Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Dnes již klasická post-feministická variace na Pýchu a předsudek. Třebaže chytrá, emancipovaná a ekonomicky soběstačná, Bridget řeší stejné dilema jako Elizabeth Bennetová. Kde vzít jistotu, že člověk, kterému se chce oddat, je skutečně tím pravým? Výborně rytmizované, akorát dlouhé vyprávění umně balancuje mezi komickým a romantickým, aniž by někdy příliš zvážnělo, jak se stává mnohým americkým romcoms. V hlavní roli bych sice snáze akceptoval anglickou herečku, ale pravdou je, že Renée Zellweger již zřejmě žádná role nesedla tak dobře. Bez ohledu na pohlaví diváka jde o skvělý filmový lék na splín, držící se více při zemi než nadpozemská Láska nebeská od podobného týmu (produkce, scenárista, někteří herci), čímž je také upřímnější. Právě proto mu s přibývajícími roky začínám dávat přednost, dostanu-li chuť na něco britsky uměřeného, romanticko komediálního, dobré rozpoložení povzbuzujícího. 80% Zajímavé komentáře: kiddo, Jeanne, meave, gudaulin(2.4.2008)

V celku pohodovka romanticka komedia s niekolkymi vybornymi momentami, ktora vsak kvalitativne zaostava za zanrovymi lidrami, aj ked herecky je film zvladnuty mimoriadne dobre. Kazdopadne celkom dobre nechapem ten velky humbuk okolo tohto filmu. Lahky nadpriemer, pre mna nic mimoriadne. 3,5/5*(7.6.2004)

Myslim, že tohle je důkaz toho, že komedie může bejt dost dobrá, i romantickej film může bejt dost dobrej. A tohle je spojení těhle dvou věcí, málokomu by se chtělo věřit, že i výsledek může bejt fajn. No a přesně tenhle film fakt fajn je, dost jsem se nasmála.(5.7.2007)

Hlavním receptem, jak umět po třicítce prežít život, je umět si ze sebe udělat legraci. A když se o vás navíc přetahují dva nejvíc sexy chlapi z celé Británie, tak už je to vlastně úplná hráčka. Bitvu na ulici mezi Markem a Danielem bych si mohla přehrávat do aleluja :)(18.1.2015)

Podle mě hodně zdařilý film, ve kterém Renée Zellweger a hlavně hugh Grant byli fakt dobří. Možná škoda, že se ona neobjevila vyloženě v nějakém kasovním trháku, protože já Chicago jako něco světoborného skutečně nepovažuju. Ale pro tenhle film 4*...(1.5.2008)

Vítejte v klubu nesnášíme Colina Firtha...ne že by Hugh Grant bylo o něco lepší!(20.6.2008)

• gabin(a)

Já Renée Zellwegerovou opravdu nemůžu, omlouvám se. A pana Granta taky ne. On se přád tváří jako kdyby měl zaražené větry. Taky jsem ten film viděla dost pozdě a tak jsem po všech těch nadšených doporučeních čekala nějakou bombu. Převládajícím pocitem u sledování celého filmu byla trapnost, a to asi ve větší míře než tvůrci předpokládali. Ještě jednou se omlouvám všem, kdo film milují, ale nemůžu si pomoct.(12.3.2010)

"Bridget Jones. Already a legend." A to je přesně to, co tenhle film je. Romantická komedie, která o hlavu převyšuje většinu ostatních v kategorii, a asi nenajdete člověka, který by ji neviděl. Je to také jeden z mála filmů, kde filmová adaptace je stejně fantastická, ne-li lepší než kniha. Deník Bridget Jonesové má vše - romantiku, vtip a britský humor, skvělé herce, úžasnou atmosféru. Hrozně se mi líbí všechny ty nenápadné i ty očividné narážky na to, že příběh je lehce inspirován Pýchou a předsudkem od Jane Austen (pan Darcy, nakladatelství Pemberly, dům Darcyových = dům Bennetových v minisérii z '95 atd atd). Vždycky, když tenhle film sleduju (a že to bývá často), překvapí mě, jak rychle přijde konec, během sledování se totiž člověk ani na minutu nenudí. Můžete ho vidět kolikrát chcete, ale ty vtipy jsou pořád vtipné a romantické scény pořád dojemné. Prostě ukázkový masterpiece chytré a zábavné rom-com.(6.3.2011)

Bridget jsem si dost oblíbil, a to především svoji jednoduchostí a vtipně zpracovaným dějem. Lepší herečku než René Zellweger na to vybrat nemohli. A na tomto dvojdílí mě zaujalo, že oba dva díly byly takřka vyrovnané(alespoň pro mě). 85%(20.3.2011)

