Lincolnská střední

Sugar & Spice

Komedie

USA, 2001, 84 min

Nečekaně slušná věc, která se dopouští velmi neokázalých parodizací na téma amerických teenagerů a “loupežnického“ žánru. Škoda že do toho tvůrci nešlápli razantněji (a nemyslím tím nutně v hrubozrnné tónině), víc si nepohráli s většinou postav a lépe nepromysleli scény samotné loupeže nebo závěru vůbec. II Scénář: Mandy Nelson. 65%(17.3.2011)

• Lukoboss

Film začal a já jsem asi po dvou až třech minutách nepochopitelně zíral na obrazovku. Tohle jako někdo myslí vážně? Že to má být ujetá komedie, jsem tušil, ale že to bude takový utrpení, tak to mě ani ve snu nenapadlo! Trapnost nad trapnost, stupidita vedle stupidity, příběh jak když vytáhnete z žumpy.... No ani nemá cenu pokračovat a vyjmenovávat konkrétněji. Jsem velice rád, že jsem to bez újmy vydržel až do konce, protože to bylo hodně silný kafe. PS: nezasmál jsem se u toho ani jednou, to jen tak pro informaci.(29.10.2009)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 28.10.2009 - Neverte tunajším degradujúcim hodnoteniam. Jedná sa o skvelú teen-komédiu a paródiu v jednom. Navyše to obsadenie je geniálne (MENA SUVARI a MELISSA GEORGE - mňam mňam). Nevadí, že sa nebudete od smiechu váľať po zemi. Toto je totiž poctivo natočená ukážka subžánru, ktorý napriek tomu, že zdegeneroval do "prcičiek" a iných fekálností, ešte stále dokáže prekvapiť aj takouto možno nenáročnou, ale rozhodne zábavnou snímkou. (5.12.2009)(5.12.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// +Mena Suvari kvůli níž jsem se na to díval a dodíval to až do konce, přibližně posledních 20 minut bylo zajímavějších než celá předešla hodina -upovídané, o holkách snad pouze pro holky, jež se možná poznají v některé z postav a možná taky raději ne, slabá zápletka/// Nad tímhle kouskem jsem se nesmál, nijak extra nebavil a jen čekal na konec. Zajímavé by to bylo kdyby mi bylo o 10 míň, byl bych uhrovitá puběrťačka a chodil na střední, pak možná by to byl film pro mě zajímavý. V opačném případě si to raději nechte ujít./// Celkem 32%///(22.3.2011)

Tak nevím, buď je to tak stupidní až je to chytré, a nebo je to přepálená parodie sklouzávající do trapné komedie. Obojí vysvětlení bych vzal, protože film je nevyrovnaný až hrůza. Perfektní vtipy střídají nudné pasáže, a po nich následují momenty čirého zoufalství. Naštěstí pro mě, jakožto obdivovatele Marly Sokoloff jsou malichernosti jako příběh a herecké výkony podružné. Důležité je že tahle bohyně dostala dostatek prostoru aby zanechala pořádný dojem. Někdo si konečně všiml jejího potenciálu a ona nehraje naivní husičku toužící se zamilovat do prvního kolemjdoucího, ale místo toho se předvedla jako správně cynická holka s nadhledem. Občas jsem pravda zalitoval že není členkou hejna slepic, a tedy častěji v záběru, ale její poznámky a grimasy se kterými komentovala okolní dění mi vše bohatě vynahradily.(30.9.2012)