O zvířátkách pana Krbce (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1977, 13x8 min

Petr Skoumal

Josef Abrhám

Pro mě osobně zřejmě nejlepší večerníček vůbec. Naprostá originalita, atraktivní prostředí hradu, skvělé jednotlivé charaktery a nechybí ani kvalitní děj jednotlivých epizod a potřebná dávka humoru na úrovni. A další NEJ spatřuji v dabingu pana Abrháma a také v pestré hudební složce od Petra Skoumala. Pokud by byl vydaný soundtrack, rozhodně bych si ho pořídil.(19.2.2012)

Stárnoucí seladon se mi nastěhoval za hradby, přitáhl s sebou divou zvěř a vytvořil s ní rasistické uskupení KKK (Krbec, Kukula a Kokeš). Ze svých anarchistických zákopů za obrazem vám mohu přislíbit, že udělám vše pro to, abych kukluxklan opět vytěsnil do příkopu za obranný val. Váš Ruprecht Kulýk, hrad Kulíkov.(24.5.2012)

Srdeční večerníček, s krásnou atmosférou, i dnes se na něj moc ráda podívám, jelikož jsem průvodkyní na jednom moc pěkném hradě. Máme tu svá strašidla, zvířátka i bílou paní i nepříjemné turisty, občas si zpřelámeme kosti nebo nám někdo něco ukradne. A pan kastelán už je asi v takovém věku, jako by byl dnes pan Krbec.(13.5.2012)

Ruprechta jsem se nebál, toho jsem měl naopak docela rád. Koneckonců, jako duch už má člověk právo na trochu té posmrtné mrzutosti... Co je ovšem divný a dodnes si to neumím vysvětlit, je pocit z toho kocoura Kokeše. Dost nepříjemnej pocit. Jako dítě jsem to samozřejmě neuměl přesně pojmenovat. Dnes se na to koukáme se synem a ten blbej pocit se vrátil. Stejně silnej jako za mlada, jen dnes už vím, jak to říct. Z toho kocoura mám prostě depku. Hroznou depku, kdykoli na obrazovce jen na chvilku otevře zobák. I když je to jen kocour. To mi teda, u všech duchů, řekněte – má to někdo z vás taky tak ?(22.1.2013)

13/13 Šedivý a Šedivá sice nejsou Renčín, ale Havelka (ve Večerníčku spolu s Chvojkou) je stále týž scénárista oblíbeného seriálu Na Hradě Kulíkově, který vycházel ve Čtyřlístku v letech 1983-7 (Knihovnička 107-151). Poetika tohoto Večerníčku v sobě snoubí odlišný humor a perfektní přednes Josefa Abrháma spolu s dávnou touhou malého českého člověka po gotickém dobrodružství, v našem případě ovšem zasazeném do rozbujelé normalizace. Přesto, a nebo právě proto, je tato černohumorná klauniáda tak unikátní.(12.7.2009)