Černí andělé (TV seriál)

Horor / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2001, 8x53 min

Ivan Hubač

Ladislav Frej st., Saša Rašilov nejml., Petr Kostka, Rudolf Hrušínský ml., Barbora Hrzánová, Vladimír Dlouhý, Stella Zázvorková, Jiří Schmitzer, Vladimír Škultéty, Ivana Chýlková, Marek Vašut, Pavel Řezníček, Simona Stašová, Radek Holub, Filip Blažek, Karel Roden, Zuzana Stivínová, Gabriela Filippi, Marie Spurná, Mário Kubec, Hanuš Bor, Karel Polišenský, Sandra Pogodová, Alexander Hemala, Adolf Filip, Miroslava Babůrková, Zdeněk David, Jiří Černý, Karel Zima, Jan Hanžlík, Pavel Kočí, Tatiana Vilhelmová, Jiří Dvořák, Michal Dlouhý, Zdeněk Černín, Jaroslav Šmíd, Petr Burian, Karel Dobrý, Ondřej Vetchý, Ján Kováčik, Václav Rašilov, Zuzana Hodková, Lenka Termerová, Jiří Hálek, Marek Libert, Svatopluk Matyáš, Vladimír Kulhavý, Zdeněk Hruška, Jiří Maria Sieber, Otmar Brancuzský, Dana Hlaváčová, Hana Čížková, Vanda Hybnerová, Jiří Plachý ml., Tomáš Matonoha, Jana Kremanová, Jakub Saic, David Schneider, Michaela Srbová, Zdeněk Žák, Petr Herrmann, Roman Zach, Zdeněk Vencl, Jan Novotný, Miroslav Šnajdr, Jiří Král, Pavel Soukup, Pavel Rímský, Jan Hraběta, Petr Pelzer, Jiří Kodeš, Hynek Dřízhal, Barbora Halamová, Annelie Herzová, Igor Chaun

Černí andělé nejsou seriál, ale série nebo chcete-li cyklus. Každý díl má jiný příběh i jiného režiséra, proto by se měly jednotlivé filmy hodnotit také každý zvlášť. (Podobně by tomu mělo být i v případě Soukromých pastí, tam nejsou jen různí režiséři, ale i různí scénáristi.) Některé díly jsou velmi dobré (Pokoj bez oken, Help for you), jiné slabší (Azyl, May day), je trochu nespravedlivé k jednotlivým tvůrcům to průměrovat. Ale i tak dávám 5 - celkově jde o podařený projekt, bohužel už téměř 10 let starý a od té doby Česká televize nic srovnatelného nevyprodukovala.(28.12.2009)

Postavy i příběhy tohoto cyklu jsou smyšlené, jejich podoba se skutečností je zcela náhodná.1 - ČERVENÁ KARTA - **** - CITÁT - Budu vám vyprávět příběh z následkem smrti.......... 2 - POKOJ BEZ OKEN - ***** - CITÁT - Jsi báječná ženská, nejlepší, kterou jsem poznal........ 3 - TROSEČNÍK - *** - CITÁT - Táta chtěl, abych to dělal a tak to dělám......... 4 - EXPERIMENT - *** - CITÁT - Vy tu mého dědu držíte........... 5 - REQUIEM - **** - CITÁT - Obvykle jdu kam chci, jsem svobodný člověk........ 6 - AZYL - **** - CITÁT - Je to hodný člověk, má takové laskavé oči......... 7 - HELP FOR YOU - ***** - CITÁT - Mám AIDS. Stejně je to už všechno jedno......... 8 - MAY DAY - ***** - CITÁT - Pojmenoval jsem tu rakev May Day........ Cyklus neobyčejných příběhů Ivana Hejny.(10.1.2015)

Zoufale kolísavá úroveň. Tak odlišná divácká hodnocení jednotlivých dílů ale přisuzuju i tomu, že se lidi často nechali oblbnout pozlátkem (pěknou kamerou) a nebrali moc v potaz originalitu a vnitřní logiku scénáře/dialogů. __________ Epizody: Červená karta**; Pokoj bez oken***; Help For You****; Requiem****; Azyl***; Trosečník**; Experiment*; May Day*(17.1.2015)

Pár dílů jsem viděl při jeho premiéře, ale už si je moc nevybavuju. Včera jsem ale shlédl v repríze jeden kousek nazvaný "Azyl" a musím říct, že jsem se bavil výborně. Skvěle vystavěný příběh dvou životních ztroskotanců, kterým jedno špatné rozhodnutí změnilo život. Takže těch pět hvězd je za toto dílko!(5.11.2013)

• igi B.

Zoufalé, upocené... Typicky současně české. Je až smutně směšné sledovat úpadek českého filmu, byť zde jen toho televizního. Nýmandi v pozici přeplácených Hvězd, staré tváře zoufale se přizpůsobující, pitomé scénáře, směšná filmařina, kultura za sto... Vyjímky potvrzující pravidlo. Tragedie je, že divákům už to připadá jako normál. Jako standard... Jen se poplácat po ramenou. Ale prachy se točí. Ve sračkách. To platí o většině současné české filmové a hlavně televizní tvorby. Škoda komentáře...(13.9.2005)

• - Natáčelo se převážně v Praze, v lokalitách Florenc, Staré Město, Vinohrady, Ruzyňě. Dále se natáčelo v Krkonoších, Kladně, Velharticích, Nechanicích a dalších místech České republiky. (Terva)

• - Černí andělé (Karel Polišenský a Hanuš Bor) zaměstnanci pohřebního ústavu STÍN,  jsou jediní herci, kteří hrají ve všech osmi příbězích této série. (Terva)