Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Dnes již klasická post-feministická variace na Pýchu a předsudek. Třebaže chytrá, emancipovaná a ekonomicky soběstačná, Bridget řeší stejné dilema jako Elizabeth Bennetová. Kde vzít jistotu, že člověk, kterému se chce oddat, je skutečně tím pravým? Výborně rytmizované, akorát dlouhé vyprávění umně balancuje mezi komickým a romantickým, aniž by někdy příliš zvážnělo, jak se stává mnohým americkým romcoms. V hlavní roli bych sice snáze akceptoval anglickou herečku, ale pravdou je, že Renée Zellweger již zřejmě žádná role nesedla tak dobře. Bez ohledu na pohlaví diváka jde o skvělý filmový lék na splín, držící se více při zemi než nadpozemská Láska nebeská od podobného týmu (produkce, scenárista, někteří herci), čímž je také upřímnější. Právě proto mu s přibývajícími roky začínám dávat přednost, dostanu-li chuť na něco britsky uměřeného, romanticko komediálního, dobré rozpoložení povzbuzujícího. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Jeanne, meave, gudaulin(2.4.2008)

• YURAyura

Film o zene pro zeny. My machos si radsi zapalime doutnik s neprotrepanym. Potrat nejvetsiho sovjetu, ktery se dokonce dockal pokracovani. Hruuza!(21.5.2005)

Moje nejoblíbenější romantická komedie. Trio ústředních herců je sympatické, což je dle mého u romantického filmu nejdůležitější. Navíc vnitřní monology Bridget jsou opravdu vtipně. I když příběh je na romantiku obvyklý (milostný trojúhelník) zda se mi veden tak dobře, že neobsahuje žádné klišé. 95%(4.6.2011)

Skvělí film. Jedna z nejlepších romantických komedií vůbec. Film zaručeně pokaždé pobaví. Smolařka Bridget v podání Renée okouzlující za každé situace, stejně jako Colin Firth, který si i v té nejtrapnější scéně umí udržet svou tzv. noblesu.(5.1.2013)

Slušná romantika, slušný herci, slušná vtipná stránka filmu. Prosté potešenie... 75%(9.5.2014)

Britské romantické komedie mám opravdu rád, avšak Bridget bohužel nenaplnila má očekávání. Ač jsem se snažil sebevíc, s hlavní hrdinkou jsem se nedokázal ztotožnit a její osud mě nechával chladným. Žádný průšvih se nekoná, Bridget se mnoha lidem líbí a já to chápu, jen se zkrátka nejedná o můj šálek kávy. Promiň, Bridget, ale mezi námi by to neklapalo :-)(12.7.2008)

Báječná britská komedie s výbornou hereckou kreací Renée Zellweger...(30.12.2013)

A zase znova. Po velmi úspěšném posledním dílu si musím zase zopáknout začátek. ,,Vypadáš jak po návratu z Osvětimi.´´ ,,Skvělý, navlíkla mě do koberce.´´(26.5.2018)

Věc, která pobaví ať už máte zrovna dobrou náladu, či se utápíte v depresích. Krásná komedie s inteligentním humorem, příjemným hereckým obsazením a skvěle dokreslujícími písničkami. Pro mě jedna z nejlepších komedií..(3.6.2007)

Slabé 3*. Je tam pár pasáži, ktoré ma zaujali a zabavili, ale inač je to film na ktorý rýchlo zabudnem, lebo ničím nevyniká a ešte aj zrejme propaguje hnusné fajčenie.(28.2.2017)

Zatím asi nejlepší výkon Renée Zellweger, která je v hlavní roli opravdu skvělá. Potěšilo mne také to, že to je více komedie než romantické, což není moc časté. Opravdu spousta vtipných situací, kterým se zaručeně zasmějete. Pro mne osobně naprostá špička žánru.(31.10.2004)

