Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Veľmi vtipná a trefná komédia o smoliarke Brigit Jones, ktorú zakaždým postihne nejaká katastrofa. Tento film je plný vtipných hlašok a malých detailov, ktoré človeka jednoducho nútia sa zasmiať. Každá chyba je preto tomuto filmu odpustená.(28.8.2019)

70%(13.3.2019)

Excelentní podoba britského humoru podtržená výkony hlavních protagonistů.(28.6.2019)

Čo sa mňa týka, tento film je pre mňa kultový, páči sa mi, že jeho "britskosť" je cítiť. Super:)(16.9.2005)

• Gormie

Až příliš podobné prvnímu dílu.(20.9.2005)

Romace o takove neobycejne a v podstate tuctove zene, jakych beha po svete hodne (a to je dobre). Tim si zrejme ziskal film hodne velkou popularitu o neznejsi casti publika..(16.2.2007)

Perfektní téma. Vážně. A Hugh Grant i Colin Firth excelují vedle odvážné a radikální Reneé Zellweger. A fakt, že kvůli tomuhle filmu byla ochotna přibrat 15 kilo jenom dokazuje, že je to herečka jak má být. Navíc perfektní, vtipné a komické situace nemají chybu.(20.7.2008)

Naozaj tazko hovorit o priemernej komedii kedze svoje starsie hollywodske sestricky tato britska, v Britanii uz skutocne, klasika daleko prevysuje. Uspech tkvie v neuveritelne presnom vystihnuti sucasnej britskej generacie tridsiatnikov ktora skutocne funguje systemom, praca, vodka, televizia a sex. Bridget Jonesova v podani Renée Zellweger je potom skutocnym a vierohodnym prototypom sucasnej anglickej zeny ktora pomaly zistuje ze najst partnera v jej veku je viac nez tazke. Scenar je adaptaciou knizneho bestselleru a adaptaciou nadmieru podarenou. Fim umocneny neotrelym humorom, vynikajucimi hereckymi vykonmi, vierohodne podanymi realiami anglickej sucasnosti a nadhladovou reziou dava divakovi vychutnat najlepsiu britsku komediu desatrocia... Film ma mnoho silnych momentov, avsak hned uvodna scena kde frustrovana a vodkou naliata Bridget v doprovode titulnej piesne spieva "Uz nikdy viac nechcem byt sama... " je snat najsilnejsia.... PS: Pustite si radsej povodnu verziu s titulkami, ak vam to este k tomu aj spikuje, zazitok bude este lepsi, nakolko si vychutnate slovne hracky ktorych tu je viac nez dost.... : )(25.10.2008)

Asi nejlepší romantická komedie všech dob. I když to člověk vidí po sté za sebou, tak se musí neustále smát. Nejvíc mě vždycky dostane ta její skvělá modrá polívka :-)(5.1.2009)

„A pověz, Bridget, proč tolik žen nemůže najít chlapa?“ zeptal se dav exemplárního příkladu Jonesové. A ona, otvírajíc deníček, se jen zasmušile usmála: chlap, který ve svetru nemá upleteného roztomilého soba, za to vůbec nestojí… Deník Bridget Jonesové je moderní romantickou komedií, nezatíženou manýristickými klišé Hollywoodu a tudíž viditelně lépe dýchající. Její základní dějová kostra je tradiční, žádané oživení svému žánru přináší hlavně přístupem hlavní hrdinky k životním trapasům = milostným nezdarům, a potom i podsunutým tvůrčím nadhledem, (sebe)ironizací nutnosti žen po třicítce povinně přilnout k Panu správnému po vyslovení magických slůvek. Sází na slovní ekvilibristiku, vtipné, myšlenkově plodné dialogy a především na hlavní představitelku Renée Zellweger, díky níž Bridget na plátně opravdu ožívá a není jen kusiskem masa pro scénáristovu zvůli. Ale navzdory všem kladům a příjemně strávené dvouhodinovce je Deník přeci jen poplatný povinnému happyendu, a tak to různé přibližování a vzdalování nevkusně oblékaného, leč souzeného Marca Darcyho působí jako hra na kočku a myš, kde divák naneštěstí předem tuší, kde jsou nastražené pastičky. Tak je to v mnoha filmech samozřejmě správně, ale celkový dojem mi říká, že film měl na to zatřást pravidly i v tomto směru. Možná proto jsem si nejvíce užíval Hugha Granta, jehož postava měla nejvíce jasno, že je pěkně hnusná a takto taky hodlá nadále setrvat. Ovšem fakt, že se půtky silnější Angličanky do mého srdce příliš neotiskly, Bridget Jonesovou vůbec trápit nemusí. Zůstala totiž svá, a jako taková rozčeřila stojaté vody romantických komedií se stejnou lehkostí, s jakou nás pouští do útrob svých ručně psaných zážitků - a to je úspěch, který si poznamenám zase já.(25.5.2009)

