Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Dnes již klasická post-feministická variace na Pýchu a předsudek. Třebaže chytrá, emancipovaná a ekonomicky soběstačná, Bridget řeší stejné dilema jako Elizabeth Bennetová. Kde vzít jistotu, že člověk, kterému se chce oddat, je skutečně tím pravým? Výborně rytmizované, akorát dlouhé vyprávění umně balancuje mezi komickým a romantickým, aniž by někdy příliš zvážnělo, jak se stává mnohým americkým romcoms. V hlavní roli bych sice snáze akceptoval anglickou herečku, ale pravdou je, že Renée Zellweger již zřejmě žádná role nesedla tak dobře. Bez ohledu na pohlaví diváka jde o skvělý filmový lék na splín, držící se více při zemi než nadpozemská Láska nebeská od podobného týmu (produkce, scenárista, někteří herci), čímž je také upřímnější. Právě proto mu s přibývajícími roky začínám dávat přednost, dostanu-li chuť na něco britsky uměřeného, romanticko komediálního, dobré rozpoložení povzbuzujícího. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Jeanne, meave, gudaulin(2.4.2008)

Já ju prostě miluju. A Darcyho samozřejmě taky.(20.3.2011)

Jedna z těch komedií, na kterou se můžete dívat pořád. Skvělá Renée Zellweger, sexy Hugh Grant a okouzlující Colin Firth + výborný humoristický příběh v jednom balení.(22.3.2011)

Romantická kravinka.(23.5.2011)

Tu snad každý musí milovat. Když je nejhůř, zachumlat se do peřin a čekat... až vás Bridgitte z té šlamastiky dostane. Má na to ;)(14.8.2011)

Toto by som zaradil do kategorie filmov pre zeny. Mne to neprislo vobec zabavne, radsej dam prednost inym romantickym komediam. 6/10(29.12.2012)

Příjemná a minimálně klišoidní romantická komedie s naprosto perfektní hlavní představitelkou. Dokonce ani ten Hugh Grant mi tu nijak zvlášť nevadí. Pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) Edit 9.12.2017: I na asi třetí zhlédnutí stále stejně zábavné, ne-li čím dál lepší s tím, jak jsem starší. Vše už bylo asi řečeno, dodám jen že i ten vlastně dost přeslazený happy end díky neustálému nadhledu a ironii je fajn. Jedna z nejlepších romantických komedií. (Blu-ray, orig.)(11.3.2014)

• Mazlik4

Jsem se tu před lety chytil s nějakou pisalkou, která nechtěla připustit, že existují typicky holčičí filmy. Milá slečinko: "Co je potom asi tohle?!" Co dodat? Učebnice toho kterak se holky v reálném světě nemají chovat.(16.4.2014)

Už chápu, proč Hjů a Kolin rozněžňují úplně každou osobu něžného pohlaví. Je to jejich uvědomělost v očích, ve které jsem se sám několikrát při sledování ztratil. Dokonce chápu, že nikdo nemá rád Hjůovu zápornou postavu, i když mě osobně moc bavila a fandil jsem jí o něco víc, než předvídatelnému a zbytečně dokonalému Darsímu. Ale věc kterou nechápu je, co výše zmiňovaní, dokonalí (jak fyzicky tak mentálně) gentlemani viděli na průměrně hezké, vychlastané, kouřící a hloupě se smějící Bridžit. Ano ano, rozumím, že měla být to nešikovný a hloupý trdlo, ve kterém se 90 % dívčí populace vidí, ale nebylo tohle trochu moc? Sami si představte její každodenní nikotinový odér a vodkový dech a pak se sami začnete ptát, jak ti dva polobozi mohli svádět boj na život a na smrt o její přízeň. Srsly?!(31.12.2014)

• Ripley

Jeden z mála filmů,kde jdu proti davu.Postava Bridget mi zkrátka nesedla,což je docela problém,když má celý film táhnout.Má to jisté kvality,ale nestačilo to k tomu,aby mě film zaujal.Párkrát jsem se zasmál,ale spíše jsem ho přetrpěl než aby mě pobavil.Myslím si,že film ocení více ženy,ale pozor!Pomo dal čtyři hvězdičky a Golfista pět!(23.10.2016)

