Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Závěrečný díl cyklu kriminálních příběhů se odehrává v zákulisí pohřebního ústavu "Stín", v němž pracovali dva funebráci, kteří jakožto připomenutí neodvratného osudu každého člověka, procházeli všemi epizodami série.
V ospalém provinčním městě je nouze o senzační zprávy, a proto místní noviny skomírají na úbytě. Navzdory proklamované nezávislosti jsou nuceny přijímat sponzorské dary a za ty na oplátku přispět štědrým mecenášům jistým druhem nepřímé reklamy. Jedním z movitých a ochotných přispět je i majitel luxusního, dobře prosperujícího pohřebního ústavu Matyáš. Je to člověk, který rychle pochopil, že umírání je byznys s mnoha jistotami a privilegii, kterých je možno obratně využít. Mladý reportér Adam zpočátku neprojevuje velké nadšení, že má připravit rozhovor s majitelem pohřebního ústavu, ale poté, co v krematoriu narazí na několik záhad, jeho zájem prudce stoupne... (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

gudaulin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Režie sice není nijak objevná a scénář by se dal trošku vylepšit, ale v rámci české televizní tvorby jednoznačný nadprůměr, kdy tísnivou atmosféru dotváří samo prostředí pohřebního ústavu a objekt, který je ústředním bodem příběhu - tedy luxusní rakev. Herecky slušně obsazeno, v roli majitele pohřebního ústavu se vyžívá výrazný a typově přesný Karel Roden. Žánrově plně funkční záležitost, celkový dojem 75 %. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně možnost nahlédnout, kdo stojí za věrnými účastníky každé epizody Černých andělů - zřízenci pohřebního ústavu Stín. Karel Roden je tradičně dobrý, námět stále aktuální a atmosféra povedená, napínavá, trochu ponurá, takže s hodnocením zůstávám hvězdičku od plného počtu. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

ČERNÍ ANDĚLÉ - MAY DAY - PŘÍBĚH ČÍSLO 8. CITÁT - Znáš toho chlápka v bílém obleku?........... Až teprve v posledním příběhu poznáme majitele pohřebního ústavu Stín, jehož dva zaměstnanci zvaní Černí andělé (Karel Polišenský a Hanuš Bor) jsou vidět v každém příběhu této série. CITÁT - Tady se říká sbohem, na shledanou přináší smůlu.......... Jo naši chlapci si při práci pískaj. Příběh dostal rating +15, pro sexuální scény. Ona je doktorka a on je majitel pohřebního ústavu. To není dobrá kombinace. Morbidnost příběhu vystihuje velmi povedený konec. CITÁT - Alespoň uvidíš, co je noční služba ve špitále........... ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„May Day“ je název tísňového volání. Titul napovídá děj i celkovou atmosféru příběhu. Ten se odehrává v prostředí luxusní vily, bizarního pohřebního ústavu a okresní nemocnice. Otázka zní: kdo z tří hlavních postav se ocitne v takové nouzi, že mu nezbývá, než volat o pomoc. Majitel pohřebního ústavu – Karel Roden? Jeho žena, lékařka – Zuzana Stivínová? Nebo mladý novinář – Filip Blažek, který odhalí stopu kriminálního případu a jde po ní? S autorskou lehkostí, fabulační rafinovaností – plnou zvratů, vede autor Ivan Hejna křivku napětí na pomezí tří klasických žánrů: kriminálního příběhu, hororu a psychologického thrilleru. Nejde o běžný obrázek ze života. Ve zhuštěné podobě dramatického děje zobrazuje autor možné, nikoli skutečné. Aniž by však opustil pravděpodobné reálie našeho života. Naopak. Vychází z nich. May Day je příběh s napětím, který si přeje potěšit milovníky tohoto žánru. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama