poster

O zvířátkách pana Krbce (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1977, 13x8 min

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Josef Abrhám
(další profese)
 • NinadeL
  ****

  13/13 Šedivý a Šedivá sice nejsou Renčín, ale Havelka (ve Večerníčku spolu s Chvojkou) je stále týž scénárista oblíbeného seriálu Na Hradě Kulíkově, který vycházel ve Čtyřlístku v letech 1983-7 (Knihovnička 107-151). Poetika tohoto Večerníčku v sobě snoubí odlišný humor a perfektní přednes Josefa Abrháma spolu s dávnou touhou malého českého člověka po gotickém dobrodružství, v našem případě ovšem zasazeném do rozbujelé normalizace. Přesto, a nebo právě proto, je tato černohumorná klauniáda tak unikátní.(12.7.2009)

 • Omnibus
  ***

  Ruprechta jsem se nebál, toho jsem měl naopak docela rád. Koneckonců, jako duch už má člověk právo na trochu té posmrtné mrzutosti... Co je ovšem divný a dodnes si to neumím vysvětlit, je pocit z toho kocoura Kokeše. Dost nepříjemnej pocit. Jako dítě jsem to samozřejmě neuměl přesně pojmenovat. Dnes se na to koukáme se synem a ten blbej pocit se vrátil. Stejně silnej jako za mlada, jen dnes už vím, jak to říct. Z toho kocoura mám prostě depku. Hroznou depku, kdykoli na obrazovce jen na chvilku otevře zobák. I když je to jen kocour. To mi teda, u všech duchů, řekněte – má to někdo z vás taky tak ?(22.1.2013)

 • Karlos80
  *****

  Můj Večerníčkový TOP 10 seriál. Veselé příběhy původně napsané Stanislavem Havelkou a ilustrované karikaturistou Vladimírem Renčínem (Čtyřlístek) právě podle oblíbených televizních večerníčků. Na opuštěném hradě Kulíkov řádí duch bývalého hradního pána, Ruprecht. Má rád špínu, prach a pavučiny, svého sídla se nehodlá vzdát a neustále vymýšlí drobné lumpárny. Pan Krbec má ale pro strach uděláno a jako kulíkovský kastelán nestrpí na hradě žádný nepořádek. Statečně mu při tom pomáhají jeho zvířecí kamarádi – kocour Kokeš, učená sova Kukula a kavka Kocanda. Jako dítě jsem tento večerníček přímo zbožňoval, a vždy jsem se na něj moc těšil, a když ho konečně už dávali tak jsem byl u televize jako přikovaný. Něco mě na něm prostě tenkrát fascinovalo, ať už zdařilá ilustrace a animace, skvělý vypravěčský projev pana Abrháma, nebo právě takové to příjemné a mrazivé tajemno. Můj věčerníčkový TOP 10 bez debat.(28.10.2006)

 • kulyk
  ****

  Stárnoucí seladon se mi nastěhoval za hradby, přitáhl s sebou divou zvěř a vytvořil s ní rasistické uskupení KKK (Krbec, Kukula a Kokeš). Ze svých anarchistických zákopů za obrazem vám mohu přislíbit, že udělám vše pro to, abych kukluxklan opět vytěsnil do příkopu za obranný val. Váš Ruprecht Kulýk, hrad Kulíkov.(24.5.2012)

 • MP17
  *****

  Pro mě osobně zřejmě nejlepší večerníček vůbec. Naprostá originalita, atraktivní prostředí hradu, skvělé jednotlivé charaktery a nechybí ani kvalitní děj jednotlivých epizod a potřebná dávka humoru na úrovni. A další NEJ spatřuji v dabingu pana Abrháma a také v pestré hudební složce od Petra Skoumala. Pokud by byl vydaný soundtrack, rozhodně bych si ho pořídil.(19.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace