Reklama

Reklama

Černí andělé

(seriál)
všechny plakáty
TV spot 2
Horor / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Scénář:

Ivan Hubač

Hrají:

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut (více)
(další profese)

Epizody(8)

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných "zevnitř", bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

TV spot 2

Recenze (59)

Rockerman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pár dílů jsem viděl při jeho premiéře, ale už si je moc nevybavuju. Včera jsem ale shlédl v repríze jeden kousek nazvaný "Azyl" a musím říct, že jsem se bavil výborně. Skvěle vystavěný příběh dvou životních ztroskotanců, kterým jedno špatné rozhodnutí změnilo život. Takže těch pět hvězd je za toto dílko! ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cyklus osmi mysteriózních příběhů s hororovou atmosférou, které propojuje jen motiv pohřebního ústavu, který má pak svůj vlastní závěrečný díl . Kvalita je jako na houpačce, překvapivě nejslabší byl E04 od mistra českého hororu Herze, naopak některé by mohli být skoro i celovečerním filmem ( E05, E06, E07). Filmově už se na tom podepsal zub času a některé vyprávěné postupy mi evokovali ještě Bakaláře, ale jako celek je to mírně nadprůměrná záležitost české tv tvorby. ()

Reklama

Stegman 

všechny recenze uživatele

Zoufale kolísavá úroveň. Tak odlišná divácká hodnocení jednotlivých dílů ale přisuzuju i tomu, že se lidi často nechali oblbnout pozlátkem (pěknou kamerou) a nebrali moc v potaz originalitu a vnitřní logiku scénáře/dialogů. __________ Epizody: Červená karta**; Pokoj bez oken***; Help For You****; Requiem****; Azyl***; Trosečník**; Experiment*; May Day* ()

pidla 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Černí andělé nejsou seriál, ale série nebo chcete-li cyklus. Každý díl má jiný příběh i jiného režiséra, proto by se měly jednotlivé filmy hodnotit také každý zvlášť. (Podobně by tomu mělo být i v případě Soukromých pastí, tam nejsou jen různí režiséři, ale i různí scénáristi.) Některé díly jsou velmi dobré (Pokoj bez oken, Help for you), jiné slabší (Azyl, May day), je trochu nespravedlivé k jednotlivým tvůrcům to průměrovat. Ale i tak dávám 5 - celkově jde o podařený projekt, bohužel už téměř 10 let starý a od té doby Česká televize nic srovnatelného nevyprodukovala. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (19)

  • Natáčelo se převážně v Praze, v lokalitách Florenc, Staré Město, Vinohrady, Ruzyňě. Dále se natáčelo v Krkonoších, Kladně, Velharticích, Nechanicích a dalších místech České republiky. (Terva)
  • Natáčelo se převážně na hradě Velhartice. (Terva)

Reklama

Reklama