Noční hlídka

Nočná hliadka

Night Watch

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

Rusko, 2004, 110 min

Nadherne natocena zalezitost plna vybornych napadu. Kamera a triky se v pohode vyrovnaji americkym megaprodukcim a herci jsou prijemne civilni. Samotna idea Nocni hlidky je skvela, bohuzel film je opravdu dost zmateny a velke mnozstvi detailu nechava divakovi k domysleni. S klidem by mu slusela dvojnasobna delka, nebo vypusteni linie s prokletou zenou. Prvni dil trilogie dava tusit, ze z Ruska prichazi neco opravdu velkeho. Tesim se na dalsi dily.(11.12.2004)

• Mahalik

Bože, takový zklamání. Ano některé scény jsou opravdu zajímavé (šroub, kterej spadne z letadla do kafe), ale to je tak všecko. Čekal jsem, že uvidím něco jako Matrix, Pán prstenů a Blade, bohužel mě čekalo mega zklamání. Když jsem četl knížku těšil jsem se, že si ve filmu dám dohromady některý souvislost, ale nakonec jsem se do toho ještě víc zašmodrchal. Škoda :((8.12.2006)

Rusi dostali do rúk 4 americké melóny a natočili niečo, čo tu ešte nebolo. Hrajú sa s efektmi ako malé deti, vykrádajú množstvo západných hitov a celé to pôsobí veľmi zábavne a milo. No na to, aby to bola pravá západná nenáročná popcornovka je dej až príliš komplikovaný a (minimálne pri prvom zhliadnutí) ťažko sledovateľný. Práve preto strhávam hodnotenie na 3* a, milá NOČNÁ HLIADKA, nezachráni ťa ani fakt pekný pesimistický open-end, vďaka ktorému si pokračovania určite nenechám újsť.(5.8.2005)

Stačí přečíst kousek knížky a hned se člověk lépe orientuje. Ve filmu je vše podstatné vysvětleno a pochopení veškerého dění závisí pouze na divákově pozornosti. Bekmambetov je Bůh! Nádherná práce s detaily a předměty na scéně, dynamický střih a uhýbání před složitými triky, které by se jinak za drahé peníze odehrávaly před statickou kamerou. Skvělé herecké obsazení.(10.9.2005)

• Psema

Nudná, nesoudržná hovadina o tom, kterak východní režisér vyplítval největší rozpočet v dějinách Ruska ve filmu, který většinu času nedává smysl a jen si hraje na další fantaskní velkofilm. Jenže k tomu je kromě peněz potřeba talent a ten Bekmambetovovi zkrátka a dobře chybí. Místo toho nastupuje změť nicneříkajících a nudou ubíjejících obrázků, kterou doprovází rádoby drsná muzika a já si po téměř dvou hodinách připadal jako úplný blbec. Jestli je tohle kult, tak v tom případě můžeme uctívat úplně všechno, co se vyrojí ze zchudlých států a nevypadá to levně.(14.8.2007)

• - Představitel Antona, Konstantin Khabenskiy, se před tím než se stal hercem, živil jako noční hlídač. (Karlos80)

• - Od režiséra Timura Bekmambetova jsme u nás před Denní hlídkou mohli vidět svérázný historický film Gladiatrix (2001). Doma ale byl už dávno hvězdou, protože má za sebou stovky videoklipů a reklam, za což získal pověst ruského Ridley Scotta. (imro)

• - Snímek stál 4,2 mil. dolarů a jenom tržby v Rusku byly 464 206 725 rublů, což je asi 16,2 mil. dolarů. (imro)