Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Má to svoj šarm a rozhodne to nie je na zahodenie. Postavy sú uveriteľné, humor príjemný.(2.12.2016)

Dvojka je vtipnější http://www.csfd.cz/film/134445-bridget-jones-the-edge-of-reason/ . Další filmy o looserech, podivínech a odpadlících http://www.csfd.cz/film/70254-eternal-sunshine-of-the-spotless-mind/ , http://www.csfd.cz/film/231777-welcome-to-the-nhk-nhk-ni-youkoso/ , http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/You , http://www.csfd.cz/film/2591-me-myself-and-irene/ .(10.6.2009)

Ačkoli nespadám do cílové skupiny tohoto romantického dojáku, můžu říct že určitě patří k nadprůměrným....65%(27.10.2009)

Asi nejlepší romantická komedie za posledních dvacet let, především díky starosvětskému pojetí tématu - přijde mi, že film je spíše komedií než-li romantikou, hlavní představitelka Renée Zellweger je díky svým vnitřním monologům a cynicky sžíravým hláškám jednoduše geniální, nominaci na Oscara si plně zasloužila - sympatičtější výkon v posledních dvou dekádách předvedly pouze Nicole Kidman (Eyes Wide Shut) a Jodie Foster (Mlčení jehňátek). Bohužel, scénář se občas nevyhne žánrové schematičnosti, což by mi až tak nevadilo, to však neplatí o partnerech hlavní hrdinky Firthovi a hlavně Grantovi, kteří postrádají jakékoli charisma, a v případě druhého jmenovaného i herecké zaujetí. Na druhou stranu, vhodnějšího partnera bych asi jen těžko sháněl, jelikož ti dle mě ideální jsou již po smrti nebo až příliš staří.(5.6.2010)

Bridget Jones je sexy, vtipná, trochu zmatená (nebo pomatená), zamilovaná a vulgární třicátnice, kterou prostě nejde nemilovat. Ještě ke všemu té bohyni sexu Bůh nadělil dva ctitele s tváří pana Darcyho a pana Ferrarse (Colin Firth a Hugh Grant - oba v adaptacích knih Jane Austen). Co na tom, že Hugh je hajzl, když mu to tak proklatě sluší? Deník Bridget Jones vytáhl na povrch všechny trabl single třicátnic a omlátil je světu o hlavu neobyčejně vtipným způsobem. Ať už Bridge leze nahoru po tyči v hasičce nebo vaří špagátovou polívku, udržuje si nadhled a šarm (zásluhou Renée) a to se v dnešní době nedá vyvážit zlatem.(10.8.2010)

Dlouholetá srdcovka, na kterou se můžu dívat skoro pořád..:). Hugh Grant fajn, Colin Firth úžasný, ale všechny převálcovala Reneé Zelweger, která svou Bridget zahrála fantasticky. Vtipné, úžasné, britské..:)(19.12.2011)

• Columbus

Mno, Renee malo ztloustla.....(27.7.2002)

• Flyer

Co je na tomto filmu proboha tak výjimečného? Mně osobně Deník Bridget Jonesové přijde jako celkem stupidní, nevtipná a nudná romantická komedie, jedna z nekonečně mnoha. Herci sice nehrají špatně, zejména Hugh Grant mě překvapil přesvědčivým podáním záporné role. Kromě herců je zde i celkem slušná hudba, ale ostatní složky filmu, jako příběh, režie, humor atd., stojí za starou belu.(20.4.2005)

Mila, celkem zabavna komedie se sympatickou Zellweger v hlavni roli. Na me ale az moc pritazene za vlasy. Verim vsak tomu, ze kdybych byl patnactileta holka, snad si zacnu psat take denik. Bohuzel/bohudik vsak nejsem a tak cista trojka.(16.9.2007)

Milý film o jedné nešikovné ženě středního věku, kterou pronásleduje smůla a trampoty na každém kroku (téměř) a dále o dvou mužích jejího života. Příjemně zahřeje na duši, rozesměje...ale není to zrovna můj oblíbený žánr, no i přesto si 4* zaslouží.(30.10.2007)

