poster

Deník Bridget Jonesové

 • Velká Británie

  Bridget Jones's Diary

 • Francie

  Le Journal de Bridget Jones

 • Slovensko

  Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (685)

 • Tyny
  *****

  Bridget Jones je prostě obyčejná, "oplácaná" holka, která je klasicky svá a na nic si nehraje. Komedie doprovázena příjemnou romantikou a takřka bojem o Bridget v podání Firtha a Granta. Nebojím se říct, že je to jedna z nejlepších a nejzábavnějších romantických komedií vůbec.(13.1.2014)

 • zeldinho
  ****

  Tak tomuhle kousku jsem se opravdu dlouho vyhýbal. Musím přiznat, že veškeré moje obavy byly zbytečné a já si film opravdu užíval. Komedie měla spád, byla vtipná a herci se zhostili svých rolí s bravurou. Bridget Jones jako dokonale nedokonalá šmudla, Daniel Cleaver jako dokonalý slizoun a Mark Darcy jako…pravý Mark Darcy. Nejvíce mě potěšilo, že Zellweger hraje Bridget opravdu nenuceně a nikterak vtíravě nebo rádoby vtipně, čehož jsem se nejvíce obával. Bavil jsem se, ne že ne. 80%(25.3.2014)

 • venison
  ****

  S odstupem času a počtem shlédnutí už film lehce chytá prach, ale i po téměř 15 letech od svého vzniku má stále tempo, živý humor a hlavně notnou dávku roztomilosti :-D Mnoho svobodných žen určitého věku se zde najde a proto má tento film spoustu fanoušků a i po letech tak skvěle zní ;-) Bez oplácané a lehce rozpačité Renée (které to mimo jiné snad sluší nejvíc v celé její kariéře) by to prostě nebylo ono.. Moc ráda se k této milé anglické komedii vracím ;-)(30.12.2015)

 • Decker
  ****

  Vyborna romanticka komedie. Vyborne herecky vykony a puvabny zaver. 85%(1.5.2004)

 • Sokkk_y
  *****

  Tenhle film je jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděl! Na snímek jsem se těšil kvůli Renée a Colinovi, ale nedával jsem mu moc vysoké šance. Ovšem hned začátek mě přesvědčil, že se rozhodně nebudu nudit. Mezi Bridgetiny nejtrapnější scény patří na sto procent část, kdy jede dolů po hasičské tyči. Obzvláště, když si záznam přetáčí a pouští pořád dokola. Nebyla to ale Renée, kdo předvedl nejlepší výkon. Tím nej byl Colin Firth, který i v těch "nejtrapnějších" scénách působil vždy elegantně a šarmantně. Celkem mě překvapil i Grant, jehož "sukničkářská" role mu padla jak ušitá. Pěkný "vedlejšák" si zde zahrála i Gemma Jones (matka Bridget), která se mi nejvíce líbila ve scéně, kde Bridget řídí nemalou rychlostí auto. Její mimika byla naprosto úžasná. Vyděšený výraz se chvílemi měnil v nucený úsměv. Prostě celý film jsem se jen a jen tlemil! Nebudu to prodlužovat, Bridget je pohodová komedie, na kterou se kdykoliv rád znovu podívám.(28.4.2006)

 • xerno
  *****

  Jedna opravdu z mála (opravdu) mě se líbící romantická komedie. Jsou tu geniální vtípky - bombarďáky, co si oblíbyly starý bábi na celym světě, nebo můj šílenej zadek teď zná celá Anglie:-) Je to prostě výjimečně dobrá komedie, na kterou nezapomenu...(8.8.2007)

 • BS
  ****

  Jedna z mála povedených romantických komedií nového tisíciletí.(11.12.2007)

 • moviefilm
  *****

  Ešte som sa nikdy tak dobre nezabavil pri romantickej komédii.Plus ako bonus skvelý herecký výkon Renée Zellweger a vynikajúci scenár, ktorý je tak skvele napísaný, že neviete ku komu máte prechovávať sympatie.Ci k Hughovi Grantovi, alebo ku Colinovi Firthovi.A ten záver pri záverečných titulkoch...Jednoducho super!(19.11.2008)

