Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Dnes již klasická post-feministická variace na Pýchu a předsudek. Třebaže chytrá, emancipovaná a ekonomicky soběstačná, Bridget řeší stejné dilema jako Elizabeth Bennetová. Kde vzít jistotu, že člověk, kterému se chce oddat, je skutečně tím pravým? Výborně rytmizované, akorát dlouhé vyprávění umně balancuje mezi komickým a romantickým, aniž by někdy příliš zvážnělo, jak se stává mnohým americkým romcoms. V hlavní roli bych sice snáze akceptoval anglickou herečku, ale pravdou je, že Renée Zellweger již zřejmě žádná role nesedla tak dobře. Bez ohledu na pohlaví diváka jde o skvělý filmový lék na splín, držící se více při zemi než nadpozemská Láska nebeská od podobného týmu (produkce, scenárista, někteří herci), čímž je také upřímnější. Právě proto mu s přibývajícími roky začínám dávat přednost, dostanu-li chuť na něco britsky uměřeného, romanticko komediálního, dobré rozpoložení povzbuzujícího. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Jeanne, meave, gudaulin(2.4.2008)

Čekal jsem hrůzu nejvyšší kategorie. Nakonec se z toho vyklubala průměrná komedie s průměrnými herci. Příběh jedné z miliardy třicátnict nemůže ničím, ale opravdu ničím překvapit. Je to jen jeden z mnoha zfilmovaných osudů. 50%(30.11.2012)

Nikči favorit se dostal do našeho Vánočního výběru a vzhledem k tomu, že je to její oblíbený film, tak musím s hodnocením být o něco shovívavější než obvykle. Na druhou stranu se nemusím zase přemáhat tolik, protože to vážně není tak špatný a já se u toho docela pobavil. Navíc to má fajn soundtrack.(26.12.2013)

• Columbus

Mno, Renee malo ztloustla.....(27.7.2002)

• Flyer

Co je na tomto filmu proboha tak výjimečného? Mně osobně Deník Bridget Jonesové přijde jako celkem stupidní, nevtipná a nudná romantická komedie, jedna z nekonečně mnoha. Herci sice nehrají špatně, zejména Hugh Grant mě překvapil přesvědčivým podáním záporné role. Kromě herců je zde i celkem slušná hudba, ale ostatní složky filmu, jako příběh, režie, humor atd., stojí za starou belu.(20.4.2005)

Milý film o jedné nešikovné ženě středního věku, kterou pronásleduje smůla a trampoty na každém kroku (téměř) a dále o dvou mužích jejího života. Příjemně zahřeje na duši, rozesměje...ale není to zrovna můj oblíbený žánr, no i přesto si 4* zaslouží.(30.10.2007)

Dlouholetá srdcovka, na kterou se můžu dívat skoro pořád..:). Hugh Grant fajn, Colin Firth úžasný, ale všechny převálcovala Reneé Zelweger, která svou Bridget zahrála fantasticky. Vtipné, úžasné, britské..:)(19.12.2011)

S odstupem času a počtem shlédnutí už film lehce chytá prach, ale i po téměř 15 letech od svého vzniku má stále tempo, živý humor a hlavně notnou dávku roztomilosti :-D Mnoho svobodných žen určitého věku se zde najde a proto má tento film spoustu fanoušků a i po letech tak skvěle zní ;-) Bez oplácané a lehce rozpačité Renée (které to mimo jiné snad sluší nejvíc v celé její kariéře) by to prostě nebylo ono.. Moc ráda se k této milé anglické komedii vracím ;-)(30.12.2015)

Príbeh takej tej obyčajnej, priemerne naivnej ženy, s nejakou tou prácou, ktorá robí chyby, ktoré nedokáže previesť k perfekcionizmu, fajčí ako komín, pije ako dúha a neúspešne sa snaží zmeniť. Je obyčajný človek v ktorom by sa našli mnohí. A to je presne to, čo taký obyčajný divák v skutočnosti chcel.(25.2.2019)

• dr.fish

Nejsem díky svému mužskému pohlaví ani trochu cílová skupina diváků. Náhodou jsem se na to v kině byl podívat a zděsil jsem se, jak jsou ženy od nás mužů odlišné. Začal jsem se na to ptát svých kamarádek a ostatních blízkých. Všem to připadalo k popukání a vynikající. Ano, láska je virus napadající ženskou racionalitu. Má partnerka mi vysvětlila, že my chlapi se (na rozdíl od žen)smějeme tomu jak se někdo někde ožere a poblije a ženám přijdou zase směšné peripetie Bridget Jonesové. Když to tedy milé ženy berete takhle, proč ne. Ale měl jsem jít tedy radši do té hospody...(14.1.2007)