Vždycky mi byla z nějakého důvodu Renée Zellweger svým způsobem nesympatická a proto jsem se nikdy k tomuto filmu nedokopala. Jaká škoda! Takhle příjemnou romantickou komedii jsem neviděla dlouho. Postava Bridget je velmi sympatická a v tolika místech se v ní tak strašně moc vidím, že se pomalu až stydím. K tomu všemu Hugh Grant, který mi nikdy nepřišel jako nějaký hezoun je tady naprostým opakem. Jen je smůla, že při opětovném zhlédnutí už jej nebudu vidět tak, jako poprvé. K tomu Colin Firth, ke kterému se jeho role strašně hodila! Nenudila jsem se ani na chvilku. Myslím, že mám do budoucna nový oblíbený film k chladným večerům, nebo špatné náladě. // Tohle jsou teda pěkně připitomělý kozačky Jonesová. A tohle jsou pěkně připitomělý šatičky a tohle jsou… No to mě poser, to jsou neuvěřitelný bombarďáky.(3.4.2015)

Príbeh takej tej obyčajnej, priemerne naivnej ženy, s nejakou tou prácou, ktorá robí chyby, ktoré nedokáže previesť k perfekcionizmu, fajčí ako komín, pije ako dúha a neúspešne sa snaží zmeniť. Je obyčajný človek v ktorom by sa našli mnohí. A to je presne to, čo taký obyčajný divák v skutočnosti chcel.(25.2.2019)

• dr.fish

Nejsem díky svému mužskému pohlaví ani trochu cílová skupina diváků. Náhodou jsem se na to v kině byl podívat a zděsil jsem se, jak jsou ženy od nás mužů odlišné. Začal jsem se na to ptát svých kamarádek a ostatních blízkých. Všem to připadalo k popukání a vynikající. Ano, láska je virus napadající ženskou racionalitu. Má partnerka mi vysvětlila, že my chlapi se (na rozdíl od žen)smějeme tomu jak se někdo někde ožere a poblije a ženám přijdou zase směšné peripetie Bridget Jonesové. Když to tedy milé ženy berete takhle, proč ne. Ale měl jsem jít tedy radši do té hospody...(14.1.2007)

• gjjm

Občas docela vtipná romantická komedie.(17.9.2008)

Naozaj dobrá romantická komédia. Vidiet nemožnú a pritom milú ženu Bridget v trápnych situáciách bola pre mňa naozaj sranda. Plus dobre zahrané.(8.11.2008)

Pro mne nesympatická Renée Zellweger ve filmu natočném dle světového bestselleru. Z toho se nemohlo narodit nic dobrého.(23.4.2009)

Renée Zellweger ztvárnila postavu Bridget zcela dokonale. Její příběh mě velice pobavil, a co víc, v některých situacích jsem s ní až soucítila. Colin Firth alias Mark Darcy také neměl chybu. Po stopadesátém shlédnutí stále tvrdím, že mě Bridget nikdy neomrzí. Tento film zaručeně zvedne náladu nejen divačkám, ale i divákům všech věkových kategorií.(14.4.2011)

Deník Bridget Jonesové rozhodně není špatný film, co se týče žánru romantických komedií, tak by se dalo říci, že je solidním nadprůměrem. Pro ženy hotová kultovní záležitost na kterou nedají povětšinou dopustit. U mě, ale Bridget narazila na několik zásadních problémů. I navzdory tomu, že britské romantické komedie mám opravdu rád, tak Deník Bridget Jonesové u mě pohořel pro naprostý nadbytek trapných momentů, obézních zadků René žellweger a když už jsme u té Renée, tak ani nevím, jestli mám nějakou herečku méně rád nežli ji. To bude tím největším problémem. Takže průměr a rozhodně žádný kult. Kdybych byl žena, tak byl hovořil nejspíše diametrálně jinak.(28.12.2012)

Ale ano, prijemna anglicka komedia s výborným výkonom Zellwegerovej, ktoru pekne doplnal colin firth s hugom grantom. da sa na to pozerat aj viaac krát, zasluzene 4 a pol bodu.(19.7.2013)

Bridget Jones je prostě obyčejná, "oplácaná" holka, která je klasicky svá a na nic si nehraje. Komedie doprovázena příjemnou romantikou a takřka bojem o Bridget v podání Firtha a Granta. Nebojím se říct, že je to jedna z nejlepších a nejzábavnějších romantických komedií vůbec.(13.1.2014)

S odstupem času a počtem shlédnutí už film lehce chytá prach, ale i po téměř 15 letech od svého vzniku má stále tempo, živý humor a hlavně notnou dávku roztomilosti :-D Mnoho svobodných žen určitého věku se zde najde a proto má tento film spoustu fanoušků a i po letech tak skvěle zní ;-) Bez oplácané a lehce rozpačité Renée (které to mimo jiné snad sluší nejvíc v celé její kariéře) by to prostě nebylo ono.. Moc ráda se k této milé anglické komedii vracím ;-)(30.12.2015)

1 7 8 9 10 11 12 13 18 27 35