Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Dnes již klasická post-feministická variace na Pýchu a předsudek. Třebaže chytrá, emancipovaná a ekonomicky soběstačná, Bridget řeší stejné dilema jako Elizabeth Bennetová. Kde vzít jistotu, že člověk, kterému se chce oddat, je skutečně tím pravým? Výborně rytmizované, akorát dlouhé vyprávění umně balancuje mezi komickým a romantickým, aniž by někdy příliš zvážnělo, jak se stává mnohým americkým romcoms. V hlavní roli bych sice snáze akceptoval anglickou herečku, ale pravdou je, že Renée Zellweger již zřejmě žádná role nesedla tak dobře. Bez ohledu na pohlaví diváka jde o skvělý filmový lék na splín, držící se více při zemi než nadpozemská Láska nebeská od podobného týmu (produkce, scenárista, někteří herci), čímž je také upřímnější. Právě proto mu s přibývajícími roky začínám dávat přednost, dostanu-li chuť na něco britsky uměřeného, romanticko komediálního, dobré rozpoložení povzbuzujícího. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Jeanne, meave, gudaulin(2.4.2008)

mamka se na to diva co chvila, ale ja a sam to nechapu, se v posledni dobe k ni pridavam pac mne tento film pokazde pobavi a Renée je to nejlepsi co film muze nabidnout, nikdo jiny by tam byt nemohl!!!(29.1.2011)

NEJúchvatnější je svetr Marka Darcyho (Colin Firth) s jelenem . Bridget hasička též nemá chybu. Psaní deníku jsem zvládl vždycky tak jeden den .(20.3.2011)

Příjemná romantická komedie. Zábavná, cynická, s hepáčem, no co víc si přát. A Renée Zevlarová sem pasuje víc než dobře. Jedna z nejlepších romantických komedií začátku tisíciletí.(21.3.2011)

neuveritelne povedena komedijka(19.6.2012)

Dalo se na to dívat, ale že by to byla nějaká pecka se se říct nedá možná proto, že žánr romantiku nemusím! Takže dávám 5/10(28.12.2012)

neuplyne rok co bych se na tuhle komedii aspoň jednou nebo dvakrát nekoukla. Pokaždé skoro umírám smíchy a to to znám už slovo od slova a c¨scénu od scény, ale nikdy se to neomrzí. Film je povestný svým hereckým obsazením.(5.1.2013)

Famózní Renee Zellweger a já bych řekl, že to její životní role. Každý si jí bude pamatovat jako Bridget. A ona je Bridget. Velmi dobré obsazení a milostný trojuhelník spolu s (ne)tradičními ženskými potížemi a jejich mnohdy opravdu nečekaným vyústěním nám servírují jednu ze skvělých komedií. Britové a humor, to prostě jde k sobě.(27.2.2013)

• Biopler

Firth je strašne suchý, Grant sa snaží hrať ironizujúceho, ale moc som mu to veru neveril. Hviezdou je Zellweger, ktorá najpresnejšie stvárnila rolu. Príbeh s pribúdajúcim časom smeroval do väčšieho prúseru a tak zaujala bitka dvoch hercov, na ktorých by som nikdy nepovedal, že práve oni si to rozdajú. Firth vs Grant a ich efektný prelet oknom :) must see.(13.4.2013)

Dobrá podívaná v podání britských herců. Takovou tedy můžu. Musím říci, že jsem se dobře bavil od samého začátku až do konce. Bridget táhne děj rázně kupředu za vítečné hudby, která tu dobře podkresluje a budí v divákovi patřičné emoce, o něž se snímek vlastně celou tu dobu snaží. Přesto si myslím, že k dokonalosti film trochu pokulhává.(3.3.2014)

• Hapretor

Jako vtipné by to bylo, o tom není sporu. Jen určeno pro jinou věkovou kategorii a pohlaví než jsem já. Takže nesedlo mi to. Nebavil jsem se tak moc, jak bych chtěl u opravdu dobré komedie.(1.2.2015)

Ale jo. Sic je to romantická komedie, tak u mě teda sedla a zahrála mi přesně do noty. Charaktery jsou na tento žánr dost dobře propracované. Renée Zellweger roli třicátnice Bridget ztvárnila velmi dobře. Samotný film pak vyzařuje vynikajícím ironickým humorem dost často založeným na trapnosti (v dobrém slova smyslu). A to mne velmi mile potěšilo. Hodnotím ihned po shlédnutí, takže je celkem dost možné, že až se mi to rozleží v hlavě, tak budu snižovat. Ale zatím velmi milé překvapení.(4.1.2018)

docela na pohodu romantická komedie...taky bych chtěla, aby se kvůli mě někdo pral... ;) zvlášť někdo takovej, jak Hugh Grant a Colin Firth :) to obsazení bylo vybráno fakt dobře, hlavně mě potěšilo, že Grant tady nehraje svého typicky roztomilého klučinu, ale mohl si zahrát i zápornou postavu, která mu sedne snad ještě víc...(25.11.2004)

Hugh Grant konečně v roli křiváka (ve kterých je skvělej), můj oblíbenec Colin Firth (v jádru duše zlobivej kluk) a sympaticky praštěná Bridget. Taky spousta hezký hudby. Bohužel po přečtení knižní předlohy mě občas berou tiky trochu snížit hodnocení. Ale ne, já to neudělám, film je povedenej i tak. (Ale fakt, přečtěte si to:)(4.8.2006)

Ač jsem se bránila zuby nehty, vážně se mi to líbilo a bavila jsem se :-)(14.9.2007)

Čekal jsem něco jiného. Tolik oslavovaný film jsem si představoval jinak. Při prvním shlédnutí jsem se zasmál snad jenom u modré polévky a to bylo na kultovní komedii trochu málo. Z herců mě jakž takž zaujal jen Colin Firth. Grant jako obvykle - jeho komediální standard. Zellweger mi občas připomínala jednu blbku v seriálu Letiště. Ty její kamarádíčkové, to byla taky strašná sorta, takovou partičku nesympatických individuí aby člověk pohledal. Napodruhé už to bylo o dost lepší, věděl jsem co čekat a tak jsem se docela dobře pobavil.(18.9.2007)

Příjemná romantická komedie,která v záplavě jiných filmů tohoto typu vyčnívá poměrně dost vysoko.(9.12.2007)

Tak tohle můžu.Když jsem na tom byla v kině, snad se nikdo neotáčel,musela jsem mít děsivý výraz ve tváři, jak jsem do toho byla zažraná:-D(26.12.2008)

No tak má zadek! Stejně vypadá v tom zajíčkovi rozkošněji než zbytek světa .. nespočetněkrát shlédnuto .. Biblí je a Biblí zůstane ..(19.2.2009)

5* pro pravou anglickou holku :)(23.5.2009)

Tak tento film som videla už niekoľkokrát a zakaždým som si povedala, že tomuto sa hovorí "inteligentná červená knižnica". Žiadna naivná romanca, ale emotívne servírované žrádlo s prebytočnými kilami, trapasmi, ktoré všetci dobre poznáme, naivnosťou, ktorej prepadáme a vzápätí osvietením, kedy milujeme, lebo milujeme ... Výborne urobené dielko, ktoré pobaví aj vyznávačov lásky s príchuťou irónie a pochybností o nej, skeptikov a chladne sa tváriace bytosti.(23.5.2009)