Když se dcera Scotta a Kate Johansenových dostane na vysněnou vysokou školu, je to důvod k oslavě. Dokud však Scott a Kate (Will Ferrell a Amy Poehlerová) nezjistí, že stipendium, se kterým počítali, nevyšlo, a oni jsou až po uši v průšvihu, protože si vzdělání své dcery nemohou dovolit. S pomocí jejich kamaráda a souseda Franka (Jason Mantzoukas) – kterému by taky tučná výplata přišla vhod – se rozhodnou otevřít v jeho domě na předměstí nelegální kasino. Navzdory pochybnostem se kasinu i podnikavé trojici začne velmi dařit a příjmy rychle stoupají, což však nezůstane bez povšimnutí zákeřného starosty města i podsvětí. (HBO Europe)

bigmatko

v priebehu jedného týždňa dve americké komédie. musím konštatovať, že brloh je o niečo menej zlý ako babská jazda. Ferrel je klasicky bláznivý a keby bolo na ňom samotnom tak asi by z toho príbehu vyťažil ešte viac. nápad a dej príbehu sú celkom dobré aj uveriteľné. opäť však ako pomaly už v každej americkej komédií sa musia objaviť drogy a vo väčšine prípadov sa priam glorifikuje účinok marihuany, ktorú tam zjavne hulí každý už od základnej školy. Tak ako v starých Holywoodských filmoch všetci museli fajčiť cigarety, tak v novodobých filmoch musia všetci húliť prípadne šnupať kokain. Asi je to podmienka pre dobrú zábavu a komédiu. Našťastie sa tu účinok drog iba pridružuje v priebehu deja a nie je jeho pôvodcom ako v trápnej babskej jazde, ktorá by sa bez fetu ani nenatočila. Brloh ma humorný základ sám o sebe, nie je úplne trápny a dá sa aj dopozerať do konca. ()

kaylin

Komedie, která mě rozhodně nedokázala ničím nadchnout. Dobře, Will Ferrell vypadá postupně víc a víc cool, je zde docela příjemné cameo Jeremyho Rennera, ale v konečném součtu je to až moc tuctová a až moc nevtipná komedie, u níž jsem se v podstatě ani jednou nedokázal pořádně zasmát, protože moc nebylo čemu. ()

iXtr3m3

Ďalšia uletená jazda s bláznom Willom Ferellom. S týmto maníkom človek nikdy nevie, čo má čakať, vždy ale práve to nečakané... :) Žiadna korektnosť, žiadne pretvárky, žiadne sladké rečičky, či životné múdra, ale vydrbábanie s každým a za každých okolností a akýmkoľvek spôsobom. A R-ko tomu ešte pomohlo. Skvelé. :) ()

Gilmour93

Když trvale(!) oblečený Will Ferrell metamorfuje v Sama Rothsteina, hoří Jeremy Renner a Nicky Santoro si kope vlastní díru v poušti.. Dřímal v tom asi větší potenciál, ale „Casino Blbagio“ uběhne tak rychle, že ho Federální komise pro dohled nad hazardem a trapným humorem ani nestačí zavřít.. Mantzoukase házím do škatulky za Galifianakisem. Na štítku bude stát „Vousatí řečtí bohové smíchu a idiocie s nezapamatovatelným příjmením“.. ()

sedm.1

Velmi milé překvapení. Od této komedie jsem vážně příliš nečekal, o to víc mě ve výsledku ovšem překvapilo, o jak fungující a zábavnou záležitost jde. Zápletka je tedy tajtrdlíkárna první třídy, na které by při nějaké podrobnější kritice nezůstala oprávněně nit suchá, nicméně v tomto případě to tentokrát ani příliš nevadilo, neboť vše ostatní působí vážně dobře. Ústřední manželský pár je skvělý, Will Ferrell mě po delší době opravdu bavil a naopak ani krapet neiritoval, a to přestože chvílemi zas zcela tupě přehrával, a Amy Poehler fakt překvapila svou sympatičností a vtipností, nicméně ještě o trochu víc, než tito dva, mě zde bavili Jason Mantzoukas a především Nick Kroll, který se tu totálně utrhl ze řetězu a jeho výstupy jsou jednoduše top! Oslovil mě ale i styl humoru, který je neočekávaně dost hrubozrný a tvůrci byli chvílemi až dost nekompromisní, což bylo ovšem hodně fajn, pochválit musím ale jinak i to, že přestože je zde středobodem zase ta „úžasná americká rodinka“, tak tvůrci se naštěstí z velké části vyvarovali tomu klasickému čůráčkování o tom, jak báječný, čestní a obětaví lidé tam, v zemi neomezených možností, žijí a opomenout nemohu ani spád filmu, kdy se pořád něco děje, takže nuda zde vůbec nedostává šanci se projevit. Závěrečný povinný happyend mi také nevadil, což se u tohoto typu komedií příliš nestává, takže sumasumárum, nejde o žádnou převratnou záležitost, nicméně to hlavní Hráčské doupě splňuje naprosto spolehlivě, je to vtipné, zábavné, má to chvílemi i slušné koule, takže proč ho nedoporučit jako lehkou, oddechovou podívanou. ()

• Uříznutá hlava koně, o které mluví hlavní protagonisté, je odkazem na film Kmotr (1972). (Nathaniell)
  • Cameo mala mať vo filme aj Mariah Carey, ale jej scéna nebola sfilmovaná. Carey vraj meškala na natáčanie štyri hodiny, tak Will Ferrell odmietol scénu natočiť. (megajalec)