• Moena

Tenhle film prošel hodně mimo mně. Možná mě zastihl ve špatné náladě, protože jsem viděl jen nesympatickou, tlustou otravnou ženskou a její nikdy nekončící monology na téma: "Chlapi a sex". A to pořád dokola! Pořád jen myslet na to jak vypadá, jestli s ní támhleten bude spát a jak se támhletomu asi nelíbí... Pokud zrovna nepřejímá nad tímto a dostává se mezi lidi, jde většinou o trapné (záměr byl asi vtipné) pokusy jak navázat konverzaci s tím a tím playboyem. Ve výsledku to pro mě jsou trapné dialogy hlavních postav prokládané vnitřními monology na úrovní puberťačky. A v důsledku už se na to nikdy nepodívám a Renée se mi vyloženě zhnusila jako herečka.(20.5.2012)

Podle vzpomínek bych tomu dal tak 65 až 70 %, ale když jsem tuhle dnes již klasickou romantiku viděl znovu, nemůžu si pomoct, má prostě neskutečné kouzlo. Renée, jako že ji moc nemusím, je zde naprosto skvělá, což je podpořeno vlastně všemi herci, kteří se ve filmu objeví, i když Hugh a Colin rozhodně vedou. Tohle je jednoduše film, na který se dá koukat jednou za rok a pořád ho budete mít stejně rádi. Anebo ho budete stejně nesnášet. Já ho mám stejně rád.(2.1.2014)

Určite nie som jediný, kto sa ku tomuto kultovému komerčnému hitu dostal až po dosť dlhej dobe. Uplynulo 15 rokov od premiéry prvých ,,dobrodružstiev,, ženy z rodu ´´skutočných´´ pričom to bola doba, keď som rozhodne nevyhľadával spektákle ako je tento. A dá sa povedať - dostalo ma to. Ikonické postavy ( väčšina zúčastnených hercov si môže v položke filmografia tu svoju úlohu podškrtnúť hrubou fixou ), scenár plný dynamických dialógov ( pripomenie to turbulentné obdobie Hollywoodu, keď sa točili premakané screwball komédie ) a plnohodnotná romantická atmosféra ( vianočne naladená - sneh, sviatky atď ). Míľnik, na ktorý som konečne dospel a v ktorom som sa možno aj našiel.(8.11.2016)

• JohnMiller

Pre mňa to bola iba otravná feministická kravina. Hoci v sebe mala myšlienky, ktoré neboli úplne "mimo" a kvality vidím, mňa to celý čas iba hnevalo a menilo v prah prostého šovinistu. Toto je snímka, ktorá rozhodne nebola nakrútená pre mňa.(24.6.2016)

• zdepapepa

Lizzie Bennet Diaries > Bridget Jones's Diary. A i Colin Firth už hrál v lepší adaptaci P&P. Přesto je mi to ale díky prostředí bližší srdci než mnohé romantické filmy natočené za velkou louží.(21.10.2017)

zisk v čr : $954,573 návštěvnost : 388,677(25.10.2007)

Viděno snad 15krát, a užito na maximum opět 15krát. V Bridget se občas vidím já i moje kamarádky, v Markovi vidíme náš ideál a v Danielovi to, co by (ne)měl mít.Citujeme na povel, smějeme se bez povolení a při každém vzpomenutí některé scény (př.zadek gigantickej jak Brazílie...)brečíme smíchy.(26.10.2007)

"Deník Bridget Jonesové, staré panny... a magora." Renée v životní roli, čumáček Firth, sexy Grant, neskutečné hlody, svetr se sobem, fajnový písničkový soundtrack. Ve třiceti možná přihodím i tu pátou hvězdu.(7.5.2008)

Vadí mi ta podobnost pana Darcyho- jako Colina Firtha ze seriálu Pýcha a předsudek...a v podstatě mě celou dobu rozčilovala postava Bridget, což je zvláštní, protože ta je ve filmu nejdůležitější, ale pro pobavení na dlouhý večer se mi to líbilo...(24.4.2013)

• Flaxik

dvakrát jsem se pousmál, tedy dvě hvězdy. Takový jsem grand.(21.5.2013)

1 5 6 7 8 9 10 11 18 26 34