Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Film i kniha jsou naprosto skvělé, vtipné, svěží.. Miluju chvíle, kdy si sednu se skleničkou vína nebo kbelíkem nutelly k Bridget Jones!(27.11.2011)

• Khamsin

Originální komedie o ženské, která není zrovna dokonalým sexuálním idolem, jež má problémy najít chlapa? Ale kdeže... Možná tak prvních 15 minut. Pak to sjede do stokrát vyjetých kolejí klasických romantických slaďáren. Děj čitelný od začátku do konce tak, jako v málokterém filmu. Závěrečnému "romantickému usmiřování" v kýčovité zasněžné ulici chyběl už jenom potlesk kolemjdoucích. Dvě hvězdičky dávám pouze humoru, který byl opravdu na romantickou komedii trošku nevšední a mírnil mé utrpení při sledování filmu.(7.10.2012)

Britské filmy prostě mají své kouzlo! Zábavná komedie s výborným obsazením, u které se relaxuje, to mám ráda! Tenhle film můžu vidět pořád dokola a neomrzí mě. Dokonale roztomilá Bridget (stará panna)...která se cítí trapně s hasičskou tyčí nebo bez ní...no není to bomba? Hugh Grant hraje jen v dobrých filmech a Colin Firth, vždy spontání :D....jo, prostě tahle trojka je k sežrání! :)(14.12.2012)

Úžasné obsazení, koho by napadlo, že dají dva nejhezčí muže Británie do jednoho filmu? Závidím Renée, s těmahle dvěma se točilo dobře každému. 85%(27.12.2012)

• Forum.

Nejsem ani muž s krizí středního věku, ani žena v přechodu, takže se mě to absolutně nedotklo. Trapnost nad trapnost. Ani jako podmaz pro psaní eseje se to nehodí. 20 %(28.12.2012)

Film hlavně pro ženy,ale o pobavení není nouze ani u mužů. Zábava #1 Hugh Grant se mi v Deníku líbí také,hned po krasavici Bridget. 4*(1.7.2013)

• Domas88

Obdiv! Ale mně, že jsem se na takovou .... (další film co mě nedonutí být vulgární) dodíval.. Zellwegrová mi snad nevadí jen Já, me druhé já a Irena a co se týká Granta? Ten mi vadí všude...(30.7.2013)

Zúfalá bacuľka hľadá svojho pravého. Konečne ho hľadá normálna, bláznivá nechutná alkoholička, ktorá ešte k tomu aj fajčí. Toto jednoducho nemôže byť nuda. A Hugh Grant ako špinavý hajzlík? :D Netradičné a prečo nie :)...4*(29.8.2013)

Ač nevyhledávám romantické komedie a přijde mi spíš, že na ně mám alergii, tenhle kousek mě naprosto uchvátil. A nemluvě o hereckém obsazení. Renée je velice sympatická a to i její dva nápadníci.(9.9.2013)

Tak tohle dílo je pro mně naprostá klasika a zařadila bych ho mezi své kultovní filmy...Reneé jako totální tragéd, která se fakt s ničím nesere, scéna v bombarďákách je úchvatná...romantické komedie jsou plné nádherných mladých štíhlých dvacítek s blondatou kšticou, tohle byla holka krev a mléko jakých je nás 90% a přesto byla více sexy než pro mně třeba Cameron Diaz. Takže když mám depku pustím si to znovu, a jak vidím Reneé cpát se brambůrkami o půl noci s klidem jdu do špajzky a vytáhnu si je taky...(11.12.2013)

Sladký, nie až tak vtipný, ale pozerateľný výsledok. Zaujímavý výber hudby a ... vlastne ani neviem, čo sa mi na tom páči. Je to taký celkový dojem z filmu, vhodný pre sobotnajší večer, ktorý má svoje pasáže, kedy sa nudíte, inokedy zase baví dejom. Hodnotenie: 70%(3.5.2014)

Klasická romantická komédia, ktorá sa okrem skvelej hudby nijako zvlášť nevymyká priemeru vo svojej kategórii. Ale povedzme si pravdu, ja nie som práve cieľová skupina, takže môj názor je bezvýznamný. Okrem toho Renée je Renée..........hmmmmm. A teraz si idem pozrieť niečo romantickejšie, napr. Constantine.(17.11.2014)

Briti jednoducho ovládajú romantiku najlepšie. Žiadny z ich filmov z tohto žánru nie je tuctový. Denník Bridget Jonesovej si určite našiel obrovské množstvo ženských fanúšičiek, ale zabavia sa aj chlapi. Hlave súboj Firth - Grant nemal chybu. Kvalitný scenár, výborní herci, žiadne umelé hranie na city.... 70%(13.4.2015)

Citová a velice lidská romantická komedie o jedné plnoštíhlé ženě se svými předsudky, touhách po štěstí, přirozenými trapasy i zklamáním. Renée Zellweger do své role dala naprosto všechno a je to na celém jejím výkonu velice znát. Pro ženy s takovou postavou snímek dodává ohromnou duševní sílu a předsevzetí, že nebýt štíhlá jako laň nemusí znamenat jen opovržení a odloučení od společnosti. Ano, trošku to celé vyznívá jako pohádka se šťastným koncem, ale nakonec, proč ne?(30.8.2015)

Moje asi nejoblíbenější romantická komedie, kterou jsem viděla už ani nevím kolikrát a která mě vždy pobaví. Velmi vtipná, trochu ironická, skvělé gagy, ztřeštěný, ale i chytrý humor, a také příjemná hudba Patricka Doyla a úžasný výběr písniček. Neskutečné je i sladění všech scén a dialogů a dokreslení představ (vlčáci, svatba s Danielem, podrobnosti při představování...). O to je tento film ještě geniálnější, protože vyčerpal vše, co mohl s takou lehkostí a samozřejmostí vyprávění jako málokterý jiný. Renée Zellweger svým bravůrním výkonem vdechla Bridget život, a právě proto jí máte rádi takovou, jaká je. Díky tomuhle filmu jsem se zamilovala do úchvatného a dokonalého Colina Firtha a Hugha Granta, kteří se skvěle doplňují, chemie mezi nimi je boží, a nikdo jiny by tyhle dvě role tak dobře nezahrál. A paralela s minisérií "Pýcha a předsudek" je naprosto perfektní - o to je tento film ještě lepší!(5.7.2016)

Báječný film o celkem (ne)normální ženské. Já tu Bridget prostě miluju. :)(12.7.2016)

V těch jejích situacích mi bylo dycky trapně i za ní. Ale jinak klasická romanťika a sranda.(12.10.2016)

Věřím tomu, že v Bridget se alespoň na chvíli najde každá z dam jejího věku. :-)(22.3.2017)

Ačkoliv je toto obyčejná komedie nemám co vytknout. Humor občas celkem zvláštní každopádně v žádném ohledu neurazí. Renée Zellweger a Colin Firth podávají vskutku ,,spektakulární" výkony. 6/10(27.5.2018)

70%(13.3.2019)

Excelentní podoba britského humoru podtržená výkony hlavních protagonistů.(28.6.2019)