Reklama

Reklama

Černí andělé

(seriál)
všechny plakáty
TV spot 3
Horor / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Scénář:

Ivan Hubač

Hrají:

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková (více)
(další profese)

Epizody(8)

Osmidílný cyklus kriminálních thrillerů, vyprávěných "zevnitř", bez přispění detektiva, a často i s minimální asistencí policie. Jednotlivé příběhy jsou nazírány optikou některé z hlavních postav. Tento přístup dává autorovi scénáře Ivanu Hejnovi mimořádnou svobodu při výběru témat příběhů i volbě prostředí, ve kterých se odehrávají, což jednoznačně přispívá k vysoké atraktivitě jednotlivých epizod. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

TV spot 3

Recenze (59)

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdybych měl udělat průměrnou známku za všechny epizody a zahrát si na učitele na konci školního roku, musel bych dát 4*. Budu však hodný a s mírně přivřenýma očima přihodím i tu poslední hvězdičku. Tento cyklus je totiž zvláštní svým pojetím, v jeho epizodách projde řada výborných herců, kteří se ujímají nejrůznějších a zajímavých námětů, ale hlavně má atmosféru. Několik dílů je vskutku výborně vystavěno a zanechá určitou stopu v divákovi. Nejvíce se mi asi líbila epizoda Azyl, přestože nepřináší nic extra nového a dal jsem jí "jen" 4*. Na druhou příčku bych dal Pokoj bez oken, který si ode mne vysloužil plné hodnocení za excelentní atmosféru, prostředí, námět a herecké výkony ústřední dvojice. Třetí místo obsadí Trosečník díky Pavlu Řezníčkovi, který se dle mého názoru ujal své role opravdu velmi dobře..alespoň já mu ji věřil. Dále by se pak umístily epizody Help For You, May Day, Červená karta, Experiment a naposled Requiem. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nemám príliš veľké pochopenie pre podobnú formu spracovania, pričom pre mňa osobne je dosť podstatné, akým spôsobom je divákovi odprezentovaná myšlienka. Ja si teda neviem pomôcť, ale dosť mi trvalo, kým som si ako tak zvykol a úprimne, ani úplne nezvykol. Taktiež nerozumiem tomu, prečo je tento projekt zaradený do horor žánru, pričom obsah ako taký navádza k námetom kriminálnych prípadov, čo tiež nie tak celkom korešponduje s realitou. Ja teda neviem, čo sa komu na tomto pozdáva, no za mňa to pomerne dosť slušne zhodnotil užívateľ “igi B.” Suma sumárom: 3 poviedky z ôsmych solídne, ostatok čistý otras a strata drahocenného času. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ve srovnání se současnou produkcí jasný nadprůměr, i filmové řemeslo, herci. Kvalita jednotlivých dílů je skutečně velmi rozkolísaná, některé jsou nic moc, další mají vnitřní soudružnost a napětí, a některé jsou dokonce velmi napínavé. Velmi dobrá hudba, fórek s pohřební službou Stín, ale hlavně vynikající atmosféra u většiny dílů. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

"Černí andělé" jsou nenápadní, přesto se jedná o jeden z nejlepších českých seriálů vůbec. Stačilo, aby se dalo pár chytrých hlav dohromady (ano, Filip Renč samozřejmě nemůže chybět) a vnikla tahle horrorová nádhera... Viděla jsem všechny díly, mým nejoblíbenějším je však bezkonkurenční "Pokoj bez oken", který je skvělý nejen díky nejlepším hercům, perfektní psycho atmosféře a dobrému nápadu, ale především díky nečekanému a (mírněXD) klaustrofobickému konci... Notak, kde je nějaké pokračování?!?:-( ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Zoufalé, upocené... Typicky současně české. Je až smutně směšné sledovat úpadek českého filmu, byť zde jen toho televizního. Nýmandi v pozici přeplácených Hvězd, staré tváře zoufale se přizpůsobující, pitomé scénáře, směšná filmařina, kultura za sto... Vyjímky potvrzující pravidlo. Tragedie je, že divákům už to připadá jako normál. Jako standard... Jen se poplácat po ramenou. Ale prachy se točí. Ve sračkách. To platí o většině současné české filmové a hlavně televizní tvorby. Škoda komentáře... ()

Galerie (40)

Zajímavosti (19)

  • Natáčelo se převážně na hradě Velhartice. (Terva)
  • Česká televize dala příběhu rating "Nevhodné pro mládež +15", pro sexuální scény a sprostá slova. (Terva)

Reklama

Reklama