Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Dnes již klasická post-feministická variace na Pýchu a předsudek. Třebaže chytrá, emancipovaná a ekonomicky soběstačná, Bridget řeší stejné dilema jako Elizabeth Bennetová. Kde vzít jistotu, že člověk, kterému se chce oddat, je skutečně tím pravým? Výborně rytmizované, akorát dlouhé vyprávění umně balancuje mezi komickým a romantickým, aniž by někdy příliš zvážnělo, jak se stává mnohým americkým romcoms. V hlavní roli bych sice snáze akceptoval anglickou herečku, ale pravdou je, že Renée Zellweger již zřejmě žádná role nesedla tak dobře. Bez ohledu na pohlaví diváka jde o skvělý filmový lék na splín, držící se více při zemi než nadpozemská Láska nebeská od podobného týmu (produkce, scenárista, někteří herci), čímž je také upřímnější. Právě proto mu s přibývajícími roky začínám dávat přednost, dostanu-li chuť na něco britsky uměřeného, romanticko komediálního, dobré rozpoložení povzbuzujícího. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Jeanne, meave, gudaulin(2.4.2008)

Ešte som sa nikdy tak dobre nezabavil pri romantickej komédii.Plus ako bonus skvelý herecký výkon Renée Zellweger a vynikajúci scenár, ktorý je tak skvele napísaný, že neviete ku komu máte prechovávať sympatie.Ci k Hughovi Grantovi, alebo ku Colinovi Firthovi.A ten záver pri záverečných titulkoch...Jednoducho super!(19.11.2008)

Taková normální komedie se vším všudy ale ta romantika mě až doslova ubíjela. Vícekrát vidět nemusím. 55%(26.7.2010)

Romantická komedie spíše určená pro ženy, ale i muže pobaví. Skvělé komediální gagy a situace. Výborná závěrečná rvačka a skvělé herecké výkony zejména Colina Firtha a Renée Zellweger. Je to film o třicetileté alkoholičce a kuřačce, která pracuje v nakladatelství a o jejich příhodách. Takový lehký nadprůměrný film s příjemným Britským prostředím. K tomuto filmu se ani prostě nejde nějak moc rozepisovat. Knihou jsem nedotčen, 4 hvězdy.(18.8.2010)

Neustálým opakováním v TV se mi film vyloženě zhnusil a z původně 4 dávám dvě, neboť postava Renée už není více zábavná, ale ve své podstatě otravná a neschopná kráva, nevyrovnaná šlapka a kurva... ale to jen tím, že to tak často opakují a všichni říkají jak je to boží... NENÍ. Otravný film.(21.3.2011)

Colin Firth není můj typ, nadváhou netrpím, můj šéf nevypadá jako Hugh Grant a moje matka není šílená. Přesto mi Bridget byla sympatická a měla jsem pocit, že máme něco společného. Svérázné přátele? Nedostatek sebevědomí? Děsivé výsledky kulinářských experimentů? Touhu připnout kolegyni cosi sešívačkou k hlavě? Sama nevím. :)(2.8.2011)

• otík

Film, který mě zcela minul, vůbec mě nedostal a celou dobu jsem si říkal, že ta Bridget je totální kráva. No nedá se, ne všechny filmy jsou určeny mně. Určitě pro ženy dobrá podívaná, já jen suše konstatuji, že jsem to ve zdraví přežil.(22.10.2011)

Po dnešním shlédnutí měním hodnocení na 4* ze 3..Perfektní vtípky, příběh v 90% zábavný (typické on ji chce, ona ho ne, on ji nechce ona ho ano)..naprosto dokonalé zakončení s deníčkem, hudba perfektní..(3.4.2013)

Komedia, na ktorej sa vobec neda zasmiat ...... Zellweger sice fajn, ale komedialnych situacii je len minimum a Sharon Maguire ako reziser mi nehovori absolutne vobec nic. 52 %(14.5.2013)

