Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Do kina mě tenkrát zlákalo jméno scénáristy Richarda Curtise a účast hugha Granta, ale po vesměs nemilých zkušenostech s žánrem za poslední období jsem radši nic neočekával. Odcházel jsem ale tak nadšený a rozesmátý, že jsem si okamžitě koupil předlohu. Román, kterému jsem se před tím dlouho vyhýbal, protože jsem si podle názvu a designu obálky myslel, že je to jen nějaké limonádové čtení pro ženy. Velký omyl! Je to regulérní humoristický román s právě tím druhem sebezničujícího humoru, kterého si tak cením na Angličanech. Helen Fieldingová nedělá z Bridget ani nyvou romantickou Popelku, ale ani bezskrupulózní feministku, naopak se oběma těmto extrémům systematicky vysmívá. A je s podivem, že tak důsledně literární humor se povedlo převést do filmu. Kdyby byl založený jen na zinscenování situací z knihy, nebylo by o čem mluvit, ale vtip je v tom, jak se do filmu transponovalo autorské vyprávění, vnitřní stavy a nálady hrdinky. Díky přiléhavě vybrané hudbě, Bridgetiným představám, větám z deníku přímo na obraze atd. Druhý díl se o to snažil taky, jenže už jen mechanicky, bez empatie k Bridget. První díl považuju za jeden z novodobých pilířů žánru. 90%(6.4.2006)

• jonyyy

50% z toho 10 za modrou polívku.(17.11.2007)

Film pro dlouhé zimní osamělé večery u vína. Viděno asi stokrát, čteno asi dvacetkrát. Nikdy nezklame.(5.9.2006)

Deník Bridget Jonesové zbytočne netlačí na pílu. Bridget má svoj neučesaný, nemotorný šarm a Renée Zellweger je tu rozhodne v oveľa lepšej forme, než akú prezentuje v iných filmoch (ultra štíhla / kostnatá / volajúca po humanitárnej pomoci). Je mi jasné, že cieľovú skupinu film zasiahol naplno. Z môjho pohľadu romantická komédia, ktorá nie je stráviteľná len pre nepoučiteľné romantičky.(6.6.2010)

• ARI50

Trapná komedie o nudné škaredé herečce.(23.9.2018)

Mě osobně tento film překvapil...je to velice příjemná komedie, které chybí jen málo k dokonalosti. Potěšil mě především myšlenkovou hloubkou - není jen povrchní, ale zabírá se i psychologií a vyniká tím z moře nudných romantických komedií.(17.1.2004)

Pred tým, ako som pred rokmi videl Bridget, dostal som od jedného páru, inteligenčne približne na mojej úrovni varovanie, že sa v kine vôbec nebavili a nechápali, kedy a na čom sa smiať. Takže som nič neočakával a asi to bolo dobre. Žiadna vtipná treskúca bomba, ani dojímajúca romantika Bridget nie je, je to iba fajn britský romantický film, s niekoľkými vtipnými situáciami a príjemnou pohodovou atmosférou. Zabodoval hlavne poňatím hlavnej predstaviteľky, ktorá dodala nádej všetkým slobodným tridsiatničkam, že bán božský sa môže objaviť kedykoľvek a kdekoľvek a nebude mu vadiť zopár kíl navyše a neschopnosť navariť mužovi večeru. No mne by tá druhá vec trochu prekážala, ale nechcem brať nikomu ilúzie, predsa sa musíme milovať takí, akí sme. Že....či?(28.12.2012)

Bridget je úžasná ,,baculka" s problémy žen ve středním věku, která vás nemůže zklamat. Já jsem spokojen, protože životní situace a její problémy mně zajistily úsměv.(7.12.2007)

Denník Bridget Jonesovej je vynikajúca romantická komédia, na ktorú by som sa mohol pozerať stále, nielen kvôli skvelému humoru, ale tiež kvôli deju, ktorý je zaujímavý hlavne tým, aký je dnešný. Film je aj o dnešných ženách. Naozaj stojí za zhliadnutie, a nielen raz. I keď som muž, nezdalo sa mi to nechutne sladké ani nič podobné, dokonca sa mi strašne veľmi páčila scéna na konci pri padajúcom snehu a pouličnom osvetlení. Dokonca sa mi film páči tak veľmi, že by som si ho hneď dal aj do topky, keby mi zostalo miesto. Proste netradičné a kúzelné, k čomu nemalou mierou prispieva nezameniteľné čaro Renée Zellweger, ktorú mám veľmi rád, a ďalšie obsadenie je tiež skvelé. Kto má rád britský humor, ten by si tento bombónik nemal nechať ujsť.(10.1.2015)

