Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Uchvatne vypraveni o peripetiich tricatnice je vybornou podivanou pro muze i zeny vsech vekovych kategorii.(1.8.2002)

• Forum.

Nejsem ani muž s krizí středního věku, ani žena v přechodu, takže se mě to absolutně nedotklo. Trapnost nad trapnost. Ani jako podmaz pro psaní eseje se to nehodí. 20 %(28.12.2012)

Film hlavně pro ženy,ale o pobavení není nouze ani u mužů. Zábava #1 Hugh Grant se mi v Deníku líbí také,hned po krasavici Bridget. 4*(1.7.2013)

• Domas88

Obdiv! Ale mně, že jsem se na takovou .... (další film co mě nedonutí být vulgární) dodíval.. Zellwegrová mi snad nevadí jen Já, me druhé já a Irena a co se týká Granta? Ten mi vadí všude...(30.7.2013)

Zúfalá bacuľka hľadá svojho pravého. Konečne ho hľadá normálna, bláznivá nechutná alkoholička, ktorá ešte k tomu aj fajčí. Toto jednoducho nemôže byť nuda. A Hugh Grant ako špinavý hajzlík? :D Netradičné a prečo nie :)...4*(29.8.2013)

Ač nevyhledávám romantické komedie a přijde mi spíš, že na ně mám alergii, tenhle kousek mě naprosto uchvátil. A nemluvě o hereckém obsazení. Renée je velice sympatická a to i její dva nápadníci.(9.9.2013)

Tak tohle dílo je pro mně naprostá klasika a zařadila bych ho mezi své kultovní filmy...Reneé jako totální tragéd, která se fakt s ničím nesere, scéna v bombarďákách je úchvatná...romantické komedie jsou plné nádherných mladých štíhlých dvacítek s blondatou kšticou, tohle byla holka krev a mléko jakých je nás 90% a přesto byla více sexy než pro mně třeba Cameron Diaz. Takže když mám depku pustím si to znovu, a jak vidím Reneé cpát se brambůrkami o půl noci s klidem jdu do špajzky a vytáhnu si je taky...(11.12.2013)

Sladký, nie až tak vtipný, ale pozerateľný výsledok. Zaujímavý výber hudby a ... vlastne ani neviem, čo sa mi na tom páči. Je to taký celkový dojem z filmu, vhodný pre sobotnajší večer, ktorý má svoje pasáže, kedy sa nudíte, inokedy zase baví dejom. Hodnotenie: 70%(3.5.2014)

Klasická romantická komédia, ktorá sa okrem skvelej hudby nijako zvlášť nevymyká priemeru vo svojej kategórii. Ale povedzme si pravdu, ja nie som práve cieľová skupina, takže môj názor je bezvýznamný. Okrem toho Renée je Renée..........hmmmmm. A teraz si idem pozrieť niečo romantickejšie, napr. Constantine.(17.11.2014)

Roztomilá romantika. Grant a Firth opět nezklamali a Zellweger taky potěšila. No a britský přízvuk jako třešnička na dortu. :)(18.2.2015)

Briti jednoducho ovládajú romantiku najlepšie. Žiadny z ich filmov z tohto žánru nie je tuctový. Denník Bridget Jonesovej si určite našiel obrovské množstvo ženských fanúšičiek, ale zabavia sa aj chlapi. Hlave súboj Firth - Grant nemal chybu. Kvalitný scenár, výborní herci, žiadne umelé hranie na city.... 70%(13.4.2015)

Citová a velice lidská romantická komedie o jedné plnoštíhlé ženě se svými předsudky, touhách po štěstí, přirozenými trapasy i zklamáním. Renée Zellweger do své role dala naprosto všechno a je to na celém jejím výkonu velice znát. Pro ženy s takovou postavou snímek dodává ohromnou duševní sílu a předsevzetí, že nebýt štíhlá jako laň nemusí znamenat jen opovržení a odloučení od společnosti. Ano, trošku to celé vyznívá jako pohádka se šťastným koncem, ale nakonec, proč ne?(30.8.2015)

Moje asi nejoblíbenější romantická komedie, kterou jsem viděla už ani nevím kolikrát a která mě vždy pobaví. Velmi vtipná, trochu ironická, skvělé gagy, ztřeštěný, ale i chytrý humor, a také příjemná hudba Patricka Doyla a úžasný výběr písniček. Neskutečné je i sladění všech scén a dialogů a dokreslení představ (vlčáci, svatba s Danielem, podrobnosti při představování...). O to je tento film ještě geniálnější, protože vyčerpal vše, co mohl s takou lehkostí a samozřejmostí vyprávění jako málokterý jiný. Renée Zellweger svým bravůrním výkonem vdechla Bridget život, a právě proto jí máte rádi takovou, jaká je. Díky tomuhle filmu jsem se zamilovala do úchvatného a dokonalého Colina Firtha a Hugha Granta, kteří se skvěle doplňují, chemie mezi nimi je boží, a nikdo jiny by tyhle dvě role tak dobře nezahrál. A paralela s minisérií "Pýcha a předsudek" je naprosto perfektní - o to je tento film ještě lepší!(5.7.2016)

Báječný film o celkem (ne)normální ženské. Já tu Bridget prostě miluju. :)(12.7.2016)

V těch jejích situacích mi bylo dycky trapně i za ní. Ale jinak klasická romanťika a sranda.(12.10.2016)

Věřím tomu, že v Bridget se alespoň na chvíli najde každá z dam jejího věku. :-)(22.3.2017)

Anglické komedie zbožňujeme a tak nás nemohla minout jedna z těch nejznámějších. Je pravda, že na velikány jako třeba Notting Hill nebo Láska nebeská to nemá, ale přesto je to fantasticky ulítlá komedie, u které byste nevydrželi udělat poker face i kdybyste chtěli :-) A tentokrát navíc úplně z jiného soudku. Náš oblíbenec Richard Curtis opět nezklamal a podílel se na výborném scénáři. A náhodou Zellwegerová také nehrála takovou přihlouplou třicátnici vůbec špatně. Dokonce musela kvůli své roli ztloustnout pár kilo :)) Ale největší pochvalu si zaslouží Colin Firth, který svou roli zahrál přímo geniálně. Tak geniálně jako tento samotný film. Náš oblíbenec Hugh Grant ovšem také nehrál špatně. Ale řekli bychom, že je lepší když je takový zdvořilý intelektuál a ne vulgární drsňák. Film se spoustou kultovních hlášek, vynikajících scének a opravdovou lidskostí... Je to tak. Konečně někdo natočil reálnou ne "sireálnou" anglickou romantickou komedií. 90%(28.1.2018)

Ačkoliv je toto obyčejná komedie nemám co vytknout. Humor občas celkem zvláštní každopádně v žádném ohledu neurazí. Renée Zellweger a Colin Firth podávají vskutku ,,spektakulární" výkony. 6/10(27.5.2018)

70%(13.3.2019)

Excelentní podoba britského humoru podtržená výkony hlavních protagonistů.(28.6.2019)

Čo sa mňa týka, tento film je pre mňa kultový, páči sa mi, že jeho "britskosť" je cítiť. Super:)(16.9.2005)