poster

Bylo nás šest (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1986, 5 h 29 min (Minutáž: 52–57 min)

Režie:

Jiří Adamec

Hrají:

Monika Žáková, Jan Šťastný, David Matásek, Martin Zounar, Ivana Chýlková, Veronika Gajerová, Miroslav Zounar, Naděžda Prchalová-Vicenová, Miroslava Pleštilová, Mahulena Bočanová, Regina Řandová, Alois Švehlík, Miroslav Vladyka, Jiří Bartoška, Petr Svárovský, Antonín Navrátil, Nela Boudová, Jana Paulová, Sagvan Tofi, Jaroslav Moučka, Libuše Švormová, Jana Hlaváčová, Karel Augusta, Dana Hlaváčová, Yvetta Blanarovičová, Petr Haničinec, Ivan Trojan, Václav Mareš, Laďka Kozderková, Zdeněk Buchvaldek, Vladimír Dlouhý, Pavel Zedníček, Jan Antonín Duchoslav, Antonín Hardt, René Gabzdyl, Daniela Pokorná, Vladimír Hlavatý, Jiří Krejčík, Marie Motlová, Lída Roubíková, Josef Karlík, Blažena Holišová, Slávka Hamouzová, Vlastimil Bedrna, Adolf Filip, Soběslav Sejk, Rostislav Kuba, Stanislava Jachnická, Sabina Hánová, Hana Talpová, Kateřina Vinická, Jan Přeučil, Pavel Anděl, Petr Meissel, Miloš Skalka, Lukáš Hlavica, Jiří Pomeje, Rostislav Čtvrtlík, Barbora Hrzánová, Jiří Racek, Jan Krafka, Karel Gott, Jitka Zelenková, Ladislav Štaidl, Petr Janda, Oldřich Vlach, Jiří Krampol, Ladislav Županič, Milena Dvorská, Petr Pospíchal, Petr Hejduk, Eva Horká, Josef Langmiler, Miloslav Homola, Barbora Leichnerová, Oldřich Vlček, Martin Mejzlík
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (45)

 • Tosim
  **

  Klasická socialistická blbost o mládeži... Pět hvězdiček si ale rozhodně zaslouží Jiří Krejčík v roli rejži. TO JE MŮJ ASISTENT. HROZNEJ VŮL!(19.5.2006)

 • dobytek
  *

  Naprosto dementní, nudnej a trapnej seriál, plnej přehrávajících herců a dialogů umělejch jak kozy Dolly Buster. Při sledování mi bylo za herce až trapně. Na druhou stranu, při sledování takovýho Martina "prima vařečky" Zounara jsem se škodolibě smál. Vladimír Dlouhý v roli vysokoškolskýho profesora byl zase spíš k pláči. update 8.9.2013: Občas mě přepadne touha podívat se na nějaký tyhle socialistický telenovely. Sáhnul jsem po tomhle veledíle a letmo jsem se na to podíval. Můj názor se po letech nijak moc nezměnil. Z těch herců působí jakž takž uvěřitelně snad akorát Šťastný. Ale rozhodnul jsem se změnit hodnocení z odpadu na 1 hvězdu, protože mě opět skvěle pobavil Rosťa Kuba v jedný z vedlejších rolí.(20.2.2007)

 • sud
  ***

  Typický seriál o mládeži a pro mládež. Jistá nadsázka je patrná, ale seriál je to příjemný a na nic si nehrající. V hlavních rolích se představili tehdy začínající herci různých hereckých kvalit. Ti lepší (Jan Šťastný, David Matásek) hráli dobře a ti slabší (Martin Zounar, Mahulena Bočanová) ale spoň obstojně a nebyli trapní. Docela rád jsem se na to díval a zavzpomínal si. Avšak pro mládež, narozenou v devadesátých letech, je to dnes už možná nepoužitelné.(4.8.2006)

