Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malé moravské městečko poblíž Brna dvacátých let minulého století. Na lesní mýtině objeví mentálně postižený Fricek tři mrtvé mladé lidi: devatenáctiletou dceru místního velkouzenáře Růženu, řeznického pomocníka Hrnčíře a bývalého studenta Roubala. Tak začíná detektivní příběh který scenárista Roman Ráž napsal podle skutečné události. Vyšetřování případu má na starosti inspektor Vrba. Tohoto postaršího šarmantního elegána se smyslem pro humor a jemnou ironii si s chutí a noblesou zahrál Jiří Kodet. Jeho mladinkou emancipovanou dceru Ilonu, píšící reportáže do moderních ženských časopisů, Veronika Žilková. (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

PKD 

všechny recenze uživatele

Divná zamlžená kamera, díky které máte pocit, že sledujete nějakou snovou záležitost a ne detektivku. A při záběrech na svítící lampu/lam(pičku) nevidíte do obličeje postav. Super. Souhlas s uživatelkou blackrain, myslel jsem si to stejné. A jak tu někdo píše, po 5 pivech se to dá. Ale jen jednou. Celé to vskutku zachraňuje Kodet. Jan bez svého podivuhodného přítele je nevýrazný, stejně jako 90% ansámblu. Jen jsem si znovu potvrdil, že ta doba byla stejně zvrácená, jako dnes. Jen II. asi více, elegantní. A ty ženské hadry z 20 let jsou prostě úlet. Aspoň že Fricek z Bavor, se povedl. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si myslela, že Veronika Žilková hraje milenku nebo partnerku Jiřího Kodeta. Jaké bylo moje překvapení, když se z ní vyklubala slečna dcerunka. Ta milenka by jí sedla mnohem lépe. Škoda, že to bylo nudné a přitom to byl zajímavý příběh, pravda, hodně jednoduchý. Taky jsem si myslela, že jde o seriál. Asi jsem byla nějaká zmatená. Po skončení jsem v programu hledala další díl a on tam nebyl. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Zvláštní příběh s poněkud překombinovanou a místy až lehce nelogickou zápletkou, nicméně nemůžu říct, že bych se u toho vyloženě nudil. Má to sice svou mouchy a v některých pasážích je to zbytečně natahováno, ale já si nemyslím, že by herci podali špatné výkony – Kodet ale jasně nejlepší. Celé to mělo průměrnou úroveň, ale souhlasím, že kdyby to bylo kratší, výsledek by byl zřejmě lepší. Každopádně koupat v obleku, bych se určitě nešel. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Otravne emancipovana a protekcni radobyredaktorka Zilkova "pomaha" sympatickemu inspektorovi Kodetovi s vysetrovanim zlocinu, pri nemz byli postreleni 3 mladi lide. Film je utahany a prilis televizni. Spis nuda nez zabava. Jedna projekce je schudna, Zachranuje to Kodet, Augusta nebo treba Herfortova... P.S.: problem je taky v tom, ze Valik (dulezita postava) hraje o rad hur nez vsichni ostatni, coz divaka rusi. 3- ()

topi 

všechny recenze uživatele

Milostný trojúhelník s vraždou. Příběh se odehrává v parních letních dnech na Brněnsku a ta horká atmosféra z obrazovky přímo sálá. Moc se mi líbilo zachycení dobové atmosféry třicátých let, snad jen na výjimku nemocnice, která mi do té doby jaksi nepasovala. Škoda nevyrovnaných hereckých výkonů, ve velké většině podprůměrných. Je poznat, že většina herců jsou spíše divadelníci a valná část jich pocházela z Husy na provázku. Jak nemusím Veroniku Žilkovou, tak musím uznat, že zde jí dobové kostýmky vyloženě sekly. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Natočeno v Kroměříži. (baxz)

Reklama

Reklama