Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Zábavná komedie o lásce, zklamání, práci a hledání toho pravého i s chybami, které hlavní hrdinka má. Komu dá trošku korpulentní Bridget své srdce? Bridget se vrhá do všeho po hlavě ale Mark je rozvážný a nesmělý. Hodí se k sobě?(1.9.2014)

Renée Zellweger a její bombarďáky + Colin Firth a jeho svetr s jelenem :-D jeje co k tomu dodat? Moc povedená komedie!(31.7.2007)

• Vitex

...průměrná americká komedie s jistými světlejšími chvilkami, ale pokud to srovnám třeba se sexem ve městě (je to snad tak přibližně na stejném hřišti...), tak je to fakt velké sklamání ...když si vzpomenu na všechny oslavné recenze a ceny, co jich Bridget dostala...(21.4.2005)

Celkem fajnová romantická komedie o poněkud střelené, jednoduché singl blondýně, která stále čeká na toho pravého. Je tu řada vtipných momentů, slušná hudba, výborní herci.(11.5.2013)

Jedna z mála romantických komedií, která se mi líbila. Nejspíš to je tím, že to není další z řady přeslazených uslzených příběhů, ani to není jednoduchá teenagerská komedie plná nechutností. Nemohu neopomenout zmínit velmi dobré herecké výkony.(7.8.2002)

Britská romantická komedie přesně tak, jak jí mám rád – plná výborných, skvěle zahraných postav, suchého humoru, šťavnatého humoru, ztřeštěného humoru, geniálních dialogů, jiskřívé romantiky a nahánějícího finále! Obsazení je skvělé, zaručeně bezchybní Hugh Grant a Colin Firth nemohli zklamat, ale i René Zellwéger si oproti očekávání všech vede skvěle. Vedlejší role plné klasických vedlejších herců jsou jen obvyklá třešnička na dortu.(16.2.2006)

Renée Zellweger je jako obtloustlá a bezradně zranitelná Bridget Jones naprosto k sežrání. Podobně Colin Firth představující dokonalého pana Darcyho a Hugh Grant, který je výtečně obsazený proti svému věčnému typu sympat'áků. Výborná britská komedie, kde jedna vtipná scéna střída druhou a do toho hrají skvělé, trefně vybrané písničky.(8.6.2004)

... alebo aj majster Richard sa utne. Colin Firth, Hugh Grant a Renée Zellweger sú tradične skvelí, no v rámci Curtisovej filmografie ide o veľmi priemerný kúsok. No ženské budú šalieť.(18.5.2013)

80% - Stačí zadek jak Brazílie a máme tu jednu z nejpovedenějších romantických komedií posledních let... :)(10.5.2007)

• salahadin

Bridget aneb alter ego moderní průměrné ženy. Cíl: oslovit drtivou většinu žen. Prostředek: pandořina skříňka alias deníček ukrývající tajemství zkázy světa. K tomu věčný boj s faldíky v břišní oblasti aneb sisyfovská práce našich žen. Mise splněna, film oslovil. Teda abych upřesnil, mise splněna na 99%, to jedno procento, ta nepatrná vada na kráse, představuje např. uživatele salahadin, canakja či flanker.27, kupříkladu u nás tří se mise minula tím pravým ořechovým účinkem.(23.7.2008)

Film, který už prostě patří mezi filmové klasiky. Úžasně vtipná komedie, kterou můžu shlídnout několikrát a neomrzí mě. 5*(5.6.2010)

Na tomto filmu si cením hlavně neplakátovosti hlavních představitelů. Jonesová není zrovna top a oba nápadníci jsou opravdu okrajový hoši – jeden suchar, druhý libový frajer. Jak pak to asi dopadne??? Škoda jen té spousty vystřižených scén (dobrých).(30.3.2004)

