O zvířátkách pana Krbce

Animovaný / Pohádka
Československo, 1977, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Epizody(13)

Panu Krbcovi se splní dávný sen, stane se kastelánem na hradě Kulíkov. Přestěhuje se tam i se svým kocourem Kokešem a spolu vysvobodí další kamarádku sovu Kukulu. Ta ví, že na hradě straší. Objevuje se tam skučící duch hradního pána, vévody Ruprechta, který je nakonec dobrým kastelánovým pomocníkem. Na Kulíkově se pořádá karneval, hrad stihne potopa a ještě něco horšího, teta Klotylda s kozou Tyldou. A duch Ruprecht má zas o práci postaráno. (Česká televize)

Recenze uživatele zdeny99 k tomuto seriálu (14)

O zvířátkách pana Krbce (1977)

Moc pěkný večerníček z hradu Kulíkova, který mi připomíná z dálky hrad Bezděz. Na něm žije starej Krbec s kocourem Kokešem, kavkou Kocandou a sovou. K tomu všemu tam straší duch Ruprecht, který po nocích chodí po hradbách. Právě to jak chodí po hradbách, se mi na celém večerníčku nejvíc líbilo. Jeho procházky byly doslova impozantní. Skvělí byli i dva trampové, co se usadili pod hradem a svým falešným zpěvem přiváděli obyvatele hradu k šílenství. Hodně mi připomínali Heřmánka se Zedníčkem z trilogie ze Šumavy s Tomášem Holým v hlavní roli. Celý večerníček se pyšní krásnou animací Vladimíra Renčína, vynikajícím scénářem Chvojky s Havelkou a především excelentního dabingu Josefa Abraháma. [3283. hodnocení, 76. komentář, 83%, 267. nejlepší seriál] ()

Hrad Kulíkov (1977) (E01)

Úvodní díl do večerníčku O ZVÍŘÁTKÁCH PANA KRBCE. Pan Krbec přijme místo na hradě Kulíkově. To ještě netuší, že jej na Kulíkov čeká pořádný krpál. Tam potká místní sovu a především strašidlo Ruprechta v obrazu. S tím ale pěkně flegmaticky zatočí. [18. hodnocení, 1. komentář, 87%] ()

Kavka Kocanda (1977) (E02)

Pan Krbec přežil první noc a čeká jej první návštěvní den. A to je možnost pro Ruprechta, jak se vyřádit na návštěvnících. [18. hodnocení, 1. komentář, 87%] ()

Počmáraný hrad (1977) (E03)

První graffiti v českém večerníčku. Vivat Ruprecht! [18. hodnocení, 1. komentář, 86%] ()

Loupež (1977) (E04)

Ti prchající zlodějíčci před Ruprechtem byli bezvadní. [18. hodnocení, 1. komentář, 86%] ()

Karneval (1977) (E05)

Růžový gramofon, monstrózní dort a Ruprecht v masce Ruprechta. Trošku slabší díl, ale pořád dobrý. [18. hodnocení, 1. komentář, 86%] ()

Potopa (1977) (E06)

Nejlepší byl hned ten začátek, jak Ruprecht v noci obcházel hrad po hradbách. Moc pěkné vyobrazení strašidla, možná i nejhezčí scéna celého Večerníčku. [18. hodnocení, 1. komentář, 84%] ()

Teta Klotylda (1977) (E07)

Teta Klotylda by se hodila jako strašidlo. Vyděsí víc lidí než Ruprecht tím, jaká je to remcavá megera. [18. hodnocení, 1. komentář, 84%] ()

Svatba v Kulíkově (1977) (E08)

Visející bílá košile na Kulíkově. Měly tam být spíš červený trenýrky. [18. hodnocení, 1. komentář, 86%] ()

Včelí pohroma (1977) (E09)

Tak ten konec mi připadal spíš jako z Makové panenky nebo Ferdy Mravence. Ale letící roj včel byl fajn, jak honil pana Krbce. [18. hodnocení, 1. komentář, 85%] ()

Návštěva (1977) (E10)

Ti trampové mi hodně připomínali Heřmánka se Zedníčkem z trilogie ze Šumavy s Tomášem Holým v hlavní roli. Zpívali stejně tak falešně. [18. hodnocení, 1. komentář, 84%] ()

Kokeš v botách (1977) (E11)

Kokeš coby kocour v botách mi přišla nejslabší epizodou celého Večerníčku. [18. hodnocení, 1. komentář, 84%] ()

Požár (1977) (E12)

Chodící Ruprecht s lampionem po hradbách byl pompézní a pohled na srnky zkoumající lampiony líbezný. [18. hodnocení, 1. komentář, 84%] ()

Pan Krbec se vrací (1977) (E13)

Ten Pilnáček byl ale de*il. No jo, mladej student, co ještě nemá ani papír, tak si hraje na důležitého. A jak s ním Ruprecht zametl. Haha, to mu patří. [18. hodnocení, 1. komentář, 87%] ()