Milovníci humoru s množstvom ironických odkazov na filmy, či rôzne popkultúrne narážky, sa môžu tešiť. Toto je snímok pre nich, aj keď svojim scenárom to nie je žiadne terno. Will Ferrell v podstate vo svojej klasickej roli a Amy Poehler naozaj prekvapila. Potešilo aj cameo Jeremyho, aj keď dopadol, ako dopadol. Na jednu projekciu to bohate stačí. 55 %(16.1.2019)

Ďalšia uletená jazda s bláznom Willom Ferellom. S týmto maníkom človek nikdy nevie, čo má čakať, vždy ale práve to nečakané... :) Žiadna korektnosť, žiadne pretvárky, žiadne sladké rečičky, či životné múdra, ale vydrbábanie s každým a za každých okolností a akýmkoľvek spôsobom. A R-ko tomu ešte pomohlo. Skvelé. :)(26.12.2018)

• P1tr

Willa Ferrella mám rád, stejně tak i spoustu dalších komiků přítomných v The House, proto má očekávání byla celkem velká i po negativních ohlasech ze zámoří. Bohužel se jejich názory potvrdily a musím se smutkem konstatovat, že tato komedie, která měla na startu všechny předpoklady uspět selhala. Herci se snaží, ale ani oni nedokáží zachránit nenápaditý a líný scénář, na základě kterého vzinkl film bez výraznější tváře a humoru, který propluje vaším přehrávačem tak nenápadně, že si skoro ani nevšimnete, že jste ho viděli. Obrovská škoda a nevyužitý potenciál.(7.3.2018)

Když trvale(!) oblečený Will Ferrell metamorfuje v Sama Rothsteina, hoří Jeremy Renner a Nicky Santoro si kope vlastní díru v poušti.. Dřímal v tom asi větší potenciál, ale „Casino Blbagio“ uběhne tak rychle, že ho Federální komise pro dohled nad hazardem a trapným humorem ani nestačí zavřít.. Mantzoukase házím do škatulky za Galifianakisem. Na štítku bude stát „Vousatí řečtí bohové smíchu a idiocie s nezapamatovatelným příjmením“..(23.4.2018)

Will Ferrell se dal na nelegální hazard. V bulváru by to trhl na první stránky, jenže v tomhle případě jde jen o filmovou komedii, která příliš rozruchu nenadělala. Film se nezaplatil, ovšem filmoví rodiče Johansenovi řeší podobný finanční problém, a sice jak zaplatit své dceři studium na vysoké škole. Jedinou možností je začít provozovat nelegální kasino v domě svého nejlepšího kamaráda, aby vydělali na stipendium a kamarád zaplatil zadlužený dům, o nějž se pře se svojí manželkou, která se chce s ním kvůli letité závislosti na hazardu dát rozvést. Peníze se jen posypou, dokud se ruleta nezadrhne a zákeřné okolí nezatne tipec jejich nedovolenému podnikání. Komedie nefrčí na přemrštěné komediální vlně, gagů je určitě oproti jiným "ferrellovským" psím kusům o dobrou polovinu méně. Film má ale rating R a využívá jej k (občasným) rejdům po vzoru Casina s De Nirem, tudíž zde není nouze o krvavé stříkance, což je jedno z nečekaných překvápek filmu. Ústřední nápad je neotřelý, diskutabilní je jeho provedení, kdy velmi okamžité spuštění kasina s jeho solidním vybavením zavání nevěrohodností, nicméně jsme v komedii, takže reálnost se tolik řešit nemusí. Nejhůře na mě působilo obsazení. Ferrell v pohodě, dost ubral na sprostotě, ovšem herecká parta kolem něj nebyla zdaleka tak humorná, jak by měla být. Avizovanou Alexandru Dudáčovou jsem ve filmu přehlédl, Jeremyho Rennera už ne, patrně přivodil svým účinkováním největší šok kritikům, kteří věří v jeho seriozní herectví. Patřil mu zde jen kratší úsek, ke všemu to s ním nedopadne nejlíp, ovšem je záhadou, že na nabídku kývl. Rozpočet komedie byl štědrý, za 40 mega už se dá pořídit solidní film. Vizuálně dobré, řada scén nepostrádala originalitu i drsnější ráz (viz rating R), produkující Ferrell vrazil rozpočet do rukou málo zkušeného režiséra Andrewa J. Cohena, jehož doménou jsou krátkometrážní snímky. Filmu tedy chybí nejen větší porce gagů, kterou Ferrell nahrazuje téměř improvizačními výstupy, ale také kompaktnost, kterou ovšem dorovnává dějový spád událostí a bláznivé blbnutí až do závěrečných titulek. 7/10(20.10.2017)

• - Uříznutá hlava koně, o které mluví hlavní protagonisté, je odkazem na film Kmotr (1972). (Nathaniell)

• - Při pronásledování policistou v závěru filmu zazní v jedné scéně znělka z filmu Terminátor (1984). (Nathaniell)

• - Ve snímku je zmínka o filmu Casino (1995). (Nathaniell)