Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

Trailer

Allien.9

Bože, ony mi nestačí hvězdičky! Ani po vizuálně povedených trailerech jsem od Rusů nečekala nic víc, než slabou (a o poznání přeplácanější) verzi dnes již kultovního "Matrixu". Po zhlédnutí jsem si však uvědomila, jak moc jsem se se svými úvahami pletla. "Noční hlídka" mi totiž doslova vyrazila dech a okamžitě skončila v mé sci-fi topce, kde se bude hřát ještě pěkně dlouho. A to nejen díky vizuálním orgiím (Hollywoode, máš co dohánět), ale i všemu ostatnímu - od herců (Anton rulez!!!), přes senzační hudební doprovod, až po samotný děj a neskutečně vymazlené scény jako je boj s upírem či proměna Olgy zpět v člověka.:-)) ()

Superpero

Dost velký zklamání po těch pochvalnejch recenzích ve všech možnejch časopisech. Noční hlídka je hlavně o nudě a občasnejch dobrejch situacích, které bohužel zabíjí většina scén debilních a trapných (ženská co se mění v tygra, giganticky hypertrapnej hacker, nebo třeba boss zla co nosí síťovanej nátělník a vytahuje si meč z krku). Když na nás Bekmambetov vychrlí ty svý přetuněný rychlý jízdy kamerou řikáte si týjo, ale když to používá celej film tak už to začne bejt vážně otrava. Fakt nekecám těch "rádobycool záběrů" je tu jen o trochu míň než bullet timeů v House of the Dead. Jediný důvod proč se na Noční hlídku dá koukat je velice dobrý herecký výkon hlavního představitele a toho kluka. Noční hlídka je opravdu zklamání a dost mi to připomíná Underworld, taky cool nudná sračka. To už i Blade:Trinity je na tom líp. ()

Falko

Na ruske pomery celkom slusny fantasy filmik so slusnymi efektami. Mozno bol ten scenar trosku komplikovany, ale vdaka efektom a napinavemu deju si u mna udrzal napinavu atmosferu. Uz dnes sa tesim na pokracovanie, ktore som zatial nevidel. Chcel by som naozaj vediet, aky blockbuster by dokazal natocit reziser Bekmambetov, ak by dostal slusny americky rozpocet :-) 29.11.2007 ()

flanker.27

Jako videoklip skvělé, ale kromě opravdu dobře udělaného úvodního souboje s upírem a animované sekvence o prokleté dívce je to proti knížce ořezané a trochu zmatečně vyprávěné (i když mi orientace v ději problém nedělala). Ale oproti deňákům, které považuji za nejlepší část knižní série a naopak za vyloženě slabý film, je to docela slušné. ()

Jhershaw

Wow! Nochnoj dozor je IMHO podobné překvapení jako Kontroll a zároveň důkaz, že ve východní Evropě může vzniknout kvalitní thriller (ať už akční, nebo fantasy). Ale myslím, že i podle obecných měřítek je ND velmi povedený film. Zápletka je docela zajímavá, konec překvapující (ano, těším se na další díly), herci sympatičtí, ruština mi nevadila, režie nápaditá a velmi dobře zvládnutá, fincherovské průlety kamer jsou cool ;-) ()

• Představitel Antona, Konstantin Khabenskiy, se před tím než se stal hercem, živil jako noční hlídač. (Karlos80)
  • Anton Goroděckij (Konstantin Khabenskiy) je ve filmu vykreslen jako upír, pije krev a má upíří zuby. V knize je pouze mágem nižší kategorie. (Idoviren)
  • Od režiséra Timura Bekmambetova jsme u nás před Denní hlídkou mohli vidět svérázný historický film Gladiatrix (2001). Doma ale byl už dávno hvězdou, protože má za sebou stovky videoklipů a reklam, za což získal pověst ruského Ridley Scotta. (imro)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

09.12.2005

Ruský režisér Timur Bekmambetov si získal velmi příznivé ohlasy za svou drsnou sci-fi Noční hlídka. Ta posbírala, kromě řady pozitivních kritik, několika ocenění, $15 mil. i smutný statut… (více)