Jo ta naše Bridget ... to je ikona všech britských mladých žen, kterým vadí jejich (nad)váha a které "vzrušuje" jejich nadřízený. Renée Zellweger je skvělá herečka a vedle Návratu do Cold Mountain je tohle její další životní a nezapomenutelná role. Díky ní dostala Bridget neskonale dobrý rozměr. Její trapasy, přeřeky, matka ("Prazvláštní bytost z dob kdy nakládané okurky byly vrcholem dokonalosti."), lásky a kamarádi ... no prostě lahoda pro všechny smysly. Když Bridget zpívala na večírku v jistém ehm ... podnapilém stavu, tak jsem se válel smíchy jako u málokteré komedie. Prostě Britové produkují nejen nejlepší kriminálky (Midsomer a Poirot), či romantiky (Láska nebeská), ale jejich komedie také dosahují vysokých kvalit a dokáží diváka ohromit elegantním britským humorem a prostředím.(14.7.2009)

Miluju postavu Bridget Jones už jen když se objeví, je tak roztomilá! :) Opravdu si v roli neumím představit někoho jiného než je Renée Zellweger, tohle jí hodně sedlo. Nejspíš je to její životní role, protože když se řekne tohle jméno, nevybavím si nic jiného než tuhletu třicátnici v bombarďákách! :) Výborné!(16.7.2009)

Přiznám se, že jsem se ke zhlédnutí Deníku dostal vlastně až 15 let po jeho natočení a musím říct, že je to znát. Přestože se na něm podílel klasik romantických komedií Richard Curtis, tak pro mne osobně tenhle snímek dost zastaral, na rozdíl třeba od geniální Lásky nebeské. Nicméně oceňuji, že má Deník rozumnou stopáž a některé vtipy jsou skutečně povedené i dnes. Víc jsem se ale paradoxně bavil u letošního pokračování.(5.12.2016)

Od filmu k filmu mi je Zellwegerka stále menej sympatická, čo ma tak trošku mrzí, talent baba má. Mnou doteraz prehliadaná Bridget Jones mi prišla ako správna voľba, túžil som si svoj dojem trochu ponaprávať. Omyl! S tou "otrasnou ženskou" si pozriem už iba ak horor... nemala to tak perfektne zahrať!?(29.3.2009)

Zcela konvenční romantická komedie. Nic víc, nic míň.(2.5.2004)

Ať žijí bláznivé dívky, plné elánu. Renée je pro tuto roly jako stvožená - více obalená děva se skvělým úsměvem. Jak to dopadá ve filmech, když bojují o ženu dva muži - vyhraje ten oddanější a upřímnější a i vtomto případě nás tento aspekt neminul. Hudh Drant mě v tomto filmu vyloženě nesedí a naopak Colin Firth sem skvěle zapadá, on vůbec témata s láskou umí zahrát, jako například Láska Nebeská. Byla to rozkošná pomilování hodná, neurážlivá, k zasmání vhodná komedie.(28.12.2006)

Chudák Renée, musela jen sedět u televize a cpát se sladkostmi, aby přibrala. Ale myslím, že toho nelituje.(28.10.2007)

Výborný Hugh Grant, skvělá rvačka a pár luxusních vtipů, ale kultovka? Pro mě teda ne, vážení. 70 %(28.9.2008)

Kniha bola este o kusisko lepsia a Firthovo herectvo ocenujem az teraz po rokoch, inak skoro plny pocet:)(6.1.2008)

7/10. Inteligentní romantické komedie čas od času můžu – a „Deník Bridget Jonesové“ jednou takovou bezpochyby je. Renée Zellweger se asi pro tuhle roli narodila (a těch pár kilo navíc jí sluší). V dobrém snímku tohoto ražení samozřejmě nemůže chybět Hugh Grant, který zde hrál poněkud jiný typ muže, než je pro něj typické; avšak znovu excelentně.(24.8.2009)

• Frajer42

Film je předvídatelný jako prase. Asi zhruba v 5. minutě je vám jasné, jak to celé dopadne. Má to být prý komedie. Nezasmál jsem se ani jednou. Jediné čemu se eventuálně zasmát dalo, bylo to tříchodové menu. Zejména pak modrá polévka, kterou se všcihni báli začít jíst a čekali až tak učiní ten druhý. Teď k hercům a herečkám. Renéé Zellweger, na které celý film stojí, je neuvěřitelně ošklivá ženská. Nedalo se na ni dívat. Colin Firth byl opět skvělý. Ten je ale výborný všude. Hugh Grant nezklamal. Ve zbytku herců a hereček už jsem nenašel nikoho, kdo by mě sral. Myslím si však, že když vás sere hlavní postava, tak vás film nemůže už nijak ohromit. Celkově bych to viděl na takový pěknější odpádek, protože podobně orientované filmy prostě v oblibě nemám.(11.7.2012)

CITÁT - Moje máma, prazvláštní bytost z doby, kdy nakládaný okurky byly vrcholem dokonalosti........... Dlouho předlouho jsem to odkládal, ale nakonec jsem velmi spokojen. CITÁT - Skvělý, navlíkla na mě koberec.........(13.12.2012)

1 3 4 5 6 7 8 9 18 26 34