Bridget nemá chybu. A co si budem povídat, každá máme v životě období, kdy bychom si s ní mohli podat ruce. Bridget je zkrátka svá. Někdy je mi filmové postavy za trapas líto, jindy se směju, ale Bridget fandím. Stejně tak jsem o něco víc fandila Grantovi před Firthem, ale vážně trochu a tajně. Na druhou stranu Firthův svetr se sobem (jelenem, nebo co to je) jsem dostala a hrdě ho nosím (na horách a pouze k večeři :)) Můj jeden z top filmů, protože Bridget věřím. A já za dnešek? Počet cigaret: moc, počet alkoholu: zatím nic, současný přítel: 0, telefonáty od bývalého: 0(13.7.2009)

Pěkná romantická komedie, která přijemně pobaví ale i romantiky je tady dostatek, ani moc, ani málo, prostě akorát, jak se na komedii sluší. Nejvíc se mi líbily scény, kde padá sníh, dodavá to filmu správné kouzlo. Herci byli taktéž přijemní a obdivuji Renée Zellweger za to, co všechno podstoupila, aby pro svou roli vypadala věrohodně. 75%(30.8.2009)

když komedii, tak tuhle prosím. Tu s opíjející se, tklivé písničky ječící třicátnicí v pyžamu, tu se svetrem se sobem, s mega kalhotkami. Vždy se ráda podívám znovu(5.12.2009)

Lidi, poprvé rvačka, která fakt vypadá jako normální rvačka mezi normálníma chlapama. Bože, já se nasmála. Tohle je film, který mě dostává z depky. Grant v roli sukničkáře s jadrnějším vyjadřováním, tak to byla trefa do černého. Oproti Edwardovi Ferrersovi ve filmu Rozum a Cit to je obrat o 180'. Film má švih a spád, srší dialogy a postřehy. Sáhnout pro Reneé bylo úžasné. Je tak půvabně přirozená a lidská, že ji máte opravdu rádi taková jaká je. ( A ruku na srdce, opravdu nevypada až tak hrozně "plnoštíhle".) :-))(12.3.2010)

Není to úplná špička a člověk se u toho vlastně ani tolik nezasměje a má to taky své trapnosti, ale já se na to budu dívat znova a znova, kdykoliv budu mít chuť na nějakou tu romanťárnu, protože všechny její atributy to má a ještě pár věcí navíc a je to jedna z těch lepších. Něco mezi třemi a čtyřmi.(4.12.2010)

První film, ve kterém je mi Hugh Grant sympatický!(20.3.2011)

Klasika, miluju ten nicneříkající, ale plně vystihující scénář o každé ženě na planetě. Myslím, že kvalitu filmu vyjádřilo to, že je hrdinka nejednoho člověka v nejdené zemi.(27.3.2011)

Tento film patří mezi ty komedie, na které se můžete dívat pořád dokola a pořád se u nich budete smát a vždy vás něčím zaujmou. Čím jsem starší, tím lépe chápu pocity Bridget a zase se na film dívám jiným pohledem než v době, kdy vznikl. Úžasné zpracování toho, že vše nemusí být takové, jaké se nám na první pohled zdá. Celý film si říkáte, jestli se vůbec ti správní dva dají dohromady (a to i 5 minut před jeho koncem). Tématicky se malinko dotýká filmu (knize) Pýcha a předsudek... že pane Darcy? :) Výborné zpracování i skvělé herecké výkony hodnotím 95%.(4.4.2011)

True story..(5.6.2011)

Byly doby, kdy jsem tenhle film sledovala v průměru 1xměsíčně, obvykle se sklenkou Bailey's v ruce a vždy jsem si to neskutečně užívala. Zvláště mou oblíbenou scénu :"Fight! It's a real fight!" V době vzniku filmu mi bylo sladkých 19 a film mě bavil hlavně jako bláznivá komedie o zoufalé třicítce, dnes získává sledování zvláštní nádech tím, že se nacházím v situaci s Bridget značně shodné :-) Tak jako tak, je to skvělá komedie plná britského humoru, která se neomrzí. A každý rok při pořádání tradiční rodinné párty se snažim lobbovat o převleky za faráře a děvky. Zatím neúspěšně...(14.10.2011)

Dlouho jsem přemýšlela jak tento film ohodnotit... pohybovala jsem se mezi ** a ***, ale nakonec jsem se pro tři hvězdičky rozhodla, protože se mi líbilo, že byl scénář v podstatě "ze života" :)(1.3.2012)