 • viperblade
  ***

  Viděl jsem jen pár dílů a myslím, že to bohatě stačí.(31.10.2007)

 • kingik
  ***

  "Když do života vcházím, hned všechny dveře otvírám"...pokud jste text známé písničky Dalibora Jandy pochopili, jistě si potykáte i se seriálem, který byl typickým představitelem seriálů pro (socialistickou) mládež. Adamec tyhle seriály uměl, byly trochu točené idealisticky a věděl, koho do rolí z mladých herců obsadit, a kdo mu do práce nebude kecat. Vetchý, Suchánek nebo Roden, ti se v jeho dílech neobjevovali, ale takový Čenský, Navrátil a další poměrně pravidelně a odváděli velmi dobré herecké výkony. Neznamenalo to, že by režisér vždy plnil kvalitu, ale mně se jeho seriály celkem líbily. Rozhodně se na ně dalo dívat na rozdíl od těch dnešních výplodů, na kterých se také jako režisér dost často podílí. Z dnešního hlediska přece jen pohled na tehdejší vzorné, i ty méně vzorné studenty gymnázia a jejich chápavé profesory, přece jenom tolik nenadchne, ale přesto se stále jedná o dobře natočený seriál, na němž už je stáří výrazně znát. 60%(2.5.2012)

 • WANDRWALL
  ***

  Dnešní seriály o mládeži, o tom jaká je už schází, tak se dávají často tyhle, které jdou více do hloubky oproti těm dnešním, které milují povrchnost a jednoduchost.(17.4.2011)

 • nash.
  **

  Zatím nejslabší z předlistopadových seriálů, které jsem zkusil. Rozvláčné unylé nic, bez pořádné zápletky, bez alespoň minimálního vývoje či posunu postav, mezi nimiž je téměř nemožné najít jedinou, která by byla sympatická, věrohodná nebo alespoň zajímavá. Nuda, kde jedinou zábavou je tak možná lov mladičkých budoucích hereckých hvězd v epizodních rolích, třeba Ivana Trojana nebo Yvety Blanarovičové.(21.1.2017)

 • Ivoshek
  odpad!

  Jednotka trapnosti = 1 Zounar. Je dost seriálů ze socíku, který mně nějak i zbrhle baví, ale tohle je fakt moc a myslím, že to bylo debilní už v době vzniku.(26.10.2011)

 • Oktavianus
  *

  Zounarův majstrštyk. Jdu blejt.(22.8.2012)

 • honajz
  *

  Takové Zkoušky z dospělosti z Prahy, a ne okresního města, s nudnějšími „příběhy“ a ošoupanějšími postavami, které nemají čím zaujmout.(17.8.2014)

 • ARI50
  **

  Mládežnický seriál mládi, nic už tehdy zajímavého.(22.3.2020)

 • Chermy
  ***

  Klasický seriál své doby a mladých vysokoškolácích. Je to sranda jako všechny seriály z téhle doby.(9.7.2009)

 • Terva
  **

  Socialistický film o socialistické mládeži - už tenkrát mě to nebavilo. Jenže co také měli točit - že?(1.4.2013)

 • Mulosz
  *

  Stejna tupost a diletanstvi jako v pripade Zkousek z dospelosti, lze bez dalsiho odkazat na komentar k tomuto veledilu. Jen ted chlapi stoji fronty na unylou a nezajimavou Moniku Zakovou, Ladu Stajdla vystridal Dalibor Janda a ke kladum tentokrat patri vnady Mahuleny Bocanove a vykon Vladimira Dlouheho.(7.6.2011)

 • rt12
  *

  Tenhle seriál mě vždycky štval. Další sračka od Adamce o mladých,nadějných a slušných, kteří mají to štěstí a vyrůstají v socialismu. Pořád se jede podle stejné šablony. Všichni se snaží, drží pohromadě a napravují toho, kdo náhodou šlápne vedle. Což se samozřejmě podaří. Hudbička od Láďi Štaidlů, jen si jí vyjímečně nezakrákal , asi byl v tý době na šnůře v NSR.(21.5.2014)

