Hrabka

Špatné to není, ale nejsem cílovka, takže za mě průměr. Každopádně naprosto chápu, že pro někoho je to srdcovka. Přeci jenom to není úplně tupá romantická komedie. 60% ()

cheyene

Celkem fajnová romantická komedie o poněkud střelené, jednoduché singl blondýně, která stále čeká na toho pravého. Je tu řada vtipných momentů, slušná hudba, výborní herci. ()

Pavka5

Renée Zellweger a její bombarďáky + Colin Firth a jeho svetr s jelenem :-D jeje co k tomu dodat? Moc povedená komedie! ()

Kass

Renée Zellweger je jako obtloustlá a bezradně zranitelná Bridget Jones naprosto k sežrání. Podobně Colin Firth představující dokonalého pana Darcyho a Hugh Grant, který je výtečně obsazený proti svému věčnému typu sympat'áků. Výborná britská komedie, kde jedna vtipná scéna střída druhou a do toho hrají skvělé, trefně vybrané písničky. ()

Fiftis

Denník Bridget Jonesovej je vynikajúca romantická komédia, na ktorú by som sa mohol pozerať stále, nielen kvôli skvelému humoru, ale tiež kvôli deju, ktorý je zaujímavý hlavne tým, aký je dnešný. Film je aj o dnešných ženách. Naozaj stojí za zhliadnutie, a nielen raz. I keď som muž, nezdalo sa mi to nechutne sladké ani nič podobné, dokonca sa mi strašne veľmi páčila scéna na konci pri padajúcom snehu a pouličnom osvetlení. Dokonca sa mi film páči tak veľmi, že by som si ho hneď dal aj do topky, keby mi zostalo miesto. Proste netradičné a kúzelné, k čomu nemalou mierou prispieva nezameniteľné čaro Renée Zellweger, ktorú mám veľmi rád, a ďalšie obsadenie je tiež skvelé. Kto má rád britský humor, ten by si tento bombónik nemal nechať ujsť. ()

ajuska

Vtpiné, chytré a originální vyprávění o zakomplexované třicátnici. Tenhle typ romantických komedií zkrátka můžu a tahle je jedna z těch nejlepších. ()

lamps

Chytrá komedie s neromantickými hlavními hrdiny a bizarním milostným trojúhelníkem, které nelze upřít originalitu a snahu vybočit ze zažitého žánrového módu. Takový deník by si stálo za to přečíst, stejně jako stálo za to sledovat trojici skvěle se doplňujících herců, kteří se (s výjimkou Firtha) snaží hrát něco jiného, než na co jsme u nich zvyklí. Velkým plusem je zdařilý situační humor, který zvládá Curtis tradičně na výbornou, slabinu naopak vidím v tom, že do života nám toho Bridget nic moc neřekne a veškerá romantika je zastíněna několika gagy a památným soubojem Grant vs Firth, z kinematografického hlediska nejzajímavějším momentem filmu :)) 80% ()

Jhershaw

Jedna z mála romantických komedií, která se mi líbila. Nejspíš to je tím, že to není další z řady přeslazených uslzených příběhů, ani to není jednoduchá teenagerská komedie plná nechutností. Nemohu neopomenout zmínit velmi dobré herecké výkony. ()

filmfanouch

Kdo nemusí americké romantické komedie, může vždycky šáhnout do Velké Británie. Vždyť jenom o Vánocích se nespočet lidí opakovaně podívá na Lásku nebeskou, která si našla místo v srdci mnoha lidí i přes fakt, že jsou romantické parametry tohoto filmu častěji a častěji zpochybňované. Kariéra Richarda Curtise sice není nejplodnější, přesto nejednou v rámci romantických komedií ať už jako scenárista nebo režisér trefil jackpot. Vedle zmíněné Lásky nebeské či Notting Hill by díky tomu neměl být zpochybňený ani jeho podíl na úspěchu Deníku Bridget Jonesové.  Režisérka Sharon Maguire natočila film podle literární hrdinky Helen Fielding, která se spolu s Curtisem a Andrew Daviesem také podílela na scénáři. Titulní hrdinku si mohly zahrát Cate Blanchett, Cameron Diaz nebo Kate Winslet, volba nakonec ovšem padla na Renée Zellweger, která si nejen skrze intenzivní přípravu na roli po právu vysloužila za svůj výkon nominaci na Oscara. Pro roli přibrala 9 kilo, zkusila si práci v nakladatelství, jakožto americká herečka navíc byla vybavena možná chvílemi pochybným britským přízvukem. Přesto je právě Zellweger v hlavní roli jedním z důvodů toho, proč je výsledná komedie tolik zábavná, roztomilá i odlišná. Casting měl poté štěstí nejen na vedlejší role (Jim Broadment a Gemma Jones jako rodiče Bridget Jones), ale především na dva osudové muže v životě Bridget. Vždy převážně vážný Colin Firth je tu hned při svém poprvé jako Mark Darcy záměrně stylizován do směšného úzkoprsého a natvrdlého právníka, kdy je Firthův vážný obličej často nedoceněným komediálním zlatem. Ve zcela jiné podobě se tu představuje Hugh Grant, kdy byl jeho Daniel Cleaver přesným opakem Grantova Williama Thackera z Notting Hill. Oba muže cosi pojí se sympatickou boubelkou, Renée Zellweger především nikdy v roli nepůsobí tak oplácaně a odpudivě, jak by nejspíš prvoplánově měla. Minimálně je Zellweger s 9 kily navíc pořád sympatičtější nežli Zellweger po všech reálných plastikách. Scénář vlastně šikovně pracuje s tím, že jsou oba osudoví muži jako ying a yang. Mark Darcy je nesmělý, pasivní i férový, Daniel Cleaver je naopak nestoudný, aktivní i intrikánský. Hrdinka Helen Fielding nejen díky tomu působí jako postava, kterou napsal sám život. Jde snadné se v ní nalézt, protože lidé kolem nás jsou různí, každý z nich poté skrývá jiné kouzlo. 32-letá Bridget Jones se nachází na životním křižovatce, kdy může zažít velkou lásku, velké zklamání i novou naději. 93 minut dlouhá komedie ovšem nepřestane být za pochodu zábavná.  I po letech se jedná o romantickou komedii šitou na míru, která si diváka omotá kolem prstu hned při písni ,,All By Myself´´, kdy už v ten moment Zellweger potvrdí svůj status castingové trefy. Helen Fielding při psaní prvních článků o Bridget Jones pořád vycházela ze své zkušenosti single ženy v Londýně, největší silou, jak už tomu je u těch nejlepších romantických komedií, je tak nádech realismu, lidskost a poznávání se v různých situacích. Není přitom vyloženě nutné se hned oblíkat jako králík nebo při souboji prorazit výlohu restaurace a překazit narozeninovou oslavu. Stačí pár přízemnějších momentů, které ukazují, že je Deník Bridget Jonesové jedním z těch příběhů, který píše sám život. Bridget Jones se rychle stala popkulturní ikonou, na původní film navazala dvojice filmů a ještě nedávno se předběžně počítalo s realizací čtvrtého filmu. Ať už ovšem má člověk k dosavadním dvěma pokračováním sebelepší vztah, musí se nechat, že kouzlo prvního filmu se již replikovat nepovedlo a nejspíš ani nepovede. Vůbec to ovšem nevadí, protože Deník Bridget Jonesové nikam nezmizel. A i po 23 letech jde o komediální romantickou jistotu, která neomrzí.... () (méně) (více)

JohnnyD

... alebo aj majster Richard sa utne. Colin Firth, Hugh Grant a Renée Zellweger sú tradične skvelí, no v rámci Curtisovej filmografie ide o veľmi priemerný kúsok. No ženské budú šalieť. ()

Boogeyman

Britská romantická komedie přesně tak, jak jí mám rád – plná výborných, skvěle zahraných postav, suchého humoru, šťavnatého humoru, ztřeštěného humoru, geniálních dialogů, jiskřívé romantiky a nahánějícího finále! Obsazení je skvělé, zaručeně bezchybní Hugh Grant a Colin Firth nemohli zklamat, ale i René Zellwéger si oproti očekávání všech vede skvěle. Vedlejší role plné klasických vedlejších herců jsou jen obvyklá třešnička na dortu. ()

