• kaylin

Komedie, která mě rozhodně nedokázala ničím nadchnout. Dobře, Will Ferrell vypadá postupně víc a víc cool, je zde docela příjemné cameo Jeremyho Rennera, ale v konečném součtu je to až moc tuctová a až moc nevtipná komedie, u níž jsem se v podstatě ani jednou nedokázal pořádně zasmát, protože moc nebylo čemu.(27.9.2017)

• mroz2

Amy Poehlerová po boku Willa Ferrella excelovala v řadě skečů někdejšího obsazení Saturday Night Live , jejich první velké filmové partnerství ale není žádná sláva. Scénář je postaven na velice naivní představě o provozu hráčského doupěte na počestném americkém předměstí, slibný materiál ale není ani tak nevytěžen, jako spíš se o jeho vytěžení nikdo ani nepokusí. Film na úrovni nejhorších komedií Adama Sandlera nezaslouží vyšší hodnocení než ony.(6.10.2019)

• silentname

Keď i človek pomaly začne myslieť, že americké komédie už nie sú ten výplach, čo bývali, tak občas zase musí prísť film ako "The House", čo človeku vytvorí na tvári grimasy znechutenia a úžasu. Začnem asi tým najmenším problémom filmu a to je - "Prečo sa tu ocitol Jeremy Renner?" Prehral snáď s režisérom stávku a mal si tu struhnúť rolu? Nerozumiem tomu, ako sa človek, ktorý sa ukáže minulý rok vo vynikajúcom filme "Arrival" ocitne tu. No to je ten najmenší problém. V prvom rade je film maximálne trápny a jeho fóry pobavia len veľmi málokedy. Videl som kopec komédií, od ktorých som si nemyslel, že dostanem dobré dielo, no nakoniec pozitívne prekvapili a úprimne pobavili. Tento film so svojou agresiou a krvavými scénkami skôr robí efekt, ako dva roky dozadu spôsobilo "Vacation". A už hneď teraz poviem, že ak máte radi tento nechutný štýl humoru, ktorý sa dostáva často do najkatastrofálnejších paródií od dua "Friedberg", "Seltzer", fajn. No úprimne neviem, čo mám na to povedať. No okrem toho tento film nielen nemá dobrý humor, no nefungujú ani jeho postavy. Všetci sú buď idioti alebo absolútne odporní. Spolu s našimi dvoma hlavnými hrdinami. Jedinou výnimkou je ich dcéra Alex. Myslím si, že ak je niekto aspoň trochu sympatický, tak je to ona. Zvyšok je podľa mňa jeden výplachový, hnusný a odporný film na pozeranie, že človek len premýšľa, na čom sa vlastne tí Amíci reálne bavia. A čo je im na useknutých prstoch a rukách vtipné. Alebo na starostovi, ktorý je ten najväčší úbožiak pod slnkom. Ja neviem. A radšej ani nechcem vedieť. Mám pocit, že ich mentalita už siaha mentálne tak nízko, že by sa dokázali smiať len na tom, že by im niekto ukázal v jednom zábere obrovské hovno. A ja si radšej zachovám svoj zmysel pre skutočný humor. A toto tým neoplýva. Hodnotenie: D(22.9.2017)

Ja se vlastne zdejsimu nizkemu hodnoceni ani nevidi. The House je totiz shlukem dosti specifickych komedialnich praktik, ktere pravdepodobne nasinci nebudou prilis po chuti. Will Ferrell je sam o sobe sveraz a ac posledni dobou komedialne spise tape, tady po dlouhe dobe nasel tu spravnou polohu nevypocitatelneho blbecka, ktery se prilezitostne meni ve sve reznicke alter ego. Amy Pohler mu sekunduje svym poloafektovanym ksichtenim (ne, nejsem fanousek), ale film si pro sebe stejne krade Zouks, ktery konecne dostava dostatny prostor na to, aby projevil svoje zvirectvi. Hracske doupe pak jako celek u me sbira plusove body predevsim tim, do jak absurdnich vysin (nebo spis hloubek?) sroubuje celou zapletku a ze se proste neboji jit az na dren pitomosti. Zaverecne moralni ponauceni samozrejme nemuze chybet, ale je podavano s notnou posypkou hovadin. Zkratka a dobre, pro mnohe plevel, ale pro me skvela komedie s prijemnou stopazi a kupou sympaticky debilnich forku.(14.9.2017)

Velmi milé překvapení. Od této komedie jsem vážně příliš nečekal, o to víc mě ve výsledku ovšem překvapilo, o jak fungující a zábavnou záležitost jde. Zápletka je tedy tajtrdlíkárna první třídy, na které by při nějaké podrobnější kritice nezůstala oprávněně nit suchá, nicméně v tomto případě to tentokrát ani příliš nevadilo, neboť vše ostatní působí vážně dobře. Ústřední manželský pár je skvělý, Will Ferrell mě po delší době opravdu bavil a naopak ani krapet neiritoval, a to přestože chvílemi zas zcela tupě přehrával, a Amy Poehler fakt překvapila svou sympatičností a vtipností, nicméně ještě o trochu víc, než tito dva, mě zde bavili Jason Mantzoukas a především Nick Kroll, který se tu totálně utrhl ze řetězu a jeho výstupy jsou jednoduše top! Oslovil mě ale i styl humoru, který je neočekávaně dost hrubozrný a tvůrci byli chvílemi až dost nekompromisní, což bylo ovšem hodně fajn, pochválit musím ale jinak i to, že přestože je zde středobodem zase ta „úžasná americká rodinka“, tak tvůrci se naštěstí z velké části vyvarovali tomu klasickému čůráčkování o tom, jak báječný, čestní a obětaví lidé tam, v zemi neomezených možností, žijí a opomenout nemohu ani spád filmu, kdy se pořád něco děje, takže nuda zde vůbec nedostává šanci se projevit. Závěrečný povinný happyend mi také nevadil, což se u tohoto typu komedií příliš nestává, takže sumasumárum, nejde o žádnou převratnou záležitost, nicméně to hlavní Hráčské doupě splňuje naprosto spolehlivě, je to vtipné, zábavné, má to chvílemi i slušné koule, takže proč ho nedoporučit jako lehkou, oddechovou podívanou.(30.8.2019)

• - Cameo mala mať vo filme aj Mariah Carey, ale jej scéna nebola sfilmovaná. Carey vraj meškala na natáčanie štyri hodiny, tak Will Ferrell odmietol scénu natočiť. (megajalec)

• - Jedným z výkonných producentov filmu je minister financií USA Steven Mnuchin. (megajalec)

• - Ve snímku je zmínka o filmu Casino (1995). (Nathaniell)