Bylo nás šest (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1986, 5 h 29 min (Minutáž: 6x55 min)

Jiří Adamec

Monika Žáková, Jan Šťastný, David Matásek, Martin Zounar, Ivana Chýlková, Veronika Gajerová, Miroslav Zounar, Naděžda Prchalová-Vicenová, Miroslava Pleštilová, Mahulena Bočanová, Regina Řandová, Alois Švehlík, Miroslav Vladyka, Jiří Bartoška, Petr Svárovský, Antonín Navrátil, Nela Boudová, Jana Paulová, Sagvan Tofi, Jaroslav Moučka, Libuše Švormová, Jana Hlaváčová, Karel Augusta, Dana Hlaváčová, Yveta Blanarovičová, Petr Haničinec, Ivan Trojan, Václav Mareš, Laďka Kozderková, Zdeněk Buchvaldek, Vladimír Dlouhý, Pavel Zedníček, Antonín Duchoslav, Antonín Hardt, René Gabzdyl, Daniela Pokorná, Vladimír Hlavatý, Jiří Krejčík, Marie Motlová, Ludmila Roubíková, Josef Karlík, Blažena Holišová, Slávka Hamouzová, Vlastimil Bedrna, Adolf Filip, Soběslav Sejk, Rostislav Kuba, Stanislava Jachnická, Sabina Hánová, Hana Talpová, Kateřina Vinická, Jan Přeučil, Pavel Anděl, Petr Meissel, Miloš Skalka, Lukáš Hlavica, Jiří Pomeje, Rostislav Čtvrtlík, Barbora Hrzánová, Jiří Racek, Jan Krafka, Karel Gott, Jitka Zelenková, Ladislav Štaidl, Petr Janda, Oldřich Vlach, Jiří Krampol, Ladislav Županič, Milena Dvorská, Petr Pospíchal, Petr Hejduk, Eva Horká, Josef Langmiler, Miloslav Homola, Barbora Leichnerová, Oldřich Vlček, Martin Mejzlík
  • dobytek

Naprosto dementní, nudnej a trapnej seriál, plnej přehrávajících herců a dialogů umělejch jak kozy Dolly Buster. Při sledování mi bylo za herce až trapně. Na druhou stranu, při sledování takovýho Martina "prima vařečky" Zounara jsem se škodolibě smál. Vladimír Dlouhý v roli vysokoškolskýho profesora byl zase spíš k pláči. update 8.9.2013: Občas mě přepadne touha podívat se na nějaký tyhle socialistický telenovely. Sáhnul jsem po tomhle veledíle a letmo jsem se na to podíval. Můj názor se po letech nijak moc nezměnil. Z těch herců působí jakž takž uvěřitelně snad akorát Šťastný. Ale rozhodnul jsem se změnit hodnocení z odpadu na 1 hvězdu, protože mě opět skvěle pobavil Rosťa Kuba v jedný z vedlejších rolí.(20.2.2007)

• Mulosz

Stejna tupost a diletanstvi jako v pripade Zkousek z dospelosti, lze bez dalsiho odkazat na komentar k tomuto veledilu. Jen ted chlapi stoji fronty na unylou a nezajimavou Moniku Zakovou, Ladu Stajdla vystridal Dalibor Janda a ke kladum tentokrat patri vnady Mahuleny Bocanove a vykon Vladimira Dlouheho.(7.6.2011)

Další z legendárních a mnou tak oblíbených seriálů z dob bolševika. Ne že bych tomuto režimu nějak holdoval, to v žádném případě, ale podle mého mínění se za tu dobu urodilo tolik skvělých českých seriálu a hlavně filmů a veseloher, že je dnes až škoda ,že už takové neumíme. Hned ze začátku se vám do paměti vryje Jandova píseň, kvůli které jsem vždycky spěchal domů, abych jí stihl a pak následuje plejáda tehdy ještě mladých českých herců, typu Trojan, Zounar či Verča Gajerová, která tu měla sex-apeal jako hrom. Úderně a trefně napsaný scénář ze života, dává divákovi pocit, že seriál je natočen zejména o lidech a pro lidi. Dnes se některé způsoby řešení problémů a starostí mohou zdát směšné a banální, ale kvůli tomu by se nemělo srázet hodnocení seriálu. Vždycky ho rád na Primě znovu uvítám a režiséru Adamci přeju pěkné líbánky s pěknou Janou Novákovou. Jen počkej, ty šmejde....(6.9.2006)

Téměř „kultovní“ záležitost o naprosto nepravděpodobné partě, ve které M.Zounar co do unylosti soupeří s J.Šťastným a především M.Žákovou, má svoje highlights: rozhovor asistenta a studentky v kavárně „Takže, soudruhu Dušane…“, oslavu neexistující výhry ve Sportce „Teď už si dám snad jen tu morovou kost“, Zounarovo „Jdi do hajzlu“ adresované D.Matáskovi či pérování P.Zedníčka režisérem Krejčíkem za přihlížení K.Gotta a mlčenlivého L.Štaidla. Jen mimochodem se ukáže, jak se „pracovalo“ v socialistickém stavebnictví, posílen je i stereotypní obraz Moravanů jako věčně zchlastaných bodrých idiotů, kteří se zabývají převážně zabijačkami. Finis coronat opus- v tomto případě kvílení rádobyzpěvačky H.Janků do závěrečných titulků. Smál jsem se už při premiéře, ještě víc se směju nyní, když jsem na toto dílo náhodou narazil v programu ČT.(2.8.2009)

Poměrně slušný seriál o vysokoškolácích s dobrým hereckým obsazením a zajímavými postavami - sobecký technik a šprt (Matásek), správňácký právník a frajer (Zounar), neúspěšný ekonom ale nadějný hudebník a tak trochu rebel (Šťastný), naivní lehce namyšlená herečka (Gajerová), hodná sportovkyně (Chýlková) a protivně dokonalá intelektuální svazačka archeoložka (Žáková)...za zmínku také stojí geniální role Jiřího Krejčíka představujícího sebe sama. Tenhle seriál je prostě průměr, který má jak silnější tak slabší chvilky a aspoň jsem měl možnost se podívat jak se asi studovalo za socialismu.(14.5.2007)

• - Naposledy před kamerou Marie Motlová. (M.B)

• - Postava Maxmiliány v podání Mahuleny Bočanové se v seriálu ani jedinkrát neobjeví při učení nebo v jiné souvislosti se školou, s výjimkou menzy, kde se seznámí s Jirkou (Jan Štastný). Není přitom sice nikde výslovně řečeno, že také studuje ekonomii, ovšem při prvním setkání varuje Jirku před profesorem Kadlečíkem a Jirka ji také v tomtéž díle představí Radce (Monika Žáková) jako svou spolužačku. (curfew77)

• - Poprvé před kamerou Monika Žáková a Ivan Trojan. (M.B)