Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Má to svoj šarm a rozhodne to nie je na zahodenie. Postavy sú uveriteľné, humor príjemný.(2.12.2016)

Velice povedený a příjemný film, pro mě jedna z nejlepších komedií natočených za posledních deset let, možná i nejlepší. Bridget je sympatická smolařka, na kterou se po všech kotrmelcích usměje štěstí v podobě Marca Darcyho, který ji má rád takovou, jaká je.(24.10.2011)

Zábavný příběh 30leté trhlé ženské, které tikají biologické hodiny. Pokouší se shodit přebytečná kila, získat dobrou práci, mimořádně špatně řeční na veřejnosti, touží po pravé lásce. Jak typické pro nás ženy - přitahují nás chlapi typu Hugh Grant, ale stejně si nakonec vybereme „slušňáka“ typu Colin Firth. To je role na míru ušitá pro Renée Zelweger - působí obyčejně, jako normální ženská, ano, není sice nejkrásnější herečka, ale ve skutečnosti si jí člověk zamiluje. Stejně tak jako Bridget. Dnešní trendy spíše dávají příležitost vychrtlým krasavicím typu Angelina Jolie, spousta lidí chce vypadat krásně. Není to ale povrchní? Mám ji ráda takovou, jaká je. ... A o tom to je.(20.11.2011)

• MR.Lolofon

Ďakujem, raz stačilo, viackrát nemusím.(19.12.2011)

Grant je borec/svi*ák, Firth je sympatak a Renné na to prostě má. Skvělá romantická komedie se správně praštěnou Bridget. Je to vtipné a má to dobrý soundtrack.(24.12.2011)

A mně se to docela líbilo. Sice to není z filmů, po kterém s otevřenou pusou koukáte na závěrečné titulky a pak ještě pět minut hledíte na prázdnou obrazovku a vstřebáváte dojmy, ale je to hezky natočená romantická komedie o ženské, která je při těle a nemá štěstí na chlapy. Jako bych se v ní viděla. A navíc, navíc to ti tři „hlavní“ opravdu hezky zahráli. Je to lehké, zábavné a přitom to není vyloženě kravina. Klidně se kouknu znovu, když to poběží.(28.2.2012)

Čistokrevná komedie si podle mně zaslouží ocenění jen pokud se na ni můžete dívat kolikrát chcete a přesto se stále skvěle bavíte...tohle je jeden z vzácných případů.(27.3.2012)

Kdykoliv a kdekoliv si prostě můžu pustit Deník Bridget Jonesové,aniž bych pociťovala jakési znechucená,co prožívám u filmů,na které nemám náladu.. Zkrátka chci říct,že jedině tento film -prozatím- mě pokaždé naplní vědomostmi z filmu. * navíc taky za Renée a Hugha Granta.(10.4.2012)

• Keledaia

Jeee melodrama zamilované tlustoprdky.. Tohle mě fakt nebaví. Při sledování podobně labilních filmů mi kvasí mozek.(13.7.2012)

U obou filmů s Bridget se bavím asi už od svých 10 let. Vtipná britská komedie, která mne nejspíš nikdy neomrzí. Jonesová je kouzelná a její dva vícečiméně potencionální partneři jakbysmet. Garantuji náladozlepšující účinek tohoto filmu.(23.8.2012)

Renée a jeí trapasy byli famozní.(29.8.2012)

• namo3nik

Trapně suchý humor.(7.9.2012)

Skvělej film. Na tohle se můžu koukat zas a zas a stejně se tomu směju. Renée Zellweger podává skvělý výkon. Colin Firth také. A Hugh Grant zase hraje skvělého sukničkáře. Prostě bomba(28.10.2012)

Už jen když Bridget drží sklenku červeného u písně All by my self, je pro mě jasná volba, že je to jako z mého života:D Zoufalá, roztěkaná, trochu labilní, lásku hledajíc..dokonalá.(4.11.2012)

Tento film je jeden z mých nejoblíbenějších. Jako každá, tak i já se v něm tak trochu vidím. Renée Zellweger tuto roli zvládla na jedničku, bez ní by tento film nikdy nebyl, to co je... Romantická komedie, která má vše, co mít má..:-)(20.12.2012)

Perfektní ztřeštěná komedie, která se řadí ke klasikám 21. století. Hodnocení 9/10(25.12.2012)

Poprvé mi to přišlo zábavnější..... myslím.(1.1.2013)

Tomuto, nebál bych se říct, ve svém žánru kultovnímu filmu, dávám lepší 3 hvězdy. Viděl jsem ho naposled o těchto Vánocích a došel jsem k závěru, že dříve se mi líbil o něco více. Nevím přesně čím to je, ale možná mě trochu omrzel druh humoru, který je ve filmu používán. Řada věcí mi přišla tak nějak prvoplánová. A taky (a to platilo vždy), mi trošku dělá problém dívat se hodinu a půl na R.Zellweger. Roli ztvárnila skvěle, tak jak měla, o tom žádná, ale já myslím čistě její obličej - měl jsem s ním vždycky trochu problém... Tím pádem asi nemůžu k postavě Bridget cítit to co ostatní jiní. Ovšem nadále platí, že jako oddych před televizí, který s sebou nese i jistý přísun dobré nálady, ´Deník´ funguje. Z mužského zastoupení je mi určitě bližší povaha a pozice C.Firtha než H.Granta. Ve své roli jsou oba dobří.(22.1.2013)

Na tomto filmu se mi skutečně líbí, že se nebere až tak vážně. Hrdinka je vulgární, sprostá a zkrátka lidská. Britský humor je vhodný a neotřelý. Ne vždy se musíte vyoženě "řezat", ale s velikou pravděpodobností budete.(9.2.2013)

Ooooh, drama queen Birdget :-)))) Ona je proste moja obľúbená postava. Tak troška sa s ňou stotožňujem a hlavne aj napriek všetkým veciam dokáže všetko zvládnuť. A humor u mňa na jednotku.(9.3.2013)

Jedna z najlepších komédií ktoré poznám. Renéé aj Colin sú neuveritelní herci, ktorí dokážu vierohodne zahrať hocičo.(10.3.2013)