Černí andělé (TV seriál)

Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2001, 7 h 2 min (Minutáž: 51–53 min)

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut, Pavel Řezníček, Simona Stašová, Radek Holub, Filip Blažek, Karel Roden, Zuzana Stivínová, Gabriela Filippi, Marie Spurná, Mário Kubec, Hanuš Bor, Karel Polišenský, Sandra Pogodová, Alexander Hemala, Adolf Filip, Miroslava Babůrková, Zdeněk David, Jiří Černý, Karel Zima, Jan Hanžlík, Pavel Kočí, Tatiana Dyková, Jiří Dvořák, Michal Dlouhý, Zdeněk Černín, Jaroslav Šmíd, Petr Burian, Karel Dobrý, Ondřej Vetchý, Ján Kováčik, Václav Rašilov, Zuzana Hodková, Lenka Termerová, Jiří Hálek, Marek Libert, Svatopluk Matyáš, Vladimír Kulhavý, Zdeněk Hruška, Jiří Maria Sieber, Otmar Brancuzský, Dana Hlaváčová, Hana Čížková, Vanda Hybnerová, Jiří Plachý ml., Tomáš Matonoha, Jana Kremanová, Jakub Saic, David Schneider, Michaela Srbová, Zdeněk Žák, Petr Herrmann, Roman Zach, Zdeněk Vencl, Jan Novotný, Miroslav Šnajdr, Jiří Král, Pavel Soukup, Pavel Rímský, Jan Hraběta, Petr Pelzer, Jiří Kodeš, Hynek Dřízhal, Barbora Halamová, Annelie Herzová, Igor Chaun, Adéla Kačerová-Kubačáková, Petr Burian, Jiří Štrébl, Stanislav Zindulka, Jiří Lábus, Eliška Boušková, Zita Morávková, Ladislav Gerendáš, Vladimír Gut, Ján Sedal, Jana Dolanská, Zdeněk Dušek, Jana Synková, Filip Zafouk, Pavel Soukup, Milan Šteindler, Ladislav Beneš, Miloslav Kopečný, Marie Málková, Marcela Nohýnková, Luděk Nešleha, Karel Hlušička, Zdeňka Žádníková-Volencová, Lenka Krobotová, Alice Šnirychová-Dvořáková, Jiří Černý, Barbara Nedeljáková, Jitka Žídková

Pár dílů jsem viděl při jeho premiéře, ale už si je moc nevybavuju. Včera jsem ale shlédl v repríze jeden kousek nazvaný "Azyl" a musím říct, že jsem se bavil výborně. Skvěle vystavěný příběh dvou životních ztroskotanců, kterým jedno špatné rozhodnutí změnilo život. Takže těch pět hvězd je za toto dílko!(5.11.2013)

Cyklus osmi mysteriózních příběhů s hororovou atmosférou, které propojuje jen motiv pohřebního ústavu, který má pak svůj vlastní závěrečný díl . Kvalita je jako na houpačce, překvapivě nejslabší byl E04 od mistra českého hororu Herze, naopak některé by mohli být skoro i celovečerním filmem ( E05, E06, E07). Filmově už se na tom podepsal zub času a některé vyprávěné postupy mi evokovali ještě Bakaláře, ale jako celek je to mírně nadprůměrná záležitost české tv tvorby.(29.6.2020)

Jako celek je cyklus Černí andělé velmi dobrý projekt, sestavený dnes již z osmi příběhů, z nichž nejméně tři jsou velmi kvalitní. [8/1O]* Příběhy: Červení karta, Pokoj bez oken, Trosečník, Experiment, Requiem, Azyl, Help For You, May Day(28.1.2007)

Ve srovnání se současnou produkcí jasný nadprůměr, i filmové řemeslo, herci. Kvalita jednotlivých dílů je skutečně velmi rozkolísaná, některé jsou nic moc, další mají vnitřní soudružnost a napětí, a některé jsou dokonce velmi napínavé. Velmi dobrá hudba, fórek s pohřební službou Stín, ale hlavně vynikající atmosféra u většiny dílů.(2.9.2014)

"Černí andělé" jsou nenápadní, přesto se jedná o jeden z nejlepších českých seriálů vůbec. Stačilo, aby se dalo pár chytrých hlav dohromady (ano, Filip Renč samozřejmě nemůže chybět) a vnikla tahle horrorová nádhera... Viděla jsem všechny díly, mým nejoblíbenějším je však bezkonkurenční "Pokoj bez oken", který je skvělý nejen díky nejlepším hercům, perfektní psycho atmosféře a dobrému nápadu, ale především díky nečekanému a (mírněXD) klaustrofobickému konci... Notak, kde je nějaké pokračování?!?:-((7.11.2008)

• - Lanová dráha, vyskytující se na konci dílu, se nachází v Rokytnici nad Jizerou a vede na Lysou horu. Byla postavena rakouskou firmou Doppelmayr v roce 1996. (JLanovkar)

• - Natáčelo se převážně v Praze, v lokalitách Florenc, Staré Město, Vinohrady, Ruzyňě. Dále se natáčelo v Krkonoších, Kladně, Velharticích, Nechanicích a dalších místech České republiky. (Terva)

• - Místnost soudu, kde se odehrávají všechna líčení, je v budově Okresního soudu v Mladé Boleslavi. (ArthasKarfa)