Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Film i kniha jsou naprosto skvělé, vtipné, svěží.. Miluju chvíle, kdy si sednu se skleničkou vína nebo kbelíkem nutelly k Bridget Jones!(27.11.2011)

Bridget jednoducho nemôžem nemilovať. Možno nerobím až také trapasy, ani toľko nepijem /aby som nedávila/ a ani nefajčím, ale presne chápem ten pocit byť absulútne out, keď nič nie je ako má byť a každý ďalší deň je ešte o chlp viac nahovno. Je to asi jediná rola Renée, voči ktorej nemôžem ani slovkom namietať. Hugh je očarujúci sviniar a Colin uhladený gentleman /isto?/ a ja sa aj po x-tom zhliadnutí cítim vždy tak správne veselo rozpoložená. Nemáte chlapa? Máte babu a ten správny vek? Vrele odporúčam!(27.11.2005)

Tento film bych označila za typicky komerční americkou podívanou, která těží z toho, že v pozici hlavní hrdinky se nachází velká část divaček. A nadhled Bridget na její komické situace a samozřejmě happy end je přesně to, co chtějí vidět. Na druhou stranu, postava kulaté, nešikovné, ale pohotové a vtipné Bridget je výborně vykreslená a vtipy situací, ve kterých se nachází, jsou dotažené do konce, takže nevidím důvod, proč s tou úžasnou trhlou Bridget nestrávit příjemný večer.(9.4.2008)

• WANDRWALL

Dva pokusy a dost. Nechutné, umělé, blbina. Otřesné a hnusné!(15.8.2010)

Není třeba se na Bridget koukat s despektem a považovat ji za výhradně ženský film ("Tvůj brácha se koukal na Bridget? Tak mu vzkaž, ať si zpátky přišije koule."). Jedná se o film příjemně britský, dobře obsazený a (poměrně) zábavný navrch. Žádný zázrak to není; člověk se u něj neplácá smíchy do kolen a ani nebrečí dojetím, ale proč se na něj někdy nekouknout jako na oddychovku? 70%(21.3.2011)

Perfektní, vtipné a skvěle zahrané a v žádném případě prostoduché. Miluju Bridget! :-)(23.11.2007)

Renée Zellweger - Hugh Grant - Colin Firth .. great!(23.1.2012)

neodolateľná komédia s neodolateľmou rené zellwegerovou.ženy neodháňajte nás od seba lebo takto dopadnete:)(16.6.2003)

Až budu bezdětná pětatřicetiletá ženská bez chlapa, tak to možná docením víc (oh, wait...). Takto vidím jen průměrnou romantickou vatu s rovnoměrným poměrem vtipu, trapnosti a nudy. Plus, Renée Zellweger je nesmírně ošklivá a účinkování ve filmech by jí měli zakázat, vedle ní to zachraňuje jen sympatické fuckování, a sympatický Hugh Grant. Šeď... ještě štěstí že nemá celých 50 odstínů. 5/10(23.5.2013)

V podstate som týmto filmom zabil len čas. Žiadna výraznejšia zábava sa nekonala, skôr tuctová komédia, akých sa nájde na tisíce.(23.3.2006)

Tenhle typ filmů fakt není pro mě. Možná to ocením, až budu starší... I když herecké obsazení není špatné.(5.6.2014)

Za posledních pár let nejlepší a hlavně nejvtipnější romantická komedie. Úžasné je především herecké obsazení v čele s mou oblíbenou Renée Zellweger.(2.5.2004)

// Šílenej film, šílenej cringe-fest, kdy u některých scén fakt nezvládám zadržovat smích, údiv, kroucení hlavou, všechno naráz. Zároveň je to geniální film, kterej pokaždé vytáhne ze špatné nálady, uklidní, a přivede na jiný myšlenky. Mám ho rád. Strašně moc.(7.9.2019)

Opravdu povedená komedie, která nemá daleko k dokonalosti. Myslím, že s triem Zellweger, Firth a Grant už měli tvůrci půlku úspěchu zaručenu.(4.5.2004)

Teraz už celý svet vie, čo je to aglické romantika. Krásny film plný citov a ženského cítenia sveta. Renée je skvelo ťarbavá, Grant je ukážkovo odporný a Firth tam fakt mohol byť viac. Skvelý scenár, film na Vianoce ako stvorený.(18.10.2005)

• Rimmer100

Nic moc. Nepodařilo se zde skloubit komedii s romantikou.(11.2.2007)

Bridget, to je moje slabost, navždy bude v mém srdci. Nejoblíbenější komedie, kterou jsem viděla nejméně 20x a mohla bych se dívat dál a dál, takové výbuchy smíchu, to se jen tak u filmů nezažije :D(16.1.2009)

Líbí se mi ten britský nádech i humor a skvěle zvolená hudba. S Renée Zellweger mám problém takřka v každým filmu, ale tady kupodivu ani ne. Hraje tam takovou nesympatickou mimoňku, což ona je i ve skutečnosti. :-D Nicméně pro dívky především ty, které trpí nějakým komplexem (takže všechny) to bude kultovní záležitost. Pro mě jen mírně nadprůměrná podívaná. 60%(19.9.2009)

Někdy si budu muset uvařit modrou polívku(8.5.2006)

Jeden z najlepších filmov na zlú náladu. Jednoznačne.(17.9.2016)

Původně jsem myslel, že to bude romantický nesmysl, ale není tomu tak (resp. není tomu tak zcela). Bridget je jako lehce obtloustlá třicátnice, hledající toho pravého, fakt zábavná. Její zlotřilý šéf Hugh Grant je luxusní a Colin Firth ve svetru s jelenem taktéž.(7.8.2007)

1 2 3 4 5 6 7 8 10 18 27 35