poster

Noční hlídka

 • Rusko

  Ночной Дозор

 • Rusko

  Nočnoj dozor

 • Rusko

  Nochnoy dozor

 • Slovensko

  Nočná hliadka

 • Velká Británie

  Night Watch

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

Rusko, 2004, 110 min

 • Dudek
  *

  Jedná se sice o film v mnoha elementech kýčový, ale zase je potřeba uznat, že je "originální". To slovo originální je asi u Noční hlídky jako pěst na oko, protože film si vypujčil - nebo chcete-li, ukradl - (ovšem u většiny "nápadů" stejně jako kniha) veliké množství nápadů z jiných slavných snímků a knih (Matrix, Star Wars...). Jak tedy mohl získat čtyři hvězdičky? Nejspíš za to může místo, kde se odehrává, Rusko. Obrovský stát odkud pocházejí základy Marxismu a Leninismu.... Jeho chladné reálie jsou přesně takové, které k tomuto filmu patří, díky Rusku mohu filmu uvěřit. Už se těším na pokračování a možná i trochu na americký remake (ale to je spíše zvědavost).(20.10.2005)

 • flanker.27
  ***

  Jako videoklip skvělé, ale kromě opravdu dobře udělaného úvodního souboje s upírem a animované sekvence o prokleté dívce je to proti knížce ořezané a trochu zmatečně vyprávěné (i když mi orientace v ději problém nedělala). Ale oproti deňákům, které považuji za nejlepší část knižní série a naopak za vyloženě slabý film, je to docela slušné.(11.10.2005)

 • Lateef
  ****

  Tenká, ale dlouhá chapadélka východní kinematografie se začínají obtáčet kolem tváří všech a snaží se je nasměrovat a přitáhnout do Ruska!!! Usaďte se, zapněte si pásy a mozky na nejvyšší obrátky, přichází Noční hlídka!!! V prvním díle plánované trilogie je řečeno: 1/ nekonečný boj mezi Světlem a Temnotou je zastaven, jelikož je vyrovnaný a čeká se na rozhodnutí(matrixovský odkaz výběru, každý má svojí volbu, každý se může rozhodnout) "Velkého"...ten má zlomit vyrovnanost obou stran...2/ podle legendy "Velký" povstane do 1000 let a přidá se na stranu Temna...3/ prozatím je ustanovena Denní hlídka, kontrolující aktivity Temna a Noční hlídka, dohlížející na regulérní činnost Světla...divák je vpraven do děje působivým intrem, ve které je svědkem monumentální světlo-temné bitvy(při téhle scéně na mě jemně dýchá odkaz na Petera Jacksona)...následně se přesouváme do Moskvy roku 1992, kde na nás Timur Bekmambetov vychrlí skoro klipově sestříhanou scénu čarodějnické magie(v podobně zběsilém střihu se odehrává i úvodní bitva), tak trošku to evokuje styl Daren Lynn Bousmana...a vzápětí se posunujeme v čase o dalších 12 let dopředu...postupně nám režisér odkrývá vlákna složité pavučiny a dovoluje nám nahlédnout stále hlouběji do příběhu Antona Goroděckého, člena Noční hlídky...připadá mi, že Bekmambetov si vzal od každého trochu, namíchal koktejl s příchutí vypravěčského stylu hollywoodských i evropských režisérů a upgradoval ho ruským exteriérem a slušnými digitálními efekty...není těžké postřehnout symboly typické pro Matrix, Pána Prstenů, Underworld, ale třeba i Hellboy(to asi ta scéna "automobilové akrobacie") a nebo Kontrolls(scéna v metru mi prostě konfekcí přítomných, hlavně Antona, připomněla Revizory)...digitální efekty jsou na ruskou výrobu dost obstojné, samozřejmě, že se ještě nemohou rovnat špičkovým studiím v Hollywoodu, ale stejně vyrobit tohle za necelých 5 miliónů dolarů, je vítězství samo o sobě(boj Antona s neviditelných upírem - rulez!!, padající letadlo, přeměna sovy v člověka, různé zpomalovačky, zrychlovačky, bullet-time sekvence)...řeknu Vám, že se začínám v téhle trilogii šťourat jako kdysi v LOTRovi nebo ve SW...a druhý díl se blíží!!! 34 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.7.2006)

 • Disk
  ****

  Je to hodně chaotické a klopýtavé, ale na podesáté se v tom už docela vyznám. Noční hlídka sice po filmařské stránce vůbec není originální (vlastně je to jedna velká kopie všeho, co trochu souvisí s fantasy žánrem), na druhou stranu se jedná o nezapomenutelný počin z lůna matičky Rusi. Sympatičtí herci, stylový soundtrack a především poměrně neklišoidní konec mě přinutili, abych nešel pod čtyři hvězdičky. Ale nic to nemění na tom, že Noční hlídka je maglajz. Bezva maglajz.(21.3.2007)

 • Le_Chuck
  ****

  Dosť depresívna a dosť dark (palec hore) adaptácia rovnomenej knihy s na Rusko (aj európu) nadštandartným vizuálom a kvalitne chaotickým scénarom, ktorý (ako tu už niekto poznamenal) úplne kašle na tých čo predlohu nečítali. Ten bordel v hlave sa môže skončiť za "A" buď tak, že na film divák zabudne, s dvomi hviezdičkami zrúbe pod čiernu zem a nerieši, alebo tomu dá druhú šancu. A keďže pôjde o trilógiu, tak dúfam že sa neskôr vykryštalizuje bude v tom trochu viac svetla, čím sa radím k tým "B". IMHO základ je dobrý...(27.12.2005)

 • - Když se Yegor dívá na televizi, běží Buffy přemožitelka upírů (od r. 1997). (Axarus)

 • - Snímek stál 4,2 mil. dolarů a jenom tržby v Rusku byly 464 206 725 rublů, což je asi 16,2 mil. dolarů. (imro)

 • - Noční hlídka původně vznikala jako dvoudílný TV film, ale producenti nakonec usoudili, že vznikající materiál bude vhodný do kin. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace