O zvířátkách pana Krbce (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1977, 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Petr Skoumal

Josef Abrhám

13/13 Šedivý a Šedivá sice nejsou Renčín, ale Havelka (ve Večerníčku spolu s Chvojkou) je stále týž scénárista oblíbeného seriálu Na Hradě Kulíkově, který vycházel ve Čtyřlístku v letech 1983-7 (Knihovnička 107-151). Poetika tohoto Večerníčku v sobě snoubí odlišný humor a perfektní přednes Josefa Abrháma spolu s dávnou touhou malého českého člověka po gotickém dobrodružství, v našem případě ovšem zasazeném do rozbujelé normalizace. Přesto, a nebo právě proto, je tato černohumorná klauniáda tak unikátní.(12.7.2009)

Pan kastelán Krbec, kocour Kokeš ( malý večerníčkový český Garfield ) a strašidlo vévoda Huprecht v jednom z nejlepších večerníčků ever. Hezky animované ( v době absence Disneyovek skvělé ) a bravurně vyprávěné Abrhámem. Díky tomuto Večerníčku je ze mne lepší člověk. PS: jeden z nejakčnějších dílů byl s těma zlodějema E04(12.10.2018)

Srdeční večerníček, s krásnou atmosférou, i dnes se na něj moc ráda podívám, jelikož jsem průvodkyní na jednom moc pěkném hradě. Máme tu svá strašidla, zvířátka i bílou paní i nepříjemné turisty, občas si zpřelámeme kosti nebo nám někdo něco ukradne. A pan kastelán už je asi v takovém věku, jako by byl dnes pan Krbec.(13.5.2012)

Stárnoucí seladon se mi nastěhoval za hradby, přitáhl s sebou divou zvěř a vytvořil s ní rasistické uskupení KKK (Krbec, Kukula a Kokeš). Ze svých anarchistických zákopů za obrazem vám mohu přislíbit, že udělám vše pro to, abych kukluxklan opět vytěsnil do příkopu za obranný val. Váš Ruprecht Kulýk, hrad Kulíkov.(24.5.2012)

Moc pěkný večerníček z hradu Kulíkova, který mi připomíná z dálky hrad Bezděz. Na něm žije starej Krbec s kocourem Kokešem, kavkou Kocandou a sovou. K tomu všemu tam straší duch Ruprecht, který po nocích chodí po hradbách. Právě to jak chodí po hradbách, se mi na celém večerníčku nejvíc líbilo. Jeho procházky byly doslova impozantní. Skvělí byli i dva trampové, co se usadili pod hradem a svým falešným zpěvem přiváděli obyvatele hradu k šílenství. Hodně mi připomínali Heřmánka se Zedníčkem z trilogie ze Šumavy s Tomášem Holým v hlavní roli. Celý večerníček se pyšní krásnou animací Vladimíra Renčína, vynikajícím scénářem Chvojky s Havelkou a především excelentního dabingu Josefa Abraháma. [3283. hodnocení, 76. komentář, 83%](5.12.2019)