Když se dcera Scotta a Kate Johansenových dostane na vysněnou vysokou školu, je to důvod k oslavě. Dokud však Scott a Kate (Will Ferrell a Amy Poehlerová) nezjistí, že stipendium, se kterým počítali, nevyšlo, a oni jsou až po uši v průšvihu, protože si vzdělání své dcery nemohou dovolit. S pomocí jejich kamaráda a souseda Franka (Jason Mantzoukas) – kterému by taky tučná výplata přišla vhod – se rozhodnou otevřít v jeho domě na předměstí nelegální kasino. Navzdory pochybnostem se kasinu i podnikavé trojici začne velmi dařit a příjmy rychle stoupají, což však nezůstane bez povšimnutí zákeřného starosty města i podsvětí. (HBO Europe)

Malarkey

Znáte ten pocit, kdy se u komedie v podstatě bavíte, ale zároveň víte, že mu ke čtvrté hvězdě chybí alespoň jedna nebo dvě scény, ze kterých byste doslova upadli ze židle? ()

EvilPhoEniX

V pohodě komedie, kde Will Ferrel tentokrát není tak sprostý jako obvykle, ale pořád baví. Nápad je docela slušný, ale vtipků je na můj vkus poméně. Film rychle utíká a při 80 minutové stopáži nestíhá naštěstí nudit. Bavil jsem se, ale spíše pousmíval než smál. Pro fanoušky Ferrella však povinnnost. 65% ()

tron

„Nám sa nemusíš ospravedlňovať. Ospravedlň sa sama sebe za zlé manželstvo a nevydarené životné rozhodnutia.“ Will Ferrell je nežný maniak a jemný uragán. Bohužiaľ, Brloh je film postavený nie ani tak na výraznej ústrednej zápletke, ale skôr na výrazných vedľajších úlohách. Ak máte slabo obsadené vedľajšie úlohy v komédii, je to vždy zle, lebo veľa potenciálne skvelých vtipov smutne šumí do prázdna pre neschopnosť hercov, ktorí na to nemajú, no napriek tomu boli z nejakého záhadného dôvodu obsadení do komédie. V tomto prípade okrem Willa poteší snáď iba Jeremy Renner (OK, ešte tie na smrť znepriatelené ženy boli v pohode). Inak je väčšina postáv obsadená nesprávne, niektoré vyložene až bolestivo, nepríjemne a nesympaticky (najviac to zamrzí u druhej najdôležitejšej postavy filmu, ktorú hrá nesympatická Amy Poehler, ktorej čúranie ma ešte veľa nocí desilo v nočných morách). Ani scenár nie je ktovieako naprataný vydarenými fórmi, niečo sa občas nájde, ale inak je to (napriek skromnej minutáži cca hodinka dvadsať) akési nevýrazné, dlhé, nevie sa to rozbehnúť a namiesto smiatia sa, budete skôr tichí a zamyslení. Čo je pri komédii čistý horor. Oceňujem český dabing, v ktorom na správnych miestach zaznelo zopár fakt pekne šťavnatých nadávok, čo hneď zahnalo nudu. Na pár sekúnd. Potom sa opäť vrátila na scénu. ()

B!shop

No pribeh sam o sobe neni nic extra komplikovanyho, ale jako zaklad pro typickou Ferrellovskou komedii bohate staci. Cim se tenhle film vymyka z prumeru je Rkova pristupnost, kterou tezi fakt do mrte. Hlavni hrdinove se tak chovaj jako psychopati, ktery neustale fuckujou, vyhrozujou lidem, dojde i na nejaky ty usekany koncetiny a celkove se s tim film moc nesere. Navic tu chybi jakykoliv poucovani a podobny veci, kdy by postavy meli za svy spatny chovani zaplatit, tady vsem vsechno projde, nikdo se nepouci a je to fakt prijemna zmena. Navic diky naprosto dostacujici delce 80 minut film skvele odsejpa, Ferrell i Poehler jsou skvely a nektery fory jsou zabijacky. Sice se nekona zadna komedie roku, ale rozhodne hodne zabavna zalezitost. ()

