2005)

• - V Antonově pokoji můžeme na moment zahlédnout reprodukci Rembrandtovy malby „Noční hlídka“. (imro)

• - Žluté nákladní auta, kterými jezdí Noční hlídka, jsou ZiL 130. (Maulincio)

• - Od režiséra Timura Bekmambetova jsme u nás před Denní hlídkou mohli vidět svérázný historický film Gladiatrix (2001). Doma ale byl už dávno hvězdou, protože má za sebou stovky videoklipů a reklam, za což získal pověst ruského Ridley Scotta. (imro)