 • Danny F.
  ***

  Taková normální komedie se vším všudy ale ta romantika mě až doslova ubíjela. Vícekrát vidět nemusím. 55%(26.7.2010)

 • ivan_drago
  ***

  Neustálým opakováním v TV se mi film vyloženě zhnusil a z původně 4 dávám dvě, neboť postava Renée už není více zábavná, ale ve své podstatě otravná a neschopná kráva, nevyrovnaná šlapka a kurva... ale to jen tím, že to tak často opakují a všichni říkají jak je to boží... NENÍ. Otravný film.(21.3.2011)

 • otík
  **

  Film, který mě zcela minul, vůbec mě nedostal a celou dobu jsem si říkal, že ta Bridget je totální kráva. No nedá se, ne všechny filmy jsou určeny mně. Určitě pro ženy dobrá podívaná, já jen suše konstatuji, že jsem to ve zdraví přežil.(22.10.2011)

 • Martin741
  ***

  Komedia, na ktorej sa vobec neda zasmiat ...... Zellweger sice fajn, ale komedialnych situacii je len minimum a Sharon Maguire ako reziser mi nehovori absolutne vobec nic. 52 %(14.5.2013)

 • Monoxid
  *****

  Při každém opakovaném shlédnutí s přibývajícími roky dostává toto mistrovské dílo nový rozměr.(12.8.2016)

 • lennyd
  ****

  Většina mých kamarádek považuje tento film za nejlepší jaký kdy viděly. Takže na Bridget a jejích problémech asi něco bude. A Renée je velice dobrá herečka ...(22.2.2004)

 • danoo
  *****

  Predovšetkým, film treba hodnotiť podľa toho, čim je a nie, čím nie je, preto som sa rozhodol udeliť plné hodnotenie tejto občas depresívnej britskej romantickej komédii o tridsiatničke, čo ide ako mašina, ale hlavne zakopáva na ceste za svojím šťastím. Chápem ju, v niektorých momentoch sa cítim úplne rovnako.(25.7.2006)

 • Belbo
  **

  Tak to ne soudruzi, to jsme si nedomluvili.(9.11.2009)

 • Tereza666
  *****

  V jednom se tenhle film liší od všech těch nemožných romantických slátanin. Hlavní představitelce je přes 30, má nadváhu a všechno co dělá, dělá špatně. Její humor je fantastický a díky právě téhle roli u mě Renée teda pořádně stoupla. Aspoň je vidět, že i na obyčejných filmech je vidět talent určitých herců.(9.8.2010)

 • WolfR
  ****

  Romantická komedie spíše určená pro ženy, ale i muže pobaví. Skvělé komediální gagy a situace. Výborná závěrečná rvačka a skvělé herecké výkony zejména Colina Firtha a Renée Zellweger. Je to film o třicetileté alkoholičce a kuřačce, která pracuje v nakladatelství a o jejich příhodách. Takový lehký nadprůměrný film s příjemným Britským prostředím. K tomuto filmu se ani prostě nejde nějak moc rozepisovat. Knihou jsem nedotčen, 4 hvězdy.(18.8.2010)

 • majxik
  ***

  Místy až trapný příběh naplněný už ohranými písničkami zde i v celku dobře funguje v podání dobrých a charismatických herců, jen se obávám že mnohé muže nechá chladným a kvalitní podívaná se tak odehrává jen pro naše něžné polovičky.(10.2.2011)

 • vesper001
  ****

  Colin Firth není můj typ, nadváhou netrpím, můj šéf nevypadá jako Hugh Grant a moje matka není šílená. Přesto mi Bridget byla sympatická a měla jsem pocit, že máme něco společného. Svérázné přátele? Nedostatek sebevědomí? Děsivé výsledky kulinářských experimentů? Touhu připnout kolegyni cosi sešívačkou k hlavě? Sama nevím. :)(2.8.2011)

1 8 9 10 11 12 13 14 18 27 35