Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Má to svoj šarm a rozhodne to nie je na zahodenie. Postavy sú uveriteľné, humor príjemný.(2.12.2016)

bavila jsem se,fakt bavila,třebaže u Renée mám někdy problém s jejím výrazem...to natahuje moldánky?nebo se usmívá?...ale třebas takové Bridgetiny bombarďáky byly fenomenální.....:-)(5.1.2012)

Veľmi lovely. Renée, nech hovorí kto chce čo chce, neuveriteľne cute, Colin ako vždy cool. Kvôli úžasnej hudbe, Curtisovej humornej stope a faktu, že trápna Brazília v momente, kedy píšem tento (pamätný) komentár dostáva kefu od Nemecka po prvom polčase 0:5, idem z 85% na pekných okrúhlych 90%. Najlepší moment: V podstate všetky strápnenia sa Bridget, pretože som sa vždy potešil (a dobre pobavil), že nie som sám.(8.7.2014)

(112/2018) / Máloktorý film to dotiahne k statusu takejto klasiky. A ono je aj prečo. Vtipná, trefná komédia ktorej zahralo do karát mnoho faktorov. Podarená Renée, ťažkotonážny britský feeling a presný casting. A ktomu tie vianoce :) (9/10)(29.12.2018)

Klasické britské komedie mají docela vysokou úroveň. Toto je podle mě klasická britská komedie, která má však ještě něco navíc. Po několikátém zhlédnutí dávám pět.(17.9.2007)

Povedené je tu všechno, nemá smysl něco dodávat. Snad jen zmínit pocit, že nebýt geniálního, snad až nenahraditelného obsazení, mohl by se snímek propadnout do kategorie zapomenutelných chickfilmů.(19.9.2010)

• tomtomtoma

Romantika a takový anglický humor o hledání lásky a partnera průměrné ženy. Bridget Jones (Renée Zellweger, která se znovu tak nějak podivně pitvoří při mluvení) není ani zábavná, ani zajímavá a nemá ani příliš dobrý vkus. Je překvapivé, že někoho dokáže okouzlit. Navíc takovým způsobem, že pro ni ostatní blázní. Svým naivním chováním přechází z jednoho trapasu ke druhému, ještě, že má tak skvělé přátele, kteří ji vždy "moudře" poradí. Mark Darcy (Colin Firth), seriózní právník, který z nepochopitelných důvodů dá přednost Bridgetě před opravdu zajímavou ženou. Daniel Cleaver (dobrý Hugh Grant) přináší alespoň závan svěžejší zábavy ve svém elegantním způsobu používání ženského plemene. Další zajímavé role: Bridgetina romanticky poblázněná matka Pam (Gemma Jones), nechápající Bridgetin otec Colin (Jim Broadbent), právnička Natasha (elegantní Embeth Davidtz), dobrá partie pro Marce, a Bridgetě "moudře" radící přátelé Shazza (Sally Phillips), Jude (Shirley Henderson) a Tom (James Callis). Nepříliš chutná limonáda s pěkným obalem, ale mizerně chutnajícím obsahem, kdy jen několik loků dává pocit něčeho lepšího.(2.6.2011)

Bridget Jones: „Moje máma, prazvláštní bytost z doby, kdy nakládaný okurky byly vrcholem dokonalosti.“(16.8.2011)

• mikestiff

Zábava jak poslouchat v tramvaji puberťačky.(23.1.2012)

Bridget Jones's Diary je romantická komedie a jako takovou ji třeba brát. Je dělaná pro holky, nebo bych měl spíš říct pro ženy ale místo nějakýho plytkýho čekání na pana snovýho a jiný trapný krávoviny nabízí pohled ženy, které pomalu ujíždí vlak a hlavně to všechno dopadá trochu jinak, než se plánovalo, což přesně odráží skutečnej život. Renée je naprosto skvělá jako postava fyzicky skoro až nepřitažlivá, přesto však dokonale okouzlující a upřímná. Kdyby se takovejchhle romanťáren točilo víc, vůbec bych se nezlobil.(20.9.2012)

A tak...inu po nadějném začátku, přišla klasická romantická komedie. Teda ale musím vysmeknout poklonu Renée, že i já jsem během filmu přemýšlel, jestli je či není angličanka. A opravdu svoji Bridget zahrála velmi rozkošně. Dalším plusem je u mě už klasická slabost pro anglické filmy... Jen bohužel mi ten filmek celkově nepřišel ničím jiný než ostatní romatické komedie.(16.10.2016)

Tak jsem si tedy holt pustil tenhle velkofilm, který jsem bohužel díky umístění v žebříčku nemohl nevidět. Curtisův rukopis je znatelný, občas jsem se usmál, bylo to dobře udělané a britsky milé. Nicméně to pořád ještě byla sračka. Chápu, že lidem středního věku je to blízké, ale mně to vážně nic neřeklo. 50%(27.6.2017)

Viděno asi počtvrté - a pořád je to ftipnější a dojemnější než cokoliv jiného.(3.6.2018)

Nemám ráda romantické komedie ... nelíbí se mi Hugh Grant ... Colin Firth je pro mě suchar ... přesto mě originální postava Bridget, její nadhled, přirozenost a talent na trapasy dostala a ohromně pobavila. Scény se shazováním kil, velkými bombarďáky nebo bitka o Bridget jsou prostě nezapomenutelný.(6.5.2004)

Inteligentní humor na romanticko - realistické téma. Rodina je prostě rodina, vrtá do všeho a nic se neutají a chlapi jsou chlapi.(28.3.2005)

Má oblíbená romantická komedie, kterou si rád opakovaně pouštím.(21.9.2006)

Tento film som videl prvýkrát v kine na strednej škole za 10 Sk a vtedy som si myslel: "Čo to bude za blbosť?" Ale keď som ju videl, tak celá škola sme pukali smiechom a ja som nikdy nevidel lepšiu romantickú komédiu! S Bridget naplno sympatizujem! A kniha tiež stojí za to, ale film sa mi páči viac.(28.6.2008)

Renée je perfektní, ale Hugh se asi opravdu hodí jen na ty slizouny co se furt tak vyčůraně pitvoří jako kdyby doma ve sklepě vyráběli sexappeal :-)(28.4.2010)

Bridget 1 je dokonalá - umí to a je v tom dobrá... v čem? Např. v tom, že i když si před shlédnutím připadáte jako totální lamy, po shlédnutí vám svitne naděje a řeknete si "nejsem uplná tragédka". Dokáže vám, že nemusíte skončit "jako stará tlustá panna, kterou budou ohlodávat vlčáci" a budete si s ní připadat "jako filmová hvězda ve stylu Sophie Lorenové - jen ne tak elegantní." Takže díky Bridget 1 - vždy, když si tě pustím, mě tvůj příběh královsky pobaví, díky Marku - tvůj svetr ze sobem mě vždy dojme a díky Danieli - tahle stránka Hughu Grantovi také sluší:-)(22.5.2010)

Mám tenhle film od vždy ráda. Když přehlédnu to, jak má být hlavní hrdivnka při těle, přitom je to normální hezká ženská, krev a mlíko, dokážu o tomhle filmu říct, že je to dost zábavná komedie plná trapasů a momentů jako ze života.(6.6.2010)

• sator

Mimo mě...(13.1.2015)