Tak tomuhle kousku jsem se opravdu dlouho vyhýbal. Musím přiznat, že veškeré moje obavy byly zbytečné a já si film opravdu užíval. Komedie měla spád, byla vtipná a herci se zhostili svých rolí s bravurou. Bridget Jones jako dokonale nedokonalá šmudla, Daniel Cleaver jako dokonalý slizoun a Mark Darcy jako…pravý Mark Darcy. Nejvíce mě potěšilo, že Zellweger hraje Bridget opravdu nenuceně a nikterak vtíravě nebo rádoby vtipně, čehož jsem se nejvíce obával. Bavil jsem se, ne že ne. 80%(25.3.2014)

Veľmi lovely. Renée, nech hovorí kto chce čo chce, neuveriteľne cute, Colin ako vždy cool. Kvôli úžasnej hudbe, Curtisovej humornej stope a faktu, že trápna Brazília v momente, kedy píšem tento (pamätný) komentár dostáva kefu od Nemecka po prvom polčase 0:5, idem z 85% na pekných okrúhlych 90%. Najlepší moment: V podstate všetky strápnenia sa Bridget, pretože som sa vždy potešil (a dobre pobavil), že nie som sám.(8.7.2014)

Vždycky mi byla z nějakého důvodu Renée Zellweger svým způsobem nesympatická a proto jsem se nikdy k tomuto filmu nedokopala. Jaká škoda! Takhle příjemnou romantickou komedii jsem neviděla dlouho. Postava Bridget je velmi sympatická a v tolika místech se v ní tak strašně moc vidím, že se pomalu až stydím. K tomu všemu Hugh Grant, který mi nikdy nepřišel jako nějaký hezoun je tady naprostým opakem. Jen je smůla, že při opětovném zhlédnutí už jej nebudu vidět tak, jako poprvé. K tomu Colin Firth, ke kterému se jeho role strašně hodila! Nenudila jsem se ani na chvilku. Myslím, že mám do budoucna nový oblíbený film k chladným večerům, nebo špatné náladě. // Tohle jsou teda pěkně připitomělý kozačky Jonesová. A tohle jsou pěkně připitomělý šatičky a tohle jsou… No to mě poser, to jsou neuvěřitelný bombarďáky.(3.4.2015)

Při každém opakovaném shlédnutí s přibývajícími roky dostává toto mistrovské dílo nový rozměr.(12.8.2016)

Většina mých kamarádek považuje tento film za nejlepší jaký kdy viděly. Takže na Bridget a jejích problémech asi něco bude. A Renée je velice dobrá herečka ...(22.2.2004)

Predovšetkým, film treba hodnotiť podľa toho, čim je a nie, čím nie je, preto som sa rozhodol udeliť plné hodnotenie tejto občas depresívnej britskej romantickej komédii o tridsiatničke, čo ide ako mašina, ale hlavne zakopáva na ceste za svojím šťastím. Chápem ju, v niektorých momentoch sa cítim úplne rovnako.(25.7.2006)

Jedna z mála povedených romantických komedií nového tisíciletí.(11.12.2007)

• Belbo

Tak to ne soudruzi, to jsme si nedomluvili.(9.11.2009)

V jednom se tenhle film liší od všech těch nemožných romantických slátanin. Hlavní představitelce je přes 30, má nadváhu a všechno co dělá, dělá špatně. Její humor je fantastický a díky právě téhle roli u mě Renée teda pořádně stoupla. Aspoň je vidět, že i na obyčejných filmech je vidět talent určitých herců.(9.8.2010)

Místy až trapný příběh naplněný už ohranými písničkami zde i v celku dobře funguje v podání dobrých a charismatických herců, jen se obávám že mnohé muže nechá chladným a kvalitní podívaná se tak odehrává jen pro naše něžné polovičky.(10.2.2011)

Bridget Jones: „Moje máma, prazvláštní bytost z doby, kdy nakládaný okurky byly vrcholem dokonalosti.“(16.8.2011)

bavila jsem se,fakt bavila,třebaže u Renée mám někdy problém s jejím výrazem...to natahuje moldánky?nebo se usmívá?...ale třebas takové Bridgetiny bombarďáky byly fenomenální.....:-)(5.1.2012)

1 8 9 10 11 12 13 14 18 26 34