Aj som sa zasmial, nepopieram, a taktiež to vedelo byť miestami milé i príjemné, ale nedá sa mi zbaviť dojmu, že cieľovou skupinou divákov je naozaj skôr ženské publikum. Jednoducho sa mi ťažko vžívalo do Bridgetinej mysle. A čo sa týka vzťahových kixov, prišli mi dosť nadnesené, ale to už tak pri komédiách býva. A v poslednom rade, v rámci hereckého obsadenia nemám žiadne výhrady, Hugh Grant, Colin Firth aj Renée Zellweger zahrali svoje postavy na jednotku.(2.1.2017)

Chytrá komedie s neromantickými hlavními hrdiny a bizarním milostným trojúhelníkem, které nelze upřít originalitu a snahu vybočit ze zažitého žánrového módu. Takový deník by si stálo za to přečíst, stejně jako stálo za to sledovat trojici skvěle se doplňujících herců, kteří se (s výjimkou Firtha) snaží hrát něco jiného, než na co jsme u nich zvyklí. Velkým plusem je zdařilý situační humor, který zvládá Curtis tradičně na výbornou, slabinu naopak vidím v tom, že do života nám toho Bridget nic moc neřekne a veškerá romantika je zastíněna několika gagy a památným soubojem Grant vs Firth, z kinematografického hlediska nejzajímavějším momentem filmu :)) 80%(1.1.2013)

Neříkám, že tenhle film nemá světlé momenty, ale na můj vkus je až příliš... dětinský? neuvěřitelný? Baví mě de facto jen Markovy komické modely a jeho opakované konfrontace s Danielem. Nejlepší scénou jsou pracovní pohovory, tu můžu vidět 100x a kouzlo neztrácí, ale jinak... bohužel. :-/ (A kila Renée moc sluší.)(18.4.2019)

• mchnk

American Pie na britský způsob s dospělými protagonisty, nicméně podobně stupidním humorem i legračním drámem. Jakási reklama na tabákové produkty plus směšně předpověditelný a tisíckrát omílaný děj o hledání životní lásky v nestoudně rozmařilém, uhoněném světě, kde lidé nad třicet již mluví o posledních šancích na všechno možné, přičemž by jejich intelekt a morální i duševní vývoj měl teprve začít pořádně rozkvétat. Klasika novodobé, i když dnes sedmnáct let staré, západoevropské kinematografie, jež musí vydělávat a ve které důstojnost zůstává zamčená v herecké šatně.(27.5.2018)

• kingik

Pěkně nepovedený a nudný film. Jindy přitažlivá Renée Zellweger je tady pěkná hnuska, vím, že to byl záměr, ale kdo se má ni dívat. Nijak mě nezaujali ani ostatní herci. Dvojku už jsem neriskoval. Nesnáším nezáživné filmy o ničem.(11.2.2009)

Jeden rok života tlusté neprovdané panny. Co dodávat, zkrátka a jednoduše i po letech se jedná o příjemnou a zábavnou záležitost. Reneé Zellweger ve svém nejlepším filmu a v roli, kterou už nikdy nepřekonala.(30.7.2009)

vtipná a roztomilá komédia, síce preromantizovaná a k záveru presladená až až, ale s dobrými fórikmi a rozkošnou Renée Z. a výborným Hughom G. aj keď téma sa ma zatiaľ nijako netýka, pretože nie som opustená tridsiatnička (a ani nikdy nebudem) na tomto filme som sa pobavil, pretože síce hovorí o tom istom, o čom väčšina súčasných anglických filmov a seriálov, ale hovorí to vtipne a originálne.(29.11.2005)

• IQ Tiqe

Grata i Firtha nemusim a po tomhle filmu ani Renée Zellweger. Asi mi muselo uniknout to pozitivní, co všichni tak vysoko hodnotí.(4.1.2009)

Na první shlédnutí výborné, ale podruhé se mi to ani nechtělo dokoukat do konce.(21.4.2006)

1 2 3 4 5 6 7 10 18 27 35