Renée Zellweger nie je zrovna tip herečky, ktorú by ste čakali v podobných polohách do akých sa dostáva práve v tomto filme. Ide o skutočne dobre natočenú komédiu až niekedy človek neverí, že jedna žena môže mať v živote toľko smoly ako práve Bridget Jonesová. Súboj lásky a dvorenia je tiež super a dodáva filmu náboj ak k tomu pripočítame herecké esá ako sú Colin Firth alebo Hugh Grant tak sa romantická komédia se vším všudy môže začať. Osobne scéna s holou riťou pre mňa top.81%(12.9.2018)

Inteligentní, vtipné. A jako svobodný třicátník můžu posoudit, že i ze života.(17.12.2005)

Zbožňuju britský humor a zvlášť v podání Hugha Granta či Colina Firtha. A zadek Renée Zellweger mi zvýšil sebevědomí. Deník Bridget Jonesové je svižný, vtipný, originální film o tuctové třicátnici (dost už bylo těch anorektických krasavic, se kterými se jen těžko sžijete), která své štěstí najde tam, kde by to vůbec nečekala.(26.1.2006)

Bridget Jonesová je zmätkárka ale strašne sympatická. Rozhodne tomu dopomáha aj skvelá Renée Zellweger. Film má od knižky trochu odlišnú atmosféru a mnohé veci tam nie sú, ale výnimočne mi to vôbec nevadí. Nepripadá mi to totiž, ako keby ma autori o niečo ukrátili - všetkého je tam tak akurát:-) Pán Darcy v podaní Colina Firtha (mohlo by sa zdať, že iné postavy ani hrať nevie:-) spôsobuje, že poskočí srdiečko nejednej diváčky a fanynky Jane Austenovej a Hugh Grant je proste famózny - iný, ako sme zvyknutí ale super. Denník Bridget Jonesovej by som nazvala comebackom romantických komédií a som rada, že ním je komédia britská.(4.7.2007)

Už je to se mnou asi opravdu špatné, ale po shlédnutí tohoto filmu po osmi letech (v originálním znění) mi připadal mnohem mnohem lepší, než když jsem ho naposledy viděl ještě za dob mé končící puberty. Asi je to tím, že jsou mi teď ony situace mnohem bližší než když mi bylo 16. A ač je zde všechno trochu přehnané a ujeté ( je to přeci komedie) a navíc bráno z ženského pohledu vše může vycházet z reálného života, no až na ten happyend :D . Třešničkou na dortu je zde nanejvýš roztomilá Renée Zellweger. 80%(9.7.2007)

Dlouho jsem se Bridget vyhýbala a teď jsem si uvědomila, že to byla pěkná hloupost...je to jeden z nejpříjemnějších oddychových filmů, které jsem viděla.(16.12.2007)

Na jednu stranu velice solidní komedie, na tu druhou přece jenom množství těch opravdu dobrých vtipů není tak velké jako u ostatních filmů s Hughem Grantem. To má asi vyrovnávat ta rovina "ze života", ale protože nejsem žena, není mi kolem třiceti, nepíšu si deník (koho by zajímaly moje literární výpotky, že? Sebe nevyjímaje...) a nemám problémy s nadváhou ani milostným životem (alespoň tak jak je to míněno zde), nedokážu toto nejspíš tak úplně ocenit. Proto nakonec nemůžu dát 5 hvězd. Což ale neznamená, že by BJD byl špatný film. Minimálně Hugh i Colin jsou boží.(27.12.2008)

Výborný film. Výkop nohy Bridget v pyžamu mi vehnal slzu do oka, jak moc jsem cítila, jak je nešťastná. Každopádně herecké výkony skvělé, René jako Bridget úžasná, nedokážu si představit v téhle roli nikoho jiného. Kdykoliv se na tenhle film podívám ráda znovu.(15.4.2009)

Vynikající film se skvělou Renée Zellweger. Romantická komedie plná inteligentního humoru a dobrých hlášek. Film popisuje obyčejný život jedné třicátnice, která žije sama, navíc nemá zrovna míry modelky a hlavně má talent na trapasy, protože je tak trochu „praštěná.“ Přesto vás dostane svým kouzlem a budete ji přát, aby konečně našla svou lásku.(30.6.2009)

Jonesová je skvělá(29.10.2009)

I když je to opravdu jeden z těch filmů, který ženám sedí lépe, je to velmi obstojná zábava.(11.10.2010)