Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Zcela konvenční romantická komedie. Nic víc, nic míň.(2.5.2004)

Čím víckrát to vidím, tím mě to víc baví. :D(20.3.2014)

Prekvapivo zábavný úlet s nudným elegánom Firthom, netypicky arogantným a kráľovsky zábavným Grantom a totálne asexuálnou Renée Zellweger. Niektoré scény sú legendárne, sveter so sobom si tiež nemohol priať lepšie promo.(19.6.2015)

Príjemné, s niekoľkými nezabudnuteľnými momentami.(28.10.2015)

Má to svoj šarm a rozhodne to nie je na zahodenie. Postavy sú uveriteľné, humor príjemný.(2.12.2016)

Nemůžu jinak... zatraceně skvělá romantika, která si na nic nehraje. Hrdinka sympatická, postavy a jejich myšlenky se výtečně prezentovaly jen letmými pohledy. 95%(26.5.2018)

Nadprůměrná zábava pro průměrné! Colin Firth je opravdu k sežrání nicméně svému výkonu v originálním Pride and prejudice nesahá ani pod kotníky!!! Ale přiznám se - ta scéna, jak jí ta prdélka jezdila nahoru a dolu po tyči, mě dostala!!!(12.8.2003)

Aby se film vešel do škatulky hojně navštěvovaných romantických komedií, tvůrci příběh oproti knize trochu víc uhladili a "přisladili" (hlavně závěr). Souhlasím zejména s Tosimem – předloha je více bláznivá a britské reálie lépe vystihnuté. To ovšem nic nemění na tom, že Deník Bridget Jonesové je jedna z nejlepších romantických komedií, jaké kdy byly natočeny. Role sympaticky nedokonalé hrdinky katapultovala Renée Zellweger mezi opravdové hvězdy a mnoho tvůrců se přiučilo tomu, jak důležitý je správný výběr hudby. Perfektně zvolené songy totiž tomuhle filmu (a jemu podobným) sluší daleko víc, než nějaký nevýrazný původní soundtrack. Ani nespočítám, kolikrát jsem Deník B. J. viděl – je to opravdu milý a odpočinkový film, jeden z mých nejoblíbenějších. Ještě si dovolím doporučit originální znění. České verze jsou myslím dvě. Obě mizerné kvůli špatnému výběru dabérů; televizní dabing mi navíc připadal hodně "učesaný" (= cenzurovaný), pravděpodobně kvůli možnosti vysílání před 22. hodinou. Nutno ovšem poznamenat, že české titulky na DVD nejsou o moc lepší. :-( Nejlepší je zkrátka umět perfektně anglicky. :-)(15.8.2006)

Tenhle film neřeší problémy třetího světa, nezabývá se nadnárodníma korporacema a jejich ovlivňováním našich životů. Nevypráví příběh umělce, který se sám z ničeho vypracoval, prošel problémy slávy, drog, aby nakonec zemřel, či dožil v klidu zbytek svého života. Není to film s velkým F, který by otřásl našimi žebříčky hodnot, nebo zpracovával nějaké nezvyklé a kontroverzní téma. Je to taková pohádka ze života. Kdo ale nemiluje Tři oříšky pro popelku, Pyšnou princeznu... a všechny tyhle perly. Není v nich nic z toho, co hodnotitele s pocitem osvícení a duševní trýzně přiměje dávat onen glejt 5 hvězdiček. Přesto se ale po nich cítíme příjemně a máme takový ten stupidní úsměv na tváři. A Bridget Jonesová neni nic jiného. Dost máme strastí našeho života a někdy vypnout prostě potřebujeme. Bridget to vše nabízí - humor, hlavní hrdinkou, z které nemáme depresi pro její přirozeně bělostný úsměv, vosí pas a inteligenci... a samozřejmě sympatického hrdinu a zlovolného padoucha.... Je to pohádka, která pobaví a potěší. A to je někdy mnohem víc než vše ostatní.(5.2.2007)

• tragos

Nemastné, neslané, nudné. Nemám rád Renée Zellweger :-)(3.6.2007)

