Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Má to svoj šarm a rozhodne to nie je na zahodenie. Postavy sú uveriteľné, humor príjemný.(2.12.2016)

• BubbleGum

Za co jsem dala ty hvězdy? Já už si to ani nepamatuju. Z hlavních herců nemám ráda ani jednoho, žánr "romantická komedie" fakt nesnáším, ať už je ten film z jakéhokoliv roku. Jsou to asi filmy pro mírně zamindrákované, nezadané osoby rodu ženského. Něco jako útěcha, že přece každej může mít dokonalej život a krásnýho chlapa, ať vypadáte, nebo se chováte jakkoliv. A já i když jsem nezadaná a rodu ženského, asi nejsem natolik zamindrákovaná, aby se mi to líbilo. (Trošičku s nadsázkou! :P)(24.3.2013)

Je zvláštne, ako pri sledovaní jediného filmu dokážete všetko a všetkých tak hrozne moc znenávidieť(21.8.2013)

Skvělá komedie, která pobaví jistě každou normální ženu.(8.3.2014)

Taková britská klasika. Mám ji spojenou hlavně s vánočním časem. Hugh Grant v trošku odlišnější roli než ho známe, už to není takový ten zamilovaný trouba. Líbila se mi na tom hlavně ta nenásilnost, žádné zbytečné trapné pokusy o vtip.(24.5.2014)

Kniha je po nějaké době trochu nuda, u filmu naštěstí nic takového nehrozí. Já akorát moc nemusím Renée, ale obsazení jinak fajn a vtipné to je dost. 85%:(4.6.2014)

Skvělá komedie. Úžasná Renée naprosto přesvědčivě zvládla roli věčné smolařky s třicítkou na krku a prázdnou náručí. Také se mi moc líbil nápad do hlavní mužské role obsadit právě Colina Firtha, který, jako pan Darcy, zazářil v seriálu podle knihy Jane Austen, jejíž děj byl právě námětem této komedie.(15.8.2014)

Zábavná komedie o lásce, zklamání, práci a hledání toho pravého i s chybami, které hlavní hrdinka má. Komu dá trošku korpulentní Bridget své srdce? Bridget se vrhá do všeho po hlavě ale Mark je rozvážný a nesmělý. Hodí se k sobě?(1.9.2014)

Něco, co mě nikdy nepřestane bavit...(23.10.2014)

Tento film se nejspíš stal mým nejoblíbenějším, nechápu jak je možné, že jsem ho viděla až teď. Místy mi přišel špatně zahraný společně se špatnými dialogy, ale převládalo to dobré a potrhlé.(23.9.2015)

Jedna z nejlepších komedií, super hvězdný obsazení, je to vtipný, romantický, ze života, leckterá žena se tam pozná, přecejen je to spíše komedie pro dámské obecenstvo :)(10.1.2016)

Povinna vybava pre kazdu zenu :) Kazda z nas sa v nej najde. Vyborne a jedinecne(27.7.2016)

Co víc si přát než praštěnou Renée Zellweger. Pro mě je tahle herečka naprosto skvělá. Je to takový ten typ herce, který dokáže zabavit na plátně hodiny a může být sama. Takový Jim Carrey, Anthony Hopkins nebo Jack Nicholson v ženské podobě. No a příběh přezrálé kulatější Bridget, která ví, že chce svůj život změnit, ale nedokáže udělat ten osudový krok, je prostě perfektní.(3.9.2016)

80 %(12.9.2016)

Můj srdcový film. Bridget je obyčejná, někdy trapná, ale většinou vrcholně sympatická a milá singl(ovka), se kterou je radost se ztotožnit a sdílet její propady i vítězství. Je zábavná, prostořeká, utrápená i opilá, ale pořád uvěřitelná a úžasná. Jedná se sice o klasickou romantickou komedii, ve které hrdinka volí mezi dvěma muži (za mě je od začátku jasno, Mark Darcy vede na plné čáře), ale je to nejen podáno velmi vtipně, ale hlavně spoustu situací člověk zná ze života (většina scén s matkou typu „Utíkej se převléknout, připravila jsem ti na postel něco pěkného.“) a o to je to zábavnější. Co se týče herců, všichni jsou naprosto přesní, Renée báječná, Colin neodolatelný a Hugh správný hajzlík. Tohle můžu vidět znovu kdykoliv.(16.9.2016)

Kultovní komedie o svobodné třicátnici prožívající veletoče na poli milostném i pracovním. Filmová verze knižní předlohy znamenala definitivní průlom pro Renée Zellweger a novou hereckou škatulku pro Hugh Granta (od sexy zmatkařů k ještě víc sexy šmejdům). Děj je docela prostý: dosud svobodná Bridget ve věku 30 + hledá toho pravého a bojuje s nadváhou i sebou samou. Nadstandardní podívanou činí z této komedie hodně velká dávka britského humoru a perfektní herecké výkony v hlavních i vedlejších rolí (zejména rodiče hlavní hrdinky). Nakonec se Bridget stane objektem zájmu hned dvou nápadníků, nezhubne ani gram a nikdy si nezvládne vybrat vhodné spodní prádlo. Film navíc disponuje asi nejlepší filmovou rvačkou v dějinách. Nedotažená party ve stylu "kurvy a faráři" taky neměla chybu :-)(18.9.2016)

• JC_Gucci

Film, jehož příběh je možný jen díky tomu, že hlavní postava neví informaci, kterou vědí všichni ostatní, ale vždy jakoby náhodou jí to nikdo neřekne. Film jehož jediná kvalita spočívá v tom, že jsou všechny postavy natvrdlé, takže se v něm každý najde. Pro holky 4*, pro koukání s holkou 3*, jinak se mu vyhněte.(27.3.2017)

Tohle je pro mě prostě největší kult!!! Na to se můžu dívat klíďo 1000x a nepřestane mě to bavit.(26.5.2018)

Bridget je proste Bridget. Vyber herecky super! Colin a Hugh tiez nezaostavaju...Clovek by nepovedal, ze ta Renee nie je Anglicanka. Vyborna romanticka komedia...(24.7.2018)

Nato jaký má ten film věhlas, jsem čekal snad i trochu nápaditější humor, ale jisté kouzlo ten film přirozeně má.(1.7.2019)

Veľmi vtipná a trefná komédia o smoliarke Brigit Jones, ktorú zakaždým postihne nejaká katastrofa. Tento film je plný vtipných hlašok a malých detailov, ktoré človeka jednoducho nútia sa zasmiať. Každá chyba je preto tomuto filmu odpustená.(28.8.2019)