Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Film i kniha jsou naprosto skvělé, vtipné, svěží.. Miluju chvíle, kdy si sednu se skleničkou vína nebo kbelíkem nutelly k Bridget Jones!(27.11.2011)

7/10. Inteligentní romantické komedie čas od času můžu – a „Deník Bridget Jonesové“ jednou takovou bezpochyby je. Renée Zellweger se asi pro tuhle roli narodila (a těch pár kilo navíc jí sluší). V dobrém snímku tohoto ražení samozřejmě nemůže chybět Hugh Grant, který zde hrál poněkud jiný typ muže, než je pro něj typické; avšak znovu excelentně.(24.8.2009)

CITÁT - Moje máma, prazvláštní bytost z doby, kdy nakládaný okurky byly vrcholem dokonalosti........... Dlouho předlouho jsem to odkládal, ale nakonec jsem velmi spokojen. CITÁT - Skvělý, navlíkla na mě koberec.........(13.12.2012)

Bridget je naprosto uzasna zalezitost, ktera ve sve filmove podobe prekonala i knizni predlohu (ano, cetl jsem ji).(5.12.2005)

Tahle Pýcha a předsudek převedená do dvacátého prvního století mě neomrzela ani po několikerém shlédnutí a troufám si zavěštit, že se tak ještě dlouho nestane. Zásluhu na tom mají beze sporu nejen vtipné hlášky a situace, ale hlavně ultrazabijácký šarm obou mužských představitelů a praštěná roztomilost ústřední hrdinky. Aneb slovy Marka Darcyho: "Mám ji ráda takovou, jaká je."(11.1.2013)

Miluju Bridget a úžasného Marka. Možná je to tím, že každá z nás je občas střelená, a chová se jako hovado. Ono, dostat se do fáze, kdy si připadáte dost mimo a posloucháte jednu trapnou poznámku za druhou, je vážně snadný. V té chvíli by se každé šiknul Mark, který nepokrytě žere každé její slovo, pohyb a prd asi taky. Sice to je jen pohádka pro svobodný třicátnice...ale i tak je boží.(9.7.2015)

Klasická, pěkná komedie.(4.11.2017)

Zdánlivě všední příběh jedné třicátnice, která je nespokojena se svým životem. Svá předsevzetí ráda svěřuje svému deníčku, který vtipnou formou postupně odkrývá příběh mladé ženy toužící po úspěchu, porozumění a lásce. Renné Zellweger se díky této roli stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček.(27.3.2003)

Vcera (20.4.2005) jsem koukal na Bridget a ten dabing byl opravdu dost šílenej. FUCK!(21.4.2005)

"Na Bridget !! Neumí vařit, ale milujeme ji takovou, jaká je.." ;)(15.1.2015)

Veľmi som sa bavil, veľakrát som sa v tom aj videl, no niekedy ma to zas pobúrilo a poukázalo to na hlúpu realitu, napríklad na ľahostajnosť voči verejnému životu, dianiu vo svete, tu sa to týkalo rečí okolo Čečenska. Povedzme si však, tento film nie je úplne vytrhnutý z reality, skôr poukazuje na jej nevšednosti. Vzplanutie citov tu podľa mňa nebolo dostačujúco zviditeľnené, taktiež to miestami balansovalo medzi nudou, trápnosťou umelých trápností vo filme a silenosťou a naopak medzi skvelými neopakovateľnými scénkami, všetko doplnené mierne pozmenenou svetovo známou populárnou hudbou. Nemám rád, ak niekto pre rolu razantne chudne alebo priberá, ale myslím, že u Renée Zellweger to bolo na hranici a zvýraznilo to tak rolu Bridget. Tento príbeh je tak trochu snový, o dievčati, ktoré nikto nechcel sa zrazu bijú chlapi, jeden zúfalec, druhý skutočný milovník. Každý má na tento film svoj pohľad, mne sa páčil a podľa mňa patrí k výrazným romantickým komédiám, ktoré dobyli svet, ale najmä sú akoby nadčasové a vedia potešiť a pobaviť a sú pozerateľné.(4.1.2013)

Nějak mě ten hon na ženichy nezaujal.(9.6.2013)

Čistě ženský film, u kterého se pobaví každá. Určitě se alespoň v jednom z milionu trapasů, zvyků a názorů, co se Bridget staly, pozná. Renée je dokonalá a nádherně normální. Díky ní a její ochotě k dělání těch největších trapností po přibrání několika kil, je film tím, čím je. Nemluvně o, konečně ne romantikovi, Grantovi a věčném gentlemanovi Firthovi.(11.6.2013)

• numi

Tak jsem film viděl podruhé a ani tentokrát mě neoslovil. Všechno mi to přijde takové nucené a tuctové. Některé pasáže stojí za vidění (zpěv na večírku, vaření), ale některé by mohly zase rovnou do kontejneru. Přišlo mi to příliš zdlouhavé a přitom to dlouhé ani nebylo. Na druhou stranu se mi líbila Renée Zellweger, která Bridget vystřihla naprosto dokonale a také musím pochválit docela originální způsob vyprávění samotného příběhu. Celkově však nic výjimečného. Prostě průměrná romantická komedie. [srpen 2005](24.8.2005)

• UncleG

Americké romantické komedie jsou jako pornofilmy. Vidět jeden znamená vidět všechny. Rozdíl je jenom v obsazení.(24.5.2011)

Prijemna romanticka komedia v zavere aj s Vianocnou atmosferou. Skoda len, ze v nej nie je viac vtipov preštoze romanticka linia mi pripada priemerna a malo dojimava. Paradoxne to viac iskrí medzi Renee a Grantom ako medzi nou a sucharom Firthom. Ale holt Grant tu je za toho parchanta. Bitku medzi Grantom a Firthom som si uzil viac ako kdejaku kung-fu bitku. Vydarili sa aj vedlajsie postavy Bridgetinych kamaratov. Prilis ma nebavila len linia s jej rodicmi, ktory prechadzaju manzelskou krizou. Renée tu ma niekolko fakt vtipnych scen a este aj dobre vyzera. Sice ma nejake to kilo naviac, ale aspon nie je tak hnusne zostarnuta ako dnes. Paci sa mi, ze aj ked je to romantika, tak sa tam ostosest fuckuje. Je to netradicny kontrast. Akurat si mohli odpustit to, ze tam kazdy fajci. Zenska s cigaretou v hube je hnus. 7/10.(28.12.2016)

Jedna z mála romantických komedií u které jsem vydržel až do konce a je fakt, že Renée Zellweger je v roli Bridget perfektní!!! Na druhou stranu, ale pořád je to jenom romantická komedie a tenhle žánr jsem si nikdy moc neoblíbil... Celkově si myslím, že je to film určený hlavně ženám a fanouškům předlohy, jinak jsem na tom neshledal nic výjimečného. Za mě je to 60%.(21.8.2006)

80 % - Jo jo, Britové tenhle žánr umějí. Pohodovka jako vyšitá, výborní Renée, Hugh i Colin. Tohle můžu zas a znova.(26.12.2006)

Vtipné, milé, ale za nějakou bombu to nepovažuju.(6.10.2008)

Bridget Jones je přesně ten prototop holky, kterou bych jednou chtěl. Renée má nádhernou angličtinu a DOKONALOU postavu. A Firth je divnej, když nekoktá.(25.6.2011)

Naprosto dokonalý film proti špatné náladě, kterou spolehlivě zlikviduje. Výkony hlavních představitelů byly skvělé. První setkání se sympatickou třicátnici dopadlo nad moje očekávání.(11.7.2008)

1 4 5 6 7 8 9 10 18 27 35