poster

Deník Bridget Jonesové

 • Velká Británie

  Bridget Jones's Diary

 • Francie

  Le Journal de Bridget Jones

 • Slovensko

  Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (685)

 • gjjm
  **

  Občas docela vtipná romantická komedie.(17.9.2008)

 • RHK
  ****

  Kvalitní britská komedie s Renée Zellweger, Hughem Grantem a Colinem Firthem určená především něžnému pohlaví. Trailer: http://www.csfd.cz/film/18089-denik-bridget-jonesove/videa/(16.2.2009)

 • Jossie
  *****

  Tak po druhém zhlédnutí dám přece jen plný počet , Renée je jako Bridget naprosto okouzlující a její neustálé trapasy a strašné váhání mezi dvěma muži je prostě úžasné. Bavím se vždycky celý film ( a to se v žádném případě s hrdinkou neztotožňuji ) .Jen se mi líbí , jak bere svůj život s humorem. Hughovi Grantovi role záporáka sedla jako ulitá a výborně zahrál i Colin Firth.(18.4.2005)

 • CheGuevara
  *****

  Asi nějak takhle by to Austenová napsala dneska.(9.8.2007)

 • EdaS
  ****

  Klasika žánru romantických komedií, která se nikdy neomrzí. Snad proto, že hlavní hrdinka je sice popleta, moc mluví, má pár kilo navíc, ale zároveň je prostě neodolatelná. Renée nikdy nebyla tolik roztomilá.(6.9.2008)

 • Kulmon
  *****

  Romantické komedie většinou nebývají extra kvalitní a kritikou oceňované snímky. Ty výjimky by se daly spočítat na prstech jedné ruky. A lze mezi těmito pár snímky hledat něco jako "kult"? Já myslím, že ano. A je to právě Deník Bridget Jonesové, oné třicátnice, která hulí jak fabrika, má velkou prdel a neúspěšně shání chlapa. Je to jeden z nejpodařenejších romantických filmů s osvědčeným Hugh Grantem a Reneé Zellwegerovou, ze které udělal hvězdu. S přimhouřeným okem plný počet.(9.5.2009)

 • H34D
  ****

  Velice pěkná a příjemná romantická komedie. Bridget Jones je sympatická a nutí diváka držet jí palce. Skvělý Hugh Grant, ten (resp. jeho postava) se mi opravdu líbil... Tedy do doby, než se ukáže jaký je hajzl, později spíš vynikne decentní Colin Firth, i když ta bitka, kde se odváže taky neměla chybu. V podstatě nemám nic konkrétního, co bych vytknul, ale plné hodnocení určitě nedám, protože snímek nebyl obecně natolik silný aby mě přesvědčil, že ho můžu zařadit mezi elitu... "Daniel enjoys publishing and comes... All over your face?" 8/10(26.12.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Potřebovala bych se spíš zavěsit hlavou do záchodu jako normální lidi." Nejsem žena, nepíšu si deníček, nechlastám, nekouřím, pravidelně cvičím a přesto Bridget fandím. Mě totiž hodně baví pan Sarkasmus a ten na mne v tomto případě zaútočil docela slušnou křížovou palbou.(25.10.2016)

 • charlosina
  ****

  Nejvíc britská romantická komedie, kterou si pod pojmem "BRITSKÁ romantická komedie" dokážu představit. Dává to smysl...?(9.10.2006)

 • Shit
  ***

  nic moc, občast to je docela sranda, ale celkově vzato je to průměrná romantická komedie s dobrou hudbou která je dobře zasazená do scén ke kterým se výborně hodí, ale jinak je to celkem nuda i když jsem se někdy bavil a Renée Zellweger je ve své roli dobrá a zábavná tak víc jak tři hvězdičky tomu nedám(4.3.2005)

 • Skejpr
  ****

  Příjemná romantická komedie která dnes už tak trošku přerostla v klasiku. Právem? Já bych řekl, že možná aji jo :)(10.3.2009)

 • flanker.27
  *

  Budu zlý. Úspěch tohoto filmu je postaven na tom, že dokázal tlusté veselé krávy přesvědčit o tom, že i na ně čeká švarný jonák, jenž se pro ně bude bít s jiným švarným jonákem.(9.4.2006)

 • choze
  ***

  "Je to jen deník. Každý ví, že deníky jsou plný sraček."(25.5.2018)

 • xxmartinxx
  ***

  Docela pěkné komedie, která pobaví. Jen na jedno zhlédnutí, to každopádně, proto si musí vystačit se třemi hvězdičkami.(11.12.2009)

 • Tuxedo
  ****

  Po dlouhé době jsem se na to podíval, a hle, hned se mi to zalíbilo. K dokonalosti tomu však stále něco chybí.(22.3.2005)

 • gudaulin
  ****

  Film, který vymrštil Renée Zellweger mezi hereckou elitu a který rehabilitoval žánr romantické komedie, jež byl na přelomu tisíciletí do jisté míry zprofanovaný řadou průměrných amerických komedií. O obsazení hlavní role se strhla velká půtka, protože autorce a producentovi štíhlá Renée jednoduše nesedla, nicméně Zellweger předvedla i v rámci americké herecké branže obdivuhodně přizpůsobivý výkon, když během pár týdnů ztloustla a odjela do Británie, kde pracovala v podobném nakladatelství, aby získala zkušenosti přímo z terénu. Film je příjemný především situačním a konverzačním humorem a hereckým obsazením, kde vedle Zellweger září oba dva mužští představitelé. Colin Firth v roli seriózního prkenného právníka tak trochu paroduje své předchozí role, které ho proslavily, a Hugh Grant si pošmákl na záporné roli nepolepšitelného sukničkáře, která, jak on sám tvrdí, daleko víc odpovídá jeho přirozené povaze, než role naivních romantických mladíčků, které mu přinesly slávu. Líbivá hudba a přiměřená dávka romance. Celkový dojem: 85 %.(14.6.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Zfilmování Bridget Jonesové se náramně povedlo. Film je stejně okouzlující, jako jeho knižní předloha. Bridget Jonesová je v podání Renée Zellwegerové, hlavně díky hereckému výkonu hlavní představitelky, stejně zábavná jako v knize. Colin Firth a Hugh Grant podávají velmi dobré výkony a opravdu se do svých rolí hodí. Dokonce i hudba zde hrála svou významnou roli. Díky ní jste se vcítili do role Bridget. Tuto komedii mám rád, velmi.(1.6.2005)

 • Mertax
  ****

  Deníček si poctivě píšu od 4. třídy. Mám takovej malej modrej. TAK poctivé denní zápisky jako Bridget nevedu a jeho obsah starostlivě tajím. Kdyby mi ho někdo četl, asi bych ho vykoupala v Bridgetině modrý polívce. A zas TAK oplácaná Bridget nebyla - jak sem čekala podle různejch reakcí. Při její postavě bych neřešila osudové dilema, zda si vzít šeredné stahovačky nebo sexy spoďárky. Hodně jsem se u filmu usmívala, ale že bych se koulela smíchy, to zas ne. Můj celkový dojem vylepšil Bridgetin homosexuální kámarád James Callis (Baltar z BSG). Konec zápisu - to je pro dnešek vše, milý deníčku. Mertax(26.8.2007)

 • Gilmour93
  ****

  Kultovní manifest svobodných žen po třicítce, jehož hodnocení dle mého názoru kolísá na základě toho, jak kdo danou situaci důvěrně zná, či se v ní dokonce zrovna nachází. Deník BJ není sám o sobě nikterak výjimečnou komedií , ale na rozdíl od těch amerických má výhodu ve specifickém britském feelingu plném ironie, který mi byl vždycky tak nějak bližší a Hugh Grant v něm tradičně představuje buď cukrouše a nebo cukrouše, co je tak trochu šibal.. Musím podotknout, že R.Zellweger mně nějak přehnaně tlustá nepřipadala a moc bych si přál, aby současný diktát módních časopisů a televize ohledně definice ženské štíhlosti byl co nejdříve pasé jako motiv pohonu Santa Clausových saní na svetru C.Firtha..(7.6.2010)

 • TeeAge
  ***

  Ohraná, ale príjemná kostra, ktorú tiahne Zellwegerová zo všetkých síl. Za to, že to ustála, ju nominovali na zlatého naháča - úplne oprávnene. Predvídateľnosť deja však pre mňa uberá možnosť výnimočnosti. Ps: Výrazné elementy: sveter so sobom, modrá polievka, kravata so snehuliakmi :)(5.6.2010)

 • genetique
  ***

  No. Jedno sa musí priznať Renée bol skvelá takisto si u mňa šplhol aj Grant, ale inak to zase nebol až taký svetoborný výtvor ako som čakal. Príjemná oddychovka, ktorú keď si pustíte v to správne obdobie príjemne poteší a pousmeje. 70%.(5.11.2006)

1 2 3 4 5 10 18 27 35