poster

Černí andělé (TV seriál)

Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 8x53 min)

Scénář:

Ivan Hubač

Hrají:

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut, Pavel Řezníček, Simona Stašová, Radek Holub, Filip Blažek, Karel Roden, Zuzana Stivínová, Gabriela Filippi, Marie Spurná, Mário Kubec, Hanuš Bor, Karel Polišenský, Sandra Pogodová, Alexander Hemala, Adolf Filip, Miroslava Babůrková, Zdeněk David, Jiří Černý, Karel Zima, Jan Hanžlík, Pavel Kočí, Tatiana Vilhelmová, Jiří Dvořák, Michal Dlouhý, Zdeněk Černín, Jaroslav Šmíd, Petr Burian, Karel Dobrý, Ondřej Vetchý, Ján Kováčik, Václav Rašilov, Zuzana Hodková, Lenka Termerová, Jiří Hálek, Marek Libert, Svatopluk Matyáš, Vladimír Kulhavý, Zdeněk Hruška, Jiří Maria Sieber, Otmar Brancuzský, Dana Hlaváčová, Hana Čížková, Vanda Hybnerová, Jiří Plachý ml., Tomáš Matonoha, Jana Kremanová, Jakub Saic, David Schneider, Michaela Srbová, Zdeněk Žák, Petr Herrmann, Roman Zach, Zdeněk Vencl, Jan Novotný, Miroslav Šnajdr, Jiří Král, Pavel Soukup, Pavel Rímský, Jan Hraběta, Petr Pelzer, Jiří Kodeš, Hynek Dřízhal, Barbora Halamová, Annelie Herzová, Igor Chaun, Adéla Kačerová-Kubačáková, Petr Burian, Jiří Štrébl, Stanislav Zindulka, Jiří Lábus, Eliška Boušková, Zita Morávková, Ladislav Gerendáš, Vladimír Gut, Ján Sedal, Jana Riháková-Dolanská, Zdeněk Dušek, Jana Synková, Jiří Černý, Filip Zafouk, Pavel Soukup, Milan Šteindler, Ladislav Beneš, Miroslav Kopečný, Marie Málková, Marcela Nohýnková, Luděk Nešleha, Karel Hlušička, Zdeňka Žádníková-Volencová, Lenka Krobotová, Alice Šnirychová-Dvořáková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • regentor
  **

  Zoufale kolísavá úroveň celé série jenž je daná nejen tématem vysílaného dílu ale především zpracováním jednotlivých režisérů, rovněž tak kvalitou hereckého ansámblu.Pokud chtěli tvůrci napodobit Hitchcocka tak by měli po večerech dávat dobrý pozor aby je nechodil strašit...Peníze se však protočily, občas se na to někdo podíval, takže to účel z pohledu filmařů splnilo. A co na to divák? To není podstatné...(27.2.2018)

 • pfa
  ****

  Jako celek je cyklus Černí andělé velmi dobrý projekt, sestavený dnes již z osmi příběhů, z nichž nejméně tři jsou velmi kvalitní. [8/1O]* Příběhy: Červení karta, Pokoj bez oken, Trosečník, Experiment, Requiem, Azyl, Help For You, May Day(28.1.2007)

 • igi B.
  *

  Zoufalé, upocené... Typicky současně české. Je až smutně směšné sledovat úpadek českého filmu, byť zde jen toho televizního. Nýmandi v pozici přeplácených Hvězd, staré tváře zoufale se přizpůsobující, pitomé scénáře, směšná filmařina, kultura za sto... Vyjímky potvrzující pravidlo. Tragedie je, že divákům už to připadá jako normál. Jako standard... Jen se poplácat po ramenou. Ale prachy se točí. Ve sračkách. To platí o většině současné české filmové a hlavně televizní tvorby. Škoda komentáře...(13.9.2005)

 • Stegman
  ***

  Zoufale kolísavá úroveň. Tak odlišná divácká hodnocení jednotlivých dílů ale přisuzuju i tomu, že se lidi často nechali oblbnout pozlátkem (pěknou kamerou) a nebrali moc v potaz originalitu a vnitřní logiku scénáře/dialogů. __________ Epizody: Červená karta**; Pokoj bez oken***; Help For You****; Requiem****; Azyl***; Trosečník**; Experiment*; May Day*(17.1.2015)

 • pidla
  *****

  Černí andělé nejsou seriál, ale série nebo chcete-li cyklus. Každý díl má jiný příběh i jiného režiséra, proto by se měly jednotlivé filmy hodnotit také každý zvlášť. (Podobně by tomu mělo být i v případě Soukromých pastí, tam nejsou jen různí režiséři, ale i různí scénáristi.) Některé díly jsou velmi dobré (Pokoj bez oken, Help for you), jiné slabší (Azyl, May day), je trochu nespravedlivé k jednotlivým tvůrcům to průměrovat. Ale i tak dávám 5 - celkově jde o podařený projekt, bohužel už téměř 10 let starý a od té doby Česká televize nic srovnatelného nevyprodukovala.(28.12.2009)

 • - Černí andělé (Karel Polišenský a Hanuš Bor) zaměstnanci pohřebního ústavu STÍN,  jsou jediní herci, kteří hrají ve všech osmi příbězích této série. (Terva)

 • - Natáčelo se převážně v Praze, v lokalitách Florenc, Staré Město, Vinohrady, Ruzyňě. Dále se natáčelo v Krkonoších, Kladně, Velharticích, Nechanicích a dalších místech České republiky. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace