poster

Deník Bridget Jonesové

 • Velká Británie

  Bridget Jones's Diary

 • Francie

  Le Journal de Bridget Jones

 • Slovensko

  Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (683)

 • H4ku11
  ***

  Má to svoj šarm a rozhodne to nie je na zahodenie. Postavy sú uveriteľné, humor príjemný.(2.12.2016)

 • RonaMidu
  ****

  bavila jsem se,fakt bavila,třebaže u Renée mám někdy problém s jejím výrazem...to natahuje moldánky?nebo se usmívá?...ale třebas takové Bridgetiny bombarďáky byly fenomenální.....:-)(5.1.2012)

 • TheRoller
  *****

  Veľmi lovely. Renée, nech hovorí kto chce čo chce, neuveriteľne cute, Colin ako vždy cool. Kvôli úžasnej hudbe, Curtisovej humornej stope a faktu, že trápna Brazília v momente, kedy píšem tento (pamätný) komentár dostáva kefu od Nemecka po prvom polčase 0:5, idem z 85% na pekných okrúhlych 90%. Najlepší moment: V podstate všetky strápnenia sa Bridget, pretože som sa vždy potešil (a dobre pobavil), že nie som sám.(8.7.2014)

 • elanius
  *****

  (112/2018) / Máloktorý film to dotiahne k statusu takejto klasiky. A ono je aj prečo. Vtipná, trefná komédia ktorej zahralo do karát mnoho faktorov. Podarená Renée, ťažkotonážny britský feeling a presný casting. A ktomu tie vianoce :) (9/10)(29.12.2018)

 • Sfinkter
  *****

  Klasické britské komedie mají docela vysokou úroveň. Toto je podle mě klasická britská komedie, která má však ještě něco navíc. Po několikátém zhlédnutí dávám pět.(17.9.2007)

 • Cushing
  *****

  Povedené je tu všechno, nemá smysl něco dodávat. Snad jen zmínit pocit, že nebýt geniálního, snad až nenahraditelného obsazení, mohl by se snímek propadnout do kategorie zapomenutelných chickfilmů.(19.9.2010)

 • tomtomtoma
  **

  Romantika a takový anglický humor o hledání lásky a partnera průměrné ženy. Bridget Jones (Renée Zellweger, která se znovu tak nějak podivně pitvoří při mluvení) není ani zábavná, ani zajímavá a nemá ani příliš dobrý vkus. Je překvapivé, že někoho dokáže okouzlit. Navíc takovým způsobem, že pro ni ostatní blázní. Svým naivním chováním přechází z jednoho trapasu ke druhému, ještě, že má tak skvělé přátele, kteří ji vždy "moudře" poradí. Mark Darcy (Colin Firth), seriózní právník, který z nepochopitelných důvodů dá přednost Bridgetě před opravdu zajímavou ženou. Daniel Cleaver (dobrý Hugh Grant) přináší alespoň závan svěžejší zábavy ve svém elegantním způsobu používání ženského plemene. Další zajímavé role: Bridgetina romanticky poblázněná matka Pam (Gemma Jones), nechápající Bridgetin otec Colin (Jim Broadbent), právnička Natasha (elegantní Embeth Davidtz), dobrá partie pro Marce, a Bridgetě "moudře" radící přátelé Shazza (Sally Phillips), Jude (Shirley Henderson) a Tom (James Callis). Nepříliš chutná limonáda s pěkným obalem, ale mizerně chutnajícím obsahem, kdy jen několik loků dává pocit něčeho lepšího.(2.6.2011)

 • sheldonka.
  ****

  Bridget Jones: „Moje máma, prazvláštní bytost z doby, kdy nakládaný okurky byly vrcholem dokonalosti.“(16.8.2011)

 • mikestiff
  *

  Zábava jak poslouchat v tramvaji puberťačky.(23.1.2012)

 • T-pack
  ****

  Bridget Jones's Diary je romantická komedie a jako takovou ji třeba brát. Je dělaná pro holky, nebo bych měl spíš říct pro ženy ale místo nějakýho plytkýho čekání na pana snovýho a jiný trapný krávoviny nabízí pohled ženy, které pomalu ujíždí vlak a hlavně to všechno dopadá trochu jinak, než se plánovalo, což přesně odráží skutečnej život. Renée je naprosto skvělá jako postava fyzicky skoro až nepřitažlivá, přesto však dokonale okouzlující a upřímná. Kdyby se takovejchhle romanťáren točilo víc, vůbec bych se nezlobil.(20.9.2012)

 • šerminator
  ***

  A tak...inu po nadějném začátku, přišla klasická romantická komedie. Teda ale musím vysmeknout poklonu Renée, že i já jsem během filmu přemýšlel, jestli je či není angličanka. A opravdu svoji Bridget zahrála velmi rozkošně. Dalším plusem je u mě už klasická slabost pro anglické filmy... Jen bohužel mi ten filmek celkově nepřišel ničím jiný než ostatní romatické komedie.(16.10.2016)

 • C0r0ner
  ***

  Tak jsem si tedy holt pustil tenhle velkofilm, který jsem bohužel díky umístění v žebříčku nemohl nevidět. Curtisův rukopis je znatelný, občas jsem se usmál, bylo to dobře udělané a britsky milé. Nicméně to pořád ještě byla sračka. Chápu, že lidem středního věku je to blízké, ale mně to vážně nic neřeklo. 50%(27.6.2017)

 • sofiapetra
  *****

  Viděno asi počtvrté - a pořád je to ftipnější a dojemnější než cokoliv jiného.(3.6.2018)

 • Jolinar
  ****

  Nemám ráda romantické komedie ... nelíbí se mi Hugh Grant ... Colin Firth je pro mě suchar ... přesto mě originální postava Bridget, její nadhled, přirozenost a talent na trapasy dostala a ohromně pobavila. Scény se shazováním kil, velkými bombarďáky nebo bitka o Bridget jsou prostě nezapomenutelný.(6.5.2004)

 • davidek
  ****

  Inteligentní humor na romanticko - realistické téma. Rodina je prostě rodina, vrtá do všeho a nic se neutají a chlapi jsou chlapi.(28.3.2005)

 • Gazi
  *****

  Má oblíbená romantická komedie, kterou si rád opakovaně pouštím.(21.9.2006)

 • mirec88
  *****

  Tento film som videl prvýkrát v kine na strednej škole za 10 Sk a vtedy som si myslel: "Čo to bude za blbosť?" Ale keď som ju videl, tak celá škola sme pukali smiechom a ja som nikdy nevidel lepšiu romantickú komédiu! S Bridget naplno sympatizujem! A kniha tiež stojí za to, ale film sa mi páči viac.(28.6.2008)

 • Kalidor_
  ****

  Renée je perfektní, ale Hugh se asi opravdu hodí jen na ty slizouny co se furt tak vyčůraně pitvoří jako kdyby doma ve sklepě vyráběli sexappeal :-)(28.4.2010)

 • Rousse
  *****

  Bridget 1 je dokonalá - umí to a je v tom dobrá... v čem? Např. v tom, že i když si před shlédnutím připadáte jako totální lamy, po shlédnutí vám svitne naděje a řeknete si "nejsem uplná tragédka". Dokáže vám, že nemusíte skončit "jako stará tlustá panna, kterou budou ohlodávat vlčáci" a budete si s ní připadat "jako filmová hvězda ve stylu Sophie Lorenové - jen ne tak elegantní." Takže díky Bridget 1 - vždy, když si tě pustím, mě tvůj příběh královsky pobaví, díky Marku - tvůj svetr ze sobem mě vždy dojme a díky Danieli - tahle stránka Hughu Grantovi také sluší:-)(22.5.2010)

 • MiaMoonlight
  *****

  Mám tenhle film od vždy ráda. Když přehlédnu to, jak má být hlavní hrdivnka při těle, přitom je to normální hezká ženská, krev a mlíko, dokážu o tomhle filmu říct, že je to dost zábavná komedie plná trapasů a momentů jako ze života.(6.6.2010)

 • sator
  **

  Mimo mě...(13.1.2015)