Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Dnes již klasická post-feministická variace na Pýchu a předsudek. Třebaže chytrá, emancipovaná a ekonomicky soběstačná, Bridget řeší stejné dilema jako Elizabeth Bennetová. Kde vzít jistotu, že člověk, kterému se chce oddat, je skutečně tím pravým? Výborně rytmizované, akorát dlouhé vyprávění umně balancuje mezi komickým a romantickým, aniž by někdy příliš zvážnělo, jak se stává mnohým americkým romcoms. V hlavní roli bych sice snáze akceptoval anglickou herečku, ale pravdou je, že Renée Zellweger již zřejmě žádná role nesedla tak dobře. Bez ohledu na pohlaví diváka jde o skvělý filmový lék na splín, držící se více při zemi než nadpozemská Láska nebeská od podobného týmu (produkce, scenárista, někteří herci), čímž je také upřímnější. Právě proto mu s přibývajícími roky začínám dávat přednost, dostanu-li chuť na něco britsky uměřeného, romanticko komediálního, dobré rozpoložení povzbuzujícího. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Jeanne, meave, gudaulin(2.4.2008)

po case musim pridat jeste jednu hvezdicku do vyslednych 5*. prece jen je to uzasna podivana, a vzhledem k tomu, kolikrat sem to uz videla, a jak rada posloucham bridgetinu anglictinu, nejde jinak :) nemluve o genialnim ost.(2.12.2005)

Životní role veleotravné Zellweger je veleotravná Jones. Vlastně ani nevim za co ty 3* jsou...(16.7.2009)

Vtipná komedie o jedné ženské, která prožívá tak trochu krizi středního věku. A vtom zřejmě tkví kouzlo Bridget Jones, je přirozená. Prožívá strasti a radosti denního života. Všechno, co může potkat i lidi mimo film!(19.8.2009)

Velmi sympatická komedie, která osloví nejen ženy (i když některé třicátnice se tam musí vidět), ale (možná trochu) překvapivě i muže. Myslím, že prubířským kamenem úspěchu byla volba ústředí trojice herců, kde Renée Zelwweger hraje skvěle, Colin Firth sekunduje taktéž skvěle a Hugh Grant v roli pro něj trochu netypické, ale o to je to celé vtipnější. Výborně!(5.9.2010)

Frustrovaná stará dievka si píše denník o svojom bizardnom živote .... No je tam toho ...(23.3.2012)

• J*A*M*A*L

Totální blbost nade vše.Mám rád romantické komedie a vůbec když se jedná o komedii z VB, ale tohle.Co to jenom sakra je.Nechci být sprostý, ale to je prostě Debilita s velkým D.Ta jedna hvězda alespoň za snahu Jimiho Broadbenta a Colina Firtha, ale jinak film byl naprostej BLIVAJZ.A navíc ten debilní výkon Renée Zellweger....měl jsem sto chutí jí po celou dobu rozbít o něco hlavu ať drží hubu.(3.9.2012)

Tenhle film je jako taková malá terapie (pro ženy), když se vám nedaří, máte špatnou náladu, všechno na co sáhnete zkazíte, řeknete kravinu v nesprávný moment nebo se cítíte trapně ze sebe samé. Pak je tu Bridget se svými trampoty, která vám vždycky spolehlivě v takovém období zvedne náladu a vy víte, že v tom nejste sami, že po světě běhají miliardy žen, co to mají stejně a vy nejste výjimkou. Na mě má tenhle film neskutečně pozitivní efekt. A tak třebaže výtky by se k tomuhle filmu našly, nic to nemění na tom, že film (i kniha) patří mezi mé nejoblíbenější a nejčastěji přehrávané snímky. Srdeční záležitost, nebo chcete-li mé guilty pleasure. 100%(13.9.2014)

Deník Bridget Jonesové je jedna ohromná zábava! Já tu oplácanou holku v tomhle díle budu vždycky milovat, litovat, budu jí přát štěstí a vždycky si jí ráda znovu pustím. Rvačka dvou intelektuálních břídilů o Bridget byla k popukání a myslím, že patří k tomu nejlepšímu, co britská romantická komediální scéna kdy divákovi nabídla.(6.5.2016)

Pamatuju si, že jsem jako malá holka Deník Bridget Jonesové měla hrozně ráda a myslím, že dokonce pařil mezi mé nejoblíbenější filmy. Částečně z důvodu, že jsem se při sledování vždy úžasně pobavila, ale taky částečně i kvůli Colinu Firthovi, a později, když jsem si začala uvědomovat, že jsou pěkní nejen hodní chlapi, tak i kvůli Hughovi Grantovi, kteří mě v té době absolutně učarovali a do dnes je považuju za jedny z nejlepších herců. Přiznám se ale, že od doby, co jsem film viděla naposledy, uplynula vcelku slušná řádka let. Jistému humoru sice rozumím o trochu víc než před lety, ale naopak se mi vyvinula ještě větší averze na romantické filmy. A i když je Deník Bridget Jonesové jedním z mála romantických filmů, který mě opravdu baví a ráda se k němu vracím, je pravdou, že se ve stejném žánru dají najít i lepší filmy. Proto "pouze" čtyři hvězdičky.(8.5.2017)

