O panence, která tence plakala

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1951, 15 min

Eduard Hofman

Předloha:

Josef Čapek (povídka)

Karel Höger (vyp.)

Aneb jak učit děti skromnosti a pomáhání slabším.(9.3.2009)

70% - Děcka, nepohazujte a neztrácejte svoje hračky, ony pak citově vydírají pejsky a kočičky... :)(1.9.2008)

Krátkometrážní snímek. Přenádherný a inspirativní seriál. Jednotlivé díly vedou děti k poslušnosti, a dobrému chování, což jsem pocítil sám na sobě.(6.11.2012)

• honajz

Jeden z těch slabších příběhů. Nehledě na to, že postupovat stejně jako ve filmu, tak máme byt zanesený odshora dolů hračkami.(17.3.2013)

Náš pejsek by ji ukousl hlavičku a byl by klid...(18.12.2005)

Slabší,ale i tak pěkné .. Pro děti jistě skvělé..(6.4.2013)

• LeoH

Nevím, co Högerovi udělali, že ve filmové verzi střídavě zlobně káže a hystericky fňuká; každopádně teď už definitivně chápu, proč se videokazeta s pejskem a kočičkou netěšila u našich dětí zdaleka takové oblibě jako u nás kdysi desky, na kterých tentýž Höger totéž vyprávění podal s laskavou něhou a bez kašpaření.(7.8.2014)

Pejsek s kočičkou to opět roztočili a vydají se na dobrodružství s panenkou, kterou někdo pohodil do trávy.(3.7.2012)

• Heroine

Fuj, jak já nesnáším Járinku, miloučkou panenku, která nikdy žádnou ze svých hraček nikam nepohodila! Uh, ať už jednou přestanou poučovat!(22.1.2012)