Slasher

Myslím, že sám motiv vydělat statisíce $ dcerce na výšku je tak tvrdě američanský, že to půlku čechů předem otráví, každopádně já se celkem bavil. Další typická "ferrellovka", ničím světoborná, zábavná ale herecky, většina humoru funguje a scény jako rodičovský fight club, nebo vymáhání dluhů jsem i upřímně prosmál. V rámci těhle komedií žádný průser, na oddych a bez ultra nároků to klidně pouštějte. Říkám si ale, že bych od Willa bral už zase i něco víc ambiciózní. Nikdo z vás mi nevymluví, že je to jeden z největších bohů americký komedie posledních dvou dekád. A sem konečně se STEP BROTHERS 2 (!) ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsme tři tisíce v mínusu. Dobrej začátek." Na úvod bych chtěl podotknout, že čtvrt mega dolarů za studium vejšky dělá z lidí otroky na docela dlouhou dobu. Proto budu vždy volit někoho, kdo tenhle americkej výmysl nebude zkoušet u nás. Ale zpět k tomu podstatnýmu, který z nemajetnejch rodičů Scotta a Kate udělalo Řezníka a Ohniváka. Tady to ve jménu vzdělání prostě byla docela ujetá zábava. Já jsem si to užil podobně jako spoustu jinejch nenáročnejch ferrellovek. A tradičně jsem se poučil. Poznal jsem prcpárty, naučil jsem se udveřit protivníka a už vím, jak se dá zhulit mikroskopem. Teoreticky si myslím, že zhulenej by měl pro tenhle snímek ještě větší pochopení, ale prakticky to zkoušet nebudu. ()

Gilmour93

Když trvale(!) oblečený Will Ferrell metamorfuje v Sama Rothsteina, hoří Jeremy Renner a Nicky Santoro si kope vlastní díru v poušti.. Dřímal v tom asi větší potenciál, ale „Casino Blbagio“ uběhne tak rychle, že ho Federální komise pro dohled nad hazardem a trapným humorem ani nestačí zavřít.. Mantzoukase házím do škatulky za Galifianakisem. Na štítku bude stát „Vousatí řečtí bohové smíchu a idiocie s nezapamatovatelným příjmením“.. ()

Xmilden

Námět je pecka. Je to škoda, protože tahle komedie mohla být opravdu suprová. Zápasy v kasínu mě nějak moc nepobavily, ale co mě dokonale uzemnilo, bylo když se Ferrell transformoval do role Řezníka, kterou si později náležitě užíval. Dva hlody (Italské brýle a italská cigareta, vymáhání peněz) se moc povedly, nad zbytkem má člověk takový ten lehký úsměv. Amy Poehler toho moc nepředvedla. 55% ()

misterz

Typický W. Ferrel a jeho totálne uletené nápady, ktoré zvyčajne dokáže priam až geniálne zahrať. Niečo v štýle je to tak debilné, až je to výborné. Do určitej miery to platí aj v tomto prípade, čakal som však od neho viac. Ako dvojka s jeho filmovou manželkou mi to akosi nesedelo, chýbala tu medzi nimi iskra, pričom na herečke bolo často vidno ako hlúpo naivne prehráva. A čo je horšie, niekedy sa zdalo, ako keby sa aj Ferrel dal k tomu strhnúť. Skrátka po hereckej stránke toho film dosť stráca. Niektoré scénky však stáli vážne za to, až tak, že sa mi brucho rozkmitalo. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Will Ferrell se dal na nelegální hazard. V bulváru by to trhl na první stránky, jenže v tomhle případě jde jen o filmovou komedii, která příliš rozruchu nenadělala. Film se nezaplatil, ovšem filmoví rodiče Johansenovi řeší podobný finanční problém, a sice jak zaplatit své dceři studium na vysoké škole. Jedinou možností je začít provozovat nelegální kasino v domě svého nejlepšího kamaráda, aby vydělali na stipendium a kamarád zaplatil zadlužený dům, o nějž se pře se svojí manželkou, která se chce s ním kvůli letité závislosti na hazardu dát rozvést. Peníze se jen posypou, dokud se ruleta nezadrhne a zákeřné okolí nezatne tipec jejich nedovolenému podnikání. Komedie nefrčí na přemrštěné komediální vlně, gagů je určitě oproti jiným "ferrellovským" psím kusům o dobrou polovinu méně. Film má ale rating R a využívá jej k (občasným) rejdům po vzoru Casina s De Nirem, tudíž zde není nouze o krvavé stříkance, což je jedno z nečekaných překvápek filmu. Ústřední nápad je neotřelý, diskutabilní je jeho provedení, kdy velmi okamžité spuštění kasina s jeho solidním vybavením zavání nevěrohodností, nicméně jsme v komedii, takže reálnost se tolik řešit nemusí. Nejhůře na mě působilo obsazení. Ferrell v pohodě, dost ubral na sprostotě, ovšem herecká parta kolem něj nebyla zdaleka tak humorná, jak by měla být. Avizovanou Alexandru Dudáčovou jsem ve filmu přehlédl, Jeremyho Rennera už ne, patrně přivodil svým účinkováním největší šok kritikům, kteří věří v jeho seriozní herectví. Patřil mu zde jen kratší úsek, ke všemu to s ním nedopadne nejlíp, ovšem je záhadou, že na nabídku kývl. Rozpočet komedie byl štědrý, za 40 mega už se dá pořídit solidní film. Vizuálně dobré, řada scén nepostrádala originalitu i drsnější ráz (viz rating R), produkující Ferrell vrazil rozpočet do rukou málo zkušeného režiséra Andrewa J. Cohena, jehož doménou jsou krátkometrážní snímky. Filmu tedy chybí nejen větší porce gagů, kterou Ferrell nahrazuje téměř improvizačními výstupy, ale také kompaktnost, kterou ovšem dorovnává dějový spád událostí a bláznivé blbnutí až do závěrečných titulek. 7/10 ()

Anderton

Brloh je zase ten typ spotrebnej komédie, kde cítite, že nápad je fajn, že tvorcovia by mali aj nápady, ale že proste trh žiaden poriadny odvaz nepripustí a že sa museli držať pri zemi, resp. pri prvoplánových fórikoch. Je to o štyridsiatnikoch a ich akomsi druhom životnom dychu, kedy dcérenka konečne vypadne na vyšku, ale z niečoho to treba zaplatiť. Ferrell utiahne všeličo, ale je vážne škoda, že Rennerova účasť je čisto epizodická, jeho face do úlohy gangstra v bláznivej komédii zapadne. Možno je 40% trochu prísnych, ale mňa osobne viac mrzí, keď nie je využitý potenciál, ako keď žiaden vo filme necítim. Tu som mal pocit, že po dvoch scénach bola nakrútená ešte tretia, najvtipnejšia, ale bola producentom vystrihnutá, pretože bola cez čiaru. Inak ide o záležitosť mierenú na americké publikum a to aj špecifické a prečo zrovna toto sa z bohatej Ferrellovej tvorby dostáva do našich kín, nevedia snáď ani distribútori. 50% a oproti minulotýždňovej Babskej jazde u mňa o triedu vyššie. ()

Socrates

Tak trochu bláznivá komedie, docela v pohodě. V druhý polovině sice došly celkem originální fórky, ale strašný plus je, že film není zbytečně natahovanej, uteče to natotata. ()

Kudly4

Sem tam vtipné scény, sem tam to stálo za hovno. A dost mi vadila Amy. Pro mě jeden z horších filmů Ferrella. ()

Dzeyna

Já teda nechápu, co tady na tom všem vadí. Protože mně se to líbilo. Je to zábavné a to vážně hodně. Jak se z hodných rodičů stanou naprostí magoři je až k popukání. A nápad s kasínem doma je taky super. Podle mě hodně pohodová komedie, která neurazí. ()

silentname

Keď i človek pomaly začne myslieť, že americké komédie už nie sú ten výplach, čo bývali, tak občas zase musí prísť film ako "The House", čo človeku vytvorí na tvári grimasy znechutenia a úžasu. Začnem asi tým najmenším problémom filmu a to je - "Prečo sa tu ocitol Jeremy Renner?" Prehral snáď s režisérom stávku a mal si tu struhnúť rolu? Nerozumiem tomu, ako sa človek, ktorý sa ukáže minulý rok vo vynikajúcom filme "Arrival" ocitne tu. No to je ten najmenší problém. V prvom rade je film maximálne trápny a jeho fóry pobavia len veľmi málokedy. Videl som kopec komédií, od ktorých som si nemyslel, že dostanem dobré dielo, no nakoniec pozitívne prekvapili a úprimne pobavili. Tento film so svojou agresiou a krvavými scénkami skôr robí efekt, ako dva roky dozadu spôsobilo "Vacation". A už hneď teraz poviem, že ak máte radi tento nechutný štýl humoru, ktorý sa dostáva často do najkatastrofálnejších paródií od dua "Friedberg", "Seltzer", fajn. No úprimne neviem, čo mám na to povedať. No okrem toho tento film nielen nemá dobrý humor, no nefungujú ani jeho postavy. Všetci sú buď idioti alebo absolútne odporní. Spolu s našimi dvoma hlavnými hrdinami. Jedinou výnimkou je ich dcéra Alex. Myslím si, že ak je niekto aspoň trochu sympatický, tak je to ona. Zvyšok je podľa mňa jeden výplachový, hnusný a odporný film na pozeranie, že človek len premýšľa, na čom sa vlastne tí Amíci reálne bavia. A čo je im na useknutých prstoch a rukách vtipné. Alebo na starostovi, ktorý je ten najväčší úbožiak pod slnkom. Ja neviem. A radšej ani nechcem vedieť. Mám pocit, že ich mentalita už siaha mentálne tak nízko, že by sa dokázali smiať len na tom, že by im niekto ukázal v jednom zábere obrovské hovno. A ja si radšej zachovám svoj zmysel pre skutočný humor. A toto tým neoplýva. Hodnotenie: D ()

Happens

Nikdy jsem nepochopil hodnocení komedií na ČSFD, když komedie má ironické, satirické a parodizující až ulítlé prvky, dostane nízké hodnocení. Když je komedie napůl drama, tak vysoké. Will Ferrell je legenda humoru a v The House absolutně nezklame, ležel jsem v slzách smíchu celý film. Ať co do dialogů nebo do akčních a humorem nepředvídatelných scén. Tleskám s bolestí břišních svalů. ()

Marze

Rozpacite lehka zkusenost.Krvava cesta do horkeho,prazdneho a zlimeneho srdce americke stredni tridy.Socialni satira vystavena na zaklade socialniho zoufalstvi.Ohodnotil bych jednou hvezdou,ale je zde tolik bavicich hlasek,ze davam prumer a koukam ostatni take nadhodnotili. ()

ARI50

Není divu že jsem to tak dlouho odkládal, sračka která si myslí že je vtipna svými vyplody. Jedno sprosté slovo střída druhé a je to hrozná blbost celý tento film, herci nuda bohužel. Do dobré komedie to má daleko. ()

corpsy

Ak toto niekto pokladá za katastrofu ( nie finančnú, tou tento snímok nanešťastie je ), tak nemá zmysel pre humor. Až gýčovito nenáročný počin na poli americkej komédie, kde sa síce išlo na istotu, ale v tomto prípade, ešte raz napíšem, to nevyšlo iba po stránke komerčnej. ()