Psí pohádka

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Eduard Hofman

Karel Höger

Aúúú! :D Na počátku člověk vůbec netuší, co se z takového příběhu může vyvinout...(4.6.2011)

Vždycky si vzpomenu na psí víly a musím se smát, moc pěkná pohádka.(19.4.2006)

Eduard Hofman, Karel Čapek, a Karel Höger, to je trojice které se nedá odolat! A platí to nejen v tomto případě, ale i u dalších Hofmanových filmů podle pohádek a povídek K. Čapka. Pohlazení po dušičce(22.1.2005)

Pohádka, z níž člověk cítí, že je doma.(12.8.2012)

Pětihvězdičková pohádka. Akorát - to musel to štěně najít vožralej děda? A ty rusalky si tak mohli dopustit...(8.9.2012)

Pokud spojí síly pánové Čapek a Höger nemůže to dopadnout špatně.(15.1.2013)

Řekla bych Čapkovská klasika. Pohádky jsou to poetické, milé, ale trochu moc užvaněné. Když to dítěti nevadí, pak to nemá chybu. Já jsem si ale už jako malá spíš potrpěla na akci než na řeči, takže pro mne to není ono. Ale je to příjemná pohádka na večer pro malé děti.(22.1.2012)

Další krásná Čapkova pohádka. Jako dítě mnou velmi milovaná. Tento cyklus Čapkových pohádek s ilustrací jeho, tehdy už téměř patnáct let mrtvého bratra Josefa Čapka je strašně zvláštní mnoha věcmi. Jednou z nich je celá atmosféra těchto příběhů, protože nevím sice čím to je, ale něčím je to úplně jiné než veškeré jiné krátké filmy pro děti. Možná tím jak je to staré, možná nevšední tématikou, možná poutavým hlasem Karla Högera, ale něco na tom je, a to mě nutí mít tyhle příběhy strašně ráda.(17.1.2012)