Stegr

80% - Stačí zadek jak Brazílie a máme tu jednu z nejpovedenějších romantických komedií posledních let... :) ()

salahadin

Bridget aneb alter ego moderní průměrné ženy. Cíl: oslovit drtivou většinu žen. Prostředek: pandořina skříňka alias deníček ukrývající tajemství zkázy světa. K tomu věčný boj s faldíky v břišní oblasti aneb sisyfovská práce našich žen. Mise splněna, film oslovil. Teda abych upřesnil, mise splněna na 99%, to jedno procento, ta nepatrná vada na kráse, představuje např. uživatele salahadin, canakja či flanker.27, kupříkladu u nás tří se mise minula tím pravým ořechovým účinkem. ()

Disk

Jeden rok života tlusté neprovdané panny. Co dodávat, zkrátka a jednoduše i po letech se jedná o příjemnou a zábavnou záležitost. Reneé Zellweger ve svém nejlepším filmu a v roli, kterou už nikdy nepřekonala. ()

Rosaviva

Film, který už prostě patří mezi filmové klasiky. Úžasně vtipná komedie, kterou můžu shlídnout několikrát a neomrzí mě. 5* ()

Cappuccino

Aj som sa zasmial, nepopieram, a taktiež to vedelo byť miestami milé i príjemné, ale nedá sa mi zbaviť dojmu, že cieľovou skupinou divákov je naozaj skôr ženské publikum. Jednoducho sa mi ťažko vžívalo do Bridgetinej mysle. A čo sa týka vzťahových kixov, prišli mi dosť nadnesené, ale to už tak pri komédiách býva. A v poslednom rade, v rámci hereckého obsadenia nemám žiadne výhrady, Hugh Grant, Colin Firth aj Renée Zellweger zahrali svoje postavy na jednotku. ()

Allien.9

Neříkám, že tenhle film nemá světlé momenty, ale na můj vkus je až příliš... dětinský? neuvěřitelný? Baví mě de facto jen Markovy komické modely a jeho opakované konfrontace s Danielem. Nejlepší scénou jsou pracovní pohovory, tu můžu vidět 100x a kouzlo neztrácí, ale jinak... bohužel. :-/ (A kila Renée moc sluší.) ()

HAL

Až budu bezdětná pětatřicetiletá ženská bez chlapa, tak to možná docením víc (oh, wait...). Takto vidím jen průměrnou romantickou vatu s rovnoměrným poměrem vtipu, trapnosti a nudy. Plus, Renée Zellweger je nesmírně ošklivá a účinkování ve filmech by jí měli zakázat, vedle ní to zachraňuje jen sympatické fuckování, a sympatický Hugh Grant. Šeď... ještě štěstí že nemá celých 50 odstínů. 5/10 ()

mchnk

American Pie na britský způsob, tentokrát s dospělými protagonisty, nicméně se stejně stupidním humorem a navíc i legračním drámem. Jakási reklama na tabákové produkty plus směšně předpověditelný a tisíckrát omílaný děj o hledání životní lásky v nestoudně rozmařilém, uhoněném světě, kde lidé nad třicet již mluví o posledních šancích na všechno možné, přičemž by jejich intelekt a morální i duševní vývoj měl teprve začít pořádně rozkvétat. Klasika novodobé, i když dnes sedmnáct let staré, západoevropské kinematografie, jež musí vydělávat a ve které důstojnost zůstává zamčená v herecké šatně...Renée celkem pohledná i zábavná. ()

kingik

Pěkně nepovedený a nudný film. Jindy přitažlivá Renée Zellweger je tady pěkná hnuska, vím, že to byl záměr, ale kdo se má ni dívat. Nijak mě nezaujali ani ostatní herci. Dvojku už jsem neriskoval. Nesnáším nezáživné filmy o ničem. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům