Bylo nás šest (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1986, 6x55 min

Jiří Adamec

Monika Žáková, Jan Šťastný, David Matásek, Martin Zounar, Ivana Chýlková, Veronika Gajerová, Miroslav Zounar, Naděžda Prchalová-Vicenová, Miroslava Pleštilová, Mahulena Bočanová, Regina Řandová, Alois Švehlík, Miroslav Vladyka, Jiří Bartoška, Petr Svárovský, Antonín Navrátil, Nela Boudová, Jana Paulová, Sagvan Tofi, Jaroslav Moučka, Libuše Švormová, Jana Hlaváčová, Karel Augusta, Dana Hlaváčová, Yvetta Blanarovičová, Petr Haničinec, Ivan Trojan, Václav Mareš, Laďka Kozderková, Zdeněk Buchvaldek, Vladimír Dlouhý, Pavel Zedníček, Jan Antonín Duchoslav, Antonín Hardt, René Gabzdyl, Daniela Pokorná, Vladimír Hlavatý, Jiří Krejčík, Marie Motlová, Ludmila Roubíková, Josef Karlík, Blažena Holišová, Slávka Hamouzová, Vlastimil Bedrna, Adolf Filip, Soběslav Sejk, Rostislav Kuba, Stanislava Jachnická, Sabina Hánová, Hana Talpová, Kateřina Vinická, Jan Přeučil, Pavel Anděl, Petr Meissel, Miloš Skalka, Lukáš Hlavica, Jiří Pomeje, Rostislav Čtvrtlík, Barbora Hrzánová, Jiří Racek, Jan Krafka, Karel Gott, Jitka Zelenková, Ladislav Štaidl, Petr Janda, Oldřich Vlach, Jiří Krampol, Ladislav Županič, Milena Dvorská, Petr Pospíchal, Petr Hejduk, Eva Horká, Josef Langmiler, Miloslav Homola, Barbora Leichnerová, Oldřich Vlček

Typický seriál o mládeži a pro mládež. Jistá nadsázka je patrná, ale seriál je to příjemný a na nic si nehrající. V hlavních rolích se představili tehdy začínající herci různých hereckých kvalit. Ti lepší (Jan Šťastný, David Matásek) hráli dobře a ti slabší (Martin Zounar, Mahulena Bočanová) ale spoň obstojně a nebyli trapní. Docela rád jsem se na to díval a zavzpomínal si. Avšak pro mládež, narozenou v devadesátých letech, je to dnes už možná nepoužitelné.(4.8.2006)

Poměrně slušný seriál o vysokoškolácích s dobrým hereckým obsazením a zajímavými postavami - sobecký technik a šprt (Matásek), správňácký právník a frajer (Zounar), neúspěšný ekonom ale nadějný hudebník a tak trochu rebel (Šťastný), naivní lehce namyšlená herečka (Gajerová), hodná sportovkyně (Chýlková) a protivně dokonalá intelektuální svazačka archeoložka (Žáková)...za zmínku také stojí geniální role Jiřího Krejčíka představujícího sebe sama. Tenhle seriál je prostě průměr, který má jak silnější tak slabší chvilky a aspoň jsem měl možnost se podívat jak se asi studovalo za socialismu.(14.5.2007)

Vybroušené dialogy, nádherné ex- i interiéry, skvělé obsazení, našlapaná hudba a chytlavý příběh - zkrátka BéHáčko po československu! Edit: přidávám jednu hvězdu za George Toffiho, to je ta pověstná třešnička na dortu. Být tam ještě Bartošová, pak je to dokonalý počin.(15.1.2011)

• dobytek

Naprosto dementní, nudnej a trapnej seriál, plnej přehrávajících herců a dialogů umělejch jak kozy Dolly Buster. Při sledování mi bylo za herce až trapně. Na druhou stranu, při sledování takovýho Martina "prima vařečky" Zounara jsem se škodolibě smál. Vladimír Dlouhý v roli vysokoškolskýho profesora byl zase spíš k pláči. update 8.9.2013: Občas mě přepadne touha podívat se na nějaký tyhle socialistický telenovely. Sáhnul jsem po tomhle veledíle a letmo jsem se na to podíval. Můj názor se po letech nijak moc nezměnil. Z těch herců působí jakž takž uvěřitelně snad akorát Šťastný. Ale rozhodnul jsem se změnit hodnocení z odpadu na 1 hvězdu, protože mě opět skvěle pobavil Rosťa Kuba v jedný z vedlejších rolí.(20.2.2007)

• zette

Myslim, ze tento serial poberou uz jen divaci, kteri tu dobu alespon trochu zazili. Ve srovnani s dnesni serialovou tvorbou pro mladez..., to jsou uplne jine svety. Libi se mi ta koncepce, kdy v sesti dilech sledujeme sest spoluzaku ze stredni skoly, kteri jdou studovat ruzne vysokoskolske obory v Praze. Spousta zacinajicich hercu, kteri dnes, snad krome Trojana hraji pouze beckove role. Misty az smesne naivni, hlavne postava, kterou sehral Zounar. Je zde ale nekolik zajimavych momentu a postav, za vsechny genialni Krejcik v roli rezisera, Zednicek, Gajerova... V te dobe se tocily daleko lepsi veci nez je tento pocin.(9.6.2017)

• - Naposledy před kamerou Marie Motlová. (M.B)

• - Postava Maxmiliány v podání Mahuleny Bočanové se v seriálu ani jedinkrát neobjeví při učení nebo v jiné souvislosti se školou, s výjimkou menzy, kde se seznámí s Jirkou (Jan Štastný). Není přitom sice nikde výslovně řečeno, že také studuje ekonomii, ovšem při prvním setkání varuje Jirku před profesorem Kadlečíkem a Jirka ji také v tomtéž díle představí Radce (Monika Žáková) jako svou spolužačku. (curfew77)

• - Poprvé před kamerou Monika Žáková a Ivan Trojan. (M.B)