Bylo nás šest (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1986, 5 h 29 min (Minutáž: 6x55 min)

Jiří Adamec

Monika Žáková, Jan Šťastný, David Matásek, Martin Zounar, Ivana Chýlková, Veronika Gajerová, Miroslav Zounar, Naděžda Prchalová-Vicenová, Miroslava Pleštilová, Mahulena Bočanová, Regina Řandová, Alois Švehlík, Miroslav Vladyka, Jiří Bartoška, Petr Svárovský, Antonín Navrátil, Nela Boudová, Jana Paulová, Sagvan Tofi, Jaroslav Moučka, Libuše Švormová, Jana Hlaváčová, Karel Augusta, Dana Hlaváčová, Yveta Blanarovičová, Petr Haničinec, Ivan Trojan, Václav Mareš, Laďka Kozderková, Zdeněk Buchvaldek, Vladimír Dlouhý, Pavel Zedníček, Antonín Duchoslav, Antonín Hardt, René Gabzdyl, Daniela Pokorná, Vladimír Hlavatý, Jiří Krejčík, Marie Motlová, Ludmila Roubíková, Josef Karlík, Blažena Holišová, Slávka Hamouzová, Vlastimil Bedrna, Adolf Filip, Soběslav Sejk, Rostislav Kuba, Stanislava Jachnická, Sabina Hánová, Hana Talpová, Kateřina Vinická, Jan Přeučil, Pavel Anděl, Petr Meissel, Miloš Skalka, Lukáš Hlavica, Jiří Pomeje, Rostislav Čtvrtlík, Barbora Hrzánová, Jiří Racek, Jan Krafka, Karel Gott, Jitka Zelenková, Ladislav Štaidl, Petr Janda, Oldřich Vlach, Jiří Krampol, Ladislav Županič, Milena Dvorská, Petr Pospíchal, Petr Hejduk, Eva Horká, Josef Langmiler, Miloslav Homola, Barbora Leichnerová, Oldřich Vlček
  • dobytek

Naprosto dementní, nudnej a trapnej seriál, plnej přehrávajících herců a dialogů umělejch jak kozy Dolly Buster. Při sledování mi bylo za herce až trapně. Na druhou stranu, při sledování takovýho Martina "prima vařečky" Zounara jsem se škodolibě smál. Vladimír Dlouhý v roli vysokoškolskýho profesora byl zase spíš k pláči. update 8.9.2013: Občas mě přepadne touha podívat se na nějaký tyhle socialistický telenovely. Sáhnul jsem po tomhle veledíle a letmo jsem se na to podíval. Můj názor se po letech nijak moc nezměnil. Z těch herců působí jakž takž uvěřitelně snad akorát Šťastný. Ale rozhodnul jsem se změnit hodnocení z odpadu na 1 hvězdu, protože mě opět skvěle pobavil Rosťa Kuba v jedný z vedlejších rolí.(20.2.2007)

Typický seriál o mládeži a pro mládež. Jistá nadsázka je patrná, ale seriál je to příjemný a na nic si nehrající. V hlavních rolích se představili tehdy začínající herci různých hereckých kvalit. Ti lepší (Jan Šťastný, David Matásek) hráli dobře a ti slabší (Martin Zounar, Mahulena Bočanová) ale spoň obstojně a nebyli trapní. Docela rád jsem se na to díval a zavzpomínal si. Avšak pro mládež, narozenou v devadesátých letech, je to dnes už možná nepoužitelné.(4.8.2006)

• Mulosz

Stejna tupost a diletanstvi jako v pripade Zkousek z dospelosti, lze bez dalsiho odkazat na komentar k tomuto veledilu. Jen ted chlapi stoji fronty na unylou a nezajimavou Moniku Zakovou, Ladu Stajdla vystridal Dalibor Janda a ke kladum tentokrat patri vnady Mahuleny Bocanove a vykon Vladimira Dlouheho.(7.6.2011)

• rt12

Tenhle seriál mě vždycky štval. Další sračka od Adamce o mladých,nadějných a slušných, kteří mají to štěstí a vyrůstají v socialismu. Pořád se jede podle stejné šablony. Všichni se snaží, drží pohromadě a napravují toho, kdo náhodou šlápne vedle. Což se samozřejmě podaří. Hudbička od Láďi Štaidlů, jen si jí vyjímečně nezakrákal , asi byl v tý době na šnůře v NSR.(21.5.2014)

• Stejšn

Je to úplně stejná sračka, jako o pětadvacet let novější Ordinace v Růžové Zahradě a nemůže to omluvit ani nostalgie. A tituková písnička Dalibora Jandy a Heidi Janků, s refrénem "Praha byla, je a bude ráj" je úplně stejně protivná jako Žbirkova titulní z druhého jmenovaného seriálu (a to jsem pražák). Herecké výkony primitivní, scénář pitomý, nemůžu tomu dát jiné hodnocení než té ORZ.(4.3.2010)

• - Naposledy před kamerou Marie Motlová. (M.B)

• - Postava Maxmiliány v podání Mahuleny Bočanové se v seriálu ani jedinkrát neobjeví při učení nebo v jiné souvislosti se školou, s výjimkou menzy, kde se seznámí s Jirkou (Jan Štastný). Není přitom sice nikde výslovně řečeno, že také studuje ekonomii, ovšem při prvním setkání varuje Jirku před profesorem Kadlečíkem a Jirka ji také v tomtéž díle představí Radce (Monika Žáková) jako svou spolužačku. (curfew77)

• - Poprvé před kamerou Monika Žáková a Ivan Trojan. (M.B)