Hlavní hrdina nás přesvědčí, že zákeřná choroba nemusí být vždy tím nejhorším nepřítelem, číhajícím na bezstarostné mladé muže. (Česká televize)

gudaulin

Z hlediska kvalit scénáře a předvedených hereckých výkonů je pro mě Help for you vrcholem seriálového cyklu Černí andělé. Dva výrazní protihráči z rozdílných generací předvádějí herecký koncert okořeněný černým humorem a rafinovanou pointou. Příběh jednoho pečlivě naplánového spiknutí, napsaný ve stylu klasické detektivky, s moderním televizním výrazem. Jeden z vrcholů české televizní dramatické tvorby 90. let. Celkový dojem 90 %. ()

sator

Neznám žádný ze sedmi ostatních scénářů, ale ten, který mi nabídli, jsem přečetl na jeden zátah. Krátký, chytře napsaný příběh, černý humor, velmi výrazná a nečekaná pointa. Připomnělo mi to americký seriál Povídky ze záhrobí, který se u nás před pár lety vysílal a který jsem tehdy s potěšením sledoval. Tenhle žánr se u nás moc nepěstuje, a tak jsem ani na chvilku neváhal a nabídku přijal. O příbězích, jako je tento, se toho dopředu mnoho říci nedá. Všechno tu stojí a padá právě s pointou a není možné prozrazovat cokoli, co by oslabilo její překvapivost. Snad tedy jen tolik, že tu jde o mladého muže, který onemocní neléčitelnou chorobou a zároveň nalezne nevšední přátelství, kterému je ochoten přinést velmi zvláštní oběť. Spíše než o ztrátě imunity, jak se praví v popisku filmu, bychom mohli hovořit o ztrátě identity. A o ceně, kterou musíme někdy platit za svoji lehkomyslnost a nezodpovědnost. Petr Slavík ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +scénář, Saša Rašilov a ostatní herci, uvěřitelné -po rozuzlení jsem čekal delší (boj o záchranu) závěr/// Naprosto příjemné překvapení. Kvalita, která se skrývá za tímto filmem je neuvěřitelná a to nemyslím jen filmového štábu a herců, ale především scénáře, který patří k tomu nejlepšímu co jsem za poslední roky viděl. Některé momenty jsou jasné už předem, nebo je alespoň trošku vnímavý divák postřehne, přesto však film dokáže v mnoha okamžicích příjemně překvapit./// Celkem 82%/// ()

randalll

Tento díl i celej cyklus Andělů hodnotím velmi kladně. Nenásilnou formou je servírovano něco z čeho by si dnešní rádoby tvůrci rychlokvaškových sraxek měli vzít vzor. Kamera, střih a herci nepřehrávají alá Plánková. Ano tohle rozvíjet s napumpovaným rozpočtem a dostáváme se do kvality, za kterou se nemusíme stydět. ()

• Syn postavy Petra Kostky, který se ve filmu objeví pouze na fotografii, je ve skutečnosti mladší bratr Saši Rašilova Václav. (kosticka7)
  • Místnost soudu, kde se odehrávají všechna líčení, je v budově Okresního soudu v Mladé Boleslavi. (ArthasKarfa)
  • Zámek, který se v epizodě objeví, je zámek Hrádek u Nechanic. (ArthasKarfa)