Dcera Scotta a Kate Johansenových se dostala na vysněnou vysokou školu. O své našetřené peníze na studium své dcery přišly, proto jim přišlo vhod stipendium, které jim slíbilo město. Radost jim zkazí zjištění, že město chce postavit plavecký bazén a na stipendium už nemají prostředky. Soused Frank, který je rovněž ve složité, až zoufalé finanční situaci, Scottovi a Kate navrhne, že by mohli využít jeho hráčských zkušeností a společně zřídit nelegální kasino. To na rozdíl od hráčů přece vždycky vyhrává. Navzdory počátečním pochybnostem se podnikavé trojici začne velmi dařit. Příjmy rychle stoupají a Scott s Kate v sobě objeví nečekané gangsterské vlohy. Kasino ale nezůstane bez povšimnutí podsvětí, ale i zákeřného starosty, který zdefraudoval obsah městské pokladny. (TV Nova)

Trailer 1

EvilPhoEniX

V pohodě komedie, kde Will Ferrel tentokrát není tak sprostý jako obvykle, ale pořád baví. Nápad je docela slušný, ale vtipků je na můj vkus poméně. Film rychle utíká a při 80 minutové stopáži nestíhá naštěstí nudit. Bavil jsem se, ale spíše pousmíval než smál. Pro fanoušky Ferrella však povinnnost. 65% ()

tron

„Nám sa nemusíš ospravedlňovať. Ospravedlň sa sama sebe za zlé manželstvo a nevydarené životné rozhodnutia.“ Will Ferrell je nežný maniak a jemný uragán. Bohužiaľ, Brloh je film postavený nie ani tak na výraznej ústrednej zápletke, ale skôr na výrazných vedľajších úlohách. Ak máte slabo obsadené vedľajšie úlohy v komédii, je to vždy zle, lebo veľa potenciálne skvelých vtipov smutne šumí do prázdna pre neschopnosť hercov, ktorí na to nemajú, no napriek tomu boli z nejakého záhadného dôvodu obsadení do komédie. V tomto prípade okrem Willa poteší snáď iba Jeremy Renner (OK, ešte tie na smrť znepriatelené ženy boli v pohode). Inak je väčšina postáv obsadená nesprávne, niektoré vyložene až bolestivo, nepríjemne a nesympaticky (najviac to zamrzí u druhej najdôležitejšej postavy filmu, ktorú hrá nesympatická Amy Poehler, ktorej čúranie ma ešte veľa nocí desilo v nočných morách). Ani scenár nie je ktovieako naprataný vydarenými fórmi, niečo sa občas nájde, ale inak je to (napriek skromnej minutáži cca hodinka dvadsať) akési nevýrazné, dlhé, nevie sa to rozbehnúť a namiesto smiatia sa, budete skôr tichí a zamyslení. Čo je pri komédii čistý horor. Oceňujem český dabing, v ktorom na správnych miestach zaznelo zopár fakt pekne šťavnatých nadávok, čo hneď zahnalo nudu. Na pár sekúnd. Potom sa opäť vrátila na scénu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsme tři tisíce v mínusu. Dobrej začátek." Na úvod bych chtěl podotknout, že čtvrt mega dolarů za studium vejšky dělá z lidí otroky na docela dlouhou dobu. Proto budu vždy volit někoho, kdo tenhle americkej výmysl nebude zkoušet u nás. Ale zpět k tomu podstatnýmu, který z nemajetnejch rodičů Scotta a Kate udělalo Řezníka a Ohniváka. Tady to ve jménu vzdělání prostě byla docela ujetá zábava. Já jsem si to užil podobně jako spoustu jinejch nenáročnejch ferrellovek. A tradičně jsem se poučil. Poznal jsem prcpárty, naučil jsem se udveřit protivníka a už vím, jak se dá zhulit mikroskopem. Teoreticky si myslím, že zhulenej by měl pro tenhle snímek ještě větší pochopení, ale prakticky to zkoušet nebudu. ()

Slasher

Myslím, že sám motiv vydělat statisíce $ dcerce na výšku je tak tvrdě američanský, že to půlku čechů předem otráví, každopádně já se celkem bavil. Další typická "ferrellovka", ničím světoborná, zábavná ale herecky, většina humoru funguje a scény jako rodičovský fight club, nebo vymáhání dluhů jsem i upřímně prosmál. V rámci těhle komedií žádný průser, na oddych a bez ultra nároků to klidně pouštějte. Říkám si ale, že bych od Willa bral už zase i něco víc ambiciózní. Nikdo z vás mi nevymluví, že je to jeden z největších bohů americký komedie posledních dvou dekád. A sem konečně se STEP BROTHERS 2 (!) ()

B!shop

No pribeh sam o sobe neni nic extra komplikovanyho, ale jako zaklad pro typickou Ferrellovskou komedii bohate staci. Cim se tenhle film vymyka z prumeru je Rkova pristupnost, kterou tezi fakt do mrte. Hlavni hrdinove se tak chovaj jako psychopati, ktery neustale fuckujou, vyhrozujou lidem, dojde i na nejaky ty usekany koncetiny a celkove se s tim film moc nesere. Navic tu chybi jakykoliv poucovani a podobny veci, kdy by postavy meli za svy spatny chovani zaplatit, tady vsem vsechno projde, nikdo se nepouci a je to fakt prijemna zmena. Navic diky naprosto dostacujici delce 80 minut film skvele odsejpa, Ferrell i Poehler jsou skvely a nektery fory jsou zabijacky. Sice se nekona zadna komedie roku, ale rozhodne hodne zabavna zalezitost. ()

• Jedným z výkonných producentov filmu je minister financií USA Steven Mnuchin. (megajalec)
  • Sfilmovaných bolo množstvo scén, ktoré sa napokon ani neocitli v samotnom filme. Jednou z nich je napríklad aj scéna s Alexandrou Daddario. (megajalec)