Film i kniha jsou naprosto skvělé, vtipné, svěží.. Miluju chvíle, kdy si sednu se skleničkou vína nebo kbelíkem nutelly k Bridget Jones!(27.11.2011)

Po druhom zhliadnutí mením hodnotenie z 3* na 4*. Je to super komédia, milá, vtipná s dobrým dejom, hudbou a hercami. Ušlo mi to strašne rýchlo a bavil som sa fakt výborne. Na prvý krát sa mi to tak nepáčilo. Rád si to pozriem znova a znova. Zábava na úrovni. 75%(6.9.2006)

Mila, celkem zabavna komedie se sympatickou Zellweger v hlavni roli. Na me ale az moc pritazene za vlasy. Verim vsak tomu, ze kdybych byl patnactileta holka, snad si zacnu psat take denik. Bohuzel/bohudik vsak nejsem a tak cista trojka.(16.9.2007)

Naprosto brilantní britská komedie. Perfektní herecké výkony od všech 3 hlavních aktérů.(30.12.2007)

Sledovat život outsidera Bridget mě bavil jako málo co... Některé její problémy a myšlenky mi byly tak blízke, že jsem tomu chvílemi až nemohla uvěřit... Téhle komedii zkrátka nic nechybí :)(21.3.2008)

• mortak

Možná Bridget není dokonalá, ale muži okolo ni vydělávají miliony, nosí obleky od Bosse, jezdí v bourácích a dokonce se o ní porvou. Takže je o tuctovou romantickou taškařici, která zničila docela vtipnou knihu. Ta totiž končí povzdechnutím Bridget po prvním pohlavním styku, kdy poznala hlavní pravidlo: "Pravdu má vždycky maminka.", zatímco film končí falešnou pohodou vánoc s konzumním polibkem v ulici plné luxusních obchodů. Dej bože, ať nikdy nepotkám tuhle konzumní Bridget.(16.9.2008)

59. Zlatý Glóbus za rok 2001 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Renée Zellweger(8.12.2008)

Komedie založená na holce, co tloustne, nosí bombarďáky a nakonec všem vytře zrak ( možná i něco jiného ). Hugh Grant je jako vždy sladký jak diabetik s dortíkem v ruce. Všechny holky tento film milují ( protože si asi nalhávají, že takové nikdy nebyli nebo nejsou ).(8.1.2009)

Dvojka je vtipnější http://www.csfd.cz/film/134445-bridget-jones-the-edge-of-reason/ . Další filmy o looserech, podivínech a odpadlících http://www.csfd.cz/film/70254-eternal-sunshine-of-the-spotless-mind/ , http://www.csfd.cz/film/231777-welcome-to-the-nhk-nhk-ni-youkoso/ , http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/You , http://www.csfd.cz/film/2591-me-myself-and-irene/ .(10.6.2009)

Ačkoli nespadám do cílové skupiny tohoto romantického dojáku, můžu říct že určitě patří k nadprůměrným....65%(27.10.2009)

Asi nejlepší romantická komedie za posledních dvacet let, především díky starosvětskému pojetí tématu - přijde mi, že film je spíše komedií než-li romantikou, hlavní představitelka Renée Zellweger je díky svým vnitřním monologům a cynicky sžíravým hláškám jednoduše geniální, nominaci na Oscara si plně zasloužila - sympatičtější výkon v posledních dvou dekádách předvedly pouze Nicole Kidman (Eyes Wide Shut) a Jodie Foster (Mlčení jehňátek). Bohužel, scénář se občas nevyhne žánrové schematičnosti, což by mi až tak nevadilo, to však neplatí o partnerech hlavní hrdinky Firthovi a hlavně Grantovi, kteří postrádají jakékoli charisma, a v případě druhého jmenovaného i herecké zaujetí. Na druhou stranu, vhodnějšího partnera bych asi jen těžko sháněl, jelikož ti dle mě ideální jsou již po smrti nebo až příliš staří.(5.6.2010)

Bridget Jones je sexy, vtipná, trochu zmatená (nebo pomatená), zamilovaná a vulgární třicátnice, kterou prostě nejde nemilovat. Ještě ke všemu té bohyni sexu Bůh nadělil dva ctitele s tváří pana Darcyho a pana Ferrarse (Colin Firth a Hugh Grant - oba v adaptacích knih Jane Austen). Co na tom, že Hugh je hajzl, když mu to tak proklatě sluší? Deník Bridget Jones vytáhl na povrch všechny trabl single třicátnic a omlátil je světu o hlavu neobyčejně vtipným způsobem. Ať už Bridge leze nahoru po tyči v hasičce nebo vaří špagátovou polívku, udržuje si nadhled a šarm (zásluhou Renée) a to se v dnešní době nedá vyvážit zlatem.(10.8.2010)