 • corpsy
  ***

  Aj totalitný systém a jeho mládež mali svoj kultový seriál. Dnes by sa z toho človek asi aj...(18.4.2011)

 • kinderman
  ****

  Téměř „kultovní“ záležitost o naprosto nepravděpodobné partě, ve které M.Zounar co do unylosti soupeří s J.Šťastným a především M.Žákovou, má svoje highlights: rozhovor asistenta a studentky v kavárně „Takže, soudruhu Dušane…“, oslavu neexistující výhry ve Sportce „Teď už si dám snad jen tu morovou kost“, Zounarovo „Jdi do hajzlu“ adresované D.Matáskovi či pérování P.Zedníčka režisérem Krejčíkem za přihlížení K.Gotta a mlčenlivého L.Štaidla. Jen mimochodem se ukáže, jak se „pracovalo“ v socialistickém stavebnictví, posílen je i stereotypní obraz Moravanů jako věčně zchlastaných bodrých idiotů, kteří se zabývají převážně zabijačkami. Finis coronat opus- v tomto případě kvílení rádobyzpěvačky H.Janků do závěrečných titulků. Smál jsem se už při premiéře, ještě víc se směju nyní, když jsem na toto dílo náhodou narazil v programu ČT.(2.8.2009)

 • BoredSeal
  ***

  Scénář je poměrně snaživý, ale co ho likviduje je celkem neschopné provedení - nad občas nesrozumitelnými dialogy nebo trapně nasvícenými nočními scénami se lze pousmát, ale nevhodně zakončené či spíše useklé díly a nijaký závěr (!), to už je rána podpás. Občas to špatně odsejpá, občas vás odradí špatní herci (Buchvaldkův proslov na konci o podprůměrných a průměrných hercích na některé ze zúčastněných sedne perfektně - třeba naprosto prkenná a neschopná Monika Žáková, Šťastný je občas taky na pěst). Naštěstí to vyvažují zase jiní herci, prostě pestré obsazení a řada zábavných cameí (např. Gott jako sukničkář, Krejčík jako cholerik režisér) je určitě plusem a informativní hodnotu pro fanoušky života za komunismu to má (např. procházka po rozestavěném sídlišti, protekce na VŠ od tatínka, šmelinář od Českých drah). Docela mě zaskočilo, že první díl je k uzoufaní příšerně nudný, zatímco pozdější díly už jsou o pár stupínků vejš - to se Adamec probral nebo co? Pamětníky pobaví i výrazný soundtrack od Štaidla a pár hitů od Dalibora, ale místy už mě ty syntetické fujary drásaly nervy. Seriál je mimochodem apolitický (pro sklerotiky dodávám, že oslovení "soudruh/soudružka" bylo společenskou konvencí. Pořád lepší dílo než současné hrůzy.(4.2.2011)

 • cariada
  ***

  Ne zrovna povedený seriál o mládeži. Slabší průměr. Přesto dávám za 3.(24.12.2007)

 • zette
  **

  Myslim, ze tento serial poberou uz jen divaci, kteri tu dobu alespon trochu zazili. Ve srovnani s dnesni serialovou tvorbou pro mladez..., to jsou uplne jine svety. Libi se mi ta koncepce, kdy v sesti dilech sledujeme sest spoluzaku ze stredni skoly, kteri jdou studovat ruzne vysokoskolske obory v Praze. Spousta zacinajicich hercu, kteri dnes, snad krome Trojana hraji pouze beckove role. Misty az smesne naivni, hlavne postava, kterou sehral Zounar. Je zde ale nekolik zajimavych momentu a postav, za vsechny genialni Krejcik v roli rezisera, Zednicek, Gajerova... V te dobe se tocily daleko lepsi veci nez je tento pocin.(9.6.2017)

<< předchozí 1 2 3