• gjjm

Občas docela vtipná romantická komedie.(17.9.2008)

Naozaj dobrá romantická komédia. Vidiet nemožnú a pritom milú ženu Bridget v trápnych situáciách bola pre mňa naozaj sranda. Plus dobre zahrané.(8.11.2008)

Pro mne nesympatická Renée Zellweger ve filmu natočném dle světového bestselleru. Z toho se nemohlo narodit nic dobrého.(23.4.2009)

Renée Zellweger ztvárnila postavu Bridget zcela dokonale. Její příběh mě velice pobavil, a co víc, v některých situacích jsem s ní až soucítila. Colin Firth alias Mark Darcy také neměl chybu. Po stopadesátém shlédnutí stále tvrdím, že mě Bridget nikdy neomrzí. Tento film zaručeně zvedne náladu nejen divačkám, ale i divákům všech věkových kategorií.(14.4.2011)

Deník Bridget Jonesové rozhodně není špatný film, co se týče žánru romantických komedií, tak by se dalo říci, že je solidním nadprůměrem. Pro ženy hotová kultovní záležitost na kterou nedají povětšinou dopustit. U mě, ale Bridget narazila na několik zásadních problémů. I navzdory tomu, že britské romantické komedie mám opravdu rád, tak Deník Bridget Jonesové u mě pohořel pro naprostý nadbytek trapných momentů, obézních zadků René žellweger a když už jsme u té Renée, tak ani nevím, jestli mám nějakou herečku méně rád nežli ji. To bude tím největším problémem. Takže průměr a rozhodně žádný kult. Kdybych byl žena, tak byl hovořil nejspíše diametrálně jinak.(28.12.2012)

Ale ano, prijemna anglicka komedia s výborným výkonom Zellwegerovej, ktoru pekne doplnal colin firth s hugom grantom. da sa na to pozerat aj viaac krát, zasluzene 4 a pol bodu.(19.7.2013)

Bridget Jones je prostě obyčejná, "oplácaná" holka, která je klasicky svá a na nic si nehraje. Komedie doprovázena příjemnou romantikou a takřka bojem o Bridget v podání Firtha a Granta. Nebojím se říct, že je to jedna z nejlepších a nejzábavnějších romantických komedií vůbec.(13.1.2014)

Opravdu hodně často si připadám jako Bridget Jones, akorát vedle sebe nemám svůdníka Hugh Granta nebo neodolatelného fešáka Colina Firtha, což je docela smutné. Bridget je takový obraz třicetileté osamělé ženy, na které se navíc lepí trapasy, ale zároveň i hezcí mužští, sakra ta holka má ale štěstí. U toho filmu se převážně zasmějete a navíc kdo by se nezamiloval v tomhle filmu do Colina Firtha? Ten chlap je dokonalý !(8.9.2016)

Vyborna romanticka komedie. Vyborne herecky vykony a puvabny zaver. 85%(1.5.2004)

Tenhle film je jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděl! Na snímek jsem se těšil kvůli Renée a Colinovi, ale nedával jsem mu moc vysoké šance. Ovšem hned začátek mě přesvědčil, že se rozhodně nebudu nudit. Mezi Bridgetiny nejtrapnější scény patří na sto procent část, kdy jede dolů po hasičské tyči. Obzvláště, když si záznam přetáčí a pouští pořád dokola. Nebyla to ale Renée, kdo předvedl nejlepší výkon. Tím nej byl Colin Firth, který i v těch "nejtrapnějších" scénách působil vždy elegantně a šarmantně. Celkem mě překvapil i Grant, jehož "sukničkářská" role mu padla jak ušitá. Pěkný "vedlejšák" si zde zahrála i Gemma Jones (matka Bridget), která se mi nejvíce líbila ve scéně, kde Bridget řídí nemalou rychlostí auto. Její mimika byla naprosto úžasná. Vyděšený výraz se chvílemi měnil v nucený úsměv. Prostě celý film jsem se jen a jen tlemil! Nebudu to prodlužovat, Bridget je pohodová komedie, na kterou se kdykoliv rád znovu podívám.(28.4.2006)

Jedna opravdu z mála (opravdu) mě se líbící romantická komedie. Jsou tu geniální vtípky - bombarďáky, co si oblíbyly starý bábi na celym světě, nebo můj šílenej zadek teď zná celá Anglie:-) Je to prostě výjimečně dobrá komedie, na kterou nezapomenu...(8.8.2007)

1 7 8 9 10 11 12 13 18 26 34