Po dlouhé době vynikající romantická komedie se skvělým obsazením. Velmi dobré herecké výkony. Perfektní závěr. Jen škoda toho Oscara :-)(18.2.2005)

Velice špatně se převádí knížka na filmové plátno a o to hůř, když je psána ich formou. A když je knížka psána jako deník, pak natočit podle ní film je opravdu fuška. V tomto případě se to vcelku povedlo, ale zdaleka to nebylo 100%.(10.7.2006)

Komedie, která šla mimo mě. Hrají v tom dobří herci, ale...nezasáhlo mě to.(12.1.2007)

Bridget není žádná Barbína, ale požádný kus pěkné ženské! Proto to se sháněním chlapů má holt tošku těžší. Ale co by to bylo za romanťák bez dlouhého polibku od "toho pravého" jakožto součást happy endu. BTW. fandil jsem Firthovi. --- 79%(29.7.2008)

kdo by zapomnel na jeji bombardaky :D Jinak Colin Firth coby Mark Darcy byl na zacatku pekne arogantni idiot :D(2.7.2010)

Reneé miluju víc kulaťoučkou, obzvlášť jako Bridget Jones! Střelená postava bláznivé Jonesové u mě nabírá zcela odlišný názor na romantické komedie, které nenávidím. Nebýt Zellwegerové, aasi mě film pravděpodobně tolik nenadchne a tolik nepobaví. Pouštím si ho i několikrát, a vždycky mě rozesměje. A tady nemám výčitky ani k dabingu.(22.10.2010)

Na rozdíl od řady zdejších rádoby drsňáků se nestydím dát pět i přisládlý a všeobecně provařený červený knihovně, když to na těch pět prostě je..(28.12.2010)

Velmi podařená komedie, ve které exceluje Renée Zellweger v hlavní roli. Pro roli Bridget musela herečka nabrat pěkných pár kilo a určitě není lehké, dostat se pak zpět na původní váhu. Vzhledem k tomu, že stejný postup čekal Renée i po natáčení druhého dílu, si myslím, že třetí díl už asi nevznikne:-). Každopádně je postava Bridget dobře napsaná a zahraná a většina sarkastických komentářů, které jsou ve filmu pronášeny, je vtipných. A duo hlavních mužských rolí je naprosto skvělé; obzvlášť role cynického floutka sedla Hughovi Grantovi přímo na tělo.(10.5.2011)

Nejoblíbenější komedie mojí mámy. A já se jí vůbec nedivím, protože typ humoru, který je použit v tomto snímku se ve filmech moc nepoužívá a to je škoda. Tenhle celý snímek se motá kolem třicetileté kulatější Bridget, která nemá v životě moc štěstí. Vinou úsměvných náhod se setkává s Danielem a Markem a přemýšlí, který je pro ni ten pravý. Ve filmu se také objeví několik vynikajících scén, za nejlepší považuji reportáž z ohrady plné výkalů, kam Bridget spadla během natáčení. Samozřejmostí je krásný konec v podobě happy endu, který je od začátku filmu trochu očekávaný, ale já osobně jsem za něj byl rád a smolařce Bridget jsem ho přál. Abych to neprotahoval, tak bych chtěl říci, že takhle si představuji komedii. Sympatická hlavní představitelka, výborný scénář, skvělá hudba a místy trochu vulgárnější děj dělají z tohoto snímku originální a výbornou podívanou.(30.1.2012)

O tomhle filmu se nedá tvrdit, že by byl nějak strhující po dějové stránce. Avšak to nikdo ani nechtěl. Hlavní složkou Bridget je vtip. Kouzelný, jedinečný, cynický skvělý humor, kterého se Zellweger chopila naprosto skvěle. Vážně jsem jí věřila její úlohu a to dokonce natolik, že ani v Chicagu mě tolik nepřesvědčila. Chápu, že tento film asi nesedne masám. Ty spíš pokývají hlavou a řeknou jen prosté hodnocení - průměr. Já byla ale Bridget nadšená poprvé i dnes.. Bridget, bláznivou ženou, která si ve třiceti umí udělat legraci sama ze sebe a zpívá si v pyžamu se sklenkou vína ploužáky. Jejími kamarády, což je exot vedle exota. Panem Darcym, jeho britskou slušností i chladností a hlavně svetrem se sobem. I Danielem, úžasným svůdníkem a taky, pravda, děvkařem. Všechno mi to sedí jako puzzle do ideální komedie. Vím, asi těch pět hvězd je hodně nadsazených a hodnotím příliš subjektivně. Ale nemohu si pomoct...(15.11.2013)

Čím víckrát to vidím, tím mě to víc baví. :D(20.3.2014)