Prostě ten film miluju. A basta! :) V kolika romantických komediích je v hlavní roli mladá, sexy, štíhlá, krásná, prsatá, inteligentní... blondýnka či brunetka? A v kolika je to plnoštíhlá, celkem průměrná třicítka? První skupinka zřejmě jasně vede. A z té druhé je jednoznačně nejlepší naše Bridget. Ona a její trapasy mě nikdy nenechají chladnou a vždycky musím rudnout za ni. Mark Darcy je ideální muž, jenže jak už to tak bývá je až moc dokonalý a zdá se tedy nudný suchar. Naproti tomu k úletu láká rošťacký Hugh Grant. Tyto postavy pak rozjedou skvělou zábavu, až škoda, že jen 97 minut. Je nad slunce jasné, že více obdivovatelů bude mít film u ženské časti populace, a jelikož se k této řadím, tak mám nárok :) Takže holky, pokud máte "vizážní" depku, pusťte si Bridge a hned to bude lepší:) A to nemyslím jako její urážku, protože je to ona, kdo nakonec získá toho pana Dokonalého ;-)(16.12.2007)

Nesnáším Renée Zellweger. Nějak se přes to nemůžu přenést.(20.3.2008)

Tento film mám moc ráda. Jen nevím, jestli když mi všichni známi i spousta příbuzných tvrdí, že je to celé o mně mi to má lichotit nebo naopak :-D Zajímalo mě, jestli je ve skutečnosti starší Hugh Grant nebo Colin Firth a představte si, že Hugh je sice starší, ale jen o jeden jediný den :-O(16.5.2008)

Deník slavné Londýnské třicátnice Bridget je skvělá knížka, ale film je ještě lepší. Renée Zellwegerová je pro tuto roli skutečně narozená a její eskapády působí tím pádem mnohem věrohodněji. Do toho všeho Colin Firth jako Marc, který od dětství Bridget zrovna moc neobdivuje (pak se projeví opak) a ještě Hugh Grant jako druhý muž kolem ní a její šéf v knižním vydavatelství. Film je skvělý a asi nikdy nenudí ale dokáže skvěle pobavit. Daniel Clever: Odkud znáš slizouna Darcyho? Bridget Jonesová: Vypadá to, že jsem se s ním cákala nahá v bazénku. Daniel Clever: No tomu věřím, ty nemravo nemravná.(1.6.2008)

Zvláštní (snad každej film má dvě kvalitativně odlišné části, zábava a zakončení), do první poloviny geniální komedie. Od zaměstnání v TV už jen óda na lásku zaměřenou na jedince jimž nevadí jací jsou jejich protějšky. No aspoň jsem zas po dlouhé době viděl sníh :-)(2.9.2009)

Pokud od filmu člověk nečeká než pobavení a rozptýlení, pak je tento film ideální. Bavilo mne to od začátku do konce. Jen mne mrzelo, že to má být myšleno nejspíš jako pohádka o ošklivém kačátku, kterým ale hlavní hrdinka rozhodně není ani při své nejlepší vůli...(24.11.2009)

We love you Bridget Jones!(5.11.2010)

Příjemná, dnes už téměř legendární, komedie o trablích jedné třicátnice. Nejen pro ženy...(20.3.2011)

Všechny tři hlavní představitele mám ráda a hrají skvěle, nejvíce samozřejmě Renée. Odpočinkový film po náročném dni, u kterého se člověk opravdu zregeneruje a pobaví, jelikož problémy Bridget znají jistě mnohé z nás:-). Film na tři hvězdičky ovšem vtipné scény, u kterých sem se opravdu bavila, to vytáhly na 4 (rvačka, faráři a kurvy, běh v kalhotkách a ve sněhu, nositel Oskara ve svetru s jelenem...). Musím si přečíst knižní předlohu, páč ta bude jistě lepší:-)(5.4.2011)

Nad průměr za All By Myself(5.6.2011)

Výborná komedie, pěkný příběh, výborní herci. Film pro dobrou i špatnou náladu, můžu vidět kdykoli.(30.7.2011)